View Poll Results: Suma de 102 milioane EUR este pentru Liga 1 ?

Voters
42. You may not vote on this poll
  • Peste pretul real

    29 69.05%
  • Pretul real

    10 23.81%
  • Sub pretul real

    3 7.14%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 81

Thread: 102 milioane pe drepturile din Liga 1

  1. #22
    sport legend dannyreddog's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    everywhere
    Posts
    1,771
    Reputatie
    1
    sa ma kak in antenele lor...nu-mi place deloc cum transmite acest post, + ca mai sunt si comentatorii aia *******i...
    mai bine luau drepturile Kanal D...
    [COLOR="Green"][SIZE="1"][/SIZE][/COLOR][COLOR="DarkSlateGray"][/COLOR]"Important e sa te lasi de droguri fara bravada...
    Altfel te vom gasi in rigor mortis mulat pe cada." [FONT="Arial Black"][/FONT]

  2. #23
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    in satul tau nu se prinde ?

    prea mult... mult peste valoarea fotbalului romanesc.


    adevarul e ca toata Romania e un mare sat, ma uit si in bucuresti cat praf si mizerie e, mi se face lehamite

    dar cand am spus ca nu se prinde m-am referit la tine care incerci sa prinzi meciurile cu antena de camera in lanul de porumb

    on-topic
    valoarea e prea mare si nu e exclus sa fie un fas cum a mai fost unul acum 3-4 ani, cand la fel s-a aruncat o suma mare si apoi licitatorul a renuntat
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  3. #24
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    pentru comentariile alea de la antena 1 nu as da nici 2 lei sa vad toate meciurile dintr`un sezon mai bine ma uit pe sportklub , unde sunt niste comentatori foarte buni.

  4. #25
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    ...se pare ca io pacalit Mitica......
    https://t.me/pump_upp

  5. #26
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    102 milioane pe.....ce?
    pt "onoarea" de al vedea pe oier cum isi bate joc de noi?
    Asa si?

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Oricum, foarte probabil ca va exista un al treilea partener in afacere, Antena si postul propriu RCS nu cred ca au capacitatea sa transmita toate cele 9 meciuri din etapa, mai mult ca sigur vor revinde niste optiuni.

  7. #28
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    probabil ca meciurile se vor transmite pe antena 1, 2 si 3..ar fi culmea sa le dea pe euforia
    eu momentan nu stiu nici un post al rcs-ului, decat panarama aia in care ne informeaza de casierii, program de plata etc...si sa transmita pe ala meciuri ar fi de-a dreptul hilar
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  8. #29
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    o sa vanda optiuni, stati linistiti

  9. #30
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Ce-mi place ca toata lumea isi da doct cu parerea: "mult peste pretul real"
    Nu zau, care-i ala? Nu cumva e cel stabilt de libera concurenta?
    Adica aia de la antena sunt complet cretini, nu si-au facut nici un calcul, nimic, au sarit ca boii cu banii? Nu prea cred...
    Ca sa nu mai spunem ca un calcul grosier spune ca suma e perfect recuperabila:
    20 milioane romani/aprox 4 milioane familii(rapidistii duc cifra asta asa jos, prin cei 10 puradei in medie pe familie)/sa spunem ca un milion platesc/sa zicem 5 euro pe luna x 1 milion = 5 milioane pe luna=60 milioane pe an.
    Inca pe atat din publicitate(lejer) rezulta venituri de 120 milioane, deci un profit de 20%.

    ca fotbalul romanesc e de kkt si "nu face doi bani" asta-i alta poveste.

    in fine, mai sunt probabil si cheltuieli cu transmisiile, dar si banii din publicitate cred ca-s mult mai multi...
    Last edited by Bumbescu; 31st March 2008 at 17:17.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  10. #31
    senior
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    206
    Reputatie
    1
    comentatori...incul...,posturi tv la kg......patroni din mass-media de kko...?,
    Cel mai tare protest:VENITI PE STADIOANE ROMANI !!!,lasati ****rile la tv ,sa vada telenovele pana le-o iesi pe nas,lasati-i pe cei care trag praf pe nas si trabuc pe gura, la tv,credeti ca degeaba se inaspresc conditiile pe stadion ,?sa ramanem acasa la tv.,sa aiba libidonosi ce licita.Noi suporteri suntem masa de manevra.Vorba lui mitica :"Ii fac eu pe astia sa stea acasa la tv".

  11. #32
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Ce-mi place ca toata lumea isi da doct cu parerea: "mult peste pretul real"
    Nu zau, care-i ala? Nu cumva e cel stabilt de libera concurenta?
    Adica aia de la antena sunt complet cretini, nu si-au facut nici un calcul, nimic, au sarit ca boii cu banii? Nu prea cred...
    Ca sa nu mai spunem ca un calcul grosier spune ca suma e perfect recuperabila:
    20 milioane romani/aprox 4 milioane familii(rapidistii duc cifra asta asa jos, prin cei 10 puradei in medie pe familie)/sa spunem ca un milion platesc/sa zicem 5 euro pe luna x 1 milion = 5 milioane pe luna=60 milioane pe an.
    Inca pe atat din publicitate(lejer) rezulta venituri de 120 milioane, deci un profit de 20%.

    ca fotbalul romanesc e de kkt si "nu face doi bani" asta-i alta poveste.

    in fine, mai sunt probabil si cheltuieli cu transmisiile, dar si banii din publicitate cred ca-s mult mai multi...
    Sar peste partea cu rapidistii la care esti de dreptul boblet si trec la subiect. Cred ca banii astia se scot 100% din publicitatea din meciuri, la cate se dau in fiecare etapa.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  12. #33
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Pretul la grila al jucatorilor seniori (11 din fiecare echipa) din Liga I nu ajunge la 100 mil.
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  13. #34
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    vorbiti ca sa nu adormiti,fara suparare!
    publicitatea este maxim-maximorum 15 milioane pe sezon,audientele maxime la derby-uri atinge maxim 1,8 milioane de spectatori(cota de piata 20-23 la suta,buna dar insuficienta la suma asta fabuloasa de 102 milioane),meciurile 3 pana la 9 ating cote intre 50.000 :scared: si 900 de mii de spectatori,execrabile,chiar penibile!
    Telesport a avut anul asta si un record negativ pentru un meci de divizia A,meciul Buzau-Pandurii a avut o audienta de 40000 de telespectatori,National tv si Kanal d au pierderi semnificative!

    Kanal d a achizitionat meciuri din liga 1,doar din ambitia de a se face cunoscuti pe aceasta piata,National tv si TVR-ul s-au lecuit si au vazut teapa,acum urmeaza Antena!
    singurul lucru bun si vandabil facut de ANtena 1 e achizitionarea meciurilor nationalei!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  14. #35
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Ce-mi place ca toata lumea isi da doct cu parerea: "mult peste pretul real"
    Nu zau, care-i ala? Nu cumva e cel stabilt de libera concurenta?
    Adica aia de la antena sunt complet cretini, nu si-au facut nici un calcul, nimic, au sarit ca boii cu banii? Nu prea cred...
    Ca sa nu mai spunem ca un calcul grosier spune ca suma e perfect recuperabila:
    20 milioane romani/aprox 4 milioane familii(rapidistii duc cifra asta asa jos, prin cei 10 puradei in medie pe familie)/sa spunem ca un milion platesc/sa zicem 5 euro pe luna x 1 milion = 5 milioane pe luna=60 milioane pe an.
    Inca pe atat din publicitate(lejer) rezulta venituri de 120 milioane, deci un profit de 20%.

    ca fotbalul romanesc e de kkt si "nu face doi bani" asta-i alta poveste.

    in fine, mai sunt probabil si cheltuieli cu transmisiile, dar si banii din publicitate cred ca-s mult mai multi...
    1 milion sa plateasca 5 euro sa vad ce? farul ceahlaul?! Crezi ca tanti din satul X va da 5 euro ca sa vada mec din liga lui mitica?!Sursele de venituri vor proveni din med urban. Nici in mediul urban nu se vor omori ca sa isi ia pachetul liga1.
    Singura sansa in sistem pay-per view sunt pachetele pe echipe. Chiar si asa...la cat de zgarciti sunt romanasii...vor face orice sa nu dea banu,nu vezi,cum e ceva moca,e buluc...se vor duce in baruri cu pay-per-view,vor sparge cateva beri,cateva oglinzi de suparare samd.Daca tu crezi,ca antena1 si rds isi recupera cele 120 de mil in 3 ani... Personal,mi-as lua doar "pachetul Steaua"

  15. #36
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    normal,daca eram o tara libera si cluburile nu erau in cardasie cu Mitica,drepturile se vindeau individual!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  16. #37
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LEGION View Post
    vorbiti ca sa nu adormiti,fara suparare!
    publicitatea este maxim-maximorum 15 milioane pe sezon,audientele maxime la derby-uri atinge maxim 1,8 milioane de spectatori(cota de piata 20-23 la suta,buna dar insuficienta la suma asta fabuloasa de 102 milioane),meciurile 3 pana la 9 ating cote intre 50.000 :scared: si 900 de mii de spectatori,execrabile,chiar penibile!
    Telesport a avut anul asta si un record negativ pentru un meci de divizia A,meciul Buzau-Pandurii a avut o audienta de 40000 de telespectatori,National tv si Kanal d au pierderi semnificative!

    Kanal d a achizitionat meciuri din liga 1,doar din ambitia de a se face cunoscuti pe aceasta piata,National tv si TVR-ul s-au lecuit si au vazut teapa,acum urmeaza Antena!
    singurul lucru bun si vandabil facut de ANtena 1 e achizitionarea meciurilor nationalei!
    15 milioane pe sezon publicitatea? mi se pare mult prea putin...
    Nu trebuie uitat ca e an electoral, ca antena 1 are interese, ca toata lumea muta pe programul respectiv cu cateva minute inainte de meci si are "sansa" sa-l vada putin pe felix sau sa ia cunostiinta de o noua initiativa a conservatorilor...
    Last edited by Bumbescu; 31st March 2008 at 19:03.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  17. #38
    Gracias Raul! torn_beton's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,547
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ferdininho View Post
    Pretul la grila al jucatorilor seniori (11 din fiecare echipa) din Liga I nu ajunge la 100 mil.
    Pretul nu este facut din valoare jucatorilor, pretul este facut de piata si asa s-a si intamplat(e o consecinta directa a audientei meciurilor).

    @Legion: Ma indoiesc ca cei de la Kanal D s-au lecuit din moment ce au licitat pana la 85M iar ei au avut prima optiune.

    Cat despre recuperatul banilor, poate situatia nu e chiar asa roz cum o prezinta Bumbescu(daca era asa cu siguranta competitorii trustului Intact supralicitau) dar:
    - Primele optiuni vor aduce un profit satisfacator incat sa acopere pierderile celorlalte optiuni si sa iasa si pe plus dupa perioada contractului.
    - Daca cei de la Intact vor reusi sa vanda celelalte optiuni, cu atat mai bine pentru ei, reduc pierderile si vor avea un profit mai mare.
    Gracias Raul! Hala Madrid!

  18. #39
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    15 milioane pe sezon publicitatea? mi se pare mult prea putin...
    Nu trebuie uitat ca e an electoral, ca antena 3 are interese, ca toata lumea muta pe programul respectiv cu cateva minute inainte de meci si are sansa sa-l vada putin pe felix...
    e vina fotbalului romanesc ca publicitatea e asigurata doar de CM11,CERESIT,SANGE DE TAUR,PEPSI SI DACIA!
    TORN BETON,Kanal d a avut la derby-uri audienta de 4-5 ori mai mica in comparatie cu derby-urile de pe vremea tvr-ului!
    Kanalul e oricum pe pierdere per total,bani aruncati pe vedete expirate si investitii fara rost,ei avand audiente comparabile cu postul ACASA!
    Last edited by Charon; 31st March 2008 at 19:03.
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  19. #40
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LEGION View Post
    e vina fotbalului romanesc ca publicitatea e asigurata doar de CM11,CERESIT,SANGE DE TAUR,PEPSI SI DACIA!
    Ai uitat coniacul zaraza care l-a inspirat pe un taranete din galeria dinamovista sa afiseze un streag pe doua bete cu "zaraza ma respecta" :

    Pana la urma insa cine ai vrea sa-si faca publicitate?
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  20. #41
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Ai uitat coniacul zaraza care l-a inspirat pe un taranete din galeria dinamovista sa afiseze un streag pe doua bete cu "zaraza ma respecta" :
    O fi gay-ul ala de la MTV,ala care face emisiunea cu discotecile/cluburile din ro...

  21. #42
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    O fi gay-ul ala de la MTV,ala care face emisiunea cu discotecile/cluburile din ro...


    Nu...Bumbescu a zis ca e dinamovist,nu stelist...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •