Page 40 of 42 FirstFirst ... 303839404142 LastLast
Results 820 to 840 of 873

Thread: New England Patriots

  1. #820
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Hai ca, vorba lui Mark Twain, "the news of my demise have been greatly exaggerated". Ce-i drept Bengals nu prea s-au prezentat la meci dar si Patriots au jucat cu determinare.
    Vrea si sa zic ca-i sunt recunoscator lui Bill Belichik ca nu i-a pastrat in lot pe Darius Butler si pe Sergio Brown. Baietii joaca "lights out" pentru Pagano. Darius e unul din cei mai buni nickel corners in opinia mea iar Sergio e excelent in special teams, ca sa nu mai zic ca a jucat si in aparare impotriva Ravens si a fost pe tot terenul, inclusiv cu un sack si un tackle pentru minus.
    Build The Monster

  2. #821
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    Codrutc,ai sa le vezi valoarea lui Butler si Brown cand ti o fi lumea mai draga,sunt slabi.......referitor la meciul de azi,multe lucruri bune si cateva proaste,e bine ca Brady e lasat sa paseze,s a vazut ca are cui,jocul nostru pe pamant catastrofal, Marouney 2,3 yards pe alergare,s a accidentat dar nu e o pierdere sper sa i dea mai multe sanse lui White,problema grava e accidentarea lui Mayo de aceea regret plecarea lui Dane Fletcher in Tampa,sper sa facem un trade pt un LB,oare reusim sa gasim niste prosti sa ne dea un LB bun,ma uit la aceeasi Tampa de unde am luat jucatori ca lumea dar nu cred ca o sa l dea pe Lavonte David nici macar pt first round pick,de aemenea sper la un trade pt un G......vom vedea daca ramanem cu speranta

  3. #822
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    o parere de pe siteul suporterilor:A win is a win.But man,we have some of the worst calling coordinators

  4. #823
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by patriot View Post
    Codrutc,ai sa le vezi valoarea lui Butler si Brown cand ti o fi lumea mai draga,sunt slabi
    Nu te supara dar in privinta lui Darius Butler cel putin nu prea stii ce vorbesti. E vorba de cum joaca de cand a venit la Colts din 2012, nu de ieri sau azi. Dupa parerea mea e top 5 daca nu chiar cel mai bun nickel corner. Cand el nu joaca avem probleme cu tight ends si slot receivers. Sergio este super tare in special teams, unul din cei mai buni gunners din NFL iar in coverage a jucat mult mai bine ca Laron Landry pe care l-a inlocuit pana acum datorita suspendari pentru steroizi.

    In fine, de fapt nu am intrat pe aici sa-ti raspund tie ci vroiam sa spun ca acum daca locuiesc in Connecticut am vazut la TV o emisiune care se pare ca e saptamanala in care Bill Belichick era in fata unui monitor si explica faze, astazi despre Bears bineinteles.
    Banuiam ca este asa dar tot am fost surprins despre cat de diferit este tipul cand e pus sa vorbeasca despre fotbal si nu e nevoit de exemplu sa raspunda intrebarilor la conferinte de presa. Am vazut un om pasionat si cu zambetul pe buze care se lumina la fata de fiecare data cand era pus sa explice ceva tehnic.
    Build The Monster

  5. #824
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Vontae Davis si Greg Toller mie mi se par f buni, dar Darius Butler e o petarda! Ne-am chinuit urmarindu-l in uniforma Patriots prea mult, poti sa il tii pe vecie la Colts, nu-mi pare rau si nu-mi place deloc de el. O sa te lamuresti in maeciurile importante din playoff cand da de QBs adevarati ca e limitat si face gafe.

  6. #825
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Poate lui Butler i se potriveste schema defensiva din Indy. Exemplu: Cei din Miami si-au batut joc de Welker cat l-au avut la echipa, insa in ofensiva celor de la Pats a inflorit.
    This is a flower ...
    _____________________

  7. #826
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Tocmai l-am vazut parlit de Big Ben de cateva ori azi.

    In fine, sa vina Broncos Donkeys acum!!! sunt favoriti chiar si in Foxboro in acest moment, dar Bill & Tom sunt nasii lui Peyton! Sper sa i-o mai faca odata, sa ii vad iar fruntea aia rosie cu privirea tampa neintelegand ce l-a lovit dupa vreo 2 INT!

  8. #827
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    big win aseara, dar tot cred ca Broncos vor termina cu cel mai bun record in AFC. e prea brutal programul Patriotilor in perioada urmatoare comparativ cu cel al Broncosilor.

    felicitari lui Bill pt game planul de aseara, dar si pt trade-urile facute in sezon, Tim Wrght e de mare viitor, chiar daca aseara a absentat din statistici, Akeem Ayers o mare surpriza pt mine, a intrat perfect pana acum in ghetele lui Chandler Jones, si Casilias, cu prezenta remarcabila in special team, i-a oprit de cateva ori excelent pe adversari aseara.

    acum bye week si 2 saptamani de pregatire pt un game plan de exceptie pt meciul din Indianapolis. va fi greu, dar sper sa pastram streakul de victorii cu Colts, dar vor fi artificii, se vor intalni cea mai buna ofensiva a ligii in passing yarzi (Colts) cu cea mai buna ofensiva a ligii in puncte marcate (Pats).

  9. #828
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    avem un program infernal,greu de crezut ca terminam cu doar 2 infrangeri,dar macar Brady e lasat sa paseze,eu am fost multumit de Wright inca de la trade......un lucru insa e cert:pe Amendola n ar trebui sa l mai vedem multa vreme la noi,chiar si interceptia lui Brady e ca urmare a unei devieri de a lui.......la defensiva nu ma entuziasmez desi aseara cea contra runului a mers perfect,cu Mayo si Jones in teren am avea o sansa sezonul asta si cred ca Jones o sa revina pe final

  10. #829
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    acu ca pats a invins pe broncos, m-am uitat peste restul meciurilor lui pats, sa vad daca pats au sanse sa termine best record in afc. sunt ceva sanse, desi pats au un meci destul de greu la packers.
    dupa meciul de la chiefs, in media Americana , mai exact espn(ca aici gasesc stream) se intreba " are tom brady and pats, done? " ce intrebare prematura...

  11. #830
    No.14 sosososik's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targoviste
    Posts
    621
    Reputatie
    1
    Sunt surprins de revenirea lor sa fiu cinstit. Nu ma gandeam ca o sa ajunga la fund, dar nici asa. Se vede totusi ce inseamna Gronk pentru aceasta echipa. Practic, de cand a revenit la nivelul lui normal, ofensiva merge snur. (ma bucur ca am facut trade pt el la fantasy acum 2 sapt )
    Totusi mai au 2 meciuri unde probabil nu vor pleca favoriti (@IND, @GB) si un meci echilibrat @SD. O sa fie pe muchie de cutit insa doar daca vor reusi sa pastreze ritmul actual.
    [B]Steaua Bucuresti--Rafael Nadal[/B]

    Valencia C.F*New York Giants*Detroit Red Wings*Detroit Pistons*Valentino Rossi*Ronnie O'Sullivan*Bode Miller

  12. #831
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ayrton View Post
    big win aseara, dar tot cred ca Broncos vor termina cu cel mai bun record in AFC. e prea brutal programul Patriotilor in perioada urmatoare comparativ cu cel al Broncosilor.

    felicitari lui Bill pt game planul de aseara, dar si pt trade-urile facute in sezon, Tim Wrght e de mare viitor, chiar daca aseara a absentat din statistici, Akeem Ayers o mare surpriza pt mine, a intrat perfect pana acum in ghetele lui Chandler Jones, si Casilias, cu prezenta remarcabila in special team, i-a oprit de cateva ori excelent pe adversari aseara.

    acum bye week si 2 saptamani de pregatire pt un game plan de exceptie pt meciul din Indianapolis. va fi greu, dar sper sa pastram streakul de victorii cu Colts, dar vor fi artificii, se vor intalni cea mai buna ofensiva a ligii in passing yarzi (Colts) cu cea mai buna ofensiva a ligii in puncte marcate (Pats).
    Big win, dar nu cred ca Broncos vor avea cel mai bun record din AFC, desi , cica, avem program mai usor decat Patriots.

    Personal, cred ca Patriots sunt favoriti, daca nu mai au accidentari in ofensiva. Duminica seara am aratat ca o echipa de duzina, care n-a facut nimic bun, iar Manning, chiar daca a aruncat pentru nu-stiu-cate-400-yards tot a aratat foarte slab. Nu MVP, ci doar un QB care greseste in vreme rece, care are probleme de concentrare cand joaca impotriva unui public ostil.
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  13. #832
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    1 pas in doi pt #1 in AFC: ori pierd Broncos la Bengals in noaptea asta ori castiga Pats cu Bills duminica.
    Dar, mai presus de toate si de tot: sa nu se mai accidenteze nimeni!!! E atat de schimbata (in rau) echipa cand lipsesc 2-3 jucatori de baza... trec 2-3 meciuri pana reuseste BB sa dezvolte scheme noi si sa includa alti jucatori in acestea... si in playoff nu e timp...
    si pt primul meci, sa vina Colts!

  14. #833
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Deci in Divisional Round singura echipa care nu poate veni in Foxboro e Steelers... #3.
    Colts e in continuare preferata mea.
    Last edited by Ayrton; 29th December 2014 at 20:49.

  15. #834
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    http://m.espn.go.com/general/blogs/b...33&city=boston

    Cam 10-11 wins si in 2015. Acasa pare usor programul, in deplasare or sa vina cateva infrangeri, dar e un program de castigat divizia iar.

  16. #835
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ayrton View Post
    Deci in Divisional Round singura echipa care nu poate veni in Foxboro e Steelers... #3.
    Colts e in continuare preferata mea.
    Vezi ca s-ar putea sa vina iar Ravens dar nu prea aveti de ce va teme de data asta. La Steelers sunt sanse ca Bell sa nu poata juca si in acel caz Ravens au sanse destul de mari in ciuda secondary destul de slab.
    Build The Monster

  17. #836
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Eu intr-un fel m-as bucura sa vina Colts in Foxboro pentru ca as avea si eu sansa sa-i vad anul acesta, chiar daca pierd. Bineinteles ar insemna in primul rand ca au castigat meciul cu Bengals ceea ce nu e garantat.
    Build The Monster

  18. #837
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    The Patriots have 13 free agents as they enter the 2015 offseason. The new league year opens at 4 p.m. ET March 10, when unrestricted free agents can sign with any team.
    Here’s a list of the Patriots' unrestricted and restricted free agents, as well as a few notes that could be relevant in this snapshot:

    Unrestricted:
    Danny Aiken, LS - de pastrat dupa parerea mea
    Akeem Ayers, DE/LB - e bun la Pats, mai putin in alta parte, se poate ajunge la un deal convenabil ambelor parti
    Alan Branch, DT - adio
    Jonathan Casillas, LB - inca nu sunt pe deplin convins de utilitatea lui mai mult decat in echipa speciala
    Patrick Chung, S - inca 1 an de semnat, desi sunt convins ca va dori un ctr mai mare avand in vedere ca a avut cel mai bun al sau
    Dan Connolly, G - cel mai bun guard al nostru, dar tare mi-e teama ca se va retrage dupa atatea accidentari
    Stephen Gostkowski, K - neaparat de semnat (3-4-5 ani), probabil la minim 4 milioane $ / an, devenind cel mai bine platit kicker din NFL
    Steve Maneri, TE - out
    Devin McCourty, S - probabil cel mai greu de pastrat, va dori contract de 8-9-10 milioane de $ / an pe minim 5 ani...
    Stevan Ridley, RB - out
    Shane Vereen, RB - avand in vedere piata RBs as inclina ca sunt sanse sa ramana
    Chris White, LB - out

    Restricted:
    Brandon Bolden, RB - nu il semneaza nimeni, nu am emotii, dar e o piesa buna pt echipa noastra speciala

    Miscellaneous:
    Danny Amendola, WR (Scheduled to earn $4 million base salary and count $5.5 million against cap, which could be targeted for renegotiation based on 40 percent playtime in 2014.) - relase him, e balta plina de peste (si in Fa si in draft se anunta iar o clasa f buna de WR)
    Jerod Mayo, LB (Scheduled to earn $6.25 million in base salary, which could be targeted for renegotiation as he's landed on IR early in each of the past two seasons.) - cu Collins, Hightower nu e nevoie de Mayo daca nu isi restructureaza contractul serios
    Darrelle Revis, CB (Has $25 million salary cap charge for 2015 that will likely result in team releasing him with the hopes of re-signing him.) - de gasit o solutie sa ramana, dar tare mi-e teama ca nu se va putea (iar daca obtine inelul in SB dupa ce a suferit pt el la Jets si Bucs atunci sigur se va duce la cine ii va da cel mai mare salariu)
    Nate Solder, LT (Patriots have declared intention to pick up his fifth-year option at $7.4 million.) - hmmmmm
    Vince Wilfork, DL (Has $4 million bonus due that activates final two years of a three-year pact.) - complicat...

  19. #838
    manager
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    271
    Reputatie
    1
    In mare parte sunt de acord cu tine. Cred ca Mayo isi va restructura contractul avand in vedere ca in ultimii 2 ani a primit bani aproape degeaba, insa parerea mea este de ca trebuie tinut neaparat.
    Cred ca il semnam pe Revis, daca nu luam SB. Daca il luam, Revis pleaca 200%.

  20. #839
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    Solder 7,4 mil?....imi pare rau dar nu,ori semneaza pe bani mai putini ori poate pleca,nimeni n o sa i dea banii astia

  21. #840
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Chang a semnat un ctr nou, pe 3 ani, cu 8.2 mil $ din care 3.5 mil $ garantati.
    Bolden a prelungit si el pe 1 an, pana in 2016.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •