Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 162

Thread: Arbitri - Arbitraj ... pareri...

  1. #43
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Hai mai iuliane, las-o moarta ca si daca in meciul asta a tinut arbitrul cu noi inseamna ca nu mai aveti de ce sa va legati.

  2. #44
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Se pare ca se confirma ipoteza ..."daca pina in min 75-80 nu bagati voi gol ...va facem noi rost de unul" cam asa sa desfasurat si meciul cu Brasov...
    Free Sevilla!!!!

  3. #45
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Bine iuliane, Ok m-ai convins.

  4. #46
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Nu are rost sa fii ironic ..daca eu am fost imi cer scuze...
    Sica sa continuam aici discutia sau sa o stopam ..ca eu reclam o greseala grava a arbitrajului asa ca nu are sens sa discutam pe "retur" ...ia zi.... a gresit salomir acolo sau nu ?
    Free Sevilla!!!!

  5. #47
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Pai ai ca fost iuliane dar nu are sens sa iti cer scuze ca am impresia ca ne cunoastem relatuiv bine ca sa stii ca nu m-am suparat. Pur si simplu nu vad de ce am discuta pe marginea unui fault care nu a influentat cu nimic meciul. Tu spui greseala grava, de ce? Eu iti spun ca a fost faultat Niculescu inainte sa faulteze el, dar si asa nu conteaza. Daca in cel mai rau caz se dovedeste ca Niculescu nu a fost faultat si ca el a faultat nu ramane decat o greseala intr-un meci. Si aia la un fault. Ce dracu iuliane, daca nu avem de ce sa ne luam atunci trebuie neaparat gasit nod in papura. Pe mine nu ma intereseaza Salomir(care daca imi spu ca e dinamovist eu nu mai intru pe forum). Ma intereseaza mai mult faptul ca Diamo nu joaca nimic si ca nu poate castiga decat cu bulan si ma gandesc cu groaza ca daca castigam campionatul o sa o facem de oaie(ce limbaj potrivit) in CL. Singurul lucru care ma incalzeste este faptul ca jiji, memeaca si piti cred ca deja au dat de materie cenusie(atat cat au) de cand tot dau gauri cu unghia.

  6. #48
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    dar cum draq se face ca toti arbitri fac greseli nevinovate in favoarea voastra pe final de meci...

    ma rog...continuam pe YM ...
    Free Sevilla!!!!

  7. #49
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    iuliane ti-a placut de Serea? A arbitrat ca la carte, nu?

    Si ca sa iti raspund la intrebare ca de abia maine mai intru pe YM, cum dracu se face ca stelistii striga hotii indiferent de meciul sau adversarul lui Dinamo inainte si dupa meci? Cum se face ca Nesu face hent si arbitrul da hent dar nu da galben? Asta e reavointa sau greseala omeneasca?

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    LOOOL Ca sa fim sinceri Serea ne-a bagat in poarta toate cele 3 goluri! Beatu'.....! Mai uite-te odata la meci; poate vezi shi ceva fotbal ca la Dinamo........
    ex-alpopa

  9. #51
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    alpopa, ia lolul si mergi mai departe. Daca nu intelegi ce scriu nu e problema mea. Nu am spus ca Serea va bagat golurile, au avut oradenii grija de asta, ci faptul ca au fost cateva faze unde jucatorii meritau niste galbene si nu au primit nimic. Cea mia clara a fost cea a lui Nesu care face o nesimtire de hent si nu primeste galben. Apropo, Steaua de cand nu a mai primit un cartonas?

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Cea mia clara a fost cea a lui Nesu care face o nesimtire de hent si nu primeste galben. Apropo, Steaua de cand nu a mai primit un cartonas?
    La preluarea aia vrei sa zici?! Sa fim serioshi........Shi sa-ntzeleg ca tot pe NOI ne ajuta arbitrii, nu?
    ex-alpopa

  11. #53
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Se vede clar cine joaca mai frumos dintre Steaua si Dinamo. Numai ca cea e sora sau frate cu albitrajul, cum vreti sa o luati
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  12. #54
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    alpopa, hent cu intentie. Cum se sanctioneaza?
    A doua parte nu o comentez ca ai obiceiul ca atunci cand nu iti convine ceva sa o dai in alte probeleme.

  13. #55
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    alpopa, hent cu intentie. Cum se sanctioneaza?
    A doua parte nu o comentez ca ai obiceiul ca atunci cand nu iti convine ceva sa o dai in alte probeleme.
    Intentie dupa parerea ta... parerea mea ca nu a fost intentie...pur si simplu mingea a venit prea sus si a incercat disperat sa o opreasca si tu in locul lui involuntar ridicai si mina
    Free Sevilla!!!!

  14. #56
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    iuliane, deci el a ridicat mana, nu? Ce vrei mai mult?

  15. #57
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    involuntar... ASA A SI DECLARAT
    Free Sevilla!!!!

  16. #58
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    iuliane regulamentul e clar: cand mingea se duce spre mana nu se da hent, cand mana se duce spre minge, hent si galben. Cand mana se duce spre minge e considerat si voluntar pentru ca doar nu o sta arbitrul sa intrebe jucatorul: "Ai vrut sa faci hent?". Situatia e clara din punctul de vedere al regulamentului, nu inteleg de ce o aperi in asa hal. Eu nu am spus ca arbitrii tin cu voi, insa tu se pare ca ai impresia ca daca se face o greseala si o vad eu automat acuz Steaua de ceva. Nu ma cheama jiji sau memeeee.

  17. #59
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    iuliane regulamentul e clar: cand mingea se duce spre mana nu se da hent, cand mana se duce spre minge, hent si galben. Cand mana se duce spre minge e considerat si voluntar pentru ca doar nu o sta arbitrul sa intrebe jucatorul: "Ai vrut sa faci hent?". Situatia e clara din punctul de vedere al regulamentului, nu inteleg de ce o aperi in asa hal. Eu nu am spus ca arbitrii tin cu voi, insa tu se pare ca ai impresia ca daca se face o greseala si o vad eu automat acuz Steaua de ceva. Nu ma cheama jiji sau memeeee.
    q.e.d. cind sari la o mingie ...nu poti sarii cu miinile pe linga corp ...ia incearca tu sa faci o saritura cu miinile lipite de corp si una cu miinile ridicate ...

    Concluzie : hent involuntar si fara nici un cartonas !!
    Last edited by iulian; 4th May 2004 at 11:08.
    Free Sevilla!!!!

  18. #60
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    iuliane daca nici o faza simpla nu imi poti da dreptate atunci e clar ca nu se poate sa discutam pe tema Steaua. Daca Nesu a sarit atunci inseamna ca eu sunt orb. Nesu a facut preluarea din alergare. Si daca e sa luam dupa ce incerci tu sa spui inseamna ca nici macar hent nu a fost insa Serea a fluierat hent. Asa ca oricum ai vedeau-o Serea a gresit, nu?


    hent este numai cand e cu intentie.

  19. #61
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Daca tu spui ca Nesu merita galben acolo...sa zicem ca ai avea dreptate (sa zicem numai) atunci acea intrare a lui Grigorie la L. Mihai din ultimul minut de joc de la Constanta...ce merita ?
    Free Sevilla!!!!

  20. #62
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    iuliane: 2 lucruri
    1. a fost Burca parca si nu Grigorie, pentru ca din cate stiu Grigorie nu a terminat meciul ala. Si cel faultata a fost Gurita si nu Liviu Mihai. Sau te referi la penalti?
    2. Daca tu asa vrei sa discuti, cand nu iti convine ceva sa o dai in alta discutie atunci nu e bine. Meciul cu Farul a trecut si sa discutat destul despre el. Iar Dinamo isi ia portia de galbene la fiecare meci, meritate si nemeritate, ca asa e in fotbal. Voi de cand nu ati mai luat un galben? Sa fie de la meciul cu Ceahlaul?

  21. #63
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Iar Dinamo isi ia portia de galbene la fiecare meci, meritate si nemeritate, ca asa e in fotbal. Voi de cand nu ati mai luat un galben? Sa fie de la meciul cu Ceahlaul?
    Steaua e echipa tehnica...daca asta iti spune ceva..nu joaca la rupere ca alti...e obligatoriu cumva ca si Steaua sa isi ia galbene daca ia Dinamo ?
    Si la postul anterior ai dreptate..m-am grabit si am vorbit de alta faza...
    Free Sevilla!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •