Results 1 to 9 of 9

Thread: Soft pentru a crea si mixa muzica pe PC

  1. #1
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1

    Soft pentru a crea si mixa muzica pe PC

    Stie cine va care e cel mai tare program de facut si mixat muzica pe PC? Am auzit diferite pareri cum ca E-Jay e pt copii si ca cel mai tare ar fi Reason 2.0! Exista si altele ? Sun t scumpe? :p

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    daca esti incepator( ca si mine ) incearca fruity loops studio. e cea mai ieftina varianta(faci rost de demo si dupa aia il crackuiesti sau il cumperi de pe internet cu preturi intre 50$ si 150$ daca-ti permiti). reason e mai bun da-i greu de gasit si daca vrei sa-l cumperi e vreo 500$
    vezi www.fruityloops.com

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    daca faci rost de reason poate ma ajuti si pe mine
    stii cumva vreun loc in bucuresti unde sa pot juca nhl2004 on-line sau in retea(macar). daca stii nu-mi spune ca-mi las toti banii acolo

  4. #4
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    O sa incerc varianta demo dar am mai incercat o varianta demo la e -jay dance si e cam naspa ! Am dat sfoara prin regie si poate fac rost de Reason

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    e-jay e pt. copii. fruity loops nici nu se compara cu e-jay, e din alta categorie(semi-profi). cel putin asta spun unii producatori mai experimentati(vezi forumul de pe www.drumandbass.ro, gasesti acolo info si despre alte programe de gen). incearca sa-ti iei chip special nr5 aparut acu vreo doua luni si-o sa gasesti pe cd mai multe demouri(asta ca sa-ti faci o idee despre cum se produce muzica pe pc).

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DJ Klaus View Post
    Stie cine va care e cel mai tare program de facut si mixat muzica pe PC? Am auzit diferite pareri cum ca E-Jay e pt copii si ca cel mai tare ar fi Reason 2.0! Exista si altele ? Sun t scumpe? :p
    E-Jay chiar e pt copii.nici fratemio cai de 17 nu vrea sa auda de el.pt inceput fruityloops e beton..da vezi sa nuti prinzi urechile cai un adevarat studio

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    E-Jay chiar e pt copii.nici fratemio cai de 17 nu vrea sa auda de el.pt inceput fruityloops e beton..da vezi sa nuti prinzi urechile cai un adevarat studio

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    Reason
    Virtual DJ
    OTS Audio
    Fruity Loops

  9. #9
    senior
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    194
    Reputatie
    1
    OTS Audio

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •