View Poll Results: Cu care echipa ati simpatizat acum 3-4-5 ani???

Voters
56. You may not vote on this poll
  • "U" Cluj

    7 12.50%
  • Poli Timisoara

    7 12.50%
  • Uta Arad

    2 3.57%
  • Cfr Cluj

    6 10.71%
  • Dinamo

    7 12.50%
  • Steaua

    15 26.79%
  • Pandurii

    2 3.57%
  • Universitatea Craiova

    6 10.71%
  • Rapid Bucuresti

    5 8.93%
  • Poli Iasi

    5 8.93%
  • Cheahlaul

    2 3.57%
  • Otelul Galati

    5 8.93%
  • Fc Brasov

    1 1.79%
  • Farul Constanta

    2 3.57%
  • Petrolul Ploiesti

    4 7.14%
  • Gloria Bistrita

    1 1.79%
  • Fc Arges

    2 3.57%
  • Fc Vaslui

    1 1.79%
  • Alta

    4 7.14%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 60

Thread: Ce echipa ati simpatizat acum 4-5 ani???

  1. #22
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Ce echipa e aia Cheahlaul?
    Pot sa te intreb si eu cu ce echipa tineai acum 5 ani?

    P.S. fara nici o urma de rautate, asta intreb pe toti cei pe care ii aud ca sunt fani CFR.

  2. #23
    sport legend grasu2's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    436
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Benny View Post
    Eu acum 4 sau 5 ani am simpatizat foarte mult echipa de volei fete junioare din oras. Pe unele din componente le-am simpatizat mai mult pe altele mai putin. Acum nu mai pot, fiindca ma supravegheaza nevasta.


    Clasic! Asta a fost tare de tot. Eu am fost Rapidist pana in 2003 cand am descoperit pe CFR Cluj. Inainte am fost si la mai multe meciuri ale lui U dar de fiecare data m-au dezamagit si sincer nu mai speram sa se faca ceva din fotbalul Clujean. Cand a aparut CFR din C in B si dupa aia in sezonul ala splendind in B am ramas uimit. De atunci deabia am inteles ce inseamna aia investitori adevarati.

    Cu Milan tin de can ma stiu si in veci nu m-as gandi sa-i schimb cu altii.

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by U Cluj 1919 View Post
    da bine cum spui tu inteleptule
    Eu nu cred ca esti tu in masura sa-mi spui mie cat sunt de "intelept" sau nu... cum nici nu esti in masura sa judeci ca domne am fi stelisti... bine uite la noi e si o minoritate de stelisti recunosc si asta e, da majoritatea e otelara... pe cand la voi sunt 2 majoritati (stelisti si dinamovisti) + 2 minoritati (U-isti si CFR-isti).
    Last edited by Cristian; 2nd April 2008 at 16:31.

  4. #25
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Eu nu cred ca esti tu in masura sa-mi spui mie cat sunt de "intelept" sau nu... cum nici nu esti in masura sa judeci ca domne am fi stelisti... bine uite la noi e si o minoritate de stelisti recunosc si asta e, da majoritatea e otelara... pe cand la voi sunt 2 majoritati (stelisti si dinamovisti) + 2 minoritati (U-isti si CFR-isti).
    Daca spune un intelept
    Galeria Otelul 50% stelisti, 40% Rapidisti, 10% "otel"
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Bine ma cluj 1919 (mai degraba cluj 112) se vede de la o posta ca ai 15 ani si nu ai iesit din cluj in viata ta... si pe deasupra mai si combati cu ceva ce nu ai habar... Ai grija ca dinamo, steaua si CFR castiga tot mai multi adepti... U-istii se micsoreaza vazand cu ochii

  6. #27
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Bine ma cluj 1919 (mai degraba cluj 112) se vede de la o posta ca ai 15 ani si nu ai iesit din cluj in viata ta... si pe deasupra mai si combati cu ceva ce nu ai habar... Ai grija ca dinamo, steaua si CFR castiga tot mai multi adepti... U-istii se micsoreaza vazand cu ochii
    Am mai mult de 15 ani si vreau sa opresc aceasta cearta ca deja devenim penibili.........
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  7. 2nd April 2008, 21:08

  8. #28
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by U Cluj 1919 View Post
    Daca spune un intelept
    Galeria Otelul 50% stelisti, 40% Rapidisti, 10% "otel"
    si dinamovisti deloc?
    anti s.d.r.

  9. #29
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Dinamo si steaua... O perioada si Rapid

  10. #30
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    MTK, Ferenczvaros, Honved, Ujpest Budapesta.....pt. disperarea unora sa vad fac trafic
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  11. #31
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ferdininho View Post
    MTK, Ferenczvaros, Honved, Ujpest Budapesta.....pt. disperarea unora sa vad fac trafic
    Bine ca mi-ai amintit, si eu sunt un mare iubitor si admirator al fotbalului maghiar, nu stiu numele cluburilor dar credeti-ma pe cuvant.
    P.S. Evident asta dinainte sa tin cu KVSC ... a pardon CFR.

  12. #32
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Pot sa te intreb si eu cu ce echipa tineai acum 5 ani?

    P.S. fara nici o urma de rautate, asta intreb pe toti cei pe care ii aud ca sunt fani CFR.
    Sigur, nici o problema...
    Manchester United... Mergeam si la meciuri la CFR ( mai rar ce-i drept ), la U ( ceva mai des ) si ajungeam deseori sa vad meciuri de divizia C ( am un prieten , fost fotbalist, care a trecut pe la majoritatea echipelor maruntele din Cluj si mergeam sa-i fac galerie). Sa nu crezi ca in momentul de fata, desi sunt fan CFR, mi-e indiferent ce face U... Prefer doua echipe de fotbal bune din Cluj in Liga 1 si o rivalitate frumoasa intre fanii celor doua formatii... Probabil sunt ceva unicat ... O fi si varsta aici

  13. #33
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Acum tot fara rautate, o parere personala de-a mea este marea majoritate a suporterilor CFR-ului sunt de conjunctura. Am prieteni care au jucat multe meciuri impotriva lor, atat in C cat si in B care imi povesteau lucruri frumoase despre echipa. Am urmarit evolutia lor pana in A, si iti spun sincer ca echipa din B era mult mai frumoasa ca cea de acum... sincer.

  14. #34
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Acum tot fara rautate, o parere personala de-a mea este marea majoritate a suporterilor CFR-ului sunt de conjunctura. Am prieteni care au jucat multe meciuri impotriva lor, atat in C cat si in B care imi povesteau lucruri frumoase despre echipa. Am urmarit evolutia lor pana in A, si iti spun sincer ca echipa din B era mult mai frumoasa ca cea de acum... sincer.
    Si tot fara rautate iti spun ca 98% din suporterii stelei sunt tot de conjunctura
    In cazul meu e o doza mare de patriotism local, recunosc asta.. Dar ce sa zici depre aia care sunt nascuti in Botosani ( sau orice alt oras fara echipa in A ), si s-au trezit la 12 ani ca tin cu steaua... De ce? Pentru ca singurul adversar de atunci al stelei era Dinamo... Si normal ca i-a zis taica-su ca Dinamo e echipa militienilor ... Cum sa tina cu militienii?... Evident ca tine cu steaua, doar steaua e o echipa care a facut performanta.. E placut sa le zica prietenilor fraze care incep cu: " noi, stelistii " . Ala nu e de conjunctura?
    Last edited by Nightwish; 3rd April 2008 at 00:35.

  15. #35
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Tocmai asta e ideea. Fanii din orasele fara mari echipe de fotbal (mari insemnand macar div. A) au fost nevoiti intr-un fel sa sustina o echipa din alt oras. Unii au ales sa sustina Timisoara, altii Craiova, iar majoritatea Steaua. Nu vad ce e de condamnat aici, sau unde e "stelismul de conjuctura"

    Pe fanii Universitatii din afara Craiovei ii putem numi tot conjuncturali, pe oamenii aia care sunt fani de pe timpul Craiovei Maxima? Asemenea fanilor lui F.C. Arges.
    La fel stau lucrurile in cazul Stelei, numai ca stelistii sunt mult mai numerosi.

  16. #36
    vraciul spartacus's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,173
    Reputatie
    1
    mariuse...tu acuzi suporterii CFR ca sunt "de conjunctura" dar in acelasi timp declari ca decizia unora de a sustine Steaua in trecut nu e de condamnat. Explica-mi cu ce e mai breaza conjunctura trecutului decat cea a prezentului??

    Ai dreptate ca echipa care juca in B si C era frumoasa. Ca era mai frumoasa sau mai putin frumoasa decat cea de acum doar suporterii cfristi care au prins ambele vremuri se pot pronunta. Altfel cam miroase a subiectivism...din ala Conjunctural...

  17. #37
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    DOAR PETROLUL ... restul nu conteaza.
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  18. #38
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Ala din B sau ala din C?

  19. #39
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by spartacus View Post
    mariuse...tu acuzi suporterii CFR ca sunt "de conjunctura" dar in acelasi timp declari ca decizia unora de a sustine Steaua in trecut nu e de condamnat. Explica-mi cu ce e mai breaza conjunctura trecutului decat cea a prezentului??

    Ai dreptate ca echipa care juca in B si C era frumoasa. Ca era mai frumoasa sau mai putin frumoasa decat cea de acum doar suporterii cfristi care au prins ambele vremuri se pot pronunta. Altfel cam miroase a subiectivism...din ala Conjunctural...
    Sa ne intelegem, eu nu am cum sa acuz pe nimeni de nimic! Dar, pot sa opinez asupra unor fapte pe care le cunosc. Astfel, stiu foarte bine ca extrem de multi din actualii suporteri CFR, acum 5 ani erau fanii altor echipe din Romania.
    U Cluj se zbatea undeva jos in ligile mici, iar CFR-ul a fost o gura de oxigen pentru exprimarea identitatii locale (esti clujean- esti cu CFR, nu cu miticii).
    De asemenea stiu la fel de sigur ca U are mult mai multi fani decat CFR, fani care au fost pe Moina si in B, acum in A, si probabil ca vor merge la meciuri indiferent de liga.
    Fara sa ma laud sau mai stiu eu ce, te asigur ca am vazut CFR-ul live atat in C dar mai ales B. Pot sa-ti spun daca vrei care au fost cei mai buni marcatori ai CFR-ului in B, atunci cand echipa juca superb (si daca nu stii, te rog sa nu ma combati, eu iti spun sigur ca CFR-ul a facut senzatie in B cu Cr. Turcu si Anca in atac).
    Din pacate, meteahna pentru care acuzati Steaua (desi clubul nu are nici o vina pentru vremelnicul patron), se impamanteneste si la voi, iar Muresan (demn discipol al lui jiji si Iancu the hutt) o sa va aduca mai mult deservicii in planul imaginii, asta pe termen mediu si lung.

  20. #40
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Dar ce sa zici depre aia care sunt nascuti in Botosani ( sau orice alt oras fara echipa in A ), si s-au trezit la 12 ani ca tin cu steaua... De ce? Pentru ca singurul adversar de atunci al stelei era Dinamo... Si normal ca i-a zis taica-su ca Dinamo e echipa militienilor ... Cum sa tina cu militienii?... Evident ca tine cu steaua, doar steaua e o echipa care a facut performanta.. E placut sa le zica prietenilor fraze care incep cu: " noi, stelistii " . Ala nu e de conjunctura?
    incredibillls , auzi tu, sa le fie scris in cefertecatu da nastere Botosani si ei sa isi permita sa tina cu steaua... tz, tz, tz....da cand io nascut muma-sa nu io scris in cefertecat si echipa cu care tre sa tina? ca sa fie asa siguri ca nu se trezesc in famelie cu vrun sustinator de echipa din alte localitati...

    faptul ca tu tii cu echipa din localitatea in care locuiesti sau te-ai nascut, este ok. felicitari si chiar nu consider ca este ceva mai mult patriotism local din partea ta, dar de ce vrei sa le iei dreptul altora de a tine si sustine ce echipa vor? legarea de glie nu mai este de actualitate.
    in afara de steaua de ce nu crezi ca azi sunt destui copii de 12 ani care nu locuiesc neaparat in cluj, si care devin suporteri ai cfr ului pentru ca are performante? pe astia ii renegati si le interziceti sa tina cu cfr pentru ca sunt de conjunctura sau pentru ca nu au buletin de cluj?

    am tinut, tin si voi tine mereu cu steaua.
    Last edited by 4star; 3rd April 2008 at 11:08.
    Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
    Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.
    Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
    Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

  21. #41
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Eu tineam cu FC Adunatii Copaceni din Deal dar nu din Vale, colt cu Ulita Stramba. Aia era echipa locala, dar a venit GG si m-a hipnotizat iar eu nefiind un model de cinste, onoare si corectitudine precum suporterii altor echipe am cedat.

  22. #42
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Pana acum 3-4 ani am tinut mult cu Craiova (mergeam la multe din meciurile lor de acasa, cel putin derby-urile cu Steaua si Dinamo nu le ratam niciodata), insa dupa toti patronii mizerabili pe care i-au avut si ii are si mai ales dupa intrarea Pandurilor in A, Craiova a trecut pe planul de simpatie.
    Tineam cu Craiova pentru ca era echipa Olteniei si pentru ca si tatal meu tinuse cu ea si imi povestea multe amintiri de-ale lui din perioada Craiovei Maxima. Tin mai mult cu Pandurii acum pentru ca ei reprezinta orasul meu. Oricum, urmaresc rezultatele ambelor echipe si ma bucur sau ma intristez pentru rezultatele pe care le au ele...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •