View Poll Results: Care este cel mai bun ziar de sport din tara?

Voters
343. You may not vote on this poll
  • Pro Sport

    220 64.14%
  • Gazeta Sporturilor

    88 25.66%
  • Amandoua mi se par execrabile

    35 10.20%
Page 3 of 24 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 491

Thread: Pro Sport sau Gazeta Sporturilor

  1. #43
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    preferam gazeta, pentru ca intr-un timp ioanitoaia mi se parea profesionist.. cat de mult greseam...

    acum sunt in dubiu, dar vazand ce CV are Vadim, o sa citesc ProSport :p

    pe bune acum, pe cand un ziar la nivelul GDS italiene...? Daca nu la cantitatea informatiilor (are atatea pagini ca n-apuci sa-l citesti intr-o zi), macar la calitatea acestora
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pai io zic ca dak s-ar renuntza la tertipurile shi obiceiurile mioritice se poate ajunge shi-acolo. Pana la urma sunt 2 publicatzii apropiate ca tiraj shi ca po****ritate. Deci sunt circumstantze pentru o concurentza serioasa shi profesionista, care nu poate face decat sa creasca atat cantitatea, dar mai ales calitatea.
    ex-alpopa

  3. #45
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Vadim! N-am avut intentzia sa ii atac sau sa-i jignesc in vreun fel pe cei de la ProSport. Atat doar ca mi se par anormale razboaiele astea de la distantza prin editoriale shi alte treburi........Daca e cum zici tu de Gazeta atunci sunt neserioshi.......
    Nu numai ei sint neseriosi, lumea in general. Insa pe mine m-a deranjat foarte mult acel episod, din mai multe motive. O parte le-am scris mai sus. Stiu ca sint subiectiv, ca normal unii citesc un ziar, iar altii pe altul. Este normal sa fie asa. Mie imi pare bine ca acum sint unde sint si in plus am ocazia sa fiu peste unii care la un moment dat, fara sa imi dea o sansa, s-au purtat urit.

  4. #46
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    uefa.com

  5. #47
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1

    Un soi de concluzie

    scor strans ! 9-8 in favoarea Prosportului , un poll in care a condus si Gazeta o vreme ! Un poll cu numai 17 voturi pana acum ceea ce dovedeste ca nu prea se citeste presa sportiva din Romania , o presa sportiva saraca in jurnalisti de valoare in care legea o dau cei mai "vechi" si unde cu greu poti patrunde ca jurnalist tanar ...poate cu o spaga si cu suturi in fund , cu ironii de prost gust (Vadim stie) si o zeflemea gen Ioanitoaia sau Topescu... adica de 2 lei ! O concluzie trista in care ar avea loc pe piata un al treilea cotidian de sport dar cu o echipa tanara , dornica de afirmare , fara reminiscente ale vechii structuri si cu ,evident, un suport material considerabil !
    Asa cum exista un forum de succes in materie de sport (onlinesport) la fel poate lua nastere un cotidian de sport de mare succes ! Si.. cred ca nu o sa fie prea tarziu pana la o noua aparitie in presa sportiva !

  6. #48
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Da, o sa fie. Ioanitoaia isi va face ziar cu Becali.

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Hai mah Vadim.....pe bune?! Am impresia ca trimitzi sagetzi otravite spre GS. Daca ai informatzii clare zi-ne shi noua......

    PS : Oricum, pana acum eshti o sursa credibila
    ex-alpopa

  8. #50
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Am intrat si...criticat GSPORTURILOR dar...am fost ACOLO !
    Pe forumul nou al PROSPORT n-am fost !
    Pe cel vechi insa...l-am parasit cind ajunsese COCINA FORUMURILOR ROMANESTI !
    Injuraturi de tot felul !
    Erau sterse DOAR anumite jigniri si injuraturi !

    Asa ca...din doua ULTRA slabe o aleg totusi pe GAZETA !

    P.S. Pina la proba contrarie !

    Cred ca si oamenii care se perinda pe acel forum dau calitatea lui.
    Am intilnit si pe ONLINE v'o citiva si...ori au fost banati ori au disparut de buna voie !

  9. #51
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Vadime ... daca ai fi lucrat la GS ai mai fi zis ca sunt asa... si pe dincolo ?

  10. #52
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    77
    Reputatie
    1
    Gazeta Sporturilor?! Sa n-au de ei... mereu nascocesc cateva neadevaruri la orice declaratie a oricarui om de sport... induce lumea-n eroare..
    Sunt PRO Pro Sport

  11. #53
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    PRO PRo Sport si io

  12. #54
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    e bine ca exista concurenta si in acest domeniu; ca unii sau altii mai fac greseli e normal ca doar nimeni nu e perfect ...
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  13. #55
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Mi s-a parut f lipsita de fundament,afirmatia acelui domn de la onlinesport care a scris articolul despre "scandalul sexual",afirmatia conform careia Gazeta Sporturilor ar fi mult in spatele Prosportului la mai toate capitolele.
    As vrea sa stabilesc de la bun inceput ca nu sunt un fan al niciunuia din aceste 2 ziare.Totusi,dupa ce vechea echipa Prosport s-a mutat la gsp si a fost inlocuita de una noua anumite lucruri m-au deranjat la prosport,drept pt care il consider clar in spatele gsp.
    Nu am putut sa nu remarc si sa nu fiu deranjat de faptul ca cei de la prosport au obiceiul sa anunte evenimente cu f mici sanse de a se prodcuce ca si SIGURE.De exemplu asta iarna in fiecare zi cate un fotbalist de la Dinamo era anuntat ca "plecat sigur" la nu mai stiu ce echipa din Turcia,Rusia,etc.Aceste stiri erau numai de umplutura cei de la prosport facand un obicei din a-si "umple" spatiul din ziar cu stiri fara fundament.Alexa la Spartak,Andone la Tiraspol,Vlad Munteanu schimb cu Iencsi la Rapid,Netoiu la Fc National,Danciulescu nu mai stiu unde,sunt numai ceea ce imi amintesc acum la repezeala.Spre deosebire de prosport,cei de la gsp,nu s-au aventurat ,sau rareori au dat asemenea stiri.Uitati si acum!--ALIUTA LA DINAMO!Stire in prosport.Cei de la gaseta spun ca de fapt nu e nimic real.
    Prosportul este de mult "al doilea ziar de sport" pt mine,m-am saturat pana peste cap sa citesc toate gogosile acestora.Tocmai de asta am fost putin revoltat cand am citit articolul de pe acest site despre "scandalul sexy".
    Oare sa fi primit ceva bani baietii de la onlinesport sa faca putina publicitate prosportului si sa dauneze imaginea gsp?Cred totusi ca nu e cazul.....
    Attacking is the best defence!

  14. #56
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Jhan, nu este momentul acum sa dezgropam mortii, adica sa incepem sa vedem care si cand au dat stiri despre transferuri care s-au semnat sau nu. Ultimul lucru cu care Prosport a iesit in fata a fost stirea de marti ca Tudor va arbitra derbyul de saptamana trecuta Rapid - Dinamo. Gazeta asta a avut stirea vineri.

    Acum sa revenim la ceva mai palpabil: Aliuta. Gazeta nu a mirosit stirea asta, nu o are in ziarul de miercuri. ProSport nu spune ca Aliuta a semnat, ci numai ca se alfa in capul de lista a achizitiilor lui Dinamo, iar Steaua este dispusa sa il cedeze, in timp ce jucatorul ar vrea sa plece si afara pe 1 milion de dolari. Gazeta nu are informatia asta, nu stiu unde ai citit-o tu. Nu vad ce anume reprosezi lui ProSport, din moment ce in acest caz nu da un verdict, ci arata numai o situatie de fapt.

    Nu uita ca in perioada de mercato fotbalul traieste din zvonuri de transfer, ele fac sarea si piperul.

  15. #57
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Jhane esti "strain"!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  16. #58
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Mda,sunt strain...asa e,dar voi cati bani ati luat sa faceti publicitate pro sportului?
    Attacking is the best defence!

  17. #59
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Toti pe care-i stiu eu acceseaza intai www.gsp.ro pt a afla stiri din sport si doar apoi site-ul prosportului.
    Attacking is the best defence!

  18. #60
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Vorbim de lucruri diferite: ziare si siteuri. Poate unii pentru stiri intra mai intii pe onlinesport. Depinde de gusturi. Tu ai spus ceva altceva si faptul ca nu ai raspuns la ceea ce am scris eu imi da dreptate.

  19. #61
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1

    teorie de piata

    Cert e un lucru : GSP conduce in sondajul de aici !

    Si mie mi s-a parut cam partinitor articolul despre Scandalul sexual de pe prima pagina a site-ului OLS ! Era ca si cum l-ar fi scris un ziarist angajat la Prosport ! Un site cred ca ar trebui sa fie impartial ! Asta daca nu cumva cineva "cotizeaza" in interesul vreunuia sau altuia ! Anti reclama este neloiala si din pacate ea se practica des in Romania ! Anti reclama este nascuta din neputinta aceluia sau aceleia, a unui produs sau serviciu, care NU are ce arata ca fiind de valoare, ca ceva ce merita cumparat , folosind astfel greselile produselor sau servicilor similare pe piata ! de obicei,in astfel de situatii cel care incrimineaza pierde credibilitate si teren pe piata , oferind altfel fara sa vrea si fara sa stie o publicitate gratuita celuilalt produs !
    Last edited by DJ Klaus; 13th May 2004 at 13:12.

  20. #62
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Publicitatea este publicitate indiferent daca este negativa sau pozitiva. In opinia mea, independent de ceea ce fac gazeta, prosport si onlinesport, asemenea scandaluri artificiale nu au ce cauta in presa sportiva. Daca sa zicem Contra ar fi violat o capra sau era prins cu un barbat sau era partas la un viol, asta e scandal. Nu faptul ca a calarit o prostituata. Asemenea lucruri au afectat viata lui Contra, mai ales ca a nascut nevasta-sa. Mi se pare inadmisibil sa scrici astfel viata unui om care nu a facut nimic rau.

  21. #63
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    sa mai adaug bile negre pt. gsp. De prost gust modul in care au prezentat stirea cu moartea unei fete, logodnica lui Bogdanovici de la Ceahlaul
    ...always look on the bright side of life...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •