Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 97

Thread: Situatia echipelor implicate in lupta pentru cupele europene

  1. #64
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    daca se joaca corect va fi ceva de genul:
    CFR
    rapid
    poli sau urziceni
    dinamo
    steaua
    dar cum nu se va juca corect, steaua va ajunge iara in ucl, desi nu merita,....banii lui jiji fac legea......

  2. #65
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    eu am 2 clasamente pentru voi unul cu butoane, si unul fara butoane

    daca se joaca pe bune, clasamentul va fi cam in felul urmator:

    1 CFR
    2 Poli
    3 Steaua
    4 Urziceni
    5 Rapid
    6-7 Vaslui si Dinamo

    cfr nu are cum sa fie ajunsa, joaca mereu constant, va pierde puncte doar in derby-uri. poli joaca foarte bine, asemanator cfr-ului, cred ca poli va fi campioana returului. steaua prinde meciuri bune ocazional, in meciurile cu echipele care lupta pentru supravietuire va avea cele mai mari emotii si sigur va pierde puncte. urziceniul joaca bine, petrescu stie meserie, isi vor reveni. rapidul e in cadere libera, daca nu va fi un soc la echipa (antrenor, patron, amenzi chestii) nu-si va reveni pana la finalul campionatului. dinamo nu mai are resurse, conducerea e praf, antrenorul s-a obisnuit cu echipele mici si s-a dus mentalitatea de campion, jucatorii nu mai joaca nimic, atmosfera in lot e jalnica etc. vasluiul are liniste, are lot competitiv, antrenor ambitios, patron care stie cum merge treaba prin romania, joaca destul de constant, esentialul e sa finalizeze actiunile bune. vasluiul si dinamo vor termina probabil la egalitate.

    clasamentul pe butoane...cam intuieste lumea cum arata

    1steaua
    2cfr -1p
    3dinamo -3p
    4rapid -5p
    5timisoara -9p
    6vaslui si urziceni -15p

    dinamo pe oricate butoane si linkuri si mai stiu eu ce ar apasa, n-are cum sa treaca de cluj si de steaua (doar daca doarme 'domnul gigi becali')
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    410
    Reputatie
    1

    Talking

    pronosticu' meu :
    1CFR
    2Poli TM
    3Dinamo
    4Steaua
    5Rapid
    6Urziceni

  4. #67
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Tip of the Mount Cook
    Posts
    3,544
    Reputatie
    0

    Cool

    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    ma tem ca nu te inteleg serv...
    Threadul tau si articolul mentionat sint identice, cel putin pe portiunea postata de mine. Eram curios daca articolul e al tau sau daca staff-ul iti datoreaza ceva drepturi de autor. atit.

    P.S.: threadul l-am observat inaintea articolului, deci presupun ca articolul a aparut ulterior, nu invers.
    Last edited by serv_ag; 12th March 2008 at 09:18. Reason: ps

  5. #68
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tataleone View Post
    Pai te cam contrazici singur...odata zici ca Steaua nu merita nici locul 2, pe urma ca e singura echipa care ar avea ceva sanse...Cum e pana la urma?
    Citeste inca odata mai atent ce am scris si ai sa intelegi
    Si ca sa intelegi cum sta treaba Poli Tm ,Rapid sau Dinamo la capitolul coeficienti sunt zero si inturul trei preeliminar pot intilni o echipa din grupa capilor de serie( vezi Milan , Chelsea etc.etc.) Steaua in schimb la capitolul coeficienti sta foarte bine si DACA (nu am spus ca si merita)este sa ajunga in turul trei preeliminar atunci la tragerea la sorti se va afla in urna capilor de serie si poate intalni o echipa de pescari , schiori sau alti amatori si de care sa treaca si sa ajunga din nou in grupele CL. Acum ai priceput
    Daca ar fi dupa cum as vrea eu as spune:
    CFR
    Poli Tm
    Urziceni
    Vaslui
    ..........
    6,7, 8 sdr de ce nu si chiar mai jos
    Last edited by crissis; 12th March 2008 at 09:30.
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  6. #69
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by orbette View Post
    hai ca asta cu autobazele e mortala. tocmai ai demonstrat ca nu te uiti la fotbal. n-o sa vezi niciodata vasluiul sau craiova stand cu fundul in poarta,
    Hai monser, ca ma faci sa rad. Pe bune. Adica tu vrei sa ma convingi ca in toamna, cand s-a jucat Steaua - Craiova, nu v-ati bagat cu trei sferturi de echipa in jumatatea proprie de teren, sperand sa iasa un egal ? Sau ca Gloria si Vasluiul n-au facut exact acelasi lucru ?

    Vasluiul cel putin e caz de-a dreptul hilar. Anul trecut, la "mareata" lor victorie, s-au bagat cu fundul in poarta si cand aveau om in plus pe teren. Daca nici aia nu-i autobaza, inseamna ca nu exista autobaze. Nu-mi amintesc nici macar un singur meci in care Vasluiul sa fi iesit intr-adevar la joc.

    Quote Originally Posted by orbette View Post
    practic "autobazele" astea de care vorbesti tu vor lua in mod sigur puncte stelei, vasluiul pentru ca are potential, gloria si craiova pt ca au si potential, si teren parjolit la treaba cu echipele puternice puteai s-o lasi pe dinamo, la jocul pe care il practica acum nici macar un egal nu ar scoate cu steaua, cu rapidul o sa faceti egal, la galati veti castiga sigur, ca acolo sunt bine-veniti verzisorii cu parfum de merinos
    E parerea ta, nici o problema. Puncte vom pierde aproape sigur, nu cred ca in toate cele trei meciuri, dar in unul sau doua probabil ca da. Dinamo ... joaca prost acum dar pana in penultima etapa se mai pot intampla multe.

  7. #70
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by serv_ag View Post
    Threadul tau si articolul mentionat sint identice, cel putin pe portiunea postata de mine. Eram curios daca articolul e al tau sau daca staff-ul iti datoreaza ceva drepturi de autor. atit.

    P.S.: threadul l-am observat inaintea articolului, deci presupun ca articolul a aparut ulterior, nu invers.
    serv_ag, articolul a aparut primul, threadul este o extensie a articolului de pe site.

  8. #71
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crissis View Post
    Citeste inca odata mai atent ce am scris si ai sa intelegi
    Si ca sa intelegi cum sta treaba Poli Tm ,Rapid sau Dinamo la capitolul coeficienti sunt zero si inturul trei preeliminar pot intilni o echipa din grupa capilor de serie( vezi Milan , Chelsea etc.etc.) Steaua in schimb la capitolul coeficienti sta foarte bine
    Rapid ar fi cap de serie in turul 3 cu un coeficient de 41 iar Dinamo ar avea sanse mai mari decat anul trecut ca are coeficient de 36 fata de 34 sez trecut

  9. #72
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Crissis,Rapid va fi cap de serie(conditiile sunt aproape indeplinite),ca nu prea avem fata asta e altceva!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  10. #73
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Hai monser, ca ma faci sa rad. Pe bune. Adica tu vrei sa ma convingi ca in toamna, cand s-a jucat Steaua - Craiova, nu v-ati bagat cu trei sferturi de echipa in jumatatea proprie de teren, sperand sa iasa un egal ? Sau ca Gloria si Vasluiul n-au facut exact acelasi lucru ?
    turul a fost ceva deosebit, ceva a fost dubios la meciul ala pierdut cu steaua. gloria si vasluiul au jucat exact ce era de jucat intr-o deplasare in ghencea. dar sa nu te astepti ca pe teren propriu sa se bage cu fundul in poarta ca te inseli. cel putin vasluiul o sa va calareasca bine de tot
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  11. #74
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    mda, incredibil chiar, un loc unde frustrarile sunt trecute in planul secund si se discuta mai mult despre fotbal.

    pana la sfarsit se mai joaca 30 pct. intre locurile 1 si 2-3 sunt 8. It's not over untill the fat lady sings!

  12. #75
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    mda, incredibil chiar, un loc unde frustrarile sunt trecute in planul secund si se discuta mai mult despre fotbal.

    pana la sfarsit se mai joaca 30 pct. intre locurile 1 si 2-3 sunt 8. It's not over untill the fat lady sings!
    stii cand se termina cu adevarat numai atunci cand borcea danseaza si becali face pe dirijorul pe muzica CL
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  13. #76
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crissis View Post
    Citeste inca odata mai atent ce am scris si ai sa intelegi
    Si ca sa intelegi cum sta treaba Poli Tm ,Rapid sau Dinamo la capitolul coeficienti sunt zero si inturul trei preeliminar pot intilni o echipa din grupa capilor de serie( vezi Milan , Chelsea etc.etc.) Steaua in schimb la capitolul coeficienti sta foarte bine si DACA (nu am spus ca si merita)este sa ajunga in turul trei preeliminar atunci la tragerea la sorti se va afla in urna capilor de serie si poate intalni o echipa de pescari , schiori sau alti amatori si de care sa treaca si sa ajunga din nou in grupele CL. Acum ai priceput
    Am priceput Scuze, citisem in graba...
    Rapid nu e chiar zero la coeficienti, dar nu stiu daca ar putea sa fie cap de serie...

  14. #77
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Nu-mi amintesc nici macar un singur meci in care Vasluiul sa fi iesit intr-adevar la joc.
    La acel 0-4 pe teren propriu.

  15. #78
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tataleone View Post
    Am priceput Scuze, citisem in graba...
    Rapid nu e chiar zero la coeficienti, dar nu stiu daca ar putea sa fie cap de serie...
    Ar fi mai mult decat sufiecient .In ult 2 sezoane a fost suficient sa ai peste 30 respectiv 38,iar Rapidul are 41

  16. #79
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Eu vad pe locul 1 pe CFR + Cupa Romaniei.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  17. #80
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Ar fi mai mult decat sufiecient .In ult 2 sezoane a fost suficient sa ai peste 30 respectiv 38,iar Rapidul are 41
    rapid are 41,398

    sezonul asta, ultima echipa cap de serie a avut un coef de 38,112, in sezonul 2006-2007 a fost de 28.769, in 2005-2006 36.665, in 2004-2005 41.301, in 2003-2004 49.250
    cam acestea au fost coef in ultimele sezoane

    inca nu e sigur ca rapid ar fi cap de serie, depinde si de ce echipe se califica in turul 3 prel si cate ar fi inaintea rapidului
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  18. #81
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    In linii mari situatia sta cam asa:
    CFR - locul 1. asta e aproape sigur
    Locuruile 2-4 se bat 3 echipe: rapid steaua si poli TM. la cum stau lucrurile acum e greu de zis care dintre ele va lua lopcul 2. POli are avantajul stabilitatii si linistei la echipa. SI pe uhrin, un adevarat maestru in pregatirea meciurilor tari.
    Steaua are echipa cea mai experimentata, mai matura. Chiar daca sunt departe de impresia de galactici pe care o au despre ei, steaua e echipa cea mai capabila din punct de vedere mental sa mearga pana la capat.La cat scandal e acolo, multe alte echipe s-ar fi pierdut demult.insa steaua se agata cum necum de locul 2 si in plus au finaluri de sezon foarte bune
    Rapidul pare ca a cam pierdut trenul, desi e la egalitate de puncte cu steaua. Echipa lui rednic are probleme mari de la mijloc in sus. MArea vedeta pancu joaca de unul singur, boya nu da gol nici cu poarta goala, emil dica pare iesit din forma iar joao ala nu a aratat nimik pana acum. Singurul care a mai miscat ceva e burdujan, insa e e tratat de restul echipei ca un fel de "copil al strazii". Insa rednic e capabil de solutii miraculoase.

    Locul 5 va fi luat probabil de Dinamo. Nu cred ca la urziceni exista puterea si vointa de a duce lupta sata pana la capat.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  19. #82
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Parerea mea este ca discutam despre clasamentul final prea devreme.
    Mai sunt 12 etape si echipele se tin in in 13 puncte iar sunt doar 8 intre CFR si cele de pe locurile 2 si 3 ....
    Sunt 36 de puncte in joc pentru fiecare deci se pot intampla multe ...

    Cred ca peste 4-5 etape vom vedea mai clar

    Dane esti pe prima pagina pe site
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #83
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    1. CFR Cluj - nu mai are cum sa rateze titlul, au capatat un avans linistitor, iar urmaritoarele nu dau semne cum ca ar avea forta sa castige tot
    2. Steaua - bekkali nu are cum sa rateze banii din CL, "io vreau sa ma bat cu Berlusconi, cu Abramovici.....dam-dam"
    3. Dinamo - borcea va trece si el la butoane pt a incerca sa prinda locul 2, dar nu va reusi sa il depaseasca pe "jijinho"
    4. Poli TM - totusi nu cred ca vom avea 2 echipe din provincie pe podium
    5. Rapid - echipa aflata in degringolada la toate nivelurile
    6. Unirea - a inceput sa gafaie, jocul a scazut ca eficienta. E posibil sa fie depasita de Vaslui.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  21. #84
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Clasament final dorit:
    1. CFR Cluj
    2. Poli Tim
    3. Unirea Urziceni
    4. Rapid

    Steaua si Dinamo sa ne reprezinte in aceiasi cupa europeana cu Flacara Moreni, Victoria Bucuresti si FC Olt.

    In realitate....s-au investit multi bani la Dinamo si Steaua ca sa rateze sansa de ai recupera via o cupa europeana. Asa ca se vor mai investi si in continuare... in arbitri. Astept cu nerabdare sa-l vad si campionatul asta pe Becali cu fularul lui Dinamo de gat. Sau cine stie...poate anul asta va avea fularul Rapidului. Ca doar e om cu caracter si coloana vertebrala...oglinda perfecta a clubului Steaua.
    If you can dream - and not make dreams your master,
    If you can think - and not make thoughts your aim;
    If you can meet with Triumph and Disaster
    And treat those two impostors just the same

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •