Results 1 to 21 of 21

Thread: Cupa Romaniei: Rapid-Otelul

  1. #1
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0

    Cupa Romaniei: Rapid-Otelul

    In tur, Otelul a castigat cu 2-0. In campionat, Rapidul a castigat tot cu 2-0 (ce-i drept, prin august), deci rezultatul ar putea fi rasturnat.

    Ambele echipe vin dupa rezultate pozitive, Rapidul dupa o victorie chinuita cu Oradea, Otelul dupa un egal la Craiova, intr-un meci in care a demonstrat ca are o aparare foarte bine organizata. Va reusi Rapidul sa treaca de redutele lui Cartu?

    Un nou test pt. Petrescu: Va reusi sa castige la trei goluri diferenta? In turul campionatului, singura echipa cu care am avut un avantaj de trei goluri a fost Dinamo, si n-am castigat nici un meci la o diferenta mai mare de doua goluri. Insa in cupa am mai avut un 3-0 cu Pandurii, si putem repeta experienta. HAI RAPIDUL! HAI CAMPIONII!
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  2. #2
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Pronostic 4-1
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    38
    Reputatie
    1
    4-0
    Sabin 2
    Nico
    Ziyati

  4. #4
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    nu stiu cat se termina dar otelul mere mai departe FORZA VIOLA

  5. #5
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Cred ca Rapidul nu se califica
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Limassol,Cyprus
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Mr Moderator nu prea esti moderator fie vb intre noi ...
    As fi tinut cu Rapid daca nu juca cu Otelul , pt ca mi se pare ca are un antrenor care merita mult mai mult si e un tip foarte capabil si muncitor ... cat despre propietari ... nu le doresc decat sa fie furati asa cum fura si ei.

  7. #7
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    De kkt!De abia astept o finala incendiara si plina de suspans Dinamo-Gloria Bistrita.
    Attacking is the best defence!

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Am spionat shi eu Rapidu'.....shi nu pot sa zic ca nu m-am bucurat.... Dar sa trecem peste asta...Rapidul nu se mishca inca atat de bine cum se anuntza. Mi-a placut jocul pe flancuri (centreaza bine dintr-o bucata) shi Zyiati, care pare singurul cu mintea limpede de la centrul terenului. Apararea nu prea a fost pusa la incercare deci nu pot sa ma pronuntz. Impresia generala ar fi ca Rapidul e in criza de idei, dar probabil a cantarit mult faptul ca Otzelul s-a aparat cu tot efectivul.... Ashtept meciul din Ghencea, unde cred k vishinii n-au suficienta fortza sa inscrie. Dar acum ma intreb "oare vor reushi sa inscrie rosh-albashtrii?"
    ex-alpopa

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    anywhere I roam
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    Meciul din Ghencea va fi primul meci adevarat pentru ambele echipe. Prima etapa a fost mai mult de testare a noilor jucatori si tactici. Eu cred ca va fi un meci frumos si va castiga echipa care va face cat mai putine greseli tactice si individuale, sper ca aceasta sa fie Rapid. Sper ca jucatorii stelisti sa nu fie prea afectati de decizia impotriva celor 4 si sa se joace frumos,chiar daca le va fi greu. Exista totusi pericolul ca decizia sa ii afecteze destul de mult si ori vor juca timorat ori vor juca mai agresiv decat e normal intr-un asemenea meci . Sper totusi ca Piturca sa poata se la refaca moralul si sa vedem doua echipe care practica un fotbal cu care sa ne putem mandri.
    "Follow your heart till the end of life and you will feel pretty good about yourself"

  10. #10
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    far away
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Rapidu' a scapat de o grija azi, iar daca va juca tot asa, va scapa si de-a doua duminica
    Dreams are made IF people try.

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    darkman , astea sunt fite...sunt jucatori profesionisti , sunt platiti sa joace !

  12. #12
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1

    Cool Congratulation Otelul!

    Bai ce-s cu gainele astea de la rapid? Sau kkt pe ei aseara.
    Un scor general de 2-1 pt. otzelu ii tot ce-i trebuia.
    Nu shtiu cu cine va juca in sferuri dar dupa cum joaca nu ar avea probleme cu dinamo. Cu f.c. arges sau gloria nu mai zic.
    FORTZA OTELUL
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  13. #13
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Felicitari Otelul ! Felicitari rosu-albastrii !
    I-ati desumflat de gazele alea ce le aveau de la stomac ...
    Ca de fotbal , ce sa mai vb ?
    hahahahahahahahahahahahahaha haha
    Fisssssssssss !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    "Rapidul are probleme cu echipele mici", zice un suporter al acestei echipe ce se da campioana Romaniei si acum observam ca un titlu in Romania este un zero mare si gras.Rapid si-a vindut jucatorii care au luat titlul despre care vorbeam mai devreme,aceiasi jucatorii acuzati de mentorul lor Rednic de blat cu Anderlecht.Pentru cine au facut acel blat?cred ca pentru Giovanni, daca acuzatia este reala.Cu Otelul, Rapid ne-a confirmat un lucru,nu cine are ocazii si joaca mai bine cistiga ci acela care joaca tactic un meci.Pe rapidisti ii asteapta umilinta in Ghencea caci ei nu au probleme cu echipele mici, au probleme de lot,n-au valori.

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    Nu e nimic ! batem duminica si gata !
    Nascut si crescut anti steaua !

  16. #16
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Ce comenteaza stelistii, parca ar fi deja calificati in finala cupei. Un meci bun jucat de Rapid pana in preajma careului, unde galatenii au aglomerat foarte bine. S-a vazut o groaznica lipsa de idei in atac, folosindu-se ori pase pe jos in zona centrala, fara sanse de reusita, ori centrari aruncate in careu de pe extrema, la care de multe ori rapidistii nu au ajuns, galatenii recuperand aproape fiecare balon.

    Pe langa eliminarea din cupa a venit si eliminarea stupida a lui Sabin Ilie, care nu si-a putut controla nervii. Asadar in jocul cu Steaua vom miza pe o linie de atac Niculae-Nita.

    Pt. Bogdan2880: Sunt mult mai rapidist decat moderator.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  17. #17
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Asa cum am anticipat Rapidul nu s-a calificat. Otelul e o nuca tare, Cartu i-a asezat bine in teren, iar Rohat si Ghionea au fost imperiali. A venit la Bucuresti cu lectiile bine facute, au cedat deliberat mijlocul terenului stiind foarte bine ca Rapidul nu are jucatori foarte inventivi care sa reuseasca sa creeze superioritate. Cred ca o mare vina in ratarea calificarii ii apartine si lui Dan Petrescu pentru ca in momentul in care vezi ca nu reusesti ca patrunzi prin centrul apararii se deschide jocul pe flancuri cat mai mult. Ori aseara au fost doar cateva tentative.
    As vrea sa ridic 2 probleme. Prima ar fi golul rapidului. Mie mi s-a parut ca Badoi era in offside. E adevarat ca Protv-ul nu a dat reluarea decat dintr-un singur unghi, unde lipseste pozitia atacantului in momentul pasei. A vazut altcineva o reluare din alt unghi? Chiar daca e faptul consumat eram curios.
    A doua problema ar fi eliminarile dictate de arbitru. Cred ca trebuia eliminat doar Sabin. Nanu la impins nu l-a lovit, iar Sabin i-a dat o palma.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  18. #18
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Nu cred ca era offside, daca arfi fost ceva suspect dadeau macar o reluare, ceva. Eliminarile au fost cauzate, pe langa nervii jucatorilor, de prostia arbitrului, care a dat penalty inainte sa se uite la tusier. Daca ar fi dat simplu offside, nu mai iesea scandal. Redheat, daca Sabin il imbrancea la randul lui, crezi ca nu ar fi fost eliminat nici unul? Oricum, arbitrul ar fi putut sa le dea la amandoi galben, mai ales ca din cauza deciziilor lui se ajunsese aici. Oricum, mie cel putin arbitrajul mi s-a parut corect, dar prost.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Limassol,Cyprus
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    De ce sa dea galben ? Nu se joaca pe maidan , orice gest nesportiv as fi de parere sa fie sanctionat cu rosu si cu o amenda consistenta ... cum s-a mai zis sunt jucatori profesionisti , platiti sa joace fotbal nu sa se imbranceasca. Deciziile au fost intradevar corecte si cred ca a fost un arbitraj bun in afara de faza cu penalty dar e o eroare scuzabila pt ca totul s-a intamplat foarte repede si e laudabil ca nu s-a lasat intimidat ca a jucat pe Giulesti cu atatea personalitati marcante ale lumii fotbalistice.

  20. #20
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Imi pare rau ca nu am mai fost capabili sa marcam inca un gol ca sa putem merge in prelungiri....asta e!

  21. #21
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Mai bine ...he`he`he ...ce sa mai vb eu ? ...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •