View Poll Results: Pronostic

Voters
32. You may not vote on this poll
  • 1

    19 59.38%
  • X

    7 21.88%
  • 2

    6 18.75%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 84

Thread: Etapa 16: DINAMO - FC ARGES

  1. #43
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Cica o sa se joace la 22:00...

    Hai ai nostrii! :p
    ...always look on the bright side of life...

  2. #44
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Se pare ca meciul din Stefan cel Mare se va juca de la ora 22:00.

  3. #45
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Echipa me favorita este Apulum. Asa ca din cauza faptului ca Argesul ne-a tras-o rau de tot atat in campionat cat si in Cupa nu pot tine decat cu Dinamo. Ma gandesc la un scor de 3-1.

  4. #46
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    38
    Reputatie
    1
    0-3 asa incep cainii returul ,vezi meciul din prima etapa a returlui trecut cu Astra !

  5. #47
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Pt cel din Alba Iulia....nu fi suparat pe FC Arges.... si Bacaul a patit-o la fel anul trecut!! si nu s-au suparat asa ca tine!!! :p






    www.ultras-arges.as.ro

  6. #48
    100% FAN OTELUL M|tea's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    GALATI, ROMANIA
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    Desi as vrea un dezastru in Stefan Cel Mare nu cred ca e posibil.Jucatorii condusi de ION MOLDOVAN nu cred ca au puterea necesara pentru a rezista in fata liderului.Dinamo-FC Arges 2-0
    [B][SIZE="3"][FONT="Tahoma"][COLOR="Blue"]100% FAN OTELUL GALATI ![/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]

    [FONT="Georgia"][B][SIZE="2"]Ai fost, esti , si vei fi mereu
    Echipa sufletului meu!
    Eu imi dau viata pt tine
    Tu lupta si castiga pt mine!
    OTELUL![/B][/SIZE][/FONT]

  7. #49
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Dinamo - FC Argeş, de la ora 21:00
    Azi de dimineaţă clubul Dinamo Bucureşti şi televiziunea Prima TV au ajuns la un acord pentru ora de începere a meciului Dinamo Bucureşti - FC Argeş din prima etapă a campionatului naţional de fotbal. Programată iniţial pentru ora 20:00, mutată la ora 22:00 dintr-o dispoziţie a Consiliului Naţional al Audiovizualului, întâlnire va avea loc la ora 21:00, în data de 13 martie. Compromisul făcut de clubul Dinamo este acela că cei 11 jucători vor intra pe teren în tricouri care nu au inscripţionate numele şi logo-ul producătorului de alcool Stalinskaya, iar la pauză vor fi afişate şi bannerele pe stadion. În acest fel, Prima TV nu va avea de suferit nici o amendă din partea CNA-ului care, printr-o hotărâre adoptată în toamna anului trecut interzice televiziunilor să facă orice fel de reclamă băuturilor spirtoase înainte de ora 22:00. Liga Profesionistă de Fotbal, care nu a avut nici un cuvânt de spus în aceste negocieri, a luat la cunoştinţă şi a trimis câte un fax cluburilor Dinamo şi FC Argeş, pentru a le înştiinţa oficial ora de începere a meciului.

    Se amână returul din nou?
    Pe holurile Ligii Profesioniste de Fotbal, astăzi, câţiva oameni de fotbal discutau despre oportunitatea amânării pentru a doua oară a debutului returului, din cauza precipitaţiilor căzute continuu în noaptea de marţi spre miercuri şi pe parcursul zilei. Dacă la Divizia A lucrurile sunt ceva mai complicate, la celelalte eşaloane nu pare atât de greu mutarea datei de disputare a primei etape, mai ales că terenurile de joc ale celor 24 de gazde din Divizia B nu se pot compara cu cele ale cluburilor din "A". Astă-seară sau cel mai târziu mâine o decizie în acest sens va fi luată, chiar dacă procentul cluburilor care vor amânarea ar fi mult mai mic decât acum două săptămâni.

    Adi Preda (Top) - Romanian Soccer - 10 Martie 2004

  8. #50
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gicu
    ... La vremea aia Mutu era un tanar foarte talentat...insa indisciplinat (si-a permis o data sa-l infrunte pe antrenorul de-atunci al pitestenilor si sa refuze schimbarea de pe teren). Spre deosebire de Neaga, pt. Mutu schimbarea "locului de munca" a fost benefica. A devenit mult mai disciplinat pe teren.
    daca nu ma insel antrenorul de atunci era Gicu Dobrin :O

  9. #51
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gigel_bucur
    daca nu ma insel antrenorul de atunci era Gicu Dobrin :O
    Parca da ( :O ) dar sa asteptam raspunsul pitestenilor, ei stiu mai bine.
    ...always look on the bright side of life...

  10. #52
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Eu nu sunt pitestean dar va asigur ca era Dobrin antrenor.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  11. #53
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Mda, asa este, era Dobrin. La a carui statuie Mutu ar trebui sa se inchine si acum, cand, cu toata mediatizarea care i se face, dovedeste ca e departe de rafinamentul (ca de talent sa nu aducem discutia) Gascanului. Sa nu fii in stare sa dai gol singur cu portarul iesit la 16 metri...

  12. #54
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Cu cateva ore inainte de inceperea meciului nu pot sa spun decat atat:HAI FCARGES!

  13. #55
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    La meciul de care vorbim Dobrin era director tehnic, iar Silviu Dumitrescu antrenor. Am fost prezent atunci pe stadion si am vazut intamplarea in direct. Multe s-au mai schimbat intre timp, Mutu, desi avem inca proaspata impresia ratarilor din finalul meciului cu Stuttgart, nu mai seamana cu cel de atunci, a devenit un profesionist adevarat. La valoarea lui Dobrin nu cred ca poate ajunge, mass-media este o arma extraordinara, insa "Gascanul" este inca departe.

  14. #56
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Hai baietii, hai cu golul!!!

  15. #57
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultravioletu
    Hai baietii, hai cu golul!!!
    care baieti?
    ...always look on the bright side of life...

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Mda....e minutu' 75 shi-i deja 2-0 pentru Dinamo. Meritat, ce pot sa zic. Dar dupa cum incepuse meciul nu pot sa nu pun o intrebare...cu rima, ce-i drept. "Marincau asta e TANTALAU?" Nu zic ca era altul deznodamantul daca nu era eliminat, dar macar mai puneau probleme shi Argeshu' in atac. Shi oricum, pana atunci Dinamo nu avusese ocazii........Dar asta-i fotbalul. Brava cainilor!
    ex-alpopa

  17. #59
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    iata ca surpriza secolului nu s-a realizat nici in acest an... poate oi trai sa mai apuc sa vad si eu o victorie argeseana in Stefan cel Mare.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  18. #60
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Cat timp am jucat in 11, a fost totusi bine. Am avut si cateva ocazii la scorul de 0-0. Dupa eliminarea lui Marincau (justificata) Dinamo a inceput sa preseze tot mai tare poarta noastra si golurile au venit firesc. Am fi meritat macar golul de onoare, chiar in ultimul minut sutul lui Tanase fiind deviat greu in corner de Preda.

  19. #61
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Am fost la meci. Ca sa fiu obiectiv jocul lui Dinamo a lasat de dorit (asta in comparatie cu ce a jucat in tur). La fel de adevarat este si faptul ca Argesul a venit cu strategia clasica, pe care o abordeaza majoritatea echipelor in Stefan cel Mare, aceea de a se aseza pe 3 randuri in aparare si a incerca sa loveasca pe contra-atac. E greu sa faci spectacol in asemenea conditii. Cred ca daca nu intervenea eliminarea lui Marincau, Dinamo avea meci greu de tot. Argesul chiar mi-a placut cat a jucat in 11. Una peste alta, avand in vedere ca nici Rapidul nu a aratat mare lucru, cred ca Dinamo ramane, totusi, o candidata serioasa la castigarea titlului. Ramane de vazut cum se misca Steaua.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  20. #62
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Asta e mergem inainte alaturi de ie...buni sau rai sunt ai nostrii...ne asteapta o saptamana dificila cu o deplasare la Alba Iulia unde nu ar trebui sa avem probleme avand in vedere scorul din tur si un meci greu sambata cu Petrolul pe care trebuie sa-l castigam neaparat!FORZA VIOLA


    www.ultras-arges.as.ro

  21. #63
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Explicati-mi si mie conform regulamentului cum a fost acel off-side la Niculescu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •