Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 49

Thread: UNIVERSITATEA - OTELUL GALATI

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    Universitatea - Otelul

    Deschid acest thread in care sa discutam despre meciul din prima etapa a returului atat inainte cat si dupa disputarea lui. Va exista cate un astfel de thread inaintea fiecarei etape iar la sfarsitul returului le vom aduna pe toate la un loc sub numele "RETUR 2003-2004"
    Last edited by EDMOND_; 13th March 2004 at 04:02.

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    "Ar trebui sa fie un meci linistit! Insa in mod sigur va fi unul cu scantei! Ambele tabere , chiar daca nu o recunosc , isi ascut in mare taina sabiile! Marinarii de apa dulce vor veni hotarati sa dea lovitura , avandu-l ca amiral pe Cartu , care cunoaste mai bine ca oricine padurile din lunca Jiului , unde a haiducit vreme indelungata!
    De partea cealalta , oltenii, probabil reinscaunandu-l pe Badea ca Mare Ban al Craiovei, au dovedit de atatea ori ca se regasesc inaintea luptelor importante si acum , mai mult ca oricand sunt insetati de razbunare !
    Chiar daca au aparut ghioceii si au crapat mugurii salcilor, afara ninge mai tare ca niciodata in iarna asta! Va fi o lupta grea purtata prin apa si namol ...ceva imi spune insa ca Badea va surade victorios band zaibarul victoriei si promitand o campanie de pedepsire a "granzilor" care se considera de neatins si nu au onoarea luptei corecte! "

    Aceasta a fost avancronica mea la partida cu Otelul ... scrisa pe thread-ul
    cu pronosticuri. Merg deci pe o victorie a echipei noastre , chiar daca Sorin Cartu ar avea "motive" sa-si doreasaca sa dea lovitura in Banie. Ultimele evenimente intamplate la Craiova, faptul ca nu a existat o perioada de omogenizare a echipei dupa venirea ultimilor jucatori ,un antrenor nou care nu are experienta meciurilor din divizia A si ( in general, a meciurilor din campionatul romanesc) cat mai ales terenul peste care a plouat cateva zile si se va prezenta probabil in conditii destul de proaste ( care vor ajuta formatia vizitatoare ) ./.. cu toate astea merg pe victoria noastra! Mai ales pentru ca ne-am regasit tot timpul in situatii dificile... Pentru ca orice s-ar spune tot in Oltenia este cel mai fierbinte public....si , mai ales , pentru ca avem nevoie de aceasta victorie!

  3. #3
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Batem, 3-1
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    La partida de maine vor fi prezenti si un numar de o suta de suporteri galateni care vor avea acces in tribune conform protocolului de reciprocitate semnat de cele doua cluburi!

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    "Īn noiembrie 2003, Sorin Cīrţu a renunţat forţat la Universitatea, lăsīnd echipa īntr-o situaţie dificilă şi plecīnd cu orgoliul rănit al unui oltean dat afară din propria casă. Īntre timp, Cīrţu a ajuns la Oţelul şi s-a īnconjurat de olteni, fapt care a tensionat atmosfera de la Dunăre. Pentru el, miza astăzi este revanşa şi va avea grijă să-şi capaciteze elevii pentru a o obţine. De cealaltă parte, Nicolo Napoli, ameţit de tornada de scandaluri din Bănie, este astăzi ca un candidat la facultate īn faţa examenului de admitere. Dacă nu bate, pică, fără posibilitatea de a mai īncerca la anul. Craiova - Galaţi este un meci īntre trecut şi prezent pentru Cīrţu, īntre prezent şi viitor pentru Napoli. Care pe care, deci, fără menajamente. Asta īn ciuda politeţurilor cu care cei doi antrenori se gratulează de o lună īncoace la televizor sau īn ziare. “Baftă, domnule Cīrţu”. “In bocca lupo, signor Napoli”.
    george.paunescu@prosport

    "Īn afara faptului că se va lupta cu echipa la care a antrenat ultima dată, Sorin Cīrţu īl va avea ca adversar şi pe finul său, Pavel Badea, tehnicianul Oţelului fiind naşul preşedintelui Ştiinţei. Atunci cīnd Cīrţu a plecat de la Universitatea, Pavel Badea a īncercat să-l convingă să rămīnă la echipă, insistīnd şi pe līngă Dinel Staicu. Deşi sīnt rude apropiate, cei doi nu au discutat niciodată despre problemele tehnico-tactice."
    narcis.drejan@prosport.ro

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    • Stadion „Ion Oblemenco“, ora 15.30 (direct, Prima TV)
    • Formatii probabile:

    Universitatea: Guso - Bolohan, Daouda, Papura, Iordache - Bundea, Murgan, Plesan, Stinga - Njock, McBreen. Antrenor: Nicolo Napoli.

    Otelul: M. Barbu (Cernea) - Ad. Toma, Ghionea, Pelin, Izvoreanu - C. Dobre, Pirvu, Danciu, Nanu - D. Oprea, Cr. Negru. Antrenor: Sorin Cirtu.

    • Vor arbitra: Marian Salomir - Ispas Cojocaru si Ionel Popa. Rezerva: V. Berbecaru.
    • Observatori: Valentin Alexandru si Vasile Avram.

    Cam asta este formatia la care , dupa multe cautari , s-ar fi oprit Napoli.
    Singura modificare care ar putea apare ( daca italianul nu vine cu surprize ! )
    este Vigariu(care s-a refacut dupa accidentare si s-a antrenat normal) in
    locul lui Bolohan.

    In ceea ce priveste tactica, conform stilului de joc adoptat deseori īn meciurile din depasare de Cīrţu, gćlćţenii se vor apćra aglomerat, īncercānd sć impiedice orice incercare construcţie a gazdelor. In situatia ca va fi vreme urata acest stil de joc va avantaja formatia aflata in deplasare tinand cont ca terenul va fi aproape impracticabil.

  7. #7
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Succes Stiintei

    CRAIOVA FORZA CRAIOVA ! ! !
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #8
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    bun Njok asta ...din 2 metri rateaza...bun rau...mai aveti deastia ? (vb unui prieten ..nu e nici macar prieten cu fotbalistii )
    Free Sevilla!!!!

  9. #9
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Du-te si ia *******, nu mai infecta forumul asta
    Scorul este 1-1, Plesan a inscris in min. 69, galatenii au egalat in min. 70, acum este min. 80
    HAI STIINTA!
    Last edited by EDMOND_; 13th March 2004 at 19:08.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #10
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    mda...mai aveti unu...nu e singur saracu`Njok e si McBreen cu el
    Free Sevilla!!!!

  11. #11
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Sa-i ia dracu pe amandoi de amatori
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  12. #12
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    McBreen e bunicel...nu inteleg cum a putut sa rateze in halu` asta...de Njok ala nu-mi place deloc insa...
    Free Sevilla!!!!

  13. #13
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    McBreen e prost de cand il stiu....
    89' schimbare Craiova - intra Ungureanu (debutant), iese Njock
    De ce nu ati facut schimbarea asta mai devreme domnul Napoli? Va era frica sa pierdeti?
    Oricum nu el este vinovatul pentru acest semiesec, vinovatii sunt Mc Breen, NJock si apararea, care nu stiu ce a facut dupa ce am marcat golul de 1-0!!!!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  14. #14
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Era de asteptat rezultatul asta in urma framintarilor de la U.Craiova din ultimul timp......pacat insa
    Free Sevilla!!!!

  15. #15
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Cum sa fie de asteptat cand luam gol imediat dupa ce dam si ratam incredibil cum au facut-o njock si mcbreen??
    Aia nu sunt jucatori de div A, sa se duca la Armata Craiova sa joace acolo ca sunt penibili!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Calmeaza-te Azzuro , nu este nici un capat de tara...fotbalul este facut din victorii si esecuri...dar nu este ceva exential pentru viata noastra , are rolul de a descatusa patimi uriase.... Asta este echipa , poate etapa viitoare vom castiga , poate vom pierde... Deocamdata esti tot pe locul 4 , iar anul asta nu avem stabilit nici un obiectiv clar... Incearca sa analizezi jocul si o sa vezi ca au fost si lucruri bune , si rele ! Contrar a ceea ce spui tu jocul nu a mers in primul rand la mijlocul terenului , unde practic nu am contat decat pe Plesan si pe Bundea. Stanga a fost total neinspirat , iar Murgan foarte sters , parca nici nu ar fi fost in teren!
    Mi-au placut Plesan ( care probabil in acest retur va deveni liderul echipei , Iordache ( o surpriza foarte placuta pana spre final cand s-a accidentat ) si Daouda... Acum am venit de la stadion si voi face o mica cronica ... voi scrie si ce mi-a placut si ce nu mi-a placut! ( am vazut meciul impreuna cu PELUZA SUD la peluza din partea de nord .... ) Important este ca spectatorii nu au huiduit ca altadata la un esec , ci dimpotriva o mare parte i-au aplaudat pe fotbalisti....

  17. #17
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Edmond, cate persoane, atatea pareri. Am ascultat meciul radiofonic gratie unui amic din Craiova si am vorbit la tf cu cineva care a fost la meci si care A JUCAT FOTBAL ADEVARAT LA VIATZA LUI

    deci MIJLOCUL A MERS BINISOR, DE FAPT TOATE ACESTE OCAZII SPUN DESTULE.

    1. CEL MAI BUN OM DE LA MIJLOC A FOST MURGAN CARE A ALERGAT SI A RECUPERAT ENORM
    2. PLESAN ESTE INTR-O FORMA BUNA, DACA AR FI JUCAT TOTI CA CEI DOI ....
    3.STANGA A MAI PUS CATEVA PASE, DAR S-A STINS CU TRECEREA TIMPULUI ,nu mai are conditzie fizica. Cat l-au tinut balamalele a miscat ceva
    4.Bundea zero

    5.Iordache si Vigariu surprize placute dar fara sa depaseasca un anumit plafon

    CEI DOI ATACANTZI AU DEPASIT ORICE IMAGINATZIE IN RATAREA TUTUTROR MINGIILOR, IN SPECIAL MC BREEN CA NJOCK A FOST FOARTE STERS. PROBLEMA CRAIOVEI O REPREZINTA ATACUL IMEDIAT

    SE PARE CA MIJLOCUL IN FORMULA :Bundea, MurganStanga,Plesan este bine conturat
    ramane sa joace cat mai mult in aceasta formula

    Guso-Papura si Daouda nu se poat schimba in aceste moment. Lateralii sint 3 pe doua posturi, este imbucuratoare revenirea lui Iordache.

    MAREA PROBLEMA SE PARE CA RAMANE MORALUL JUCATORILOR DAR MAI ALES,

    ATACUL atatRandjelovici cat si Lutu trebuie incercat sa fie pusi in fata
    pe principiul unul mare (njock sau mc breen) si unul tehnic Randjelovici sau Lutu
    Poate din patru sa scoatem macar un atacant jumate mai de Doamne ajuta.
    Sa fie clar, PROBLEMA ESTE ATACUL IMEDIAT, CEI DOI NU REUSESC SA CONCRETIZEZE ATACURILE.
    asta nu o spun eu ci unul care a jucat mult fotbal la viatza lui.

    daca nu rezolvam problema atacului, vom intra intr-o criza profunda

  18. #18
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Atacantzii Trebuie Sa Inscrie Iar Ai Nostri Nu O Fac, Mc Breen Si Njock Au
    Fost CATASTROFALI !
    Last edited by EDMOND_; 13th March 2004 at 22:44.

  19. #19
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    degeaba vorbim despre meci, orice comentarii sint de prisos, o echipa fara atac , cu un moral scazut
    poate le-ar trebui si un psiholog ,serios vorbind.

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Cum spuneai , cati oameni , atatea pareri.... Bundea nu a fost un zero cum spui tu chiar daca a avut o zi mai proasta ... Iar despre Murgan , imi pare rau ca nu am numarat pasele gresite ,ca si in cazul lui Stanga... M-au exasperat... Sa spui ca cel mai bun om de la mijlocul terenului a fost Murgan mi se pare cel putin ciudat... in conditiile in care majoritatea spectatorilor au considerat ca Plesan a fost cel mai bun de pe teren...

  21. #21
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    edmond, nu ma intereseaza o polemica pe aceasta tema, am redat parerea cuiva care se pricepe cu adevarat la fotbal, mai multe nu spun.
    Omul a spus ca Murgan a jucat foarte bine si a recuperat si a alergat enorm. Este cea mai buna alegere pentru postul de mijlocas defensiv , asta l-a eliberat pe Plesan care a jucat foarte bine pe stanga.
    Stanga a inceput binisor dar a terminat benzina la un moment dat. Bundea a fost nul azi.

    Oricum nu cred ca poate cineva in mod serios condamna mijlocul cand atacantzii au ratat un car de ocazii din 2 metri , singuri cu porterul si alte pozitii de-a dreptul infricosatoare. Atacul a fost absolut catastrofal si asta nu e parerea mea in primul rand ci a unuia care a jucat mult fotbal.

    primul vinovat ramane staicu care n-a reusit sa aduca un atacant. ma intreb daca nu cumva sintem dusi cu presul cu sarbul si daca ala n-o fi tot ca astia doi. Mi se par incredibile ratarile australianului si iesirea totala din forma a negrului.
    borbely si ungureanu nu cred ca sint solutii pentru atac.
    E o mare problema la Craiova

    atmosfera intretinuta in primul rand de staicu si atacul imediat trebuie rezolvate urgent, altfel obiectuivul va fi salvarea de la retrogradare

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •