View Poll Results: Pronostic

Voters
78. You may not vote on this poll
  • 1

    28 35.90%
  • X

    19 24.36%
  • 2

    31 39.74%
Page 11 of 18 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 373

Thread: Etapa 18: Dinamo - Steaua

  1. #211
    senior calu's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    U.S.A.
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    Looooooooolllll! Ce E Pacat E Ca Unii Stelisti Se Hazardau In Pronosticuri Aiuritoare!sper Sa Fi Revenit Pe Pamint..campionatul Nu S-a Pierdut Azi Ci La 3-1 In Meciul Cu Rapid!

  2. #212
    Emperor Caligula's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Micro21
    Posts
    114
    Reputatie
    1

    Wink

    Urez multa bafta lu` Dinamo, Steaua si Otelu in cupele europene!!
    Nu ne faceti de ras!

  3. #213
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Doamne ce meci. Sa innebunesc in fata televizorului. In momentul in care a marcat Neaga am crezut ca sa terminat partida si sincer sa spun nu era corect sa fie asa. Nici Dinamo si nici Steaua nu au facut cine stie ce mare meci insa Dinamo a avut mai multe ocazii zic eu pe cand la Steaua cel mai periculos jucator a fost Rachita!!! care a rata 2 ocazii din care una similara cu cea din care a marcat Barcauan. Cu toate astea meciul a fost castigat cu un imens bulan(pardon expresia) deoarece nimeni nu se mai astepta ca Dinamo sa inscrie si in special sa inscrie prin Grigorie. Ce lovitura de cap, superb.

    Aplauze pentru galeria lui Dinamo care si ieri sa ridicat la nivelul asteptarilor dand un recital superb care cu greu poate fi negat de suporterii altor echipe.

    Respect pentru galeria Stelei care au avut o initiativa frumoasa si care ar trebuii uramata de restul galeriilor din Romania si in special de cele ale Rapidului, Craiovei si Dinamo.

    Felicitari lui Ando care a reusit prima victorie intr-un derby si asta la un an de cand este pe banca lui Dinamo. Bravo Ando!

  4. #214
    100% FAN OTELUL M|tea's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    GALATI, ROMANIA
    Posts
    203
    Reputatie
    1

    Cool

    Aproape incredibil dar adevarat.Steaua a avut 3-1 cu Rapid si sa terminat 3-3 acum a reusit egalarea in min.89 dar a pierdut meciul in min.93.Cred ca nea Gigi tre sa mai construiasca o biserica Chiar daca as fi vrut sa castige Steauau cred ca e meritata victoria cainilor.Chiar daca are 5 puncte avans nu e inca timpul ptr ca Borcea sa roage presa sa-i lase sa se pregateasca pentru C.L. BAfta la toata lumea si FORZA OTELUL!
    [B][SIZE="3"][FONT="Tahoma"][COLOR="Blue"]100% FAN OTELUL GALATI ![/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]

    [FONT="Georgia"][B][SIZE="2"]Ai fost, esti , si vei fi mereu
    Echipa sufletului meu!
    Eu imi dau viata pt tine
    Tu lupta si castiga pt mine!
    OTELUL![/B][/SIZE][/FONT]

  5. #215
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    mda.. Felicitari Dinamo !!! au vrut victoria mai mult decit Steaua ..Bravo inca odata ..
    Daca Rachita nu reusea un joc ceva mai bun in repriza a doua era pieton in meciul asta...si nu a fost singurul de la Steaua ..Pacat ....s-a dovedit inca odata ca degeaba tii mingea 70% la tine...daca ti-o baga in "ate" celalalt ...degeaba o tii ...

    Felicitari si echipei de arbitri ..eu zic ca am vazut un meci in care arbitrii au intervenit decit si exact atunci cind a trebuit felicitari si lor
    Si..oricit de greu imi este trebuie sa felicit pe Grigorie pentru golul lui SUPERB ...ca si a lui Neaga dealtfel ...dintr-o pozitie "imposibila"
    Campionatul nu este jucat ..mai sunt cum zicea alpopa inca 12 etape in care se pot intimpla multe...asa ca mai speram...

    Lupta STEAUA
    Last edited by iulian; 28th March 2004 at 13:54.
    Free Sevilla!!!!

  6. #216
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    iuliane, golul a fost dat de Grigorie, centrarea a venit de la Naidin.

  7. #217
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Borcea glumeshte din nou : "lasatzi-ne sa ne antrenam pentru liga campionilor!" Am plans noi stelishtii dupa 3 etape shi inca mai plangem.......dar poate noi o sa radem la final! :p
    ex-alpopa

  8. #218
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Lasa alpopa ca nu o sa palngeti mult daca iesiti pe 2 anul asta. O sa stiti ca aia de pe 1 au fost mai buni ca voi.

  9. #219
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    iuliane, golul a fost dat de Grigorie, centrarea a venit de la Naidin.
    Ai dreptate..am rectificat..ma luat"valu" (sau m-i sa pus voalu`-pe ochii la gol )
    Free Sevilla!!!!

  10. #220
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Lasa alpopa ca nu o sa palngeti mult daca iesiti pe 2 anul asta. O sa stiti ca aia de pe 1 au fost mai buni ca voi.
    Dupa meciul de aseara -daca exceptezi golurile - nu pot sa zic .. si cred ca nici tu... ca sunteti mai buni ca Steaua ..sau poti ??
    Free Sevilla!!!!

  11. #221
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Macar din punct de vedere mental si atitudine sunt peste Steaua. Ca joc ce sa spun, in momentele in care am dominat ne-am creat mai multe ocazii decat in momentele in care Steaua domina. Nu stiu de ce sau retras dupa gol pentru ca puteam sa va dam mai multe zic eu in prima repriza. Iar faptul ca apararea noastra a fost mai buna ca a voastra cred ca spune multe. Mijlocul pot spune ca a fost mai slab insa Andone le-a spus probabil sa va anihileze jucatorii de constructie si de aia nu prea au construit cine stie ce. Atacul pot spune ca a fost mai bun ca al vostru chiar daca N&D nu au dat concert ei au avut mai multe spatii libere si au trecut mai des de fundasii vostri decat Dinita si Oprita. Iar Neaga a fost singurul care a reusit sa se desprinda aia fiind de fapt cam singura ocazia clara de gol a Stelei. Lovitura de cap a lui rachita poate fi numita o ocazie insa a venit dintr-un corner deci nu a fost o faza construita. Noi pe langa goluri am mai avut: foarfeca lui Danciu, sutul peste poarta cu poarta goala a lui Niculescu, ocazia de unu la unu a lui Tames si sutul pe langa a lui Petredin careu(astea sunt cele mai importante). Ce ma surprins pe mine este ca Steaua a incercat n juturi de la distanta din care numai unul pe poarta(probabil aveau impresia ca mai e delwarte in poarta). Asa ca eu zic ca per total Dinamo a meritat mai mult victoria pentru ca au jucat mai bine si si-au creat mai multe ocazii.

  12. #222
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Lasa alpopa ca nu o sa palngeti mult daca iesiti pe 2 anul asta. O sa stiti ca aia de pe 1 au fost mai buni ca voi.
    Tocmai asta e Ieppy : nu plang ca ne-au batut unii mai buni ci unii care cel mult au fost egali cu noi! Pe Rapid i-am umilit in prima parte shi ne-am stins in repriza secunda. Cu Dinamo a fost echilibrat, dar am greshit din nou flagrant. De-asta plang! Daca eratzi mai buni cu-adevarat eram impacat. N-aveam nici o tragere de inima sa shtiu ca in cupele europene ne va reprezenta o echipa care merita cu-adevarat. Asha insa.......
    In situatzia data, analizand ultimele 3 reprize, nu prea vad cum am putea cashtiga campionatul. Shi nu prea cred k am merita sa o facem. Dar cum am zis........MAI SUNT 12 ETAPE! O sa mai curga goluri in poarta dinamovista.....
    ex-alpopa

  13. #223
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    O sa mai curga insa cu picatura pe cand portile adverse vor fi umplute cu galeata.

  14. #224
    senior calu's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    U.S.A.
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    Alpopa,Steaua a pierdut si pentru ca nu are zvicnirea decisiva in fata careului,chit ca ajunge foarte des acolo.in repriza a doua steaua a dominat aproape tot timpul dar nu si-a creat decit o ocazie din care Neaga a dat gol.parca la un moment dat la o faza in careu si-au luat mingea unul altuia..cam aia e.in ultimele meciuri ati pierdut 5 puncte din 6 si ati primit 5 goluri aproape tot atitea cit in 16 meciuri.nici Dinamo nu straluceste dar e mai incisiva, parca isi doreste mai mult sa cistige,si cistiga!
    HAI DINAMO!

  15. 28th March 2004, 18:27


  16. #225
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Ce mai este NORMAL - in fotbalul Ramanesc ?!

    OAMENI BUNI campionatul se joaca :
    Rapid - FC National 0-1
    Steaua i-a stors de ultima picatura de Benzina pe rapizi !
    Dinamo a cistigat meciul de ieri .
    Diferenta a aparut la gafa-iesire a lui Hamutovschi - astfel ca , "capul" lui Barcaoan a "intrat" , iar cel al lui Rachita a fost parat ...
    A ... si uluitoarea sansa pe care a avut-o Dinamo sa inscrie la ultima faza a meciului !!!!!!!!!
    Dinamo a dominat prima repriza , a avut pase din devieri si imaginatie ( foarfeca lui Danciulescu a fost geniala ) . Steaua a dominat cea de a - II -a repriza :
    Ocazii mari nu prea a avut Steaua , dar panica din careul Dinamovist era permanenta , acolo este deranj mare . Pacat ca Dinita , Dica , Neaga , Rachita , Oprita - n-au profitat de lufturile de " fotbal la Max " ale aparatorilor Dinamovisti.
    Piturca poate invoca ca linia de mijloc fara D Munteanu si Aliuta - nu este inca pregatita ( ma surprinde evolutia slaba a celor doi jucatori de benzi : Bostina si Dica !!!!!!!!!!)

    Eu zic ca Dinamo se poate impiedeca ( IN MOD NORMAL !) , fara probleme , cu ( in special meciurile Bold-uite ) :

    etapa 19 National - in Cotroceni 1X meci de odihna - antrenament ?
    etapa 20 Otelul - in groapa 1X
    etapa 21 FCM Bacau - Dinamo 1
    etapa 22 Universitatea Craiova - in groapa 1X
    etapa 23 FC Farul - Dinamo - X2 - meci de odihna - antrenament ?
    etapa 24 FC Brasov - in groapa - 1X
    etapa 25 Rapid - Dinamo 1
    etapa 26 Gloria Bistrita - in groapa - 1X - meci de odihna - antrenament ?
    etapa 27 Petrolul - in groapa - 1 - meci de odihna - antrenament ?
    etapa 28 Politehnica Timisoara - Dinamo 1
    etapa 29 Apullum - in groapa 1 - meci de odihna - antrenament ?
    etapa 30 Ceahlaul - Dinamo 1X2 - meci de odihna - antrenament ?

    Cred ca Gh Stefan ( Ceahlaul ) si Farul Constanta vor decide campioana !
    Ramine de vazut daca Stefan are caracter sau NU !
    Eu nu stiu ...

    DECI FRUNTEA SUS STELISTI - CAMPIONATUL SE JOACA !!!!!!!!!!!
    Forza Steaua ! Campionii suntem noi !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  17. #226
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Dupa mine Dinamo poate pierde puncte doar in Cotroceni, sub Grant shi pe Paltinishan. Le va fi mai greu acasa cu Otzelul shi Craiova. Eu sper sa-i incurce........dar pan' la urma n-o sa fie nici un folos dak Steaua nu se trezeshte....
    ex-alpopa

  18. #227
    senior calu's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    U.S.A.
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    Craiova nu mai e un pericol pentru nimeni de mult timp,alpopa,presimt ca vor pierde acasa si cu Steaua si cu Rapid,cu Dinamo la Buc nu mai discutam,la Tim. nu joaca publicul,asa ca...etc.etc...

  19. #228
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Din postarile de aici sa reiasa oare faptul ca Steaua nu va mai avea probleme cu nimeni ? Numai Dinamo va pierde puncte ?!

  20. #229
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pai tocmai Edmond........Reiese ca Steaua va avea probleme cu toata lumea. Ramane de vazut daca o sa le rezolve.......
    ex-alpopa

  21. #230
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by calu
    Craiova nu mai e un pericol pentru nimeni de mult timp,alpopa,presimt ca vor pierde acasa si cu Steaua si cu Rapid,cu Dinamo la Buc nu mai discutam,la Tim. nu joaca publicul,asa ca...etc.etc...
    tin sa te dezamagesc prietene a lui fat-frumos... la timisoara joaca publicul... mai ales in jocul cu dinamo... anul trecut ati avut nevoiede procedeul nou de judo numit burloiu... ati batut cu 3-2 o echipa ce a terminat in 7... bravo baieti, mare realizare...

    in ultimul meci de pe 'Monumental' de acu cativa ani, inainte ca Poli s-o ia in jos, v-am scos din ghete: 3-0... oricat de mult nu ti-ar placea, de la Timisoara probabil nu veti pleca cu 3 puncte.... daca asta va va costa sau nu titlul, ramane de vazut
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  22. #231
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Dinamo a luat viteza, mai ales ca Rapid a pierdut (surprinzator) in fata Nationalului, pe teren propriu. Chiar daca nu a mai fost spectacolul de la Steaua - Rapid, meciul a placut prin incrancenare si dramatism. Cred ca Dinamo a fost ceva mai buna, si a avut si noroc la final. De acum, sunt principalii favoriti la titlu, dar mai sunt inca 12 etape si multe se pot intampla!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •