View Poll Results: Cine e cel mai promitator tanar antrenor?

Voters
81. You may not vote on this poll
  • Dan Petrescu

    5 6.17%
  • Olaroiu

    6 7.41%
  • Panduru

    20 24.69%
  • Pelici

    3 3.70%
  • Rednic

    21 25.93%
  • Lupescu

    6 7.41%
  • Lacatus

    17 20.99%
  • Lucescu jr

    3 3.70%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 64

Thread: Cel mai promitator antrenor din noul val?

  1. #1
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1

    Cel mai promitator antrenor din noul val?

    Implicati in dueluri marunte si de prost gust, am cam trecut cu vederea un fenomen important care s-a petrecut in ultimii doi ani in fotbalul romanesc: SCHIMBAREA GENERATIEI DE ANTRENORI. Astfel, nume precum Dan Petrescu, Olaroiu, Panduru, Lacatus, Lupescu, Rednic, Pelici, Lucescu jr. isi fac incet-incet loc in fotbalul nostru. Nici Piturca si Andone, nu sunt chiar batrani desi evolueaza de mult timp pe scena diviziei A... In categoria veteraniilor au mai ramas Cartu, I. Marin, Vlad, Moldovan, Dumitriu si Fl. Marin. Rezultatele acestei implicari a tinerilor in antrenorat? Deocamdata, ceea ce se vede cu claritate e un campionat mult mai curat, plus un nivel al jocurilor crescut.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  2. #2
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Pana cum cele mai bune rezultate le-au avut Lacatus si Olaroiu, dar toti au un cuvant de spus. Parerea mea e ca aceasta schimbare e benefica pt. fotbalul nostru.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  3. #3
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Nu am cum sa votez pentru ca cel mai promitator antrenor din noul val este Andone. Nu este nici batran si cred ca a demonstrat ca e cel mai bun antrenor din Romania.

  4. #4
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Andone are vreo zece ani de cand antreneaza in A, ieppy. De aia nu l-am inclus in poll. In rest, sunt de acord. Cred ca e antrenorul care pune cel mai bine in evidentza calitatzile individuale ale jucatorilor.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  5. #5
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    bine atunci hai ca votez si eu. Eu zic Rednic pentru ca reusit cu Rapid ce nu a mai reusit nimeni pana acum.

  6. #6
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    tot Rednic am votat si eu...desi si Lacatus este zic eu super bun...dar intre cei 2 ...am votat...macar de data asta cu mintea nu cu inima
    Free Sevilla!!!!

  7. #7
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Daca ne luam dupa rezultate este clar ca Rednic este in prim-plan. Insa chiar nu putem sa-l comparam pe el si pe Lacatus, chiar si pe Olaroiu cu ceilalti gen Lupescu sau Petrescu pentru ca cei din urma nu au avut timp sa confirme sau chiar sa infirme.
    Personal cred ca unul dintre cei mai valorosi va ajunge Lupescu. E baiat destept, mentalitate de occident, ramane doar sa aiba sprijin. Multa bafta Lupe si poate te vom vedea candva la Dinamo.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  8. #8
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    P.S. Un mic comentariu off-topic, daca imi este permis. Pentru postari responsabile nu numai pe acest thread propun premiul fair-play pentru Iulian
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  9. #9
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Eu l-as fi inclus si pe And one, desi activeaza de ceva mai multa vreme decat ceilalti are cam aceeasi varsta. Rodajul mai mare ii permite sa aiba rezultate mai devreme decat ceilalti. Altfel Rednic este cel mai titrat, dar daca as fi patron si as putea alege antrenorul, eu nu l-as pune in primii trei favoriti. De ce? A avut rezultate doar la Rapid si asta pe fondul lipsei de concurenta (celelalte echipe erau in schimbari/degringolada), iar la Bacau a esuat clar. Sa-l vedem la Craiova si mai vorbim.
    Dintre cei inclusi in sondaj imi plac Lacatus, Panduru si Lupescu, care dupa cum il stiu cred ca va fi un antrenor bun. Il apreciez si pe Dan Petrescu.
    Un alt omis din sondaj este Ilie Dumitrescu, mai tanar decat multi si deja prin strainatate. Iarasi uitat este Sunda, care desi a plecat de la Alba Iulia ramane un antrenor tanar promitator. Si poate si Hagi trebuia inclus in sondaj, a inceput de sus, dar ramane tot debutant.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #10
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Rednic a demonstrat ca e bun.
    sa vedem ce-o face la Craiova, sper sa aiba parte de liniste

  11. #11
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Mircea Rednic...si cred ca a demonstrat-o!!!
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  12. #12
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    L-am votat pe Rednic, care a avut rezultate deosebite la Rapid. Acum are o noua provocare la Craiova, acolo unde e greu sa rezisti prea mult timp. Si Lacatus face treaba buna.
    Ceilalti... mai au de crescut si de invatat!

  13. #13
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Imi plac Andone, pentru ceea ce face la Dinamo si Lacatus, pentru ceea ce a facut in Divizia A. Acum are de aratat ce poate la Ceahlaul.

  14. #14
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Da si Andone este un antrenor bun!
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  15. #15
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Eu am incercat sa judec problema incercand sa-mi imaginez pe fiecare din cei enumeratzi la carma natzionalei.

    Despre R.Lucescu, Pelici, Lupescu sau Dan Petrescu inca nu am avut timp sa-mi formez o opinie.
    Lui Olaroiu parca ii lipseshte ceva, Panduru mai trebuie "shlefuit" putzin... Ar mai ramane Lacatus shi Rednic, dintre care optez pentru Rednic.

    Deshi nu l-am inclus in poll, Andone este poate cel mai talentat dintre totzi... Are clasa shi peste tot unde a fost a facut echipe shi... fotbalishti (vezi pushtii Sportului, Zicu, Marica, etc.)

    Probabil ca ar fi trebuit amintit shi Dumitrescu, care mie nu mi-a lasat pana acum nici o impresie deosebita...

    P.S.: In chestionar am inclus doar pe cei venitzi in ultimii 3-4 ani in divA. Sau, daca vretzi, reprezentantzii generatziei de aur sau contemporani cu generatzia de aur. Din acest motiv, am lasat deoparte antrenori precum Ando, Pitzi sau Shunda, deshi valoarea acestora este indiscutabila. Eu am dorit sa analizam ce repercursiuni asupra fotbalului are mult ashteptata implicare in fotbal a generatziei de aur.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  16. #16
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Lacatus , Rednic , Olaroiu si cred ca Lupescu ( va fi mare ) .
    Copilu lu Luce ... e muce !
    D Petrescu ... crede ca a descoperit mersul pe jos ! Oricum m-a frapat lipsa de modestie si chiar de caracter ( pupatul steagului si , mai ales , declaratiile de dupa meciul cu Steaua ( Clubul care l-a format ) !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  17. #17
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    asta cu pupatul denota neprofesionalism si e similar celor intimplate la craiova. in mod normal ar fi trebuit sa isi impuna punctul de vedere fiind pina la urma un contractuant. daca ar fi ca toti sa faca acelasi lucru in curind nu vor mai avea ce pupa.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Daca pe Rednic l-atzi bagat in poll atunci era normal sa apara shi Andone. Dar ma rog, sa zicem ca primu' e mai tanar. Am votat cu Fiara, cu toate ca Rednic shi Panduru (care are rezultate bune cu jucatori modeshti) ar fi meritat la fel de mult.

    PS : Cine e Pelici?
    ex-alpopa

  19. #19
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Daca pe Rednic l-atzi bagat in poll atunci era normal sa apara shi Andone. Dar ma rog, sa zicem ca primu' e mai tanar. Am votat cu Fiara, cu toate ca Rednic shi Panduru (care are rezultate bune cu jucatori modeshti) ar fi meritat la fel de mult.

    PS : Cine e Pelici?
    Sa zicem ca poll-ul e rezervat antrenorilor sub 40 de ani (Rednic are 39, spre deosebire Andone shi Piti 44). Alexandru Pelici e antrenorul lui Apullum (sa am shi eu un timishorean de-al meu )
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  20. #20
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Piti are 47 de ani !
    El este din alte "valuri"...
    Andone este inca "speranta".
    Panduru - poate este f bun , dar nu cred ca este permis sa apari la conferinte de presa si sa te exprimi :
    Jucatorii mei au fost astazi niste cacaciosi ... da asta au fost ... niste cacaciosi !!!!!!!!!!!
    - au si ei familii
    - personalitatea lor
    - etc
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  21. #21
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    Lacatus cred ca e cel mai promitator antrenor! in curand va veni si vremea lui sa antreneze o echipa de varf, sper steaua,sau cine stie poate o echipa din strainatate;

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •