Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 50

Thread: FCM BACAU - U.CRAIOVA

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    Fcm Bacau - U. Craiova

    Etapa a doua a returului ne duce la Bacau... sa speram ca moldovenii se vor speria de amintirea acelui meci excelent facut de Lutu si vor capota din nou. Chiar daca Lupescu incearca sa ordoneze jocul acestora ...
    Poate vor sosi cele doua carti verzi si Napoli va avea la dispozitie intreg lotul!
    Last edited by EDMOND_; 15th March 2004 at 14:45.

  2. #2
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    daca nu batem e nasol ... trebuie sa invingem
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pe mine ma intereseaza mai mult jocul..daca vin si rezultate cu atat mai bine! Oricum nu cred ca avem vreun obiectiv in returul asta...poate sa ne distram incurcand pe unii care lupta pentru titlu!

  4. #4
    GRUPPO MAXIMA Vietnam's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    909
    Reputatie
    1
    Cartea verde a sirbului venii, cica in doua zile vine si a lui Lutu.
    Mama mama ce speriosi o sa fie moldovenii... mi se falfiie cum sunt aia, Craiova sa joace bine si sa cistige pe merit. Cum dracu nimeriram primele doua etape numai cu moldoveni?
    " Tinem cu echipa noastra / Si la bine si la rau
    O iubire alb-albastra / La [COLOR=DarkSlateBlue][B]Craiova[/B][/COLOR] e mereu !"

  5. #5
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    daca joaca amandoi cu bacaul, batem in deplasare si luam punctele inapoi pierdute acasa
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  6. #6
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0

    UNIVERSITATEA - STIRI DE ULTIMA ORA

    sper sa fie adevarat, ar fi foarte bine sa poata juca amandoi cu bacaul , luam 3 puncte la bacau daca joaca
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Aproape sigur Bundea nu va juca... din cate stiu eu are 4 galbene... Poate asta este sansa lui Lutu sa arate ca se poate conta pe el este refacut si Bolohan... chiar daca nu vine cartea verde pentru Lutu Napoli acum are de unde alege ... Preda , Miclea , Vigariu , Stoianof...

  8. #8
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Lutu...hattrick!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. 16th March 2004, 16:04

    OK, unfµ¢k you!


  10. #9
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pentru mesajul de mai sus ti-am dat un avertisment! Ar trebui sa incerci sa incepi sa gandesti pentru ca daca vei evolua la acest nivel ( care nu cred ca este caracteristic pentru zona pe care o reprezinti ) ne vei lipsi in scurta vreme de" placerea "de a conversa cu tine. Iar echipa pentru care ai postat acest mesaj nu s-a remarcat , din pacate , decat prin excesele lui Sechelariu!
    Indiferent ca veti castiga sau nu, veti ramane la acelasi nivel: o echipa oarecare care trebuie sa intregeasca lista celor 16 sau 18 din divizia A. !

  11. #10
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    MECIURI AMICALE - CANTONAMENTE - ANTRENAMENTE

    Valentin PRIBEANU EDITIE SPECIALA -- Antrenamentul de astazi

    "Ratările exasperante din prima etapă a returului l-au făcut pe tehnicianul italian Nicolo Napoli să schimbe "registrul" antrenamentului de ieri după-amiază. S-a lucrat în special la precizia execuţiilor, atât cu capul, cât şi cu piciorul. Şedinţa de pregătire a început la ora 16 şi s-a desfăşurat tot pe stadionul "Tineretului", deşi antrenorii o planificaseră iniţial pe "Ion Oblemenco II". "Alb-albaştrii" au lucrat, de asemenea, serios şi la viteză, ruperile de ritm şi jaloanele fiind doar două dintre exerciţiile des repetate la antrenamentul de ieri. Inedit a fost faptul că "juveţii" au "făcut" jaloanele şi cu spatele, lucru care le-a creat puţine probleme. S-a exersat mult faza de atac, iar în final, timp de 15 minute s-a jucat la două porţi pe teren redus. Ca de obicei, Silviu Lung i-a întins, în tot acest timp, serios pe cei trei goal-keeperi ai "Ştiinţei", în una dintre scurtele pauze reuşind să se şi fotografieze alături de ei. Nu s-a prezentat încă la pregătire Borbely, a cărui convalescenţă se prelungeşte. Şi Mihăiţă Pleşan a acuzat la începutul şedinţei de pregătire dureri la genunchiul piciorului stâng, dar nu a fost vorba despre nimic serios, el reluându-şi imediat antrenamentul. Pentru astăzi este programat un joc-şcoală, de la ora 16, aceiaşi la care se va disputa şi meciul cu FCM Bacău. "

    Jeremie Njock a apărut la antrenamente tuns la "zero", afişând un nou "look". Fotbalistul de culoare speră că astfel va avea mai mult noroc. Altfel, vorbind despre Universitatea, Njock a surprins ieri cu o declaraţie prin care anunţa că la nivelul lotului există o stare de tensiune şi este haos. Ce a uitat să spună camerunezul este că şi el a jucat în acest "film", fiind actorul principal într-un episod care a "rulat" chiar în această iarnă, când a plecat de la teren pe motiv că îi este frig. (D. C.)

    Dispută între McBreen
    şi galerie

    La sfârşitul antrenamentului de ieri, desfăşurat pe stadionul Tineretului , reprezentanţii galeriei "Peluza Sud- Cristi Neamţu" l-au aşteptat pe McBreen să se răfuiască din cauza gestului pe care acesta
    l-ar fi făcut la finele meciului cu Oţelul Galaţi. "Macca" a fost acuzat că ar fi scuipat spre tribune atunci când a fost huiduit de spectatori. Disputa era să reînceapă când unul dintre suporteri i-a strigat să o lase mai uşor cu băutura. (M. N.)
    Last edited by EDMOND_; 17th March 2004 at 00:06.

  12. #11
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Parerea mea e ca Napoli ar face bine sa inceapa cu Randjeloci si Ungureanu, iar NJock si McBreen pe banca
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  13. #12
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Guso - Vigariu, Daouda, Papură, Iordache - Miclea, Murgan, Pleşan ,Stîngă - Randjelovic, McBreen. Dupa antrenamentul din aceasta zi se pare ca aceasta este echipa probabila pentru meciul cu Bacaul...nu este sigur ca va sosi cartea verde pentru Lutu ! Sarbul a aratat pofta de joc inscriind de doua ori in poarta aparata de Guso. Pe banca de rezerve : Banica , Moti , Craciunescu, Preda ,Bolohan, Stoianof , Njock.

  14. #13
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Daca-i vine cartea verde lui Lutu, el il va inlocui pe Miclea.
    Are pofta de gol sarbul, sper sa le dea 2 boabe si bacaoanilor
    Care dintre voi face deplasarea la Bacau pentru a vede meciul?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  15. #14
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Poti sa-l vezi si tu, este pe Romania 2... poate ajung si eu la Bacau , daca-l conving pe Inter sa mearga si el... trec si-l iau din Bucuresti...

  16. #15
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Cred ca il da si Romania International, va duceti la Peluza Sud cu galeria, sau la oficiala?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  17. #16
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu stiu inca , daca mergem nu cred ca vom sta la oficiala. Nu-mi place cum se vede meciul de acolo. Prefer peluza....

  18. #17
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Eu unul sunt optimist ca si voi de altfel...sper sa invingem (nu conteaza scorul)

  19. #18
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Prosport

    Ionuţ Lupescu evită să copieze modelul din Bundesliga, deşia absolvit şcoala de la Köln



    Cristian Blănuţă

    Se poate adapta stilul german fotbalului băcăuan?
    Ionuţ Lupescu: Nu, nicidecum. Însă, chiar dacă am jucat în Germania, nu înseamnă neapărat să fac la Bacău şcoala germană. Se învaţă din toate campionatele, iar eu încerc să le transmit fotbaliştilor tot ce am deprins în carieră .
    Jucătorii fac faţă cerinţelor?
    După meciul de la Bistriţa, am realizat că au nevoie de timp. Din păcate, returul a început şi trebuie să ne punem la punct cît mai repede. La Bistriţa, nu am văzut în primul rînd motivaţie, chiar dacă tensiunea a avut un cuvînt greu de spus. Cînd joci pe puncte, situaţia devine delicată.
    Aţi studiat jocul Craiovei?
    Am urmărit meciul cu Oţelul şi am tras cîteva concluzii. Craiova vine şi cu tradiţia şi cu individualităţi care pot decide.
    Luţu este una dintre ele?
    Este un jucător periculos, dar echipa Craiovei nu este mai presus de a noastră, dacă vom avea dăruire şi curaj.
    Există probleme în efectiv?
    S-a accidentat David, însă revine Baciu. Oricum, am mai multe variante pe posturi. Dar, decizia finală o voi lua înaintea meciului.
    cristian.blanuta@prosport.ro

    Cursaru s-a accidentat

    Atacantul Cătălin Cursaru riscă să rateze meciul cu Universitatea Craiova. Fostul golgeter al României a acuzat dureri în regiunea lombară, motiv pentru care a absentat ieri de la cele două antrenamente conduse de Lupescu. Jucătorul băcăuan va fi monitorizat zilele acestea de către medicul echipei, Teofil Bora, acesta începînd tratamentul de fizioterapie cu laser miercuri dimineaţă. (Cristian Blănuţă)

  20. #19
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Nu stiu inca , daca mergem nu cred ca vom sta la oficiala. Nu-mi place cum se vede meciul de acolo. Prefer peluza....
    De la peluza se vede cel mai nasol, eu stateam sub stema de la tribuna 2 sau la tribuna 1
    In mod normal, nu ar trebui sa avem probleme cu moldovenii, cred ca le vom administra un 2-1 scurt
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  21. #20
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Mie imi place la peluza , oricum se pare ca nu mai ajung .... se duc sigur baietii de la Gruppo Regie , din Bucuresti !! Ady , in fotbal normalul nu prea mai exista... iar Bacaului ii sunt necesare punctele mai mult decat noua ...asa ca vom avea un meci greu! Asta nu inseamna insa ca nu putem invinge!

  22. #21
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Macar sa retraim o parte din amintirile CRAIOVEI MAXIMA, cand se punea doar problema diferentei de scor cu care vom invinge
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •