View Poll Results: Merita Craiova ultimul loc?

Voters
93. You may not vote on this poll
  • DA

    54 58.06%
  • NU

    39 41.94%
Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 224

Thread: Isi merita Craiova ultimul loc in Divizia A?

  1. #1
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1

    Isi merita Craiova ultimul loc in Divizia A?

    In urma terminarii turului Craiova se afla pe (un bine meritat in opinia mea) loc 16, ultimul.
    Ce va intreb eu nu sunt cauzele pentru care s-a ajuns aici, ci daca in urma jocurilor prestate acesta este locul pe care il merita.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  2. #2
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Cu varf si indesat.Pacat ca nu se poate si mai jos de atat.Dar e bun si asta...e dadator de sperante pentru retur.

  3. 5th December 2004, 21:26
    Reason
    n-are rost

  4. 5th December 2004, 21:28

  5. 5th December 2004, 21:29
    Reason
    serios?

  6. #3
    junior Mihayi's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Dupa cum a jucat DA.In B cu ei.Acolo le e locul
    [COLOR=Red]Cupa in Stefan cel Mare!!![/COLOR]

  7. #4
    Banned Hoffa's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    375
    Reputatie
    0
    intrebare stupida si tendentioasa
    oare ce loc merita rapidul dupa ce a fost infranta clar cu 2-0 la craiova
    sau de cate ori dinamo a meritat locul pe care l-a ocupat la finalul unui campionat.
    Este o pozitie la un moment dat care are cauzele ei
    Rog mult suporterii Universitatii Craiova si in special pe Ady_azzuro sa nu raspunda la acest topic.
    Singurul lucru interesant in acest topic este de aflat pozitia anumitor forumisti

    P.S.: fia, te credeam o persoana mai inteligenta si cu mai bun simt
    n-a fost sa fie
    Last edited by Hoffa; 5th December 2004 at 21:36.

  8. #5
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Craiova shi craiovenii nu merita. Dar pentru ce s-a facut la nivelul conducerii echipa merita cu varf shi indesat. A fost bataie de joc.
    ex-alpopa

  9. #6
    junior Mihayi's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Si cu Craiova tii mah alpopa?
    Ieri tinei cu Sportul.Maine te vad dinamovist!
    [COLOR=Red]Cupa in Stefan cel Mare!!![/COLOR]

  10. #7
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ia cateva somnifere shi culca-te, Gandeshti prost shi mai shi spui ce gandeshti.
    Last edited by uti2102; 5th December 2004 at 23:33.
    ex-alpopa

  11. #8
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Il merita pe deplin! Sper ca si la sfarsitul campionatului o sa pot sa raspund afirmativ la intrebarea: "Merita Craiova locul 16 in clasament si astfel retrogradarea ei?"

  12. #9
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    ma abtin :p dintr-un punct de vedere in merita... numai pacat de suporterii ei
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  13. #10
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Nu cred ca merita. Sunt multe echipe mai slabe, dar in situatia de acolo nu se poate realiza mare lucru. Pacat de suporteri, care isi mananca nervii de pomana.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  14. #11
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Fia iara te incurcasi in macrameuri? nu ai ce face ? sau esti bucuros ca pana incepe returul nu mai aveti meciuri in deplasare.Oricum ati reusit sa va mentineti invincibilitatea pe teren propriu cam la fel ca si Dinamu ...vb de meciul cu Sportul.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  15. #12
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Am votat da, pentru ca a jucat execrabil. S-a chinuit meci de meci. Cred ca oltenii pot fi multumiti ca nu e si mai jos (ca puncte), pentru ca a avut victorii neasteptate, asa cum a fost revenirea cu Brasovul. Macar Poli AEK a facut un egal cu Steaua...

    De asemenea, isi merita locul pentru scandalurile si atmosfera de la club si din jurul clubului.

    La mijlocul turului as fi spus ca Iasiul isi merita locul, insa echipa moldoveama si-a schimbat jocul dupa venirea lui Popa.

  16. #13
    senior
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    149
    Reputatie
    1
    Din moment ce se afla pe ultimul loc inseamna ca il merita. Fia, intrebarea nu are rost. Desigur, se pot discuta motivele pentru care se afla pe acest loc.
    Oricum threadul este "sare pe rana" pentru suporterii Craiovei. Pana acum se pare ca ei ignora acest lucru. Va fi interesant de vazut daca vor analiza cauzele sau se vor lansa in atacuri. Cert este ca Stiinta se afla in criza. Vor reusi oare sa iasa din situatia asta?

  17. #14
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu ca sustinatorii Craiovei sunt iritati de aceasta problema si au trecut direct la atacuri ! Sper sa-si spuna parerea si sa analizeze... ca ar fi frumos sa stim ce gandesc si oltenii! Chiar nu are nimeni din tabara Craiovei puterea sa recunoasca!!!

  18. #15
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Un TOPIC cam aiurea: NORMAL CA ISI MERITA POZITIA DIN CLASAMENT! SI NU oricum ci cu VARF SI INDESAT! DE CE? PT ca acolo nu exista liniste nu exista normalitate fiecare e cel mai tare conducator de echipa,fiecare urmareste sa bage cat mai putini bani dar sa scoata cat mai mult din vanzari de jucatori.....exista o gramada de sfere de influenta....si peste toate,parerea mea,NU EXISTA UN REALISM atat de necesar..in fiecare an se doreste eventul chiar daca de multe ori lotul e de locul 9!
    IAR JOCUL PRESTAT e cel mai bun motiv !
    ASA CA OLTENILOR DESI NU VA CONVINE in DIVIZIA B sa stiti ca nu e chiar asa de rau...au jucat acolo si echipe mult mai mari ca voi..exemplu OM....si poate va trziti si voi la realitate si nu o sa mai abeatzi atat!

    P.S.: DA sa luati si aek bragadiru cu voi !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  19. #16
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    De ce vi se pare mai oamenilor topicul aiurea?
    Hoffa, I|Milan, de ce nu va puteti limita la subiect? Aici e vorba de Craiova, nu de Rapid. MIe mi se pare ca aveti ceva frustrari. De ce faceti aluzii la alta echipa cand topicul este despre Craiova? Daca topilul acesta era deschis de un stelist sau de un dinamovist, tot despre Rapid ati fi vorbit? Deci nu intrebarea mea este tendentioasa, ci comentariile voastre.
    IlMilan, discutam la un topic legat de Rapid daca te deranjeaza ceva despre meciul cu Sportul.
    Quote Originally Posted by Papagilus
    Din moment ce se afla pe ultimul loc inseamna ca il merita.
    Nu neaparat. Spre exemplu se poate intampla ca o echipa sa aiba mult ghinion si sa piarda 10 partide din 15 in ultimul minut de joc. Acea echipa ipotetica, sa zicem ajunge pe ultimul loc, dar au un lot valoros, o echipa, si poti sa ai incredere in el ca vor reveni. Este Craiova o echipa de genul asta, care poate reveni?
    Quote Originally Posted by Vadim
    pentru ca a avut victorii neasteptate, asa cum a fost revenirea cu Brasovul.
    Si parca si cu CFR a fost la fel...
    Last edited by fia; 6th December 2004 at 08:35.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  20. #17
    sport legend OwenSkeet's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    421
    Reputatie
    1
    Bineinteles ca isi merita locul...a jucat U craiova ceva in acest sezon?? NU!!Asta este pacat de public dar echipa nu a jucat nimik acest tur de campionat si isi merita locul.
    Campionii Campionii ole ole ole!!Titlu 22 > 17+3

  21. #18
    junior horus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova
    Posts
    67
    Reputatie
    1
    Raspunsul strict la intrebarea de mai sus este DA, isi merita locul in acest moment. Asta nu inseamna ca vor ramane acolo. Ca valori individuale, Craiova are echipa cam de prima jumatate a clasamentului, dupa parerea mea (e adevarat, nu de primele 3 locuri, asa cum se facea atata tam-tam la inceputul turului). Din pacate, jocul lor e complet depasit si, mai grav, nu vad in acest moment antrenorul (disponibil) care i-ar putea scoate din haos (sa ma scuze Pavel Badea, da' cred ca ma are nevoie de ceva experienta pana sa antreneze Universitatea).Pe de alta parte, multa lume uita ca exista si anumiti factori obiectivi - cel putin faptul ca, nu cu mult timp in urma, echipa a fost realmente "ciopartzita" in urma plecarii lui Gigi Netzoiu. E greu sa creezi o noua echipa din nimic si s-o faci sa si joace ceva coerent. Consider ca una din marile greseli din ultimii ani a fost fixarea obiectivului la inceputul fiecarui sezon: "un loc de cupe europene, poate chiar castigarea campionatului" (asa cum s-a intamplat anul acesta). Acest lucru poate crea anumitor jucatori iluzia ca echipa chiar are valoare pentru a castiga campionatul si, in momentul in care apar primele sincope, se instaleaza panica....si este extrem de dificil sa joci cu teama ca, pe zi ce trece, bati noi recorduri ale umilintei intr-un orash care , acum 20 de ani, vuia in preajma meciurilor din cupele europene, inaintea carora auzeai, in drum spre stadion, toate accentele posibile romanesti : banatean, ardelenesc, moldovenesc (+ perfectul simplu..., pentru ca stadionul "Central" era in zilele acelea o adevarata Alba Iulia a fotbalului. Asta e, facem ce facem si revenim la trecut, pentru ca , deocamdata, la Craiova se traieste, pe plan fotbalistic, din amintiri. Ne mai auzim dupa etapa nr. 30 !
    [SIZE=1]Be afraid, horus' eye's watching you .... [/SIZE][I][/I]

  22. #19
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Fia uite ca aveau dreptate unii de aici de pe forum ca nu aveti loc de Craiova si Timisoara...cred ca in fiecare saptamana a fost cate un thread nou ba cu noi ba cu oltenii in care se discutau aceleasi treburi. Vesnic aceleasi treburi. Nu mai aveti loc de noi? care e problema?

    Vladut se pare ca ai trecut la posturi mai lungi...tot lipsit de consistenta dar noh , e imbucurator faptul ca incerci. Tie personal Ciocanul Bucuresti itzi spune ceva? te du si te ciocaneste in bragadiru capului tau sec......du-te si vezi-ti de nicovala ta amaratule.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  23. #20
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    pai hai sa deschidem cite un topic pentru fiecare, fia...
    nu e treaba mea sa-mi dau cu parerea daca o echipa cu care nu am nimic isi merita locul intr-un campionat si asa vai mama lui.
    Last edited by vasile314tzurka; 6th December 2004 at 11:03.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  24. #21
    Silfidus! Maximus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,708
    Reputatie
    1
    ce-mi place de astia care mor de grija altuia...aveti grija sa nu va imbolnaviti iarna asta...
    GRUPPO MAXIMA - MEMBRU FONDATOR

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •