Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 28

Thread: "huliganul" din Giulesti a fost snopit in bataie de rapidisti

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0

    "huliganul" din Giulesti a fost snopit in bataie de rapidisti

    Suporterul care a aruncat cu bricheta in teren in timpul meciului Rapid – Steaua, determinand suspendarea partidei, a fost batut crunt de fanii giulesteni. Acestia l-au depistat inaintea politiei si, chiar daca era unul de-al lor, i-au aplicat o corectie fizica pentru gestul sau necugetat. Potrivit unor surse din anturajul galeriei de langa Podul Grant, acesta a ajuns in stare grava la un spital din Bucuresti.

    Conducatorii rapidisti au vizionat probele video, impreuna cu reprezentantii Jandarmeriei, si au acceptat ca marea majoritate a celor care au aruncat cu diferite obiecte in teren erau sustinatori ai formatiei alb-visinii. Rapid ar putea pierde la “masa verde” intalnirea cu Steaua, dupa sedinta Comisiei de Disciplina, programata maine. Sentinta in acest caz sta in mainile a cinci oameni despre care se crede ca fac parte din “gasca” lui Mircea Sandu.

    http://www.gardianul.ro/2008/03/25/s...i-s111325.html

  2. #2
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    nu stiu ce sa zic...primu' gand care mi-o venit in minte o fost ca bine i-o facut...totusi ii rusinos ca l-o prins inaintea politiei
    Am zis!

  3. #3
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SS_Lazio View Post
    Suporterul care a aruncat cu bricheta in teren in timpul meciului Rapid – Steaua, determinand suspendarea partidei, a fost batut crunt de fanii giulesteni. Acestia l-au depistat inaintea politiei si, chiar daca era unul de-al lor, i-au aplicat o corectie fizica pentru gestul sau necugetat. Potrivit unor surse din anturajul galeriei de langa Podul Grant, acesta a ajuns in stare grava la un spital din Bucuresti.

    Conducatorii rapidisti au vizionat probele video, impreuna cu reprezentantii Jandarmeriei, si au acceptat ca marea majoritate a celor care au aruncat cu diferite obiecte in teren erau sustinatori ai formatiei alb-visinii. Rapid ar putea pierde la “masa verde” intalnirea cu Steaua, dupa sedinta Comisiei de Disciplina, programata maine. Sentinta in acest caz sta in mainile a cinci oameni despre care se crede ca fac parte din “gasca” lui Mircea Sandu.

    http://www.gardianul.ro/2008/03/25/s...i-s111325.html
    Sentinta in acest caz sta in mainile a 5 oameni din care 3 din gasca lui Sandu, 1 din cea a lui Copos si 1 din anturajul lui Becali . So i`ve heard

  4. #4
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    ce golanie e in cartierul ala...
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Bine ca e mai misto in Prelungirea Ghencea...

  6. #6
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Trebuiau sa-l cafteasca la meci, nu dupa...

  7. #7
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu am auzit ca bricheta cu care a fosl lovit Deaconu era un Ronson de aur si avea niste initiale gravate pe capac - JB. Gasitorului recompensa substantiala. Relatii pe Soseaua Pipera 100 si ceva, pe stanga cum iesi din Bucuresti, o casa kitch-oasa placata cu marmura.

  8. #8
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Si de unde se aude muzica de genul Habara mu uu uu uu!!! Habar n-ai tu, uuu uuu. Manelizare generala, si in fotbal si in politica, ca doar traim in tara tuturor...manelelor. Si butoanele, unde sunt? Habarna muu uuu! Se putea si cu o alta...onomatopee.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #9
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Ce mi-ar place sa-i vad comentand aici si pe aia care "stiau sigur" ca bricheta a fost aruncata de omu' lu jiji si ca "sigur" aia sunt vinovati ... ooo daaaa,
    numai caractere pe osl!

  10. #10
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu conteaza cine a aruncat bricheta ci ce decizie va lua "comitetele si comitiile" (sic).
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #11
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    radicals astia...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  12. #12
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Nu conteaza cine a aruncat bricheta ci ce decizie va lua "comitetele si comitiile" (sic).
    Auzi si la tine.... Pai nu a spus Mircea "Nasul" Sandu cine si cu cat castiga. Ce mai conteaza ca peste 3 anui vine unul care a facut parte din comisie si ne zice ca "l-a intrebat pe Becali cum sa voteze". La noi cazurile se claseaza dupa o saptamana, o zi, in cazurile Becali (sau o ora, depinde cat de grav e).

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Un tovaras care a fost la meci,mi-a zis ca s-a aruncat din zona O.H.
    Pai si normal ca galeria rapidista sa se substituie autoritatilor statului....e in linie cu originile lor...

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Un tovaras care a fost la meci,mi-a zis ca s-a aruncat din zona O.H.Pai si normal ca galeria rapidista sa se substituie autoritatilor statului....e in linie cu originile lor...


    Mai baiatule,OH nu se incurca cu brichete...baietii ar fi aruncat direct cu scaune in mecla aia de copil institutionalizat a lui Nesu ori ar fi sarit direct in teren...spune-i tovarasului tau ca probabil aurolacul l-a facut sa nu perceapa bine de unde s-a aruncat buclucasa...

  15. #15
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    hai bre ,te iei dupa toti zvonacii?
    Garda Visinie a aruncat
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  16. #16
    sport legend Incubus's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,077
    Reputatie
    1
    l-au batut inainte sau dupa ce l-au bagat in stabor? ca nu se intelege din stire..

  17. #17
    Anti-frustrati superchumbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    255.255.255.0
    Posts
    1,355
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Nu conteaza cine a aruncat bricheta
    intr-adevar nu e nici o legatura cauza efect intre bricheta si oprirea meciului ... nici ironia nu-ti iese
    Omnia ad opinionen suspensa sunt

  18. #18
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by superchumbo View Post
    intr-adevar nu e nici o legatura cauza efect intre bricheta si oprirea meciului ... nici ironia nu-ti iese
    Dar cu-un surub, cum stam cu legatura de cauzalitate?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #19
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Un tovaras care a fost la meci,mi-a zis ca s-a aruncat din zona O.H.
    Pai si normal ca galeria rapidista sa se substituie autoritatilor statului....e in linie cu originile lor...
    nu mai vb ca habar nu ai...a aruncat cineva dintr-o brigada rapidista care s-a auto-suspendat...nu este vb de OH...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  20. #20
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Tip of the Mount Cook
    Posts
    3,544
    Reputatie
    0

    Cool

    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Ce mi-ar place sa-i vad comentand aici si pe aia care "stiau sigur" ca bricheta a fost aruncata de omu' lu jiji si ca "sigur" aia sunt vinovati ... ooo daaaa,
    numai caractere pe osl!
    Chiar crezi ce scrie in Gardianul?
    Apropo, chiar ai citit ce scrie in Gardianul? ca aia inca din titlu o dau cotita "Ipoteza socanta....". Din cite stiu io, "ipoteza" e ceva de gen "presupun pentru inceput"....

    Tot nu mi-a raspuns nici un stelist la intrebarea "Qui prodest?" pe care am postat-o imediat dupa eveniment. E intrebarea de inceput atunci cind vrei (sincer...) sa descoperi adevarul... restul a tacere

  21. #21
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    ce?
    e rapidist ala?


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •