Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 76 of 76

Thread: Fie Vreme Buna, Fie Vreme Rea, Caini Pana La Moarte Si Dincolo De Ea…

  1. #64
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    nici nu mai stii cui sa dai medalii o sa facem una generala: "cel mai..." unde fiecare grup va daltui ce-i convine. sa vezi atunci certuri
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  2. #65
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Iasi
    Posts
    22
    Reputatie
    1

    Cool

    multumesc. da, e bine sa ma prezint si eu, asa e politicos

    prenume> Paul
    29 ani
    Iasi, Romania. Acum stau in Iasi ca aici muncesc, sunt director administrativ la Facultatea de Bioinginerie Medicala de la UMF Iasi

    Nascut sunt la Barlad, jud Vaslui.

    Cu DINAMO tin de la meciurile din 83 cu Hamburg care m-au atras spre echipa. Inainte eram suporter al echipei Sportul Studentesc care avea oleaca de echipa pe atunci si imi placea si cum suna STUDENTESC. Am fost numai la 2 meciuri cu dinamo, unul cu sportul prin 99, la bucuresti si unul cu poli iasi in copoul iesean, prin 95-96, parca, mai juca lupu la dinamo.

    stiu ca cei care posteaza sunt caini adevarati, am gresit in exprimare. si stiu ca suntem mai civilizati decat stelistii. eu voi posta si pe threadul care ne ataca pe noi, dar din cate vad eu nu prea o scoti la capat cu aia.

  3. #66
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Bine ai venit Paul.
    Am facut eu pe gazda pt ca ceilalti grei sunt plecati. Utilizator e in concediu, Ieppy a fost la meciul cu Zilina, iar ayrton munceste din greu cica si nu prea mai are timp sa intre pe forum..
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  4. #67
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    nici nu mai stii cui sa dai medalii o sa facem una generala: "cel mai..." unde fiecare grup va daltui ce-i convine. sa vezi atunci certuri
    E buna
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  5. #68
    senior Bogdan's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Ma numesc Tobosaru Bogdan, am 25 de ani,sunt din Targoviste,de profesie economist.Nu m-am prezentat pana acum din lipsa timpului. Nu mai tin bine minte de cand am inceput sa tin cu Dinamo, in orice caz eram mic.Ma uitam la meciurile cu Steaua, pe care nu-i puteam suferi pt. ca era echipa lui Nicu Ceausescu, si efectiv eram impresionat de jucatorii lui Dinamo de atunci,care eu consider si acum ca erau mai valorosi decat ai Stelei.Am fost decat la 2 meciuri ale lui Dinamo(spre rusinea mea): finala cupei Dinamo-National si meciul din returul campionatului recent incheiat Dinamo-Craiova:2-1,de unde am plecat si fara voce.Sper ca de aici incolo sa ajung la cat mai multe.Va salut!

  6. #69
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Salve Bogdan. esti mai vechi deci nu am ce sfaturi sa iti dau decat sa intri cat mai des pe forum.

  7. #70
    sport legend WildSkander's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    425
    Reputatie
    1
    Hey fratilor, eu nu stiu decat ca atunci cand cineva se ia de DINAMO sa dau 200% inapoi. Eu ii respekt pe Elyass si pe Mihnea Ionescu pentru ce fac in cadrul NG-ului si sunt pitbull pentru orice dinamovist in parte. A, si nu-mi plac regulile, mi-am pus cercei in ureche si noroc cu Revolutzia ca altfel eram exmatriculat din scoala generala si numai ajungeam in IT.


    Quote Originally Posted by Red Heat
    Pe "SUPORTER" toti cei care tin cu Dinamo sunt caini adevarati. Noi obisnuim aici (cred ca nu ai citit primele pagini de pe acest thread) sa ne prezentam. Oricum fii binevenit in familia noastra si asteptam de la tine un limbaj civilizat. Nu stiu daca ai observat, dar suporterii dinamovisti sunt cei mai civilizati de pe acest forum. Asta nu inseamna ca atunci cand ai ceva de zis trebuie sa taci. Dimpotriva...

  8. 30th July 2004, 08:43


  9. 30th July 2004, 10:00

  10. 30th July 2004, 11:24


  11. 30th July 2004, 14:04

  12. 30th July 2004, 14:07

  13. 30th July 2004, 14:09

  14. 30th July 2004, 14:12

  15. 30th July 2004, 14:14

  16. 30th July 2004, 14:14

  17. 30th July 2004, 14:21

  18. 30th July 2004, 14:24

  19. 30th July 2004, 14:39

  20. 30th July 2004, 14:59


  21. 30th July 2004, 15:36

  22. #71
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Iasi
    Posts
    22
    Reputatie
    1

    Cool

    Vacanta placuta sau concedii reusite tuturor cainilor roshii de aici si din toata tzara, ca vad ca se scrie mai putin acum pe aici, inseamna ca va distrati pe undeva. tineti-o tot asa. vin si eu acusica

  23. #72
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    mai ieppy, ce dracu s-a intamplat aicea?

  24. #73
    didUknow? claudio25ro's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    CTA
    Posts
    543
    Reputatie
    1
    Prenume:Claudiu
    Varsta: 27
    Localitate/tara: Constanta/Romania
    Ocupatie: Operator LAN(retea calculatoare in cadrul SEEBRIG)/subofiter M.Ap.N.
    Cum am inceput sa simpatizez cu Dinamo?
    Pe la vreo 7-8 ani am mers impreuna cu parinti la rudele din Pantelimon la meciurile de fotbal ale echipelor bucurestene, dar in special ale lui Dinamo, stadionul fiind mai aproape de casa lor si avand un dinamovist in casa(unchiul). De atunci decateori am drum in capitala (si slava domnului...am) merg impreuna cu el la Dinamo. Am devenit dinamovist cu inima si sufletul, cucerit definitiv de galerie. Am trait si bucurii si tristeti alaturi de Dinamo si reprezinta o parte din mine pe care o indragesc si nu as putea sa ma despart de ea vreodata... “Prima iubire si ultima” , caine pan’ la moarte si dincolo de ea…doar cateva lacrimi din trenul ce venea spre Constanta dupa meciul cu Benfica; doar cateva lacrimi de bucurie ce se revarsau pe capota masinii, tot in drum spre casa, dupa victoria cu Zilina..etc.
    FORZZA DINAMO! SOPRA TUTTI SIAMO NOI!

  25. #74
    junior
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Piata Rosetti
    Posts
    69
    Reputatie
    1
    eu tin cu Dinmao de prin 65-66 (cand aveam 7 ani) - un unchi de-al meu era f. bun prieten cu cu un fost MAARE voleibalist de la Dinamo (Derzsei). De atunci tin cu DINAMO si nu numai la fotbal, ci la toate sporturile. Am fost si la meciuri de baschet si handbal.
    [COLOR=DarkRed]RED DOGS rule all way![/COLOR]

  26. #75
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1

    Cool

    ***

    edit by ayrton:
    ai grija, ai un avertisment, sa nu crezi ca iti poti face de cap la infinit pe aici.
    Last edited by Ayrton; 20th September 2004 at 14:21. Reason: ai grija!

  27. #76
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    SOPRA TUTTI SIAMO NOI !!! :degete:
    Last edited by vlad1607; 24th October 2004 at 13:05.
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micºorarea salariului cu 30 la sutã?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc sã rãspund ºi eu la fel într-o perioadã delicatã. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •