Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 57

Thread: Comentarii la "Greseli de arbitraj in 2008"

  1. #22
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PerVersion View Post
    Sincer atunci si mie mi s-a parut ca Dica a simulat. Au aratat doar 1 sau 2 reluari, si atunci asa mi s-a parut. Oricum nu mai tin minte exact daca mingea era in joc.. sau ce se intampla de fapt.
    mingea era in joc, era la Dica iar ala a venit sa recupereze si l-a cotuit. Faza se vede foarte bine pe inregistrarea meciului, si s-a vazut si la TV atunci, dar nu s-a insistat pe ea.
    Am incercat sa fac filmulete faze, dar nu pot s-o salvez, ca nu stiu ce palaria mea e cu formatele de captura si de salvare nu ma pricep prea bine...

  2. #23
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Asa o fi.. nu te contrazic pt ca oricum la sfarsitul acelui meci coboram sfintii pe Andone, si nu retin exact fazele.

  3. #24
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Bun, si acuma ca m-am gandit mai bine, care-i rostul threadului asta ? Ca tot internul e plin de nesfarsite certuri si acuzatii despre arbitraje. Il folosim drept "plasa de siguranta" si mutam ce miroase a scandal aici sau .. ?

  4. #25
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    ce e mai deranjant e faptul ca nimeni nu pomeneste de fazele astea doua din acel meci... toti o tin cu penalty-urile vietii dar de eliminarile astea doua nu pomeneste nimeni...
    cauta meciul si descarca-l si urmareste fazele.

  5. #26
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Mai diablo! Tu ce dracu vrei sa scoti in evidenta? Tu judeci acolo de capul tau ce a fost si ce nu? La pro steaua ai vazut doar 3 greseli, si la CFR enumeri si musca din careu? Esti penibil frate de zici ca esti oierul in persoana!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  6. #27
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Pai cine mai pomeneste si de penalty-uri? Din punctul meu de vedere meciul a fost pierdut din cauza tacticii paguboase adoptate de Andone. Nu ma intereseaza ce a vazut ce n-a vazut Tudor... punctele le-a luat Steaua si cu asta basta.

    Dar apropo, se gasesc pe net inregistrarile meciurilor? Sau doar reluari ale unor faze?

  7. #28
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PerVersion View Post

    Dar apropo, se gasesc pe net inregistrarile meciurilor? Sau doar reluari ale unor faze?
    eu am luat meciul de pe torrent

  8. #29
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    mai continuati mult aceasta tema, ce dracu nu comentati jocul echipelor care este groaznic in loc sa cautati greselile fluierasilor
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  9. #30
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    pai daca astea-s discutiile la moda, resita, ce vrei sa facem?
    Ca daca ne apucam de povestit scheme si echipe de joc ramanem noi doi si inca vreo 3-4 si cum suntem satui unii de alti iti dai seama ca nu povestim decat 2-3 minute...

  10. #31
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Dar cine e baiatul ala de trage el concluzia ce a fost si nu a fost ? La Maftei a fost fault clar ! nu stiu cum te poti pronunta fara sa vezi fata din mai multe unghiuri , la o reluare neclara sa spui clar ca nu a fost fault.
    vezi ca ai uitat gol valabil la boya in prima etapa cu u cluj cand mingea a trecut linia portii etc

  11. #32
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    "Dorsin era mai aproape de poartă decît ultimul fundaș al Farului. Asistentul trebuia să ridice fanionul"
    Dan Lăzărescu, fost arbitru FIFA

    "A fost ofsaid doi metri la Dorsin! Cei de la CFR nu mai zic acum nimic despre arbitraje potrivnice?"
    Adrian Ilie, manager sportiv Steaua


    mare ******* mai e si muresan asta mult peste porcea
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  12. #33
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    4ndr31, aberezi, nu tot ce ti se pare tie penalty inseamna ca e. apropo, la vaslui n-ati avut penalty, uita-te pe reluari si o sa vezi ca jucatorul vasluiului tinea piciorul in acea pozitie de vreo 3 secunde, abiodun a intrat in el. Asa, la golul lui Ovidiu Petre, nici macar n-a deviat mingea Dica la faza aia, deci nu e ofside.

    o sa scot penalty-ul neacordat lui dinamo deoarece am vazut din nou reluarile si s-a ridicat ofside, iar lajos a facut semn de schimbare. schimbare nu se face decat daca e jocul intrerupt.

    Sunchase, din reluarile vazute mi-am dat seama ca e clar ca nu i-am facut nimic. Oricum nu ma pronunt la reluari care nu sunt concludente, dupa cum vezi n-am spus nimic despre golul lui Dinamo de la Mioveni.
    Last edited by Kainsashiki; 20th March 2008 at 14:49.

  13. #34
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    @ Kainsashiki e asa greu sa pricepi ? nu auzi de ce nu s-a dat penalty si eliminare la Moti ?
    CA A FOST OFFSIDE
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  14. #35
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kainsashiki View Post

    o sa scot penalty-ul neacordat lui dinamo deoarece am vazut din nou reluarile si s-a ridicat ofside, iar lajos a facut semn de schimbare. schimbare nu se face decat daca e jocul intrerupt.
    era vorba de poli iasi

  15. #36
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sunchase View Post
    Dar cine e baiatul ala de trage el concluzia ce a fost si nu a fost ? La Maftei a fost fault clar ! nu stiu cum te poti pronunta fara sa vezi fata din mai multe unghiuri , la o reluare neclara sa spui clar ca nu a fost fault.
    vezi ca ai uitat gol valabil la boya in prima etapa cu u cluj cand mingea a trecut linia portii etc
    unde ai vazut meciul? toata lumea a spus ca n-a fost nimic, chiar si arbitrul a recunoscut, dar tu ai vazut fault clar
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  16. #37
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    steaua = campioana blaturilor = campioana arbitrilor

    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Incredibil...chiar e bataie de joc asta. Nu faceti nimic moderatorilor cu threadul ala cu arbitrajul?
    Asta pune ce vrea din cate vad.

    Golul 3 al stelei din offside.
    pai tu ce credeai ? moderatorul e un stelist care vrea sa arunce magareata pe CFR ... toata lumea a vazut ce reprezinta steaua , toata lumea a vazut ce blaturi si ce hotii face steaua ... si apare asta sa traga el concluziile ...

    -penalty neacordat la Dica in meciul cu Unirea Urziceni
    ce penalty visezi la Dica ?
    te crezi vreo vedeta ? ti-ai cumparat forum ? tragi concluzii in numele tuturor ? ti-a zis cineva sa tii statistica ?
    si ce statistica faci tu ? a la Tudor ?
    Last edited by Rossi; 20th March 2008 at 18:09.
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  17. #38
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    cate intrebari fara raspuns....respira!

  18. #39
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    @ Kainsashiki

    e asa greu sa pricepi ? e greu pt tine ? nu auzi de ce nu s-a dat penalty si eliminare la Moti ? PENTRU CA A FOST OFFSIDE
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  19. #40
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    pune mah diablo U a avut penalty neacordat cu dinamo si impotriva cfrului penalty inexistent cordat la iasi
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  20. #41
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    mizeria becaliota in actiune ...

    inca 2 "greseli" imense in favoarea stelei ...

    Florin Dan scapă singur cu portarul, însă este semnalizat în ofsaid.
    http://gsp.ro/stire/video-florin-dan...-ai-60205.html
    Nesu il scotea pe Florin Dan din offside ... scorul era de 1-0 pt UTA ... la 2-0 pt UTA , altfel statea treaba

    http://img205.imageshack.us/img205/2...inactiumk5.jpg

    Lovin , scutit de cartonasul rosu ...
    Last edited by Rossi; 24th March 2008 at 02:22.
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  21. #42
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Eu inca nu am inteles cine i-a dat dreptul lui Kainsashiki sa tina un thread personal, si sticky pe deasupra, in care sa scrie ce-i trece lui prin cap
    Daca era un user neutru mai intelegeam, dar cand e vorba de un suporter fanatic al echipei care beneficiaza de "greselile" de arbitraj e cam ciudat...
    Vreau si eu un thread din asta, se poate?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •