Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 24 of 24

Thread: Domnule Calinescu va rog...

  1. #22
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Eu cred ca mai putin important este daca emisiunea era de import sau nu. Cred ca cel mai important este cine ii facea textele lui Calinescu, adica Mihai Gainusa
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  2. #23
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    o parte importanta din ele, dar nu toate. legenda spune ca atunci cind gainusa a vrut sa apara pe sticla flooooooooooooooooorin calinescu ar fi exclamat "cu o fata ca a ta nu ai cum" asa ca gainusa si-a tras o emisiune de doua ceasuri acum care bate de departe si pe floooooooooooooooooorin si pe gheorghe. nu la sport dar ce mai conteaza
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  3. #24
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dlgicu
    Daca va mai spun ca de cand am venit in USA si am inceput sa urmaresc mai mult sau mai putin (cam 30%) show-urile lui Jay Leno si Dave Letterman mi-am dat seama ca acea "Chestiunea Zilei" era o palida COPIE (in tot, format, decor, rubrici, absolut TOT; un prieten mi-a spus chiar ca la inceput emisiunea a fost sub licenta surorii mai mari din US)... asadar Chestiunea indragitului Florinel nu era nici macar originala.
    E adevarat, era omul potrivit pe acel format si a adus un suflu nou in televiziune, dar acel suflu era importat 99% de peste Ocean.
    Ca veni vorba, Dave Letterman il bate la fund lejer pe Jay Leno, la ce vrei tu: invitati, umor, inteligenta...Numai ca nu stiu cum se face ca tot republicanul batut in cap de Jay Leno are mai multa priza la public, eu pana sa vin aici nici nu auzisem de Letterman. Cat despre Calinescu, eu nu l-am mai vazut de cand era la Chestiunea Zilei, unde chiar imi placea de el.
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •