Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 107

Thread: "Stejarii" - echipa natzionala de Rugby

  1. #85
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Da, am văzut o echipă a Uruguayului care a pierdut mai multe tușe pe repunere proprie decît cea a României.

    În fine, slavă Domnului că s-a terminat cu bine. Băieții au obținut calificarea, stadionul a fost plin. Urmează partea mai delicată, și anume grupa din Noua Zeelandă. Urmează deci să:
    - obținem tradiționala unică victorie la C.M. contra Georgiei
    ...
    ...

    La dracu, credeam că pot face o listă mai lungă, dar nu se poate. Poate - and this is a reaaaaly longshot - să sperăm că Argentina e o echipă inconstantă și forma de la precedenta C.M. nu se va repeta. Atunci am avea ceva șanse (mici) să ne batem de la egal la egal cu ei.

    De Anglia și Scoția mi se pare că e imposibil să ne atingem, mai ales după ce au jucat în amicalele acestei toamne.


    P.S.: Unde au fost puse în vînzare biletele alea încă de luni? Tot la stadion?

  2. #86
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    traditionala victorie unica nu e chiar putin lucru, dar nu e deloc sigura.
    argentina ne cam rupe. ii rupe si pe munteni, cred.
    ordinea meciurilor- scotia, argentina, anglia, georgia. nasol ca meciul cu georgia vine dupa numai 4 zile de repaos, in timp de gruzinii vor avea 10.

  3. #87
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Prima repriza a fost superba, de altfel ca si finalul meciului. Poate frigul cu care nu sunt obisnuiti uruguayenii le-a facut mai usoara misiunea "stejarilor".

    Va fi mult mai greu sa castigam cu Georgia decat a fost cu Namibia si Portugalia la precendentele doua Cupe Mondiale. Bine, pe portughezi i-am invins foarte greu, dar cel putin eram cotati ca a patra echipa din grupa. La anul nu va fi mai asa, plecam din postura adversarului cu care toti isi propun sa obtina 4-5 puncte.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  4. #88
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    P.S. Sînt extrem de curios cîți din miile de spectatori or să revină peste două săptămîni jumate la meciul de cupă europeană cu franțujii. Sau duminică, la finala Cupei României ...

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Pe langa Georgia merge si o victorie sau un egal cu Scotia

  6. #90
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    S-o văd și p-asta ... egal cu Scoția ... nu uita că la precedentele mondiale o echipă scoșiană nu cu mult mai bună ne-a dat 6 eseuri scurte și simetrice, toate transformate, 3 în prima repriză și 3 în a doua, total 42-0 la pauză 21-0 adio și n-am cuvinte ...

  7. #91
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Romania a pierdut primul meci din Cupa Europeana a Natiunilor. Portugalia - Romania 24 -17
    If you get in trouble, just go back in time!

  8. #92
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Am vazut meciul,ne-au dominat portughezii pe toate liniile.Cu un inceput si sfarsit de partida mai bun nu se poate castiga.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #93
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    bine ca nu am vazut!
    urmeaza meci in deplasare cu ukraina, peste 0 saptamana

  10. #94
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Va fi greu si cu ex-sovieticii.Sa dea Cel de Sus sa ma insel.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #95
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    nu, de data asta batem la cel putin 30 p.

  12. #96
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Ucraina n-are nici o treabă cu sportul ăsta (deocamdată). Nici nu știu cum de-au rămas în prima ligă europeană ...

  13. #97
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Nu au ei,dar nu mai avem nici noi.Cand ma gandesc ca acum mai bine de doua decenii am avut sansa sa fim admisi in Turneul celor 5 Natiuni,iar acum nu ne regasim cu echipe modeste....
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #98
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elgorriaga View Post
    Ucraina n-are nici o treabă cu sportul ăsta (deocamdată). Nici nu știu cum de-au rămas în prima ligă europeană ...
    pai nu cred ca au ramas. au promovat anul asta. parca editia trecuta a fost germania in c.e.n.

  15. #99
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Nu au ei,dar nu mai avem nici noi.Cand ma gandesc ca acum mai bine de doua decenii am avut sansa sa fim admisi in Turneul celor 5 Natiuni,iar acum nu ne regasim cu echipe modeste....
    Da, dar ucrainienii sînt în lumea a patra a rugbyului, noi în lumea a treia. Avantaj serviciu ...

    Iar aia cu admiterea în Turneul celor Cinci Națiuni ... a fost o legendă, din păcate, alimentată de zelul unor comentatori ultranaționaliști de la noi.

  16. #100
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Meciul cu Ucraina a fost anulat,din cauza zapezii si a terenului impracticabil.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #101
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Vad ca transmite Eurosport 2 meciurile din CEN. Au cumparat toata competitia sau doar anumite etape?

  18. #102
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Inainte de meciul din CEN de la Bucuresti cu Spania, capitanul Sorin Socol a anuntat ca se retrage din echipa nationala.

    http://www.prosport.ro/alte-sporturi...ecizie-8068786
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  19. #103
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Antrenorul stejarilor, Thomas Lievremont a fost dat afara.

  20. #104
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Ne-am calificat la Mondial
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #105
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Noi francezii sau...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •