Page 11 of 19 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 397

Thread: NBA Play-Offs 2004

  1. #211
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    [QUOTE=HitScum]Silver Zeus.....imi place avatarul tau....e cu adevarat..."argintiu"
    QUOTE]


    .....tnx, man !
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  2. #212
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    ....si Kobe, blat e atunci cand ambele echipe cad de acord asupra rezultatului....dar, sunt sigur ca stii
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  3. #213
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    V-am zis io ca Wolves castiga 2? .. L-as vrea pe Fisher ala in Minnesota ..
    Numai Baschet, numai bine !

  4. #214
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    montreal
    Posts
    106
    Reputatie
    1
    i hate fisher, all lakers are gay! there, i said it! inca mai am sperantze...

  5. #215
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    speranta moare ultima ... luni
    hf

  6. #216
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    I wouldn`t mind a gay Timberwolf ... able to shoot like that.Kobe, ca simplu iubitor de baschet .. n-ai vrea sa vezi un game 7 in OT in Minnesota?
    Numai Baschet, numai bine !

  7. #217
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    nu fiindca minnesota n-are ce cauta in game 7 cu lakers deocamdata
    garnett duce toata echipa in spate meci de meci 40+ minute, szczerbiak arunca f. bine dar n-are aparare, cassell e accidentat
    restul sunt degeaba : sprewell face un meci bun cand nu se apara klumea la el si gata se crede jordan, martin, hoiberg aia sunt degeaba, "pivotii" sunt degeaba ii baga doar sa-l faulteze pe shaq etc

    oricum mi-a ajuns meciul 5 cu spurs

  8. #218
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    montreal
    Posts
    106
    Reputatie
    1
    "restul sunt degeaba : sprewell face un meci bun cand nu se apara klumea la el si gata se crede jordan, martin, hoiberg aia sunt degeaba, "pivotii" sunt degeaba ii baga doar sa-l faulteze pe shaq etc"

    de ce nu poti recunoaste ca wolves au fost peste lakers in game 5? aceiasi oameni care l-au apart pe spree in game 4, cand iti reamintesc a tras 4-12, l-au aparat si in game 5, cand a tras 11-21...deci eu as spune ca nu conteaza cine il apara pe spree, conteaza daca spree is feeling it that day. Si ca se crede Jordan,de unde ai scos-o pe aia?
    Recunosc Martin a fost total depashit, iar olawokandi penibil.Dar nu uita ce defense are hassell asupra lui Kobe. Si zici ca Hoiberg a fost degeaba? Ai vazut meciul?
    Si ca ""pivotii" sunt degeaba ii baga doar sa-l faulteze pe shaq etc", so what? Liga ar trebui sa aibe reguli speciale pt Shaq, asta faulteaza fiecare secunda pe teren si nici un arbitru nu fluiera in dezavantajul lui. Locul lui Shaq nu e-n NBA, dar in NFL
    "garnett duce toata echipa in spate meci de meci 40+ minute"-asta doar arata de ce e cel mai bun jucator in NBA. Similarly, fara Shaq, Lakers nu ar ajunge in conference finals. Pune-l pe Shaq inapoi la Orlando, si Orlando o sa ajunga in finala NBA, pt ca Shaq e un jucator extraordinar.
    All i'm saying man, give credit where credit is due. Min a fost mai buna ca LA in game 5. Si daca pierd Game 6, e ok, pt ca LA in momentul asta are clar o echipa mai tight pe teren decat oricare alta echipa din liga.

  9. #219
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    thekobe, eu cred ca aceiasi jucatori "degeaba" au facut meciuri foarte frumoase cu Sacramento, extrem de disputate.Normal ca mie , ca fan Minnesota , mi-ar fi convenit sa ii bata pe Kings si pe Lakers cu un 4-0 sau 4-1.Dar obiectiv vorbind,neutru, mai ales intr-o finala de conferintza, prefer o disputa in 7 meciuri.
    Mai cred ca Sacramento avea cele mai mare sanse sa ii elimine pe Shaq&Co.Timberwolves sunt mai mult pe "fortza" si se bazeaza enorm pe KG.
    Referitor la duelul pivotilor, Shaq e unic, si e "deadly".Iar faulturile fac parte din joc.La fel si aruncarile libere.LoL.
    Numai Baschet, numai bine !

  10. #220
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    andrei n-am zis ca min n-a fost mai buna. a fost mai buna si in meciul 2 si in meciul 5. de aia au batut. dar trebuie sa realizezi ca lakers au o problema de concentrare. cand nu sunt nevoiti sa castige joaca relaxat. si de multe ori pierd. cand se concentreaza si joaca la adevarata lor valoare castiga.
    sprewell a dat 11-21 din motivele de mai sus. cand e lasat mai liber joaca bine, dar cand se apara cineva klumea la el se pierde. mai ales in momentele decisive.
    hassell e un aparator f. bun dar in fata lui kobe, . asta e, nu e singuru.

    p.s. garnett nu e cel mai bun din nba, e doar mvp. parerea mea.

  11. #221
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    montreal
    Posts
    106
    Reputatie
    1
    problema de concentrare toate echipele au, zic eu. Si da ai dreptate,"cand nu sunt nevoiti sa castige joaca relaxat", dar asta e valabil iarasi pt toate echipele.
    Avand in vedere ca sunt in conducere, sper ca Lakers nu se vor concentra si vor pierde. Dar in game 7 amandoua echipele vor fi supermotivate, atunci o sa se vada care e cea mai buna.

  12. #222
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    ...cea mai buna echipa e cea care-si castiga cel de-al 4-lea game si merge mai departe....indiferent ca o face in 4,5,6 sau 7 meciuri.....Andrei, nu cred ca echipele vor fi supermotivate doar daca ajung amandoua in meciul 7...Wolves va trebui sa fie supermotivata in meciul 6, apoi mai ramane de vazut...si oricum nici-una nu va fii la fel de motivata ca cealalta: acum Lakers is "pe val", Wolves sunt inca in dezavantaj....daca Wolves castiga meciul 6, au ei ascendent moral , iar in meciul 7 probabil Lakers vor fi putin mai "crispati"( s-ar vedea egalati dupa ce au condus cu 3-1)...dar acestea-s doar supozitii....urmatorul meci e cel care conteaza
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  13. #223
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Yeah, it`s always the next game.
    Numai Baschet, numai bine !

  14. #224
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    montreal
    Posts
    106
    Reputatie
    1
    nu cred ca wolves pot reveni, dar sper.

  15. #225
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    nici eu nu cred....si vad ca nici nu au revenit.
    uraaaaaaaaaa !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  16. #226
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1

  17. #227
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Frumos meci... si spre surprinderea tuturor nici unul dintre cei 4 viitori "hall-of-famers" n-a fost cel care a adus victoria.
    Kareem Rush, un jucator f. tānar, a aruncat excelent de la 3 puncte si astfel a contribuit semnificativ la victoria Lakers-ilor! Felicitari!

    De cealalta pate Minnesota a fost privata de ajutorul lui Cassel - accidentat. Garnett din nou cu double-double...

  18. #228
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    cica "frumos meci" ....de ca si cum l-ai fi vazut.
    Malone a contribuit decisiv...ca a facut double-double, nu ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  19. #229
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1
    nam crezut ca voi spune vreodata asta dar THEKOBE avea dreptate in raport cu echipa TWOLVES..........marea majoritate a echipei stau de pomana in teren....nici macar nu prea alearga.....sunt penibili...............sincer, nu intzeleg de ce ia ANDREI apararea unui sprewell trecut de mult de prima tineretze care se crede intradevar un veritabil JORDAN daca baga 20 de puncte..........e un jucator mediocru shi totzi ar trebui sa recunoasca asta.................mediocru cu talente de superstar!!!!


    in rest,imi place "despre" SILVERZEUS...............are ceva din caracterul lui HITSCUM la faza aia cu blatul.........!!.........e placut sa mai vezi cate o ironie sanatoasa pe ici pe colo.....prea multzi oameni amabili unul cu altul pe planeta Pamant!!!

  20. #230
    incepator
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Play-off

    In sfarsit Lakers au reusit sa intre in finala play-off-ului.Spun "in sfarsit" pentru ca mi se pare anormal ca o echipa de asemenea calibru,cu atatea vedete,sa joace prost minute in sir sau chiar meciuri intregi.
    Aseara au inceput bine si dupa primul sfert conduceau cu 28-17.In continuare au intrat din nou intr-o serie neagra,nu atat de rea ca in meciul precedent,dar,incet-incet, Minnesota a pus stapanire pe joc,a egalat la inceputul sfertului 3,iar apoi a preluat conducerea.Nu pot sa spun ca jucau extraordinar,dar erau in continua miscare si uneori parea ca au exact momentul cand trebuiau sa inscrie,cu aruncari precise de la distanta si semidistanta..A fost o perioada cand atat Kevin Garnett,cat mai ales Latrell Sprewell, desi a si ratat mult,au facut minuni,bine secondati de jucatorii de rezerva.De cealalta parte,foarte multe faze de mare spectacol,dar si multe greseli copilaresti,cu ratari din pozitii extrem de clare. Kobe Bryant a "disparut" din joc,ceea ce se intampla foarte rar,in sensul ca si daca are o zi proasta,tot incearca cate ceva.Dar ieri parca nu era in apele lui si era doar o prezenta in teren.A facut si 3 greseli personale si a trecut pe banca,iar Shaquille a facut 4,inca din sfertul al doilea si era in nota obisnuita la aruncarile libere,unde parca arunca cu piatra, fara pic de flexibilitate din poignet.Totul parea pierdut,mai ales ca in aceasta perioada arbitrii au facut cateva greseli care au avantajat Minnesota,dar in acest moment Lakers au parut sa se trezeasca.In sfertul al 4-lea au inceput brusc sa joace bine.Nu mi-am dat seama daca Timberwolves au obosit,dar jocul "lacarilor" a inceput sa se lege. Shaquille,mentinut in teren in ciuda celor 4 greseli personale,a reusit cateva actiuni cu care s-a mentinut echilibrul in sfertul 3,iar apoi s-a preluat conducerea in sfertul 4.Kobe Bryant si-a dat drumul la joc,iar rezerva Kareem Rush a reusit 3 cosuri consecutive de la 3 puncte (dintr-un total de 6 !) si "lacarii" au luat un mic avans.Dar lucrurile nu pareau in regula,intrucat atat Shaquille,cat si Karl Malone au facut 5 greseli personale.Dar Minnesota nu a fost in stare sa profite.Au inceput sa rateze,ce-i drept nu din pozitii clare,dar la Lakers era mai multa miscare in teren si "lupii" nu erau in stare sa creeze asemenea pozitii.Au inceput sa-l faulteze pe Shaquille,iar Phil Jackson l-a scos pe banca,ca sa nu mai piarda puncte.Lakers au reusit sa mentina diferenta si s-au calificat. Sa vedem cine le va fi adversar.Prima sansa pare sa fie la Detroit Pistons,care au 3-2 cu Indiana Pacers si joaca acasa meciul 6.Dar nu se stie niciodata.Pacers ar putea sa castige 2 meciuri la rand,in deplasare si acasa.
    In finala NHL,Tampa Bay Lightning-Calgary Flames 2-2.Tampa a castigat meciul 1 acasa cu 4-1 si meciul 4 in deplasare cu 1-0,iar Calgary meciul 2 in deplasare cu 4-1 si meciul 3 acasa cu 3-0.Nu se stie ce va fi mai departe,totusi Calgary a jucat mai bine, chiar si in meciul 4,cand a ratat multe ocazii favorabile,iar Khabibulin a facut minuni. Oricum,finala este foarte echilibrata si nu se poate prevedea rezultatul final.La hockey nu prea exista favoriti,fiecare meci e pe muchie de cutit.

  21. #231
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    asa si ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •