View Poll Results: Se va aplica regulamentul ?

Voters
14. You may not vote on this poll
  • DA, membrii comisiei sunt absolut integri

    3 21.43%
  • NU, vor fi influente, unii dintre ei au "antecedente" negative

    11 78.57%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 48

Thread: Ragaz pentru mituriea membrilor comisiei Rapid-Steaua

  1. #1
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1

    Ragaz pentru mituriea membrilor comisiei Rapid-Steaua

    Un citat celebru spunea "daca vrei sa rezolvi o problema numeste un om, daca vrei sa n-o rezolvi atunci numeste o comisie"

    nu stiu cine a spus si sper ca nu l-am modificat prea mult


    Asta se intampla si acum, se amana decizia pentru ca ... nimeni nu stie de ce, asteapta sa se vada cine sare cu banii, asteapta sa vada ce se intampla in clasament, greu de spus.

    Regulamentul spune clar, Rapid pierde la masa verde.

    Voi de ce credeti ca se amana ?

    Sunt sigur ca nici vineri nu se va da verdict.


    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  2. #2
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    ca deaconu a facut o gafa ..nu a trecut in raport ca a oprit meciu pt ca a fost lovit... deci e mai greu sa se dea 3-0!
    o sa fie 100% o decizie pro rapid
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  3. #3
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    Asta se intampla si acum, se amana decizia pentru ca ... nimeni nu stie de ce, asteapta sa se vada cine sare cu banii, asteapta sa vada ce se intampla in clasament, greu de spus.

    Regulamentul spune clar, Rapid pierde la masa verde.

    Unde scrie asta "clar" mai SAMM ? Nu stiu eu regulamentul pe de rost, dar din ce mi-au zis altii nu era nici pe departe asa de simplu cum prezinti tu lucrurile.

  4. #4
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    ca deaconu a facut o gafa ..nu a trecut in raport ca a oprit meciu pt ca a fost lovit... deci e mai greu sa se dea 3-0!
    o sa fie 100% o decizie pro rapid
    ba vreau sa vad si eu ce scrie in raportul ala...vad ca toti va dati cu parerea...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  5. #5
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    asa sustine gsp.. nu avem de unde sa stim

    dar daca deaconu trecea in raport clar...negru pe alb ca a fost lovit si de asta a intrerupt ..nu crezi ca se dadea verdictu in 10 minute?
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  6. #6
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM
    Ragaz pentru mituriea membrilor comisiei Rapid-Steaua 1-0
    pai de domne nu a dat ciobanul suficient ? acum astia de la comisie vor alti bani ?! pfff ... e clar , se profita de cioban
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  7. #7
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Ce bine era daca regulamentul spunea clar si la meciul din tur si se intrerupea meciul si atunci...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #8
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    asa sustine gsp.. nu avem de unde sa stim

    dar daca deaconu trecea in raport clar...negru pe alb ca a fost lovit si de asta a intrerupt ..nu crezi ca se dadea verdictu in 10 minute?
    daca e sa ne luam dupa carpeta ajungem la nebuni...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  9. #9
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Unde scrie asta "clar" mai SAMM ?
    in regulamentul ala stelist

  10. #10
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    ca deaconu a facut o gafa ..nu a trecut in raport ca a oprit meciu pt ca a fost lovit... deci e mai greu sa se dea 3-0!
    o sa fie 100% o decizie pro rapid
    da ei se leaga de alea 3 minute

    pai de la lovirea initiala a arbitrului pana cand a fluierat sfarsitul cred ca au trecut 3 minute, asa ca nici aici rapid nu are cum sa aiba castig de cauza, cred insa ca prin comisii mai sunt fost colegi utcisti si fosti detinatori de magazine samsung


    @Vladek

    au publicat ziarele zilele astea un paragraf 83 parca mie mi se parea clar ce scrie acolo, asa ca limba romana e interpretabila si iti pot scoate din orice propozitie cel putin 2 sensuri asta e altceva

    exista insa un precedent in meciul AS Roma - Kiew si cred ca ar trebui sa se judece luand in seama si ce au facut altii cand arbitrul a fost lovit


    in meciul tur nu-mi aduc aminte sa fi fost lovit arbitrul
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  11. #11
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    da ei se leaga de alea 3 minute

    pai de la lovirea initiala a arbitrului pana cand a fluierat sfarsitul cred ca au trecut 3 minute, asa ca nici aici rapid nu are cum sa aiba castig de cauza, cred insa ca prin comisii mai sunt fost colegi utcisti si fosti detinatori de magazine samsung

    arbitru trebuie sa faca un semn ..din mana sa indice 3 minute...


    Quote Originally Posted by SAMM View Post

    exista insa un precedent in meciul AS Roma - Kiew si cred ca ar trebui sa se judece luand in seama si ce au facut altii cand arbitrul a fost lovit


    in meciul tur nu-mi aduc aminte sa fi fost lovit arbitrul
    in meciul in care zici...arbitrul a fost consultat de medic
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  12. #12
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    mda

    maruntisuri, adik nu conteaza ca a fost lovit in cap, conteaza ca n-a aratat 3 degete
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  13. #13
    Gracias Raul! torn_beton's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,547
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post

    Regulamentul spune clar, Rapid pierde la masa verde.

    Ma, tu stii sa citesti? Esti sigur ca stii, ca nu prea se vede?

    Comportarea lui Deaconu arata ca meciul a fost oprit pentru ca s-au aruncat obiecte pe teren nu pentru ca a fost el lovit. Asta ti-o poate spune orice avocat.

    Daca si in raport scrie asta la motiv, si mi se pare logic sa fie asa, atunci este viciu de procedura si veti primi 0-3 doar in visele voastre umede.

    Meciul se reia cu portile inchise de la 1-0 iar Rapid va fi pedepsita pentru ca s-au aruncat cu obiecte pe teren probabil cu suspendarea terenului si/sau puncte pierdute.

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    SAMM, regulamentul e clar, nu au ce sa faca. Alea 3 minute nu erau obligatorii in acea situatie, asta o spun Craciunescu si Porumboiu. Regulamentul e clar : forfait. Ca vor avocatii Rapidului sa mai prelungeasca agonia si sa gaseasca motive pentru amanare e treaba lor si isi fac singur rau, parca vad ca "afectati" cum sunt nu bat nici Ceahlaul.

  15. #15
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Pana la urma singurii vinovati sunt cei din conducerea clubului Rapid ca nu l-au recuzat pe acest jeg de arbitru, fost junior al Stelei.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  16. #16
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    pai daca luam toate chestiile care s`au intamplat...
    cateva doar, pe scurt
    -deaconu, fost jucatori la steaua
    -deaconu si tusierii se intalnesc intr`o benzinarie pe ascuns.
    -sandu se baga pentru prima data in 15 ani, pana acum zicea " exista comisii care sa decida, nu ma bag "
    -dragomir, la fel
    -lupescu il deleaga pe deaconu, care locuieste in ghencea si e fost jucator la steaua ( :ras-plans: , apropos, asta e de rasul... animalelor )
    etc.

  17. #17
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    pai daca luam toate chestiile care s`au intamplat...
    cateva doar, pe scurt
    -deaconu, fost jucatori la steaua
    -deaconu si tusierii se intalnesc intr`o benzinarie pe ascuns.
    -sandu se baga pentru prima data in 15 ani, pana acum zicea " exista comisii care sa decida, nu ma bag "
    -dragomir, la fel
    -lupescu il deleaga pe deaconu, care locuieste in ghencea si e fost jucator la steaua ( :ras-plans: , apropos, asta e de rasul... animalelor )
    etc.
    da

    si mai punem ca anul trecut deaconu nu da penalty cand Iacob e lovit in cap si face ruptura de clavicula iar sapunaru nu e eliminat dupa ce ii da un cot in ureche lui Paraschiv desprinzandu-i lobul urechii, toate in meciul FC National - Steaua 0-0

    iti dai seama ca toate vin sa intareasca opinia ta


    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  18. #18
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rossi View Post
    pai de domne nu a dat ciobanul suficient ? acum astia de la comisie vor alti bani ?! pfff ... e clar , se profita de cioban
    Nu mai Azorel, 'ciobanul' ii da suficient doar lui Pocea, care abia astepta bani lui Gigi. Dupa care-l da in primire si rade o tara intreaga de el si de clubul de mafioti dinamo. Este ca te-ai simtit bine dupa ce va cumpart 'ciobanul' ca pe oi la targ?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #19
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Liviu View Post
    SAMM, regulamentul e clar, nu au ce sa faca. Alea 3 minute nu erau obligatorii in acea situatie, asta o spun Craciunescu si Porumboiu. Regulamentul e clar : forfait. Ca vor avocatii Rapidului sa mai prelungeasca agonia si sa gaseasca motive pentru amanare e treaba lor si isi fac singur rau, parca vad ca "afectati" cum sunt nu bat nici Ceahlaul.
    Liviu, daca arbitrul ar fi trecut in raport faptul ca a oprit meciul din cauza ca a fost lovit, intr-adevar, nu ar fi fost necesare cele 3 minute. Insa daca tembelul a scris acolo ( si am inteles ca ar fi scris ) ca a oprit meciul din cauza ca se arunca cu obiecte din tribuna, atunci avea obligatia sa dea cele 3 minute organizatorilor pentru a le permite masurile care se impuneau ( evacuare tribuna etc )... In cea de-a doua varianta nu se pune problema de 3 - 0, este inclusiv posibila pastrarea scorului inregistrat la fluierul final al arbitrului

  20. #20
    Gracias Raul! torn_beton's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,547
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Liviu, daca arbitrul ar fi trecut in raport faptul ca a oprit meciul din cauza ca a fost lovit, intr-adevar, nu ar fi fost necesare cele 3 minute. Insa daca tembelul a scris acolo ( si am inteles ca ar fi scris ) ca a oprit meciul din cauza ca se arunca cu obiecte din tribuna, atunci avea obligatia sa dea cele 3 minute organizatorilor pentru a le permite masurile care se impuneau ( evacuare tribuna etc )... In cea de-a doua varianta nu se pune problema de 3 - 0, este inclusiv posibila pastrarea scorului inregistrat la fluierul final al arbitrului
    Pai singura decizie in legatura cu soarta meciului poate fi continuarea lui din minutul 73.

    Mai mult, chiar daca Deaconu trecea in raport ca a oprit meciul din cauza ca a fost lovit, tot nu se dadea 0-3. Avocatul celor de la Rapid, este unul dintre cei mai buni avocati din tara(poate chiar cel mai bun) si a vazut portita imediat, cu mult inainte sa vada ce scrie pe raportul respectiv. Probabil ca in cazul asta abia in instantele civile li se datea dreptate rapidistilor, caz in care cei de la FRF ar fi avut serios de suferit.

    Singura posibilitate ca meciul sa fie castigat cu 0-3 era daca Deaconu oprea meciul imediat cum a fost lovit, conform aceluiasi regulament. In situatia de fata indiferent ce scrie pe raport, cand se va judeca in instantele civile se va demonstra ca Deaconu a oprit meciul pentru ca s-au aruncat obiecte pe teren, nu pentru ca a fost lovit, caz in care a procedat neregulamentar.

    PS: Citeam comentariile la articolul lui Tolontan si ma minunez ce debiteaza mioarele. Pai Lovinilor, acum nu va mai convine ca se respecta regulamentul? Plangeti dupa 3 puncte furate, ca istoria voastra recenta? De cativa ani sunteti fix dupa chipul si asemanarea ciobanului care va pastoreste.

  21. #21
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    este inclusiv posibila pastrarea scorului inregistrat la fluierul final al arbitrului
    da, da si marmota...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •