View Poll Results: Pronostic

Voters
48. You may not vote on this poll
  • 1

    28 58.33%
  • X

    11 22.92%
  • 2

    9 18.75%
Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 116

Thread: Etapa 19: Steaua - Petrolul

  1. #22
    senior calu's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    U.S.A.
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    mdea,cam asa e...lasind la o parte ca fata crede,deh,e pustoai-k ,ca se joaca la Ploiesti,intrebarea e de ce atitea gaze ca intra Dorinel,ca parca Steaua are aceeasi echipa de citiva ani ce se tot omogenizeaza...deciSteaua sta intr-un jucator de 36 de ani care a jucat un meci jumate pentru ei....ce misto,asa da valoare!nu mai zic ca antrenorul e iar hulit de suporteri...pe buna dreptate!

  2. #23
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by calu
    mdea,cam asa e...lasind la o parte ca fata crede,deh,e pustoai-k ,ca se joaca la Ploiesti,intrebarea e de ce atitea gaze ca intra Dorinel,parca Steaua are aceeasi echipa de citiva ani ce se tot omogeniizeaza...deciSteaua sta intr-un jucator de 36 de ani care a jucat un meci jumate pentru ei....ce misto,asa da valoare!
    Hai sa nu fim rai. A venit si Dica, le-a plecat si cel mai bun om de atac pe care, se vede treaba, nu au cu cine sa-l inlocuiasca. Nu e chiar asa Calule. Uite la Dinamo a plecat doar Zicu (dintre titulari) si se vede...
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  3. #24
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Vorbind de...
    Steaua a batut acum doi ani pe Petrolul 2-0 in Ghencea , si 1-1 la Ploiesti !
    Iar pe Astra ( actualul Petrolul ) 1-0 , anul trecut .
    Din 1980 pina azi in meciurile directe in campionat Steaua are 17 victorii si 8 infringeri contra lui Dinamo ...
    Scenarii nu , vise ... ?
    Si cu toate astea nu ati reusit sa aveti un palmares pozitiv in fata lui Dinamo. Cred ca unghia aia creste si isi cauta locul unde sa strapunga pielea. Ai gasit locul?
    Last edited by ieppy; 30th March 2004 at 11:59.

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    1-1
    Nascut si crescut anti steaua !

  5. #26
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    odata cu corleone si steaua este la vale si incepe sa i se vada valoarea

  6. #27
    "Tata Mare" cuzmy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Arad
    Posts
    215
    Reputatie
    1
    As dorii un meci epuizant pentru militari, sa fie obositi pentru meciul de la Timisoara. Totusi, as dorii o victorie a stelei pentru a mai da o gura de oxigen pentru Oradea. Pronostic:1[QUOTE]
    100% polist!!!
    jos cenzura!

  7. #28
    sport legend Drakoness's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Meci de 1x2. O echipa are nevoie de pct pt a ramine in lupta pt titlu,cealalta ca sa ramina in Divizia A. Cred intr-o victorie a Stelei.

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Vom veni 1000 in Ghencea si vom umili toti stelistii!
    FORZA LUPII!

  9. #30
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Pustoaiko, tzi-as recomanda sa intri pe site-ul www.dinamo-online.ro, la sectziunea resurse -> dinamo online tv si sa te uitzi la filmuletzul kung-fu steaua. Asa poate vei face diferentza intre meciurile Steaua-Petrolul si Petrolul-Steaua. Daca n-ar fi fost acel arbitraj scandalos de la Ploiesti probabil ca acum Rapidul ar fi fost peste Steaua in clasament si atzi fi jucat si voi in UEFA... Radoi i-a tras 2 bucatzi unui biet petrolist care, aflandu-se KO la pamant si-a luat un cartonas galben pentru ca l-a lovit cu cu fatza pe marele Radoi peste cot si calcai. Aliutza a avut de asemenea o actziune fulgeratoare, combinatzie de picior si palma. Steaua ar fi trebuit deci sa aiba 2 eliminatzi, scorul era 1-0 pentru Petrolul, n-ar mai fi egalat pe final si la meciul din etapa urmatoare n-ar mai fi jucat cei 2 jucatori pentru care nu exista suspendare si comisie care sa aiba tupeul sa pedepseasca violentza extrema de pe stadion.
    Si uite cum ajungem pe parcurs sa aflam ca biata Steaua a fost furata pe fatza la Constantza pentru ca un arbitru a dat gresit o lovitura libera... Apoi mai aflam ca este o intreaga conspiratzie impotriva Stelei si jucatorii sunt practic vanatzi de arbiti pe teren. A draq rasturnare de situatzie... Steaua a luat 2 batai anul asta (desi ar fi trebuit sa fie si altele...) si de fiecare data a sarit la gatul arbitrilor, sa fie oare nesimtzire crasa, sau doar lipsa de caracter?
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  10. #31
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    3-1 Steaua.
    La palmares cita vreme avem palmares pozitiv la Campionate, Supercupe, CCE, Supercupa Europei, etc merge si un minus. Altfel spus asta este exceptia care intareste regula.
    Cit despre intrari violente nu mai departe de meciul cu Steaua, blajinul Alexa ne-a aratat ce inseamna o "mingiiere" de tibie, dupa care a declarat ca a vazut negru un fata ochilor cind a egalat Steaua si de aceea nu s-a mai controlat. Fara cuvinte ...

  11. #32
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Din pacate cred ca va castiga steaua...

  12. #33
    fanatic marcel's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    627
    Reputatie
    1
    un egal ar merge

  13. #34
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    victorie a stelei; oricum mi se pare ca petrolul are 2 suspendati dupa meciul cu oradea;

  14. #35
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Si cu toate astea nu ati reusit sa aveti un palmares pozitiv in fata lui Dinamo. Cred ca unghia aia creste si isi cauta locul unde sa strapunga pielea. Ai gasit locul?
    Ce ironii fine ai !
    In gitutul tau e bine ?

    Palmares pozitiv vrei , palmares pozitiv o sa ai !
    Daca Steaua va avea acelasi nr de puncte cu Dinamo , STEAUA va fi CAMPIOANA bebicule !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #36
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    gatul meu nu e usor de strapuns si ungiile tocmai mi le-am taiat dupa jocul de sambata. Pai palmaresul ala pozitiv e in favoarea lui Dinamo. Ma indoiesc ca o sa reusiti vreodata sa il schimbati in favoarea voastra. Steaua va fi Campioana in vreun an doi, poate chiar mai mult, pentru ca anul asta cred ca e clar cine castiga.

  16. #37
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    nu se stie: mai sunt destule etape si orice se poate intampla, chiar si 7 infrangeri consecutive; oricum s-a vazut ce s-a intamplat in turcia cu besiktas

  17. #38
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    ca bine spui, orice e posibil insa sunt multe lucruri putin probabile.

  18. #39
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sabin
    Pustoaiko, tzi-as recomanda sa intri pe site-ul www.dinamo-online.ro, la sectziunea resurse -> dinamo online tv si sa te uitzi la filmuletzul kung-fu steaua. Asa poate vei face diferentza intre meciurile Steaua-Petrolul si Petrolul-Steaua. Daca n-ar fi fost acel arbitraj scandalos de la Ploiesti probabil ca acum Rapidul ar fi fost peste Steaua in clasament si atzi fi jucat si voi in UEFA... Radoi i-a tras 2 bucatzi unui biet petrolist care, aflandu-se KO la pamant si-a luat un cartonas galben pentru ca l-a lovit cu cu fatza pe marele Radoi peste cot si calcai. Aliutza a avut de asemenea o actziune fulgeratoare, combinatzie de picior si palma. Steaua ar fi trebuit deci sa aiba 2 eliminatzi, scorul era 1-0 pentru Petrolul, n-ar mai fi egalat pe final si la meciul din etapa urmatoare n-ar mai fi jucat cei 2 jucatori pentru care nu exista suspendare si comisie care sa aiba tupeul sa pedepseasca violentza extrema de pe stadion.
    Si uite cum ajungem pe parcurs sa aflam ca biata Steaua a fost furata pe fatza la Constantza pentru ca un arbitru a dat gresit o lovitura libera... Apoi mai aflam ca este o intreaga conspiratzie impotriva Stelei si jucatorii sunt practic vanatzi de arbiti pe teren. A draq rasturnare de situatzie... Steaua a luat 2 batai anul asta (desi ar fi trebuit sa fie si altele...) si de fiecare data a sarit la gatul arbitrilor, sa fie oare nesimtzire crasa, sau doar lipsa de caracter?

    Pai si de ce te iei de mine??am zis eu ceva gresit??sunt de aceeasi parere cu tine!Iar in legatura cu site-ul la mine nu merge pagina....poate mi-ai dat-o gresit
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  19. #40
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    in loc de ro pune.net. O sa mearga. E cea mai adevarata pagina de suporteri din tara.

  20. #41
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    ok ms ieppy
    m am uitat prin el asa putin si inca ma uit si e misto
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Am citit primele mesaje din acest thread shi mi-am facut o opinie, asha ca nu ma mai obosesc sa le citesc shi pe celelalte.......se pare ca microbishtii noshtri dragi au ajuns la concluzia ca cele 4 puncte obtzinute de Steaua in acest tur au fost fie la noroc, fie chinuit, fie amandoua. Concluzia : Steaua nu a cashtigat suficient de putzine puncte! Nu pot decat sa zic atat : voi ceilaltzi suntetzi cei mai buni shi cei mai tari. Noi ashtialaltzi, stelishtii, o sa ne bucuram de victorie duminica. De restul va lasam pe voi sa va ocupatzi. Ca sa recunoashtetzi la final ca v-atzi facut-o cu mana voastra, exact asha cum am facut shi noi dupa aste 3 etape.
    ex-alpopa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •