View Poll Results: E binefica venirea lui Talnar la Unirea Alba Iulia ?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Da

    4 57.14%
  • Nu

    3 42.86%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 61

Thread: Antrenorul principal al echipei FC Unirea Alba Iulia

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1

    Question Antrenorul principal al echipei FC Unirea Alba Iulia

    Cine credeti ca va fi noul antrenor?

  2. #2
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Multescu e un antrenor bun! Sper totusi sa vina Sunda inapoi, sunteti campioni in deplasare cu el pe banca
    Fortza (fie cu voi) Apulum

  3. #3
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Eu vreau sa fie antrenor Mircea REDNIC, dar cu toate astea cred ca va fi pana la urma Talnar :p
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  4. #4
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MaPaX
    Eu vreau sa fie antrenor Mircea REDNIC, dar cu toate astea cred ca va fi pana la urma Talnar :p
    nu stiu cat de bun e Rednic, palmares, rezultate etc. cu Sunda ati avut rezultate frumoase si e pacat sa plece. mie chiar imi place Multescu, despre Rednic numai de bine , dar Talnar???

  5. #5
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    Eu votez pentru Rednic desi se aude ca o sa vina Talnar
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  6. #6
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Preşedintele lui Apulum, Emanoil Savin, a declarat ieri că a luat legătura cu Mircea Rednic, căruia i-a propus funcţia de antrenor principal, în locul demisionarului Aurel Şunda. "Este prima mea opţiune. Am discutat ulterior şi cu Ţălnar, care nu vrea să vină", a spus Savin. "Dacă au răbdare pînă săptămîna viitoare, poate ne înţelegem", a declarat Rednic, care a căzut de acord cu Savin pentru un contract de 30.000 de dolari pînă în vară
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  7. #7
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Dinamovisti. Or sa faca jocul lui Dinamo. Multescu apropiat al lui Savin , va trage si pentru Petrolul, care nu trebuie sa pice. Cooperativa va incepe din nou sa fabrice.
    S-ar putea sa gresesc, dar o sa ne lamurim dupa urmatoare meciuri acasa.
    OldFan Unirea Alba Iulia

  8. #8
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    Rednic a semnat se pare cu Craiova,Talnar ne-a refuzat(stie cineva motivele?),mai nou se vehiculeaza numele lui Orac,oricum m-am saturat trebuie odata sa avem si nou antrenor astfel criza prin care trecem ne va afecta si mai mult.
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  9. #9
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    La moral trebuie lucrat, altfel baietii stiu jocul. S-a vazut si in meciul cu Bistrita, cand am ramas in 10 a trebuit sa jucam ce stim. Contraatac. Asta este arma nostra cea mai puternica.
    OldFan Unirea Alba Iulia

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    """"La moral trebuie lucrat, altfel baietii stiu jocul. S-a vazut si in meciul cu Bistrita, cand am ramas in 10 a trebuit sa jucam ce stim. Contraatac. Asta este arma nostra cea mai puternica.
    __________________
    OldFan Unirea Alba Iulia""""

    Dar inteleg chestia cu atacul!!! Dar cu apararea cum ramane? Asa am pierdut si cu Poli AEK shi mi-e o ciuda de mor... Sincer meritam victoria sper macar sa castigam cu Ceahlaul sa mai facem si noi macar inca 3 puncte. Eu zic ca va veni Sunda inapoi . Tine la echipa asta si nu ne va lasa asa usor la o parte . (((( . In fine om traii shi om vedea

  11. #11
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Rar a fost un meci in care sa nu greseasca cineva din aparare. Astia sunt.
    In meciul cu Poli diferenta dintre reusitele atacului si gafele apararii au dus la scorul final. Cred ca aceasta diferenta putea sa fie mult mai mare in favoarea apararii. Aproape la fiecare atac timisorean ne clatinam. Trebuie sa acceptam si esecurile.Am pierdut si am facut-o frumos, fara sa tragem de timp, sa ne tavalim pe jos. Am jucat fotbal si asta a fost de apreciat. De altfel, publicul timisoarean ne-a aplaudat la sfarsit.
    Fiindca am pierdut cu demnitate.
    Demnitate pe care Malusel & Savin nu au avut-o in zilele urmatoare, vomitand prin ziare ceea ce trebuia spus intr-o discutie privata.
    Sunda nu va veni, a declarat-o astazi, atata timp cand mai este Malusel.
    OldFan Unirea Alba Iulia

  12. #12
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Pelici a fost uns antrenor principal la FC "Unirea"
    Ieri dimineaţă, Viorel Măluşel având acceptul lui Emanoil Savin, i-a propus lui Alexandru Pelici funcţia de antrenor principal al echipei uniriste, secundul cerând timp de gândire câteva ore. Ulterior, în jurul orei 13.00, jucătorii împreună cu Pelici au avut o şedinţă în ves­tiar, Pelici expunându-şi punctul de vedere şi cerând părerea fotba­liştilor, antrenorul lăsându-i câteva minute singuri pe jucători pentru a delibera. La întoarcere, răspunsul a fost în unanimitate pentru ca fostul secund să preia echipa, ajutat fiind de Ştefan Fogoroşi. "Am acceptat şi vreau să facem treabă. Rămân eu principal, chiar şi pâ­nă la vară dacă e nevoie. Le-am prezentat unele doleanţe legate de disciplină şi întârzieri, cu care băieţii au fost de acord. Jucătorii nu vor mai avea voie să iasă în oraş în timpul săptămânii după ora 23.00", a fost prima reacţie a noului antrenor principal al FC Unirea. Astfel s-a încheiat o perioadă de provizorat pe banca tehnică a U­nirii, care durează de 10 zile, de când Şunda a renunţat la echipă.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  13. #13
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    Mult succes lui Pelici in noua functie de antrenor principal la Unirea si sper sa-l depaseasca pe mentorul sau Sunda!
    Last edited by MaPaX; 26th March 2004 at 19:29.
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  14. #14
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    EU vreau sa nu mai joace dupa tactica lui Sunda doar cu un atacant!
    Char daca nu este super atacul eu zic ca ar fi cel mai bine Mircea Stancu-Vascko!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  15. #15
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Cu parere de rau, dar lui Vascko i s-au acordat prea multe sanse. Pe langa faptul ca nu inscrie, nu se lipeste mingea de el deloc. Nu reuseste sa faca un stop ca lumea, aproape la fiecare duel pica jos, jocul aerian pauza, nu poate sa protejeze mingea. De dribling ce sa mai zic - ioc.
    Stanciu si-a castigat dupa parerea mea locul de titular. Are toate calitatile pe care nu le are Vascko. A fost de ajuns o repriza sa arate ce poate.
    Daca jucam cu amandoi ar trebui sa iasa altcineva. Pe cine scoti din echipa MaPax?
    OldFan Unirea Alba Iulia

  16. #16
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Pana acum Pelici s-a descurcat binisor.... sa vedem ce se intampla mai departe, oricum e bine ca s-a pus totusi accentul si pe continuitate, in sensul ca, fiind antrenor secund, ii cunoaste f. bine pe jucatori. Vad ca nu-i mai lasa nici sa iasa dupa ora 23 in oras - asta-i bine, nu se mai iroseste energia inutil.

    Acum avem alta problema... sa vedem ce se intampla cu Malusel... nu cred ca va inghiti prea usor huiduielile din pauza meciului cu Ceahlaul, mai ales ca a parasit tribuna...

    In legatura cu Stanciu... mi-a placut f. mult, sa vedem cum evolueaza...

    Si intradevar, la noi apararea e problema... de fapt GAFELE MONUMENTALE care se fac in aparare, seful gafarilor fiind Miclea...

    Ce-mi place e ca aproximativ la fiecare 10 min. Unirea face cate o faza f. spectaculoasa de atac cu sanse mari de gol - cu asta scapam noi

    Sa vedem ce se intampla in meciul cu Argesul, sper sa fie bine.

    ______________
    Fair-Play, Please!

  17. #17
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Am scris in mesajul anterior ca Pelici nu-i mai lasa pe jucatori sa iasa dupa ora 23... Cat timp a fost secund, Pelici, fiind f. apropiat de jucatori, iesea impreuna cu ei in mici "escapade" (adica plecau odata), binenteles dupa ce Sunda pleca el mai intai...

    Asta nu e ceva nou in lumea fotbalistilor la orice nivel... cred ca a auzit toata lumea de povestea cu Real Madrid si "scumpele dame de companie", poveste narata de o compatrioata...

    Oricum, de cand e antrenor principal, au cazut de comun acord sa inceteze cu lucrurile astea, macar pentru o perioada de timp...

    ______________
    Fair-Play, Please!

  18. #18
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Principalul Unirii a plecat în cursul zilei de miercuri la Bucureşti, acolo un astăzi va susţine examenul pentru obţinerea categoriei a II-a la antrenori, verificarea urmând a se desfăşura la sediul Şcolii Române de Antrenori. „Trebuie să susţin un test teoretic şi să-mi prezint lucrarea despre «Studiul asupra jocului, faza de atac şi de apărare, colectiv». Sper să trec cu bine peste acest hop!”, a punctat Pelici, care va fin însoţit în Capitală de Ioan Ilie, antrenorul divizionarei „C7” Soda Ocna Mureş. În altă ordine de idei, meciul dintre FC Unirea Alba Iulia şi FC Oradea, va fi condusă de o brigadă formată din Sebastian Colţescu (Craiova, Adrian Vidan (Bucureşti) şi Daniel Buroiu (Galaţi), rezervă Făniţă Constantin (Constanţa), suerpvizaţi de Alexandru Popescu şi Vasile Avram (ambii din Bucureşti).
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  19. #19
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Pelici va zic eu ca va face treaba buna am incredere in el...
    degeaba venea Rednic.. pt ca nu stia jucatorii .. nu stia echipa.. deci = 0

  20. #20
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Antrenor la Scoala de Fotbal "Euro-Africa" din Busteni, Petre Gavrila a devenit de marti noul tehnician principal al divizionarei "A" FC Unirea Alba Iulia.
    În aceste conditii, Alex Pelici va ramâne în postura de secund, însa va fi cel care va conduce gruparea din Cetatea Marii Uniri de pe banca tehnica, prahoveanul fiind principal doar în acte. Asadar, mai repede decât ne-am fi asteptat cu totii, problema antrenorului principal s-a rezolvat

    Imi pare rau pentru Pelici si nu stiu ce-i cu necunoscutul asta
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  21. #21
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MaPaX
    Antrenor la Scoala de Fotbal "Euro-Africa" din Busteni, Petre Gavrila a devenit de marti noul tehnician principal al divizionarei "A" FC Unirea Alba Iulia.
    În aceste conditii, Alex Pelici va ramâne în postura de secund, însa va fi cel care va conduce gruparea din Cetatea Marii Uniri de pe banca tehnica, prahoveanul fiind principal doar în acte. Asadar, mai repede decât ne-am fi asteptat cu totii, problema antrenorului principal s-a rezolvat

    Imi pare rau pentru Pelici si nu stiu ce-i cu necunoscutul asta
    NU STIU CINE II ASTA
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •