View Poll Results: Crezi ca a fost ceva aranjat la acest meci

Voters
59. You may not vote on this poll
  • DA, este posibil

    22 37.29%
  • NU, in nici un caz, Dinamo si-a ratat obiectivul

    26 44.07%
  • Nu stiu, mai conteaza?

    11 18.64%
Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 211

Thread: Dinamo - CFR, blat?

  1. #64
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PerVersion View Post
    Da.. daca Dorsin lua rosu la acea faza, arbitrul trebuia sa faca la fel cu Torje cateva minute mai tarziu, cand a avut o intrare intarziata, cu talpa pe piciorul adversarului. Insa a sanctionat ambele faze cu galben. Pe parcrusul intregului meci arbitrajul a fost bun, nici un moment nu mi s-a parut ca ar fi avantajat sau dezavantajat o echipa.
    altfel joaca echipa adversa cand are un om in plus...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  2. #65
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    voi ganditi?? ..un jucator de calibru lu` lobont ..sa vina unu la el si sa`i zica sa o lase mai moale?
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  3. #66
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    voi ganditi?? ..un jucator de calibru lu` lobont ..sa vina unu la el si sa`i zica sa o lase mai moale?
    la asta m-am gandit si eu...dar la cat de mizerabil a aparat...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  4. #67
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Chicago
    Posts
    401
    Reputatie
    0
    ce ti se pare asa extraordinar neutrule? le-a zis borcea s-o lase mai moale ....

  5. #68
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Lobont cred ca pleca in prima secunda...a mai prins lobont zile proaste in care a luat goluri penibile..parca si cu vaslui tot in groapa
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  6. #69
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Polar Bear View Post
    altfel joaca echipa adversa cand are un om in plus...
    Da... sigur, ne nimiceau. De fapt nu a fost blat, dar am castigat cu arbitrii acest meci.

    Apropo de iesirea lui Lobont de care vorbeam mai devreme, ce ti se pare ca am nascocit? Nu e nici o inventie, Lobont aluneca cand iese pe centrare.

    http://www.gsptv.ro/index/id/10917

    Ca e portar de nationala sau nu, asta e treaba lui Piturca. Oricum nu este portar care sa nu gafeze. Insa sa zici ca golul 2 este tot din vina lui, e o mare aberatie.

  7. #70
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    Lobont cred ca pleca in prima secunda...a mai prins lobont zile proaste in care a luat goluri penibile..parca si cu vaslui tot in groapa
    eu nu sunt de acceasi parere...dupa mine toti fotbalistii sunt mercenari cu mici exceptii...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  8. #71
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PerVersion View Post
    Da... sigur, ne nimiceau. De fapt nu a fost blat, dar am castigat cu arbitrii acest meci.

    Apropo de iesirea lui Lobont de care vorbeam mai devreme, ce ti se pare ca am nascocit? Nu e nici o inventie, Lobont aluneca cand iese pe centrare.

    http://www.gsptv.ro/index/id/10917

    Ca e portar de nationala sau nu, asta e treaba lui Piturca. Oricum nu este portar care sa nu gafeze. Insa sa zici ca golul 2 este tot din vina lui, e o mare aberatie.
    hai ma lasa-ma cu discursurile astea ieftine...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  9. #72
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Chicago
    Posts
    401
    Reputatie
    0
    de unde stii tu ca lobont pleca in prima secunda? e asa un monument de moralitate lobont asta cumva? asta imi place la cei neutrii cand nu au argumente baga de la ei, inventeaza ca sa scoata echipa favorita curata.....

  10. #73
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Above_all View Post
    e asa un monument de moralitate lobont asta cumva?
    Not really...el,aliuta,contra,alex piturca si mutu au mers s-o "percuteze" pe laura andresan...sper sa nu gresesc...insa eu stiu ca si el a fost la "partida"...

  11. #74
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Chicago
    Posts
    401
    Reputatie
    0
    si parca le tragea si la masea.... marele monument de moralitate lobont...LOL

  12. #75
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Above_all View Post
    de unde stii tu ca lobont pleca in prima secunda? e asa un monument de moralitate lobont asta cumva? asta imi place la cei neutrii cand nu au argumente baga de la ei, inventeaza ca sa scoata echipa favorita curata.....
    daca sunt neutru ..ce echipa favorita??
    nu inventez ..da lobont nu pare genu de mercenar
    daca era unu gen curca ..poate
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  13. #76
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Polar Bear View Post
    hai ma lasa-ma cu discursurile astea ieftine...
    Mda, e clar... voi nu vreti argumente, voi vreti scandal. Distractie placuta..

  14. #77
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Acelasi lucru zic si Stelistii de meciurile Stelei..so?
    Chiar nu ma intereseaza ce zic stelistii de meciurile echipei lor . Deocamdata voi sunteti aia frustrati care ati deschis threadul asta, in ciuda logicii si a bunului simt.. De ce sa vorbeasca lumea despre meciul de la Vaslui, cand poate discuta subiectul Dinamo - CFR.Tactica diversionista, comunista, nu degeaba ati fost echipa ceausestilor atata vreme
    Dinamo, echipa obisnuita cu cupele europene in fiecare an sa dea meciul lui CFR, sa rateze ocazia de a se apropia la 7 puncte de steaua si CFR si, implicit, de un loc in CL... Dinamo, sa-si pericliteze inclusiv o eventuala participare in UEFA....

  15. #78
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    daca sunt neutru ..ce echipa favorita??
    nu inventez ..da lobont nu pare genu de mercenar
    daca era unu gen curca ..poate
    Nu e...de aia a jucat la rapid,s-a dus la dinamo de 2x..si a negociat cu Steaua....
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Chiar nu ma intereseaza ce zic stelistii de meciurile echipei lor . Deocamdata voi sunteti aia frustrati care ati deschis threadul asta, in ciuda logicii si a bunului simt.. De ce sa vorbeasca lumea despre meciul de la Vaslui, cand poate discuta subiectul Dinamo - CFR.Tactica diversionista, comunista, nu degeaba ati fost echipa ceausestilor atata vreme
    Dinamo, echipa obisnuita cu cupele europene in fiecare an sa dea meciul lui CFR, sa rateze ocazia de a se apropia la 7 puncte de steaua si CFR si, implicit, de un loc in CL... Dinamo, sa-si pericliteze inclusiv o eventuala participare in UEFA....
    Si pe mine nu ma intereseaza ce zic non-stelistii de mec Stelei...puteti sa ne urati pana crapati. Explica-mi din punctul tau de comentator.Cand se deschide topicuri anti-steaua e ff bine,nu?Cand se deschid topicuri anti-cfr,suntem toti niste comunisti,frustrati?!
    Datorita echipei "ceausestilor" si lui rapid aveti ocazia(probabil)sa jucati in grupele CL,daca era dupa rez echipei ungurilor,ati fi jucat din turul prel 120978002130212,famagusta stie!
    Last edited by Dani3l; 1st April 2008 at 16:39.

  16. #79
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Chicago
    Posts
    401
    Reputatie
    0
    comentarii dupa dinamomania ...




    Lobont a fost penibil meciul asta(ambele goluri sunt din vina lui)


    1.Lobont (evolutie de-a dreptul PENIBILA)


    In a doua repriza si eu am avut impresia ca nu au vrut sa joace.


    salutare cainii mei, e bine ca am dat meciul ungurilor, sa moara oile de necaz


    gata cu mitul marelui Lobont


    Azi la meci cred ca m-am numarat printre "naivii" suporteri care credeau intr-o victorie si venisem sa-mi sustin echipa...inca din prima repriza ce s-a vazut pe teren a fost evident ca e mai mult un joc de antrenament pentru noi decat un meci in care sa ne demonstram valoarea.

    De altfel si galeria a simtit momentul si daca in prima repriza se striga "Hai Dinamo Buc lupta daca ne iubesti" in a doua toata lumea s-a rezumat la celebrul **** steaua.

    La noi inca se merge pe principiul cu sa moara capra vecinului si nu neaparat fiecare sa-si faca treaba. Asta e realitatea din pacate.



    mesaje de la dinamovisti
    Last edited by Above_all; 1st April 2008 at 16:39.

  17. #80
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Above_all View Post
    comentarii dupa dinamomania ...
    Am auzit ca statul roman organizeaza un program special de integrare sociala a analfabetilor... Poate esti interesat
    Ce-mi plac rumegatoarele care se baga pe Dinamomania sa spioneze. Demni de tot respectul .. Un fel de lovini

  18. #81
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Si pe mine nu ma intereseaza ce zic non-stelistii de mec Stelei...puteti sa ne urati pana crapati. Explica-mi din punctul tau de comentator.Cand se deschide topicuri anti-steaua e ff bine,nu?Cand se deschid topicuri anti-cfr,suntem toti niste comunisti,frustrati?!
    Pai cine a deschis topicul " Porumboiu isi acuza jucatorii de blat "? Vreun ceferist? Uita-te mai bine
    In schimb, voi v-ati simtit cu musca pe caciula si, pentru a deturna atentia de la acel meci, ati deschis topicul asta. Sunteti jalnici

  19. #82
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Am auzit ca statul roman organizeaza un program special de integrare sociala a analfabetilor... Poate esti interesat
    Ce-mi plac rumegatoarele care se baga pe Dinamomania sa spioneze. Demni de tot respectul .. Un fel de lovini
    Mai,cum scrii in romaneste...zi-ne ce program folosesti sa traduci textul din maghiara in romana. traiasca copy-paste...

  20. #83
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Chicago
    Posts
    401
    Reputatie
    0
    ce jenant patetic, acum cand s-au vazut prinsi cu matza in sac o dau in diversiuni, vrei sa deturnezi topicul, franar nemernic !!!





    comentarii dupa dinamomania ...




    Lobont a fost penibil meciul asta(ambele goluri sunt din vina lui)


    1.Lobont (evolutie de-a dreptul PENIBILA)


    In a doua repriza si eu am avut impresia ca nu au vrut sa joace.


    salutare cainii mei, e bine ca am dat meciul ungurilor, sa moara oile de necaz


    gata cu mitul marelui Lobont


    Azi la meci cred ca m-am numarat printre "naivii" suporteri care credeau intr-o victorie si venisem sa-mi sustin echipa...inca din prima repriza ce s-a vazut pe teren a fost evident ca e mai mult un joc de antrenament pentru noi decat un meci in care sa ne demonstram valoarea.

    De altfel si galeria a simtit momentul si daca in prima repriza se striga "Hai Dinamo Buc lupta daca ne iubesti" in a doua toata lumea s-a rezumat la celebrul **** steaua.

    La noi inca se merge pe principiul cu sa moara capra vecinului si nu neaparat fiecare sa-si faca treaba. Asta e realitatea din pacate.



    mesaje de la dinamovisti

  21. #84
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PerVersion View Post
    Ca e portar de nationala sau nu, asta e treaba lui Piturca. Oricum nu este portar care sa nu gafeze. Insa sa zici ca golul 2 este tot din vina lui, e o mare aberatie.
    a vazut cineva meciul barcelonei cu betis? si acolo, blat clar, a condus barcelona cu 2-0 si a castigat betis cu 3-2, valdes n-a aparat nimic. golul 3 a fost exact ca golul 2 luat de lobont...o mica diferenta, sutul a fost de la 20 de metri, si fotbalistul de la betis n-a avut timp sa-si aseze mingea cum vrea el, asa cum a fost la semedo. concluzia e aceeasi, pot scrie fanii aleia cat vor ei pe aceasta tema, oricum n-o sa uite nimeni ce mizerii a facut ala in incercarea de a lua titlul anul asta.
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •