Results 1 to 12 of 12

Thread: Exclusiv | Gheorghe Constantin: 'Tudor m-a dezamagit crunt!'

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1

    Exclusiv | Gheorghe Constantin: 'Tudor m-a dezamagit crunt!'

    ""Toata tara a vazut ca echipa din Cluj a avut doua lovituri de pedeapsa neacordate!" ... a declarat Costica “Valcea” pentru Onlinesport."


    Onlinesport: Andrei Preotu

    http://www.onlinesport.ro/stiri/fotb...agit-crunt.htm

    Incepe scandalul ? ...sau se incheie ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Eu zic ca ar trebui sa se incheie. eu cred ca delegarea lui tudor n-a fost intamplatoare. a ajutat intodeauna steaua la greu. si acum cred ca a fost delegat tocmai pentru a-i multumi pe cei care au facut scandal la arbitrajele pe care le-au avut cfr.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  3. 3rd March 2008, 23:33
    Reason
    n-are sens

  4. #3
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Nu incepe niciun scandal...Tudor si-a facut datoria...probabil va fi suspendat 1 etapa (sau sanctionat cu avertisment ), dar ce conteaza cand si-a luat banii pe 1 an la un meci? Constantin a facut aceasta declaratie ca sa para ca nu are nicio implicare...toata lumea e multumita!
    Peste 4-5 etape va fi delegat din nou la un meci al Stelei, veti vedea...

  5. #4
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Nu este nici un scandal, omul a gresit , iar greseala lui a fost interpretata ca fiind ''platita''

    Ei bine, nu pot spune ca a fost rea-credinta, atat timp cat exista un-doi-trei patroni care apasa pe butoane si incearca sa influenteze mediatic , ori prin alte metode rezultatul unui meci.

    Pana la urma nu alerg ei dupa minge, ci jucatorii, arbitrii decid faze foarte importante din joc, iar cand acestia gresecs, si sunts i foarte bine vazuti, is de rang superior..atunci este grav...daca era un arbitru fara experienta, nu stiu cum era criticat de mass-media, dar cu siguranat era taxat de Comisia de Arbitri , de aceea,cred,din punct de vedere moral ar fi ca arbitrul Alexandru Tudor sa aiba 2-3 etape de pauza, sa se odihneasca cum trebuie si sa revina cand este timpul, nu cand greseste....

  6. #5
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    montreal
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    fara sa fiu rau,dar cred ca au intrecut orice limita cei de la cluj...presedintele lor,muresan pe nume se vede noul mesia,revolutionarul invicibil....oricat de mult as ura coruptia,nu pot tolera prostia omeneasca...deci prefer coruptia...si calmarea fortata a celor cu andrenalina peste limita....inca cateva chestii:...din d.p.d.v. financiar,o participare a clujenilor in C.L. ar fi un dezastru ...d.p.d. v . al imaginii un dezastru total...d.p.d.v. al coeficientului uefa...o tragedie...dati-mi voire sa trag o concluzie:prezenta clujenilor in europa este daunatoare fotbalului romanesc...cine nu e de acord cu mine nu e un vizionar...se multumeste cu ce-i aduce ziua de azi...
    /
    Rapid,pentru tot ce-nseamna pasiune fara limite

  7. #6
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    Tudor ar trebui sa stea juma' de an pe dreapta pt ceea ce a facut ....
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  8. #7
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by patima View Post
    ...oricat de mult as ura coruptia,nu pot tolera prostia omeneasca...deci prefer coruptia...
    Sper sa nu comiti vreo fapta necugetata.

  9. #8
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    nu tudor e de vina, ci baietii jmecheri din bucale..alde lupescu, constantin, becali si altii. cat timp 3-4 oameni din fotbalul romanesc umbla la arbitri si cca nu face nimic, tot asa va arata fiecare campionat. singura speranta e sa nu inceapa chiar de la primul meci cu de-astea, macar sa astepte pana la retur in campionatul viitor.
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  10. #9
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Universal View Post
    ... din punct de vedere moral ar fi ca arbitrul Alexandru Tudor sa aiba 2-3 etape de pauza, sa se odihneasca cum trebuie si sa revina cand este timpul, nu cand greseste....
    La urmatorul meci dificil al Stelei.

  11. #10
    vraciul spartacus's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by patima View Post
    fara sa fiu rau,dar cred ca au intrecut orice limita cei de la cluj...presedintele lor,muresan pe nume se vede noul mesia,revolutionarul invicibil....oricat de mult as ura coruptia,nu pot tolera prostia omeneasca...deci prefer coruptia...si calmarea fortata a celor cu andrenalina peste limita....inca cateva chestii:...din d.p.d.v. financiar,o participare a clujenilor in C.L. ar fi un dezastru ...d.p.d. v . al imaginii un dezastru total...d.p.d.v. al coeficientului uefa...o tragedie...dati-mi voire sa trag o concluzie:prezenta clujenilor in europa este daunatoare fotbalului romanesc...cine nu e de acord cu mine nu e un vizionar...se multumeste cu ce-i aduce ziua de azi...
    /
    Rapid,pentru tot ce-nseamna pasiune fara limite
    Vezi ca ai gresit locul de postare pentru aberatii....aici e intern nu suporter CFR. Pentru un VIZIONAR stai destul de rau cu vederea periferica...incearca sa ignori vocile

  12. #11
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Graz, Austria
    Posts
    362
    Reputatie
    1
    fiind si eu arbitru mi-as dori mai mult respect, bun simt si dreptate pentru arbitrii romani din partea jucatorilor, suporterilor si spectatorilor. arbitru nu este zeu atotstiutor, nu este perfect si nici lipsit de greseli omenesti. ati arbitrat vreodata un meci? eu nu neg coruptia din Romania, dar teoriile conspirationiste, suspiciuniile de blat si acuzarea arbitrilor ca s-au lasat cumparati si vanduti mi se par exagerate. normal ca exista si astfel de cazuri cum nu exista padure fara uscatori si nici o turma de oi fara una neagra, dar generalizari de genul ca toti arbitrii romani si toti centralii care o arbitreaza pe echipele Steaua sau pe Dinamo pe CFR sau pe Rapid, o si avantajeaza mi se par lipsite de fond. as ruga mai mult respect pentru arbitrii romani si pentru arbitrii in general, nu gasesc deloc corect ca cu nesimtire, lipsa de bun simt, de respect si de consideratie pentru functia si meseria de arbitru sa se arunce vina pe umarul acestuia pentru esecul unei echipe. faptul ca o echipa pierde sau castiga se datoreaza propriei sale neputinte sau putinte resp. putintei sau neputintei adversarei. a face responsabil pe arbitru pentru pierderea unui meci mi se pare o atitudine penibila lipsita de autocritica. Terminati va rog frumos odata cu sugestiile, insinuariile, suspiciuniile, acuzatiile si generalizarile stereotipiste, cu ostilitatea si ura impotriva centralilor si arbitrilor care au sarcina sa conduca un meci si sa aplice un regulament fara de care un meci de fotbal s-ar termina haotic si cu violenta! deci va rog incetati cu a da vina pe arbitru si a-i pune in carca toata raspunderea si responsabilitatea. arbitrul conduce un joc dupa reguli pe care le aplica, nu este o functie si o meserie usoara sa decizi mereu corect in fractiuni de secunda. deci va cer si va rog de mai mult respect pentru, intelegere si incredere in arbitraj, ca arbitru care nu greseste nu exista! Ca nu cred ca ati vrea voi sa fiti in locul lor! Ati arbitrat vreodata un meci? Stiti cum este?

  13. #12
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    @APPopescu: eu n-am obligat pe nimeni sa se faca arbitru, cand au decis asta si-au asumat si niste riscuri. Tudor a facut varza meciul respectiv si cred ca era normal ca pauza de la liga 1 sa fi fost mai lunga...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •