View Poll Results: Practicati culturismul ?

Voters
48. You may not vote on this poll
  • Da, odata pe saptamana

    2 4.17%
  • Da, de 3 ori pe saptamana

    10 20.83%
  • Da, mai mult de 3 ori pe saptamana

    14 29.17%
  • Da, sunt profesionist

    1 2.08%
  • Ocazional

    7 14.58%
  • Niciodata

    10 20.83%
  • La ce bun atatea fiare

    4 8.33%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 75

Thread: Culturism

  1. #1
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1

    Culturism

    Aveti burta ? N-aveti muschi? Culturism ati practicat ? de cate ori? niciodata ? Va e frica sa aratati bine? va e teama de fiare ? fac rau ?
    Culturismul si alimentatia sanatoasa sunt mana in mana si va fac sa aratati si sa va simtiti bine! Pentru toti cultutristii de pe forum si nu numai hai sa dezbatem aici cum putem trai mai bine cu ajutorul culturismului ! Haideti sa aflam programe de antrenament incercate pe pielea voastra !

  2. #2
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Chiar nu mai trage nimeni de "fiare"?

  3. #3
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klaus
    Chiar nu mai trage nimeni de "fiare"?
    eu mai subtire cu trasul de "fiare" de cand m-am insurat

  4. #4
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Eu am tras de doua ori cate trei luni, dar nu se lipesc de mine muschii.

  5. #5
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Eu am tras de doua ori cate trei luni, dar nu se lipesc de mine muschii.
    daca tragi haotic nu se lipesc dar daca ai un program facut pe grupe de muschi ...ia sa vezi cum incep sa te "umfli" (programe gasesti pe net sau iti pot da si eu)


    Gigel tata daca nevasta-ta o sa vrea mai tarziu unu cu ceva muschi pe el ... ce te faci ?

  6. #6
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klaus
    Gigel tata daca nevasta-ta o sa vrea mai tarziu unu cu ceva muschi pe el ... ce te faci ?
    se cheama ca am scapat fara scandal

  7. #7
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Esti tanar, e pacat , zau asa, mai ales ca un abonament la sala nu e scump (in jur de 400.000 lei/luna si te duci de cate ori vrei) in plus activitatea creierului si a inimii se inbunatateste dupa ce faci sala ! ma car o 3 ore pe saptamana pt inceput (cate o ora pe zi cu o zi pauza intre zile) Totul e sa te duci prima data ca pe urma se ia ca un drog si o sa vrei sa pui mai mult(e) pe tine !

  8. #8
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Vasea , e valabil si pt tine .... ia sa te vad .... aaaa sigur ca da ... o juma de ora de bicicleta si cateva exercitii usoare cu gantera o sa ajute cura de apa plata pe care o sustii ! Believe me !

  9. #9
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klaus
    Esti tanar, e pacat , zau asa, mai ales ca un abonament la sala nu e scump (in jur de 400.000 lei/luna si te duci de cate ori vrei) in plus activitatea creierului si a inimii se inbunatateste dupa ce faci sala ! ma car o 3 ore pe saptamana pt inceput (cate o ora pe zi cu o zi pauza intre zile) Totul e sa te duci prima data ca pe urma se ia ca un drog si o sa vrei sa pui mai mult(e) pe tine !
    eu alerg (aproape) in fiecare dimineata. nu stiu cand as gasi timp de mers la sala, cu alergatul ma scot la prima ora.
    rareori mai bag cate-o piscina sau o tentativa de baschet. as juca si tenis dar nu am adversari pe masura

  10. #10
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klaus
    Vasea , e valabil si pt tine .... ia sa te vad .... aaaa sigur ca da ... o juma de ora de bicicleta si cateva exercitii usoare cu gantera o sa ajute cura de apa plata pe care o sustii ! Believe me !
    io nu te biliv u de fel. nu suport inaltimea, deci exclusa bicicleta. Tricicleta au? si ce sa fac cu ganterele? merg cu maioneza?
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  11. #11
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Klaus
    Aveti burta ? N-aveti muschi? Culturism ati practicat ? de cate ori? niciodata ? Va e frica sa aratati bine? va e teama de fiare ? fac rau ?
    Culturismul si alimentatia sanatoasa sunt mana in mana si va fac sa aratati si sa va simtiti bine! Pentru toti cultutristii de pe forum si nu numai hai sa dezbatem aici cum putem trai mai bine cu ajutorul culturismului ! Haideti sa aflam programe de antrenament incercate pe pielea voastra !
    Klaus chiar sunt curios care e treaba cu culturismu'...Nu ma pricep, nu stiu care sunt regulile de concurs (conteaza care e mai tare-n muschi, care ii are mai umflati, numarul de vene scoase in evidentza pe cm2 etc.).
    Mie sincer culturismul nu-mi prea sugereaza sanatate. Mi se pare un exces, stiu ca dupa ce te lasi incep sa-ti atarne toate alea: muschi, piei. Sa nu mai spun ca trasul/ridicatul de greutatzi iti cam moleseshte definitiv "le coq sportif"
    Cat te tii de el parca prea te umfli, prea multi muschi barosani, nu prea mi se pare estetic.
    La femei e caz de coma, sa se intarate muschii pe una cand esti in amor torid cred ca e de film horror, daca nu dai coltu' pe loc, Rain Man te cheama toata viatza... Plus trasul de fiare are si el o limita, dupa o zi de munca sa mai trag si de fiare 2 ore cred ca as muri acolo cu fieru'n mana

    Astea sunt framantarile mele legate de acest sport. Daca sunt prejudecatzi, farama-le fara crutzare, zi si diete ceva ma intereseaza. Chiar, cum ar fi sa faci muschi lenevind si mancand? Ar deveni imediat sportul favorit pe plan mondial...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #12
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    eu am constatat ca, in mod surprinzator, uitatul la televizor la 2 meciuri de fotbal si 3 de hockey pe saptamina mi-a redus greutatea doar in mod nesemnificativ . daca asta nu-i suficient sport, atunci nici eu nu stiu. m-as uita si la un meci de handbal dar mi-e frica sa-mi suprasolicitez inima.



    oh and btw. faci culturism, mai apuci draq sa arati bine. te pomenesti ca te vor femeile numai pentru corp si nu pentru caracter

    i'd feel so...used

  13. #13
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    GoPens e foarte bine pentru inceput, dar pentru rezultate mult mai bune incerca pe durata meciurilor sa ridici 4-5 halbe de bere (recomandabil de 1l) si sa le si bei mai ales. Fa asta 3 saptamani, apoi mareste treptat numarul halbelor pana catre 10. Abia apoi treci si la handbal daca nu te ia ametzeala dupa atata efort
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #14
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    cred ca mi-ar sta bine cu un home-trainer. adica unu care-mi aduce bearea la fotoliu, ca sa incep asa mai treptat fara sa-mi stresez prea mult limitele. ma uit in pagini galbene ...

  15. #15
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    E foarte bine, dar ti-as sugera sa practici in echipa sporturile enumerate de tine, nu singur. Du-te la un Pub unde mai sunt si alti sportivi. Sau daca e prea mult pentru inceput, stabilim ora si intram simultan mai multzi pe forum si facem sport "virtual". Unde mai pui ca faci muschi si la buricele degetelor de atata tastat
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #16
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    ma duc ma duc. am meci in fiecare vineri seara. mai putin de 4 guiness si retrogradez in B.
    zici tu ceva...un meci international p-acolo ...

  17. #17
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Va las pe seara asta, ma duc sa-mi prepar o vodca-cola ca ma simt cam slabit de atata sport . E ca nandrolonu' sau creatina ...Pa GoPens, see you...si sa nu renuntzi la sport oricat ar fi de greu

    Klaus, acum pe bune astept ceva detalii despre culturism.
    Rad eu rad, dar cine stie cum ma loveshte si-mi trimit muschii la scoala sa se culturalizeze putzin Scuze, nu pot sa ma abtin la ora asta
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #18
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    :p
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Mie sincer culturismul nu-mi prea sugereaza sanatate. Mi se pare un exces, stiu ca dupa ce te lasi incep sa-ti atarne toate alea: muschi, piei. Sa nu mai spun ca trasul/ridicatul de greutatzi iti cam moleseshte definitiv "le coq sportif"
    Cat te tii de el parca prea te umfli, prea multi muschi barosani, nu prea mi se pare estetic.
    Astea sunt framantarile mele legate de acest sport. Daca sunt prejudecatzi, farama-le fara crutzare, zi si diete ceva ma intereseaza. Chiar, cum ar fi sa faci muschi lenevind si mancand? Ar deveni imediat sportul favorit pe plan mondial...
    My dear User, muschii de concurs sincer sa fiu ... nu stiu cum se masoara pt ca nu m-a interesat! Nu ma refer la culturismul de performanta !
    Dar poti merge de minim 3 ori pe saptamana si sa incerci treptat sa-ti dezvolti musculatura! Asta nu inseamna sa tragi de fiare pana iti ies okki ca la melc si sa vezi venele de pe frunte facand sex intre ele !!! dar nici sa ai muschii lui Beavis & Butthead! Muschii se dezvolta in functie de tipul somatic pe care-l ai :endomorf, mezomorf sau ectomorf (daca vrei sa stii ce tip somatic esti poti afla in 30 secunde accesand http://www.topculturism.ro/)
    Muschii nu se lasa decat daca bagi creatina in tine (un supliment care iti umfla muschii in mod fortat) daca nu bagi alte "prafuri" in tine nu ti se lasa nici un muschi!
    Eu ma duc la sala cam de 4 ori pe saptamana , seara dupa servici dar iti spun ca dupa ce "imi vars nervii" pe fiare acolo (cam o ora si jumate) ma simt ca nou tota seara si pot sa mai joc si un tennis cu Vadim de la 10 PM :p E adevarat ca poti sa nu-ti versi nervii corect si atunci pleci de acolo in carje ..insa nu trebuie decat sa stii cateva reguli de baza si sa nu te simti de cacao cand vezi ca unul mai mic ca tine ridica de 4 ori mai mult ca tine si sa incepi sa-l imiti ca atunci te vad venind la forum meeting 5 sustinut (la propriu) de Go Pens. E drept ca si alimentatia joaca un rol important dar aici sunt multe de spus si voi reveni asupra acestui aspect! Aoleu ... cate sunt de spus ... stai sa mai fac un raport si revin

  19. #19
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    OK, astept continuarea, pare interesant asa cum spui acum, suna mai degraba a fitness...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #20
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    pai nu stiu. eu mai rar mis nervos cind vin de la lucru asa ca ma ocup de navomodele. poate daca se pun astia sa ma calce pe nervi suficient la lucru

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Viena
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Si eu trag de fiare de 4 ori pe saptamana dar nu fac de performanta. Este un sport excelent, iti mentii forma fizica, capeti putere, iti modelezi corpul, e relaxant si in plus arati si mai bine. In plus daca tragi de fiare incepi sa te interesezi si de alimentatie care e atat de importanta.
    www.getfit.ro - Pentru eliminarea tuturor prejudecatilor de orice fel

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •