Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 78 of 78

Thread: Made in Romania

  1. #64
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Nu iau apararea alesilor, dar cine a facut masinile si cum le-a facut cred ca a avut un singur gand: sa scape de ei.
    Si nu s-a gandit bine?
    La cat mai multi romani ca acestia...
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  2. #65
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Da' cu soferii si aia ca mine ce-au avut? Ne-or fi trecut la pagube colaterale?

  3. #66
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Iar toate au avut o buba comuna: blocarea alarmei, moment in care nu mai aveai ce sa faci decat sa o lasi sa urle si sa pleci pe jos.
    Sau sa o decuplezi frumos de la baterie si sa o bagi la loc.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  4. #67
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1

  5. #68
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Femeile care isi parasesc copiii ar trebui supuse la cele mai groaznice torturi.
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  6. #69
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    hotilor sa li se taie mina, adulterii sa fie lapidati... mde
    ai idee ca unele femei au traume psihice la nastere? exista o masura in toate, iar a judeca nu se face cu barda. parca spuneai ceva de ziaristi...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  7. #70
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Scuza-ma vasile, dar nu pot fi obiectiv in fata unor cazuri de genul asta. Pur si simplu pentru ca aceste... femei isi bat joc de niste vieti care nu au cum sa se apere... Eu nu judec cu barda. Ieri eram pur si simplu contrariat cand am citit articolul. Acolo se scrie de copii "avantajati" intr-un fel. Cati nu exista, sau au existat, despre care nu se aude nimic? Cati nu au murit? Crezi ca toti au avut sansa sa fie gasiti de cineva?
    Eu nu vorbesc de femeile care de bine de rau duc copiii undeva (cu toate ca nici astea nu merita altceva decat dispret), la un camin sau altceva. Vorbesc de cele care pur si simplu ii "ARUNCA"... Tu ce le-ai face? Le-ai zice: "Bravo! Hai ca iti mai fac si eu unul!"? Nu cred... Sotia mea e doctor. Tu stii ca la ginecologie, varsta medie a celor care nasc, vin pentru avorturi su cine stie ce, e din ce in ce mai mica? Stii ca exista "fetite" de 12-13 ani care vin sa faca avort sau sa nasca? Cred ca am ajuns la un moment in care toata lumea a auzit de prezervativ, pastile contraceptive sau alte moduri de contraceptie. Deci nu au nici o scuza.
    Dar hai ca am divagat prea mult de la subiect... In concluzie, nu ar trebui torturate, dar ar trebui luate niste masuri drastice impotriva unora ca ele pentru a da exemplu. Si dezvoltata educatia sexuala in scoli si in toate mediile. Asa cred eu...
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  8. #71
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    ALX_RO, stii si tu, ca si mine, ca INCULTURA este cea care provoaca astfel de cazuri !
    Iti pot da exemple de SEFI DE...JUDET care au spus ca "HANDICAPATII SINT O RUSINE PENTRU ROMANIA !"

    Si oamenii acestia umbla LIBERI PE STRAZI !

    P.S. Am propus, odata, Evenimentului zilei sa le dau nume etc si...au lasat-o moale !
    Nici un raspuns !
    Tot de acolo am aflat despre o tinara care, pentru bunica oarba, s-a lasat de scoala !
    Am vrut sa-i trimit un pachet de CRACIUN !
    EVZ a promis ca da adresa de pe undeva din CRAIOVA dar...liniste !

    Am un exemplu de ZIARIST sau..."ziarist" care s-a VINDUT cu TRUP SI SUFLET unora improscind cu noroi pe cei care au grija de copiii handicapatii...

    Iti pot da imagini VIDEO, filmate de subsemnatul, intr-un camin de handicapati incare SINGURA PREOCUPARE A UNORA este ...sa lupte pentru putere !

    Caseta inregistrata atunci, cindva, e...neatinsa !
    IMI ESTE SCIRBA DE UNELE PERSOANE FILMATE !
    Scirba si sila !
    Last edited by ricky; 16th April 2004 at 18:23.

  9. #72
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Cred ca ar trebui odata si odata sa se ia atitudine impotriva unor oameni ca astia... Dar cum? Sa nu uitam ca in Romania SINGURA putere care conteaza e puterea banului... Il ai, esti liber sa faci orice...
    Pacat...
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  10. #73
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alx_ro
    Sa nu uitam ca in Romania SINGURA putere care conteaza e puterea banului... Il ai, esti liber sa faci orice...
    Pacat...
    alex...crede-ma...in realitate ...peste tot e la fel...banul dicteaza...oriunde in lume nu numai in Ro
    Free Sevilla!!!!

  11. #74
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Ai dreptate, peste tot banul dicteaza, numai ca in unele tari au bani doar oamenii de o anumita conditie, de aici diferenta....
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  12. #75
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Da iulian, peste tot banu' dicteaza, dar la noi "NUMAI" banul dicteaza... Nu mai exista nici o valoare in afara lui...
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  13. #76
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    O stire sinistra: inca un om moare de foame in Romania de azi. Pana cand?
    “Un arhitect de 66 de ani a murit de foame in propria casa
    Nicolae Stoian Staniloiu a fost proiectant al Uzinelor Mecanice Timisoara
    "Cumpara un ou si imi spunea ca jumatate este pentru el si jumatate pentru mama sa". "La ultima sedinta de bloc, se plangea ca de-abia-i ajung banii de medicamente si ca a impartit cinci cartofi, ca sa-i ajunga la cina o saptamana". Asa sunau, ieri, amintirile vecinilor despre timisoreanul Nicolae Stoian Staniloiu, de 66 de ani, care a fost gasit mort de foame in locuinta sa de pe strada Mugurilor. Imbracat intr-o camasa de culoarea pamantului, cu mainile scheletice pe pieptul costeliv, cazut pe spate in pat, asa l-au gasit pompierii care au fortat usa apartamentului cu numarul 10, fiind chemati de vecinii intrigati ca nu se mai misca nimic in locuinta cu doua incaperi de la etajul I al imobilului cu numarul 2. […]"A fost om mare. A terminat arhitectura la Institutul Ion Mincu, din Bucuresti, si cand a revenit la Timisoara a proiectat UMT-ul…[…]”
    http://www.adevarulonline.ro/index.j...ticle_id=79090
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #77
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Sunt groaznice povestile astea... si sincer am ajuns la un punct in care nu rezist psihic daca le bag in seama. Imi pare si mie rau ca sunt asa de rece, si chiar nu ma recunosc, dar le vad in fiecare zi si am inceput sa le trec cu vederea pentru ca de schimbat nu le pot schimba si mai mult imi fac mie rau uitandu-ma la ei.
    La mine jos la bloc sunt cativa copii ai strazii pe care ii stiu de cand sunt mici. Au crescut odata cu mine. I-am vazut batuti de politie, sau batuti de oricine altcineva, violati... putem spune batuti de soarta. Un timp chiar m-am inteles bine cu ei, le dadeam tigari, mancare... ce apucam. Pana unul din ei s-a spanzurat in parcul de langa mine... primul meu soc, pot sa zic ca m-a traumatizat putin.
    A doua chestie care s-a intamplat este ca unul dintre ei, drogat fiind m-a prins odata pe strada de gat. Stiu ca nu este vina lui... dar nici vina mea.
    Am vazut destule si ca autoaparae incerc sa mai bag in seama chestiile astea ca ma rod pe dinauntru ... asa ca am ajuns asa cum nu vroiam sa ajung niciodata ... rece.
    Sa moara oaia vecinului.

  15. #78
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Prieteni, e trist !
    Foarte trist ce se intimpla !
    Din pacate, grijile noastre de zi cu zi ne fac sa uitam de vecina (ul) de linga noi...
    In blocul unde am locuit isi duce zilele un batrin .
    Un batrin care a luptat in al doilea razboi mondial.
    Atunci cind se..."pilea", incepea sa ne povesteasca de timpurile traite.
    Nu prea il mai ascultam...
    Acum, traieste din mila vecinilor. Unii isi mai aduc aminte de el.
    "Doamna lui", cum ii spunea sotiei, s-a dus.
    De mindrie si boala, nu prea mai iese din casa.

    Am vrut sa punem "gard viu" la bloc.
    L-a carat din padure. L-am pus...si copiii l-au stricat in mai putin de 2 saptamini...
    Noi, citiva care mai...miscam ceva pe la bloc, eram mereu certati si injurati de nea Stoia.
    Nu i-o luam in nume de rau. Stiam ca nu pe noi ne injura.

    De cite ori vorbesc la telefon cu vecinii, intreb de el.
    Oare astept ziua in care sa-mi spun careva ca...s-a dus linistit ?
    Un om care si-a riscat viata pentru TARA !
    A ramas cu o insigna de veteran si cu abonament de autobuz. Pe care nu-l mai poate folosi...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •