Results 1 to 15 of 15

Thread: Copos fortat sa paraseasca Rapidul (?)

  1. #1
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1

    Copos fortat sa paraseasca Rapidul (?)

    In lipsa de dezbateri politice in ultima vreme, aseara m-am delectat cu o parte din emisiunea lui Tuciurescu, pardon, Turcescu. Invitati un arab si un nenea care cica e de la Vienna Insurance. A, si Nae Manea. Nici nu mai stiu ce au zis pana la pauza, cand, brusc, mi-am amintit de Nasul, nu Sandu, ci Radu Măraru. Nici vorba de un personaj din sport ci era acelasi Cosmin Gusa care in ultima vreme zici ca si-a asezat tabara pe Calea Victoriei (nu in sens metaforic), exact la usa lu' B1 TV. Ma asteptam sa aud dezvaluiri socantedespre nu stiu ce magarii politice cand colo ce sa vezi... Nasul Moraru zice ca Nea George Copos a fost gonit de la Rapid. Fortat sa plece, adica. Si cica totul era pe linie de partid, nu am inteles bine al cui partid, un lucru e clar - s-au luat de arabul asta spunand ca face parte din acei arabi care aveau si inainte, ceea ce nu e fals. Eu nu ma pricep, dar va intreb pe voi, priceputii, asa sa fie? A fost Copos fortat sa plece de la Rapid? Cine ar avea interesul? Se zicea ca si Becali Gigi este implicat, ba chiar si niste personaje cu sanje de caine rosu.

  2. #2
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Sunt vremuri pline de...succesuri. DNA, decoratii, de-mascari. Ce mai, avem un Conducator Iubit care trebuie satisfacut. Udrea nu ajunge decat pentru un...Plescoi si o piftie. De...Cocos.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #3
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Eu cred ca George Copos i-a cerut ajutorul prietenului sau bun Taher.. (unde-s doi puterea creste)
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  4. #4
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Bun...de imprumut. cica. 20 000 de euro. Haida deh! Eu zic ca unde-i doi...putoarea creste. Mafie peste tot. La Cotroceni, in Giulesti, in Pipi...pera, la Plescoi, la A(h)...fumati (aveti o bricheta, va rog?), cu...Voluntari cu tot. Ce mai in toata tara, chiar si-n Timisoara. Ne transmite (prin flegma) Conu...Iancu.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #5
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    asa conducatori asa fotbal..nu cred ca o sa fie o surpriza pt noi daca aventura europeana o sa se incheie inainte de craciun
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  6. #6
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Si pariez ca urmatoarea aventura fotbalistica va fi la...Paste. Stiti voi care!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #7
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Si pariez ca urmatoarea aventura fotbalistica va fi la...Paste. Stiti voi care!
    vor murii toate oile

  8. #8
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Si pariez ca urmatoarea aventura fotbalistica va fi la...Paste. Stiti voi care!
    Yeap - taierea mieilor.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  9. #9
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Deci: cine si de ce sa vrea sa il indeparterze pe Copos de la Rapid? Se pare ca si Tolontan este destul de circumspect, cu atat mai mult cu cat din informatiile pe care le avea el Taher nu voia sa se duca acolo. In sensul ca il durea in ass.

  10. #10
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    Ale cui interese?
    Pe de o parte Copos zice ca" Rapid se intoarce acolo unde-i e locul - Grivita Rosie"
    Pe de alta parte, noii sefi de la rapid or fi pe manevra cu gg si badea si or fi constatat ca e mare concurenta in bucuresti iar rapid e mereu campioana la moralitate asa ca au hotarat sa scape de echipa. O preiau si o desfiinteaza.

    Care parte o avea dreptate?

    A.. inca ceva. La rapid se asigura totusi o oarece continuitate.. se trece de la utc catre ... care arabi or fi facut afaceri in romania comunista - si nu ma refer la mica bisniss din camine..?? aia cu relatii la secu ... ?

    Si din declaratiile noului sef .. se pare ca vrea sa forteze min transporturilor. Stie el ca afacerile cele mai bune se fac cu bugetul statului si daca are si lipici la ocupantii locurilor cu putere de decizie (lucru de care nu ma indoiesc) o sa iasa ceva ..
    Macar de-o plasa de protectie in jurul gazonului sa impiedice zborul ozn urilor.
    Last edited by 4star; 26th March 2008 at 15:29.
    Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
    Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.
    Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
    Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

  11. #11
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Of, of... iar incepem cu UTC si cu PCR. Iar vin altii si spun, pe buna dreptate, cum au razbatur Steaua si Dinamo impinse de partid, si uite asa stricam topicul. Eu chiar sunt curios ce i-a facut pe unii sa faca afirmatiile acelea - pentru ca Radu Moraru vorbea de parca prost sa fi fost sa nu fi vazut faptul ca Georgie Copos nu voia sa plece, dar a fost obligat.

  12. #12
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    .. un lucru e clar - s-au luat de arabul asta spunand ca face parte din acei arabi care aveau si inainte, ceea ce nu e fals. ..
    Pai arabul a zis clar "Eu am primul milion de dolari de la tata de-acasa".

    Quote Originally Posted by 4star View Post
    Ale cui interese?
    Pe de o parte Copos zice ca" Rapid se intoarce acolo unde-i e locul - Grivita Rosie"
    Pe de alta parte, noii sefi de la rapid or fi pe manevra cu gg si badea si or fi constatat ca e mare concurenta in bucuresti iar rapid e mereu campioana la moralitate asa ca au hotarat sa scape de echipa. O preiau si o desfiinteaza.

    Care parte o avea dreptate?
    Si din declaratiile noului sef .. se pare ca vrea sa forteze min transporturilor. Stie el ca afacerile cele mai bune se fac cu bugetul statului si daca are si lipici la ocupantii locurilor cu putere de decizie (lucru de care nu ma indoiesc) o sa iasa ceva ..
    Macar de-o plasa de protectie in jurul gazonului sa impiedice zborul ozn urilor.
    Parerea mea: Copos a vandut pentru bani. 40 mil dolari nu sunt de aruncat. Chelsea sau Liverpool au costat de vreo 10 ori mai mult, iar Rapidul e departe de acestea.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  13. #13
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    JJ, sunt convins ca avea de la tatal lui, ca mama... avea prea multe, ca nea Nelu. Dar este din acei arabi care erau pe aici cu stare si ceva afaceri si inainte de 1989. Eu nu vad ce mare dragoste e pe Taher pentru Rapid. Sa dea Dumnezeu (Allah, in cazul unora) sa faca treaba. In functie de primele miscari pe care le va face se va vedea ce vrea. Eu am unele indoieli pentru ca a inceput, asemeni multor nou veniti ca si finantatori la echipe mari, cu chestii de genul - sa ii dam o sansa si lui Rada. Ce sansa sa ii dai luiRada? La o echipa mare nu te joci cu antrenorii. Aduci antrenor mare din prima. Sunt multi care mor de foame afara. Eu m-as arunca la Trappatonni.

  14. #14
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ajunge si cu Bergodi. De Landi nu mai pomenesc. Nu-i plac...brichetele...aprinse....de altii!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #15
    sport legend soreen's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    terra
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    l-o fi fortat nevasta-sa ca era prea stresat si nu mai dadea randament in pat(nevast-sa fiind felix motanul...seful de la pc-partidul comunist)....eu raman tot la boloni...tot mai bun ungur bulan
    Aici Gogu de la gaze

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •