Results 1 to 15 of 15

Thread: "Munti, demis"

  1. #1
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1

    "Munti, demis"

    Adrian Porumboiu l-a acuzat pe Dorinel Munteanu că a făcut "jocurile" pentru ca Steaua să câștige la Vaslui.

    "Nu mai sunt antrenorul Vasluiului. Mi-am reziliat contractul. Am căzut la mijloc. Sunt curat", a spus Munti. Adrian Porumboiu a confirmat că Munteanu a fost demis:

    " El nu va mai antrena echipa Vasluiului. De comun acord s-a reziliat contractul. El mi-a promis că va bate Steaua. Nu a făcut-o, mai mult, echipa a fost modestă rău. E clar pentru mine că Munteanu nu a fost corect la acest meci. Nu m-am liniștit deloc după ce s-a întâmplat. Am avut o discuție privată cu el și i-a spus totul impresarului său, care este membru în partidul lui Gigi Becali. Așa ceva e inacceptabil. Indiferent de ce se va întâmpla, nu voi reveni asupra deciziei", a spus Porumboiu. Conducătorul formației moldave susține că l-a mandatat pe președintele clubului, Ciprian Damian, să rezolve situația lui Dorinel Munteanu. "Președintele s-a ocupat de tot pentru că eu nu mai vorbesc cu el", a explicat acesta. Adrian Porumboiu a mai adăugat că fiecare jucător al Vasluiului a avut o primă de 17.000 de dolari pentru un succes cu Steaua, în timp ce Munteanu ar fi fost recompensat cu 75.000 de dolari în cazul unei victorii: "Nu le voi da amenzi pentru că au pierdut, dar unii dintre ei nu vor mai vedea echipa. E de ajuns că le-am dat cele mai mari prime din istorie. Munteanu cred că a avut cea mai mare primă din România, 75 de mii de dolari". Dorinel Munteanu a fost numit în funcția de antrenor principal al grupării vasluiene, fiind legitimat și în calitate de jucător. Fostul internațional român avea ca obiectiv calificarea echipei într-o cupă europeană. După disputarea a 26 de etape, FC Vaslui se află pe locul 7, cu 40 de puncte, Munteanu bifând și 16 meciuri ca jucător.

    CIFRE
    75. 000
    de dolari este prima la victorie în fața Stelei pe care urma să o primească Dorinel Munteanu

    17.000
    de dolari este prima pe care au jucat jucătorii de la FC Vaslui

    PORUMBOIU
    E clar pentru mine că Dorinel Munteanu nu a fost corect la acest meci"
    MUNTEANU
    "Mi-am reziliat contractul cu Vasluiul. Îmi pare rău că am căzut la mijloc. Nu sunt vinovat. Sunt curat"

    Ce parere aveti???????????????????
    Last edited by Razvan T.; 31st March 2008 at 15:28.
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  2. #2
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    porumboiu e un *******

    Munteanu e un om super integru, fata de cat de manjit e porumboiu
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  3. #3
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    porumboiu e un *******

    Munteanu e un om super integru, fata de cat de manjit e porumboiu
    normal.......
    https://t.me/pump_upp

  4. #4
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Tu fiind amic intim cu Munteanu stii toate aceste lucruri...

    Foarte probabil Porumboiu e un *******, insa e posibil ca el sa aiba dreptate. In ziua de azi nu mai poti fi sigur de integritatea nimanui... la cati bani se invart in fotbal.

  5. #5
    Gracias Raul! torn_beton's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,547
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PerVersion View Post
    Tu fiind amic intim cu Munteanu stii toate aceste lucruri...
    Daca la mine te referi, n-am nici o treaba cu Munteanu. Numai ca am un amic foarte bun al carui tata este sef la PNG pe un anumit judet si foarte bun prieten cu Gigi. Si tot persoana asta se stie foarte bine si cu Munteanu.
    Gracias Raul! Hala Madrid!

  6. #6
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    porumboiu a impuscat 2 iepuri dintr-o lovitura...i-a dat cum necum punctele la becali, si l-a si aranjat pe munteanu, de care vroia sa scape dar probabil nu stia cum
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  7. #7
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    bag mana in foc ca Munteanu e un om corect
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  8. #8
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    bag mana in foc ca Munteanu e un om corect
    ...aha
    https://t.me/pump_upp

  9. #9
    ВСП сосет
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati
    Posts
    160
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by U Cluj 1919 View Post
    Adrian Porumboiu l-a acuzat pe Dorinel Munteanu că a făcut "jocurile" pentru ca Steaua să câștige la Vaslui.

    "Nu mai sunt antrenorul Vasluiului. Mi-am reziliat contractul. Am căzut la mijloc. Sunt curat", a spus Munti.
    ..................
    Ce parere aveti???????????????????
    Interesant ce a vrut să spună Dorinel cu căzutul la mijloc. Între Porumboiu și jucători sau între Porumboiu și Gigi. E clar că știe ceva, chiar și nevinovat fiind.

  10. #10
    senior
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    206
    Reputatie
    1
    Munteanu este cu 2 clase mai sus ca antrenor decat Lacatus.De ce o fi castigat Lacatus si Steaua,?cred ca nu Dorinel trebuie intrebat ci jucatorii Vasluiului si Gigi Becali.Din pacate Gigi este la ora aceasta jigodia campionatului.Lacatus este o panarama ,habar nu are ce se intampla pe lumea asta.

  11. #11
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    porumboiu e un *******

    Munteanu e un om super integru, fata de cat de manjit e porumboiu
    Integrii sunt toti cei care pun botul si avantajeaza *******.

    Acum sincer...utopic vorbind daca ****** castiga campionatul poti sa te bucuri?

    Am si raspunsul in locul tau...bineinteles ca te bucuri...becali presedinte.
    Last edited by Ferdininho; 31st March 2008 at 18:04.
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  12. #12
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,075
    Reputatie
    0
    Am mai vazut meciuri proaste ala Vasluiului .Au alternat meciuri proaste cu bune.
    Steaua si CFR prin ce au arata zilele trecute joaca slab frate,slab.
    Daca s-ar termina acum campionatul CFR merita llocul 1.
    Oricum am impresia ca Steaua s-a resemnat.
    Mult zgomot ptr nimic.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #13
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    bag mana in foc ca Munteanu e un om corect
    Ai uitat ca dorinel are antecedente de acest gen si pentru asta esti in stare sa-ti pui mana in joc!
    Acum 2 ani dorinel a fost acuzat de conducerea CFR-lui exact aceleasi lucruri ca si Porumboiu acum! Este de inteles de ce aperi cu atata vehementa, incerci sa speli murdaria echipei tale comuniste! Aici iar voi sunteti in rahat, nici porumboiu, nici dorinel! Voi sunteti obisnuiti cu blatul si furtisaguri ieftine!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    mah dak porumboi e un dobitot atunci jiji ce mai e mah... uitate mai intai la mata shi apoi sa vb ,ah!!! bine ca vati vazut voi stelishte p locu 2... akuma va doare in **** de ceilati nu... vo spun shi porumboiu adevaru shi voi gata puneti botu.. umblati p la comii.. maine parca il vad p adrian mort p undeva prin vaslui din cazua voare... (shtia prea mult) p jiji il cred in stare de asa ceva...

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    bv mah m8k... de aceiashi parere sunt shi eo

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •