Results 1 to 15 of 15

Thread: GLORIA BISTRITA - U. CRAIOVA

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    Gloria Bistrita - U. Craiova

    Un nou meci dificil pentru Napoli care este posibil sa-si joace cartea ramanerii in divizia A... Cu atat mai dificil cu cat vor lipsi Papura si Stanga , suspendati o etapa in urma cartonaselor galbene obtinute la Bacau ( unii ii suspecteaza pe cei doi jucatori ca au dorit aceste cartonase , deoarece le-au obtinut in urma unor faulturi comise la centrul terenului la scorul de 4-1 );
    Va reintra insa Bundea si probabil Lutu (daca va primi cartea verde ).

  2. #2
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Eu sper sa prindem o zi buna si sa batem, desi va fi foarte greu.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #3
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    GLORIA BISTRITA - U CRAIOVA = 2-0 SAU 3-0
    VOR FI RACITZI...

  4. #4
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Nu sunt raciti, sunt suspendati: Papura si Stanga.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #5
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Meci greu, sper sa scoatem cel putin un egal.

  6. #6
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Depinde daca reuseste Napoli sa le repare moralul alb-abastrilor
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Perspectiva ca, sīmbăta asta, Ştiinţa să cedeze punctele la Bistriţa fără luptă i-a scos din sărite pe suporterii craioveni. Deşi patronul Dinel Staicu le-a interzis să se mai amestece īn viaţa echipei, după scandalul provocat la tratativele cu Marius Lăcătuş, Gabi Blondu', Ionuţ Charlie şi ceilalţi lideri ai galeriei au venit ieri la antrenamentul juveţilor şi au atīrnat pe garduri două bannere īmpotriva conducerii.

    "Īncă 1.000 de kilometri pentru un nou circ. Nu, mulţumim, la Bistriţa nu venim!" şi "Mită? Abonaţii ultra nu pot fi contactaţi", au scris fanii pe cele două pīnze, după care au intrat īntr-un clinci verbal cu preşedintele Pavel Badea. "Ne-am săturat să fim bătaia voastră de joc! După ce că nu faceţi o echipă cu adevărat bună, care să se bată măcar la podium, dacă nu la titlu, acum intraţi şi-n tot felul de prostii! E clar, tot Jean Pădureanu conduce fotbalul romānesc", au acuzat suporterii.

    Chiar dacă Badea şi-a dat cuvīntul că partida cu Gloria se va disputa doar pe teren, fanii n-au putut fi convinşi. "Adică Papură şi Stīngă au luat aşa, de nebuni, cartonaşe la Bacău?! Hai să fim serioşi, acum nu mai puteaţi răci, ca-n urmă cu 4 ani, şi aţi ales varianta cu suspendările. Vă dăm şi scorul cu care pierdeţi, 2-0!", au adăugat Blondu' şi compania. Īn sezonul 1999-2000, Ştiinţa a cedat la Bistriţa cu 1-0, după ce, īn noaptea premergătoare jocului, 5 fotbalişti importanţi s-au dat răciţi!

  8. #8
    fanatic marcel's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    627
    Reputatie
    1
    ar cam fi cazul sa batem si noi ,ca de mult nu mai stim cum arata victoria . sper ca rednic va fi lasat sa-si faca treaba

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Antrenamentul de ieri-dimineata a constat in efectuarea unor alergari si a unei miute pe teren redus. La joc, Napoli a testat probabil formatia care va intra din primul minut la Bistrita. Guso- Vigariu, Murgan, Daouda, M. Iordache - Bundea, Bolohan, Plesan, Lutu - McBreen, Randjelovic.

  10. #10
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Ma bucura prezenta lui Luti si absenta lui NJock
    Eu nu stiu ce cauta Vigariu fundas!?!?!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #11
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Craiova a inceput cu:1. Guso - 2. Vigariu, 25. Daouda, 5. Murgan, 13. M. Iordache - 21. Bolohan, 19. Plesan, 20. Bundea, 26. Lutu - 15. McBreen, 9. Randjelovici
    antrenor Nicolo Napoli

    Acum este min.13, 0-0
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  12. #12
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Cu o asemenea exprimare in joc, venind la Bistrita pentru cel mult un punct, cu parere de rau am esuat lamentabil...din nou. Avem fata unei echipe care se lupta din greu pentru ramanerea in prima divizie. Sunt sigur ca nu o sa avem pb in acest retur, dar ceea ce am jucat "si" azi lasa de dorit.
    Ady, ce naiba ai postat acea echipa? E eronata.

  13. #13
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Eh , acum are si Staicu motiv sa il goneasca pe Napoli, care, intre noi fie vorba, nu prea a aratat ca stie sa antreneze. Poate odata cu venirea lui Rednic (sper sa se produca fara incidente) o sa revenim pe locul 4, pe care cred eu ca il meritam la sfarsitul campionatului.
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  14. #14
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ravelly
    Ady, ce naiba ai postat acea echipa? E eronata.
    Asa au pus-o amatorii de la onlinesport, nu aveam de unde sa stiu
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Meciul a fost destul de echilibrat. Craiovenii nu au aratat ca ar dori victoria , au jucat mai mult cu gandul la un egal. Iar Napoli , intr-un meci in care nu avea ce pierde nu a avut curajul sa joace ofensiv!
    Last edited by EDMOND_; 29th March 2004 at 02:17.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •