Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 46

Thread: Sandu: "Deaconu, un exemplu pentru toți arbitrii"

  1. #1
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Președintele FRF, Mircea Sandu, a declarat la finalul ceremoniei de decorare a fostelor glorii din fotbal că nu îl surprinde cu nimic decorarea lui Deaconu.

    "Nu mai e nevoie de niciun comentariu. Cred că ați înteles foarte clar mesajul președintelui. Traian Băsescu a demonstrat că apreciază în primul rând curajul lui Deaconu de a respecta regulamentul. Este de lăudat faptul că a fost primul care a avut puterea să ia o asemenea decizie. Prin gestul său, Deaconu a dat un exemplu tuturor arbitrilor. Noi conducătorii și tot fotbalul românesc aveam nevoie de această decizie" a declarat oficialul FRF


  2. #2
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    interesant ce spune presedintele stelist Basescu(mpeste tot) adica el apreciaza curajul lui deaconu de a respecta regulamentul, dar despre latura sa "feminina" in care se da ranit si mort dupa un cucui nu mai zice nimic. ce sa mai vorbim despre caracter. asa presedinte, asa echipa, asa suporteri, asa tara, asa romani. daca astia care ne reprezinta ne fac de ras...
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  3. #3
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    E chiar asa de greu de realizat ca oamenii astia, in frunte cu becali sunt niste comunisti - ca folosesc aceleasi scheme ca in anii 50.
    Ce dreaq, facem eroi cu forta, ii impunem in ochii opinieie publice, fara a judeca un pic?
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  4. #4
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Jenant...cred ca Basescu a fost pacalit de...cineva sa dea decoratia asta!

  5. #5
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Suntem rusinea europei!!! Un jeg, un nimeni din fotbal sa fie premiat de presedinte! A picat exact (cand trebuia premiat pe MERIT un Dobrin, o legenda a fotbalului Romanesc) un jeg de om, un las, care in afara de o bricheta primit in cap nu a facut nimic, absolut nimic pentru fotbal! O premiera tipic balcanica...la comanda!!! ...macar daca oieritul daca ar merge bine in tara asta ar fi de crezut, dar nici macar atat! Vreau autonomie, de orice fel, numai sa scapam de bucuresti, sa fim lasati noi ceielalti sa nu manjim ROMANIA!!! RUSINE BUCURESTIULUI!!!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    vrei independenta bozgore?

  7. #7
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogdy LFC View Post
    Președintele FRF, Mircea Sandu, a declarat la finalul ceremoniei de decorare a fostelor glorii din fotbal că nu îl surprinde cu nimic decorarea lui Deaconu.

    "Nu mai e nevoie de niciun comentariu. Cred că ați înteles foarte clar mesajul președintelui. Traian Băsescu a demonstrat că apreciază în primul rând curajul lui Deaconu de a respecta regulamentul. Este de lăudat faptul că a fost primul care a avut puterea să ia o asemenea decizie. Prin gestul său, Deaconu a dat un exemplu tuturor arbitrilor. Noi conducătorii și tot fotbalul românesc aveam nevoie de această decizie" a declarat oficialul FRF

    Curaj inseamna la noi sa nu ai aceasi parere cu ciobanul!!! Asta inseamna curaj! deaconu e un las care a tremurat la o comanda din partea ciobanului!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  8. #8
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SS_Lazio View Post
    vrei independenta bozgore?
    Vreau ca Ardealul sa fie furat de Chineji, japonezi sau pakistaneji!!! Am avea o civilizatie mult mai buna decat cu bucurestiul!!!Sa va manance viermii acolo in dobrogea voastra!!!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    hai zi-o paia dreapta, ce tot o dai dupa cires, vrei ca Ardealul sa fie furat de ungureji nu de chineji sau japoneji

    da-i dracu tot asiatici sunt si astia, nu?

  10. #10
    Real & Steaua lopez's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Kingston,Jamaica
    Posts
    333
    Reputatie
    1
    Sincere felicitari lui Deaconu.Merita mai mult decat toti cei de acolo aceasta decoratie.Se pare ca lumea s-a trezit in sfarsit si a inceput sa-si aprecieze adevaratele valori.Felicitari inca o data lui Deaconu pentru lupta sa impotriva unui fenomen din ce in ce mai periculos!

  11. #11
    Minerache... Leviss's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Petrosani
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    m8k daca nu stiai se apropie cu pasi repejori campania electorala si basescu prin decorarea lui deaconu spera sa ciupeasca pentru partidul sau ceva voturi de la fanii stelei dar, pentru ca exista un dar ,onor el presidente a facut si o greseala foarte mare , a "uitat " sa il decoreze si pe Emerich Jenei care chiar a facut ceva pentru fotbalul autohton si care din cate am inteles era trecut pe lista frf cu persoanele care trebuiai decorate.
    [COLOR="Red"][I][B]"In mina Dumnezeu cu noi,afara grija si nevoi/De-asupra noastra n-avem cer, c-asa e viata de miner/
    Cand plini de praf cu pasi truditi, iesim din mina obositi/Ne doare ca-n lumina sa pamantul tine-o lume rea"[/B][/I][/COLOR]

  12. #12
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Nu m-as fi suparat sa fi fost decorat Lovin sau Ov petre de la steaua, ei macar au jucat un UCL! Dar deaconu asta nici nu cred ca are pasaport, ce sa mai vorbim ca a vazut europa!!! E o rusine imensa ce se poate intimpla in tara asta! BATJOCURA SI FOAMA E LA MODA, si nu interesul pentru omenire! RUSINE BALCANISMULUI SI PRESEDINTELUI!!!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  13. #13
    Minerache... Leviss's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Petrosani
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    Nu m-as fi suparat sa fi fost decorat Lovin sau Ov petre de la steaua, ei macar au jucat un UCL! Dar deaconu asta nici nu cred ca are pasaport, ce sa mai vorbim ca a vazut europa!!! E o rusine imensa ce se poate intimpla in tara asta! BATJOCURA SI FOAMA E LA MODA, si nu interesul pentru omenire! RUSINE BALCANISMULUI SI PRESEDINTELUI!!!
    Rusine cui?!? Omul ala a uitat mai bine zis nu a stiut niciodata ce este rusinea si onoarea , prin decizia de a-l decora pe deaconu a dat de inteles ceea ce multi banuiam deja , steaua a revenit acolo unde a fost inainte de revolutie adica echipa protejata de marele carmaci..
    [COLOR="Red"][I][B]"In mina Dumnezeu cu noi,afara grija si nevoi/De-asupra noastra n-avem cer, c-asa e viata de miner/
    Cand plini de praf cu pasi truditi, iesim din mina obositi/Ne doare ca-n lumina sa pamantul tine-o lume rea"[/B][/I][/COLOR]

  14. #14
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lopez View Post
    Sincere felicitari lui Deaconu.Merita mai mult decat toti cei de acolo aceasta decoratie.Se pare ca lumea s-a trezit in sfarsit si a inceput sa-si aprecieze adevaratele valori.Felicitari inca o data lui Deaconu pentru lupta sa impotriva unui fenomen din ce in ce mai periculos!
    Ce valoare are ma Deaconu in afara de a fi nimerit pe traiectoria unei brichete? Ce a facut el pentru tara asta ca sa fie decorat? Daca asta e un arbitru ce merita decorat, Igna ce a mai fost?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  15. #15
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Cei care sunt de acord cu decorarea demonstreaza ca sunt total pe langa.

    Daca e favorabil stelei, e bun orice.

    Daca sunteti pro -deaconu e ok. problema voastra, insa sa sustii ca basescu a facut bine decorandu-l e cea mai mare tampenie.
    Pentru ce l-a decorat Basescu?
    Din punct de vedere oficial, pana la verdictul comisiei, la rapid-steaua nu s-a intamplat nimik. Inca o dovada ca in romania lucrurile merg dupa urechea ciobanului.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  16. #16
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    suntem condusi de niste tampiti...dumnezeule, cum poti sa il premiezi pe deaconu asta si dup-aia sa mai si zici ca l-ai decorat datorita curajului de care a dat dovada
    Am zis!

  17. #17
    Suporter mateiasi's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Galati
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tataleone View Post
    Jenant...cred ca Basescu a fost pacalit de...cineva sa dea decoratia asta!
    L-a 'pacalit' natura, la nastere. Si dupa, de fapt...

  18. #18
    Minerache... Leviss's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Petrosani
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mateiasi View Post
    L-a 'pacalit' natura, la nastere. Si dupa, de fapt...
    Mai degraba si-a batut joc de el.
    [COLOR="Red"][I][B]"In mina Dumnezeu cu noi,afara grija si nevoi/De-asupra noastra n-avem cer, c-asa e viata de miner/
    Cand plini de praf cu pasi truditi, iesim din mina obositi/Ne doare ca-n lumina sa pamantul tine-o lume rea"[/B][/I][/COLOR]

  19. #19
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Ma culc, sa nu influentez decizia comisiei de maine!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  20. #20
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lopez View Post
    Sincere felicitari lui Deaconu.Merita mai mult decat toti cei de acolo aceasta decoratie.Se pare ca lumea s-a trezit in sfarsit si a inceput sa-si aprecieze adevaratele valori.Felicitari inca o data lui Deaconu pentru lupta sa impotriva unui fenomen din ce in ce mai periculos!
    ??????????? Te-a lovit ceva in cap? O bricheta mai mare poate??

    Quote Originally Posted by Leviss View Post
    Rusine cui?!? Omul ala a uitat mai bine zis nu a stiut niciodata ce este rusinea si onoarea , prin decizia de a-l decora pe deaconu a dat de inteles ceea ce multi banuiam deja , steaua a revenit acolo unde a fost inainte de revolutie adica echipa protejata de marele carmaci..
    Mda...cam asa se pare

  21. #21
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Tip of the Mount Cook
    Posts
    3,544
    Reputatie
    0

    Cool

    Quote Originally Posted by tataleone View Post
    ??????????? Te-a lovit ceva in cap? O bricheta mai mare poate??



    Mda...cam asa se pare
    Baieti, io zic ca ar fi cazul sa nu ne pisam impotriva vintului... da sa tinem minte ce votam la urmatorul referendum... de exemplu.

    Base i-a pus o stampila in frunte ca sa mascheze ce-a lasat in urma bricheta aia: un miros de H2S HUO!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •