View Poll Results: Cu care echipa ati simpatizat acum 3-4-5 ani???

Voters
56. You may not vote on this poll
  • "U" Cluj

    7 12.50%
  • Poli Timisoara

    7 12.50%
  • Uta Arad

    2 3.57%
  • Cfr Cluj

    6 10.71%
  • Dinamo

    7 12.50%
  • Steaua

    15 26.79%
  • Pandurii

    2 3.57%
  • Universitatea Craiova

    6 10.71%
  • Rapid Bucuresti

    5 8.93%
  • Poli Iasi

    5 8.93%
  • Cheahlaul

    2 3.57%
  • Otelul Galati

    5 8.93%
  • Fc Brasov

    1 1.79%
  • Farul Constanta

    2 3.57%
  • Petrolul Ploiesti

    4 7.14%
  • Gloria Bistrita

    1 1.79%
  • Fc Arges

    2 3.57%
  • Fc Vaslui

    1 1.79%
  • Alta

    4 7.14%
Multiple Choice Poll.
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 60 of 60

Thread: Ce echipa ati simpatizat acum 4-5 ani???

  1. #43
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 4star View Post
    incredibillls , auzi tu, sa le fie scris in cefertecatu da nastere Botosani si ei sa isi permita sa tina cu steaua... tz, tz, tz....da cand io nascut muma-sa nu io scris in cefertecat si echipa cu care tre sa tina? ca sa fie asa siguri ca nu se trezesc in famelie cu vrun sustinator de echipa din alte localitati...

    faptul ca tu tii cu echipa din localitatea in care locuiesti sau te-ai nascut, este ok. felicitari si chiar nu consider ca este ceva mai mult patriotism local din partea ta, dar de ce vrei sa le iei dreptul altora de a tine si sustine ce echipa vor? legarea de glie nu mai este de actualitate.
    in afara de steaua de ce nu crezi ca azi sunt destui copii de 12 ani care nu locuiesc neaparat in cluj, si care devin suporteri ai cfr ului pentru ca are performante? pe astia ii renegati si le interziceti sa tina cu cfr pentru ca sunt de conjunctura sau pentru ca nu au buletin de cluj?

    am tinut, tin si voi tine mereu cu steaua.
    Pai atunci nu inteleg de ce unii sustin ca suporterii CFR ar fi mai de conjunctura decat cei ai stelei... Steaua are cei mai multi suporteri de conjunctura pentru ca a realizat cele mai mari performante in fotbalul romanesc.. Asta e clar...

  2. #44
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Eu am tinut cu echipa mea din cartier. Jucau superb baietii, pase din prima, fara nicio atingere, devieri cu fundu si calcaiul, adversarii gemeau pe jos de epuizare, asta fiindca erau fete, si totusi, saracii, nu au prins prima divizie si s-au apucat de droguri, iar altii chiar mai rau, s-au insurat.
    Acum tin cu Steaua, normal, ca si Vladek,din cauza Iluminatului Becali. George Becali
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  3. #45
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Chiar nu inteleg cum poate cineva sa simpatizeze cu sTEAUA...

  4. #46
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Tinem mereu cu echipe adverse, pana cand intr-o zi (parea o zi ca oricare alta, insa era doar aparent o zi banala), plictist fiind, am optat pentru una dintre ele.

    BOGDY_LFC, tu vad ca iubesti aproape toate echipele din Liga lui Mitica, cum reusesti, ai ingurgitat vreo potiune speciala?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  5. #47
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    Chiar nu inteleg cum poate cineva sa simpatizeze cu sTEAUA...
    Sa-ti spun un secret... Mos Craciun nu exista!

    Nici eu nu inteleg cum de unii pot sa scrie absolut orice...

  6. #48
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    [QUOTE=yo_marius;1926363Nici eu nu inteleg cum de unii pot sa scrie absolut orice...[/QUOTE]

    Democratie . Foloseste cu incredere optiunea de Ignore, e cea mai buna cale.

  7. #49
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by balaci View Post
    Pana acum 3-4 ani am tinut mult cu Craiova (mergeam la multe din meciurile lor de acasa, cel putin derby-urile cu Steaua si Dinamo nu le ratam niciodata), insa dupa toti patronii mizerabili pe care i-au avut si ii are si mai ales dupa intrarea Pandurilor in A, Craiova a trecut pe planul de simpatie.
    acuma hai sa nu exageram, ca mititelu nu se compara cu ceilalti...macar omul asta e cu sufletul alaturi de craiova. ca o fi mizerabil, asta nu stiu, dar oricum, nici al vostru condescu nu e cu nimic mai prejos.

    pentru cei care nu l-au vazut pe mititelu cu par, http://www.editie.ro/mod.php?mod=sti...=62779&video=1
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  8. #50
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Da, am exagerat la faza cu Mititelu. E cam slobod de gura si spune multe prostii. Condescu e mizerabil ca om, il cunosc si personal, dar oricum el nu este patron (cel mult il putem numi presedinte)

  9. #51
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Sa-ti spun un secret... Mos Craciun nu exista!

    Nici eu nu inteleg cum de unii pot sa scrie absolut orice...



    Democratie...dar tu ca suporter al echipei ceausiste nu ai cum sa pricepi in veci acest lucru...Pe loc repaus,tovarasi !!!

  10. #52
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Dragul meu Nico, nu ma refeream la DREPTUL si LIBERTATEA fiecaruia de a scrie. Eu ma refeream la rusinea pe care ti-o provoci tie si partenerilor de discutie atunci cand scrii prostii... e foarte simplu daca te gandesti putin...

  11. #53
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Pai atunci nu inteleg de ce unii sustin ca suporterii CFR ar fi mai de conjunctura decat cei ai stelei... Steaua are cei mai multi suporteri de conjunctura pentru ca a realizat cele mai mari performante in fotbalul romanesc.. Asta e clar...

    1. ai o parere gresita. majoritatea suporterilor de conjunctura, in acceptiunea majoritatii forumistilor sunt cei ai stelei. restul, echipelor au numai suporteri pur sange....

    eu consider ca suporter de conjunctura este cel care migreaza de la o echipa la alta in functie de ... performante sau alte influente.
    stiu ca in anii 80, aveam destui colegi care au tinut ba cu steaua ba cu craiova, ba cu dinamo, in functie de performantele din cupe europene. ei, aia sunt conjuncturalii.
    si mie imi placea craiova maxima, dar nu am renuntat la steaua.

    la voi la cfr o sa se vada in timp suporterii de conjunctura. stai ca acum sunteti in top. daca echipa nu va mai juca bine si va ajunge pe locuri mai jos in clasament, atunci o sa se vada conjuncturalii vostri.
    Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
    Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.
    Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
    Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

  12. #54
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by 4star View Post
    la voi la cfr o sa se vada in timp suporterii de conjunctura. stai ca acum sunteti in top. daca echipa nu va mai juca bine si va ajunge pe locuri mai jos in clasament, atunci o sa se vada conjuncturalii vostri.
    Wow! Am facut o mica inlocuire la propozitia de mai sus. Am inlocuit cfr cu steaua si SURPRIZA! rezultatul nu s-a schimbat.

  13. #55
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Si ca era sa uit, tineam cu U Craiova, UTA Arad, Lazio Roma si Hajduk Split. Acum mor dupa Dinamo, Poli Timisoara si Dinamo Zagreb + AS Roma

  14. #56
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Tin cu Rapid de cand ma stiu...alaturi de ei atat in B cat si in A...ca fapt divers,cred ca suntem singura echipa din lume care a trebuit sa parasim stadionul nostru si sa jucam ceva timp pe Republicii si Ghencea,pentru ca Giulestiul era prea mic pt afluenta de public care venea sa vada stindardul luptei anti-comuniste in fotbalul romanesc pe viu...chiar daca jucam in B...in Ghencea la un meci cu Petrolul,au fost 33.000 de rapidisti la un meci de divizie secunda...la revenirea in Giulesti la un meci cu Jiul,in 1984 au ramas 7000 de suporteri pe afara...altii adunau soldatii sa umple un stadion la un meci de semifinale in CCE...4 sectoare la peluza Sud,3 la Peluza Nord si vreo 2 sectoare la tribuna a doua...

  15. #57
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    Tin cu Rapid de cand ma stiu...alaturi de ei atat in B cat si in A...ca fapt divers,cred ca suntem singura echipa din lume care a trebuit sa parasim stadionul nostru si sa jucam ceva timp pe Republicii si Ghencea,pentru ca Giulestiul era prea mic pt afluenta de public care venea sa vada stindardul luptei anti-comuniste in fotbalul romanesc pe viu...chiar daca jucam in B...in Ghencea la un meci cu Petrolul,au fost 33.000 de rapidisti la un meci de divizie secunda...la revenirea in Giulesti la un meci cu Jiul,in 1984 au ramas 7000 de suporteri pe afara...altii adunau soldatii sa umple un stadion la un meci de semifinale in CCE...4 sectoare la peluza Sud,3 la Peluza Nord si vreo 2 sectoare la tribuna a doua...
    Aia in verde macar nu erau suporteri de rezultat, li se rupea cat se termina meciul

  16. #58
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    suporterii adevarati sunt consecventi deci sunt ..........
    un topic tampit!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  17. #59
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 4star View Post
    1. ai o parere gresita. majoritatea suporterilor de conjunctura, in acceptiunea majoritatii forumistilor sunt cei ai stelei. restul, echipelor au numai suporteri pur sange....

    Mai ales Urziceni, Buzau, Cfr, mioveni........ unde au aparut asa peste noapte
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  18. #60
    vraciul spartacus's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Sa ne intelegem, eu nu am cum sa acuz pe nimeni de nimic! Dar, pot sa opinez asupra unor fapte pe care le cunosc. Astfel, stiu foarte bine ca extrem de multi din actualii suporteri CFR, acum 5 ani erau fanii altor echipe din Romania.
    U Cluj se zbatea undeva jos in ligile mici, iar CFR-ul a fost o gura de oxigen pentru exprimarea identitatii locale (esti clujean- esti cu CFR, nu cu miticii).
    De asemenea stiu la fel de sigur ca U are mult mai multi fani decat CFR, fani care au fost pe Moina si in B, acum in A, si probabil ca vor merge la meciuri indiferent de liga.
    Fara sa ma laud sau mai stiu eu ce, te asigur ca am vazut CFR-ul live atat in C dar mai ales B. Pot sa-ti spun daca vrei care au fost cei mai buni marcatori ai CFR-ului in B, atunci cand echipa juca superb (si daca nu stii, te rog sa nu ma combati, eu iti spun sigur ca CFR-ul a facut senzatie in B cu Cr. Turcu si Anca in atac).
    Din pacate, meteahna pentru care acuzati Steaua (desi clubul nu are nici o vina pentru vremelnicul patron), se impamanteneste si la voi, iar Muresan (demn discipol al lui jiji si Iancu the hutt) o sa va aduca mai mult deservicii in planul imaginii, asta pe termen mediu si lung.
    Nu cred ca m-ai inteles...

    Am spus eu ca echipa nu juca bine pentru B si C?. Tot ce am spus e ca aprecierea de echipa mai frumoasa decat cea actuala pot sa o faca in mod obiectiv doar fanii CFR care au prins ambele perioade. Si in cazul asta ar fi foarte greu sa compari. Tu la ce te referi cand vorbesti de frumusetea echipei? La partidele de table din tribune? La pariurile care se faceau daca retrogradam sau nu?

    Lista de marcatori poate sa imi dea oricine. Nu contest ca poate ai vazut si cateva partide si ma bucur ca ti-a placut ce ai vazut. Farmecul trecutului e completat azi de un management pe masura. Poate tu ca suporter stelist nu mai traiesti placerea de a ne urmari fara emotii dar asta nu inseamna ca CFR nu e o echipa frumoasa. Ar fi bine sa va obisnuiti cu idea ca "fermecatoare" echipa de acum 4-5 ani e la ora actuala o forta in campionatul romanesc. S-ar putea sa fie efemera. Dar nu asta ar trebui sa ii preocupe pe adevaratii suporteri stelisti. Se stie foarte bine care e problema la Steaua...

    Ai dreptate ca baza de suporteri CFR a crescut odata cu performantele. Si e normal sa fie asa. Acum e o generatie la Cluj care vede ca exista o echipa care poate concura cu cele din capitala. Sunt suporteri conjuncturali? Fara doar si poate. Dar vorba lui Dabija...ce va **** pe voi grija? Mai ales ca aveti o traditie de o jumatate de secol in care ati beneficiat de o anumita structura sociala. NU contest valoarea Stelei si performantele trecutului dar am indoieli mari ca performantele echipei se puteau construi intr-o Romanie libera.

    Cat despre Muresan si reactiile lui...eu nu sunt de acord cu ele. Dar sa ne intelegem, Muresan isi face treaba care trebuia sa o faca sezonul trecut. Din pacate, in lipsa unor comisii cu coloana vertebrala cine tipa mai tare e bagat in seama. Ca ne aduce deservicii e foarte adevarat. Tu ca si suporter stelist cum ai comenta reactia lui Becali dupa cazul "bricheta"? Sau declaratiile dupa meciul cu Gloria Buzau? Sau fuga cu bani dupa jucatorii Bistritei...si multe altele...
    Last edited by spartacus; 3rd April 2008 at 20:58.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •