View Poll Results: Care este cel mai bun ziar de sport din tara?

Voters
343. You may not vote on this poll
  • Pro Sport

    220 64.14%
  • Gazeta Sporturilor

    88 25.66%
  • Amandoua mi se par execrabile

    35 10.20%
Page 5 of 24 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 491

Thread: Pro Sport sau Gazeta Sporturilor

  1. #85
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Dar ce e deosebit in versiunile online? Nu tot ce pun pe hartie e si pe net?
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  2. #86
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Gazeta o iau rar, dar nu stiu cum se face, ca parca iau numerele cele mai slabe.

    Ramane ... Prosportu' ...

  3. #87
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    revenim in actualitate cu o imagine ce caracterizeaza modul in care se "compun" articolele in gsp:

    imaginea a fost atasata in completarea unei prezentari a modului in care lotul echipei Zilina a fost plimbat sus-jos-sus in cautarea autocarului care-i ducea la hotel
    Attached Images Attached Images
    ...always look on the bright side of life...

  4. #88
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Tehnic vorbind amindoua sunt cam la acelasi nivel.....
    parerea mea.....

  5. #89
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cipi13
    Tehnic vorbind amindoua sunt cam la acelasi nivel.....
    in traducere ... amandoua sunt la fel de proaste.

    poate puneti mana pe vreo "gazzetta dello sport" ... costa pana intr-un euro, dar citesti la ea toata ziua.

  6. #90
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Traducere corecta.....
    parerea mea.....

  7. #91
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Profetu
    in traducere ... amandoua sunt la fel de proaste.
    poate puneti mana pe vreo "gazzetta dello sport" ... costa pana intr-un euro, dar citesti la ea toata ziua.
    Da mah, dar e roz ....
    Pe de alta paret e foarte bun ziarul si "stufos".
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  8. #92
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fia
    Da mah, dar e roz ....
    Pe de alta paret e foarte bun ziarul si "stufos".
    de roz ... e roz ... n-am ce sa zic ... mai roz ca el nu e nici un ziar ... dar asa imi pare rau dupa bani cand il iau ... asta se intampla sambata sau duminica atunci cand nu vin la servici sa intru pe net si sa caut informatii.

    cred ca ar trebui sa-mi iau un modem ....

  9. #93
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Bila neagra pentru PROSPORT !
    Pentru cei de la PROSPORT, OLIMPIA ATENA poate fi gasita la...ALTE SPORTURI !

    Desteptarea !

  10. #94
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Amandoua ar face si mai bine pentru fotbalul romanesc , dar Mascarada asta dintre ele , nu le vor ajuta sa ajunga mai departe de realitate !!!

  11. #95
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    A mai trecut o jumatate de an de la ultimul post pe acest thread. Voturile sint cam egale in favoarea ambelor ziare. Noi voturi, noi pareri?

  12. #96
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    ce e naspa la ambele ziare este ca nu sunt ziare de sport ci de fotbal. adica au 14 pg fotbal si una reclame si una alte sporturi. ar trebui sa se numeasca gazeta fotbalului si pro fotbal.
    in romania nu exista nici o redactie de sport serioasa. care sa dea stiri nu barfe. cine e curios ce a mancat de revel nu-stiu-care fotbalist si cine cu cine s-a mai certat si de ce
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  13. #97
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Eram un cititor la Sportului Romanesc, apoi al Prosport. Dupa plecarea echipei Ioanitoaia la Gazeta am ramas surprins ca Prosportul a reusit sa se mentina destul de bine. Desi parca tot Gazeta ramane prima optiune atunci cand cumpar un ziar de sport.
    In ceea ce priveste paginile lor de net GSP e cu ani lumina inaintea Prosport. Pagina GSP e mult mai userfriendly si mai des actualizata decat a pro-ului. Edificator e faptul ca la o luna dupa scandalul Mutu tot mai gaseai pe pagina stranieri articole mai vechi de o luna cu Mutu vb sau impacandu-se cu Morinho. Rusinos. Si nu e singurul exemplu. Plus ca articolele din GSP sunt in ordine cronologica ceea ce nu e cazul si la Prosport. Din aceaste motive citesc Gazeta in fiecare zi pe net (e unul din primele 3 situri deschise) si Prosport daca am timp si numai daca vad ceva interesant.

    Vot pt. Gazeta

    PS ambele au probleme cu obiectivitatea, mai ales pro-bucurestene.

  14. #98
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    ambele au probleme cu prostimea, mai ales pro-fotbal.
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  15. #99
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    sunt ca ceapa amandoua
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  16. #100
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    alpi rulez !
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  17. #101
    Eternal Marquise MGP's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    galati
    Posts
    2,594
    Reputatie
    1
    am votat cu gazeta ca "asa am vrut" si kiar nu pot sa dau e explicatie serioasa avand in vedere ca ambele scriu in general cam acelasi lucru.daca e gazeta sau prosport depinde de optiunea fiecaruia.
    I shall not fear.Fear is the mind-killer.Fear is the little death that brings total obliteration.I will face my fear.I will allow it to pass over and through me.And when the fear has passed I will turn the inner eye to see its path.There will be nothing.Only I will remain.

  18. #102
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    @Maquize: Pai despre ce sa scrie, daca asta se intimpla. Cam asa e, ai dreptate, conteaza ambalajul, pretul, brandul. De cele mai multe ori exclusivitatile (destul de rare) fac diferenta.

    Alpi, ce sugestie ai avea ca sa nu mai fie foaie de ceapa?

  19. #103
    Eternal Marquise MGP's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    galati
    Posts
    2,594
    Reputatie
    1
    in general ambele scriu doar ce se intampla prin mica noastra ograda numita "romania" si dau foarte mica atentie altor competitii(de ex. zic si eu : sarituri cu skiurile) care ne privesc mai mult sau mai putin dar ca ziare de SPORT ar trebui sa aloce macar 30% din spatiu si altor stiri decat picanteriile fara rost legate de ceasurile sau telefoanele mobile ale preaiubitului mutu adrian ca seamana mai mult a reviste de scandal decat a gazete sportive.
    dar ce sa mai ceri cand stim bine ca romanii sunt mari devoratori de telenovele ,manele si emisiuni emotionale asa ca se supun legilor pietii si produc cea ce se cumpara.
    eu personal cumpar destul de rar gazete sportive pentru ca de obicei stiu ce o sa apara in ziare si atunci cand cumpar ma orientez si eu ca tot romanu dupa culoare copertei , cat de mari sunt literele pe prima pagina, daca e soare sau nu afara,......
    I shall not fear.Fear is the mind-killer.Fear is the little death that brings total obliteration.I will face my fear.I will allow it to pass over and through me.And when the fear has passed I will turn the inner eye to see its path.There will be nothing.Only I will remain.

  20. #104
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Vadim, tu lucrezi cumva la unul din ele?

  21. #105
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    vadim: prietenul marquise a subliniat excelent atat continutul gazetelor de sport cat si motivul pentru care le cumpar (daca nu ploua ma deplasez 100 metri pana la chiosc!) Ideea e ca am citit, sau mai degraba am rasfoit, gazzetta delo sport, e incredibil cum e facut ziarul ala si ca atare m-am distrat copios cand am vazut rozul de buda de la gsp-ul nostru (si asemanarea se opreste aici!). ce sa zic macar in pro e hartie de calitate,dar editorialele lui topescu sunt aiurea rau...parerea mea. Nu sunt eu in masura sa sugerez ce ar trebui facut, dar intotdeauna e loc de mai bine si de oameni mai buni, iar mie ca simplu cititor nu imi plac ziarele de sport din romania.
    Last edited by Zebrone; 6th January 2005 at 13:41.
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •