View Poll Results: Cine este vinovat pentru transferul lui Marica?

Voters
22. You may not vote on this poll
  • Becali, Gica Popescu si Victor Becali

    4 18.18%
  • Badea , Cohn , Netoiu , Borcea

    10 45.45%
  • Jucatorul si tatal lui

    8 36.36%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 75

Thread: Marica a plecat

  1. #43
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Unu la prefectura ,unul la primarie...

  2. #44
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    sa vedem cine pune la scoala de fete
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  3. #45
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    ar fi oricum transferul ultimilor ani din romania,Marica; dar, asta numai din privinta sumei ( 2mil.) daca se confirma;

  4. #46
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Red Hat, nu conteaza daca-l suportai tu(sau altzii) sau nu. Baietzasul are 18 ani si e normal sa fie teribilist la varsta asta. Nu cred ca ar trebui sa-i judecam prea aspru comportamentul pe care il are, nici declaratziile stupide pe care le face. Ceea ce conteaza pentru Dinamo este ca a pierdut un mare talent, un jucator foarte promitzator pe care l-am observat si eu de vreo 2 ani si n-am fost singurul... Cred ca Dinamo are o conducere care nu apara interesele clubului. Daca ii faceu oferta lui Marica cu o jumatatea de an inainte de a i se termina perioada de juniorat, el ar fi fost obligat sa semneze noul contract de seniori. Ca s-a ajund unde s-a ajuns este doar din cauza incompetentze incredibile pe care au aratat-o cei responsabili. O judecata simpla imi spune ca daca Dinamo nu ar fi vandut atatzia internatzionali la o varsta frageda, ar fi putut ajunge in cupele europene si sa scoata un profit inzecit. Asta doar cu un bun manager(consiliu director), care stie sa faca niste contracte si care e dispus sa ofere sume decente pentru a putea tzine un jucator in tzara. Marica este un mare talent si faza cu "rezerva la Dinamo" mi se pare o mare tampenie.
    ieppy, tu parca ai trai pe alta lume, sau poate vorbesti la mishto... Pai cum, Marica nu stia sa joace fotbal? Poate n-ai vazut meciul cu Petrolul, Poli Timisoara, Sahtior... in care a aratat o valoare impresionanta pentru varsta pe care o are. Sa intzeleg ca Dinamo tre' sa aiba un prim 11 cu care sa joace, in rest nu mai are importantza? Marica a fost o perioada rezerva, pentru motive pe care numai Ando le stie. Poate o sa va datzi seama tu si altzii (care spun ca nu e decat un tupeist...) ce diamant a pierdut Dinamo din prostia unor idiotzi care n-au nimic in comun cu performantza. Zicu si Marica sunt doua pierderi enorme pentru Dinamo si numai timpul va demonstra ca e asa. Dar cum si Zicu era mai mult rezerva... totul merge ca pe roate, nu?
    Daca mai apare un pusti talentat, e numai bun de vandut, doar e rezerva si mai e si tupeist... mama voastra de idiotzi!!!!
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  5. #47
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sabin
    Daca mai apare un pusti talentat, e numai bun de vandut, doar e rezerva si mai e si tupeist... mama voastra de idiotzi!!!!
    Am auzit ca l-ati luat pe unu de 16 ani, Cigan... Prinde macar etapa a zecea la voi?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  6. #48
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Prinde, daca nu le are cu sportul asta...
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  7. #49
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    In primul rand este Heat nu Hat. E o confuzie majora. In al doi-lea rand poate am si eu dreptul, ca suporter, sa nu il suport. Si scuza-ma si Lupescu (de exemplu) a avut varsta lui. Diferenta de caracter nu? Ca Dinamo a pierdut un mare talent poate ai dreptate, ramane de vazut. Si mie mi se pare irelevant faptul ca era rezerva. Puteau sa faca in asa fel sa-l mai tina 1-2 ani sa confirme si atunci scoteau inzecit pe el, insa unii trebuie sa-si umple buzunarele sa-si petreaca vacanta la hoteluri de 7 stele...
    Ah, si inca ceva. Probabil ai vazut pe "Suporter" un thread deschis de mine unde chemam suporterii lui Dinamo sa protesteze la adresa conducatorilor si a politicii acestora de vinde pe banda toate tinerele talente. Asta ca sa nu crezi ca mie imi convine situatia asta
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  8. #50
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Sabin, cand am spus ca nu are valoare il luam la misto pe Marius de la Steaua care spunea ca jucatorul este de o valoare slaba. Sunt de acord cu majoritatea lucrurilor pe care le spui in afara de faptul ca nu trebuie sa-l judecam dupa declaratii pentru ca e pusti. pardon eu sunt cu un an mai mare si nu as fi declarat niciodata ca este mai usor de la ucrainieni decat de la dinamo de a ajunge in campionate tari. O fi el un diamant insa daca nu a vrut sa joace la Dinamo tu ce ai vrea sa facem? Sa se fi pus toata galeria in genunchi si sa ii pupam picioarele. da-l in masa, sau mai bine in tacsu. Crezi ca daca ar fi vrut sa ramana la Dinamo nu ar fi avut ocazia? Putea sa spuna nu. adevarul este ca si conducerea a gresit ca nu l-au pus sa semneze acum 6 luni insa de atunci tot negociaza si tacsu nu il lasa sa semneze. Ce ai vrut sa i se aprobe clauza de 1mil? Pe cine ar fi ajutat? Era aceeasi poveste insa la vara. Asa l-am vandut pe 2, cu banii astia luam alti jucatori, care poate nu sunt mai buni ca el insa sa speram ca nu o sa aibe nebuni in loc de parinti. Spui ca o sa explodeze la ucrainieni, eu nu as fi asa sigur. Cati jucatori au plecat din Ucraina s au ajuns ceva? Zi-mi unu in afara de Sevchenko. Asa ca in continuare sustin ca am pierdut un jucator bun, insa in nici un caz de neinlocuit si ca cel mai pierdut din aceasta vanzare va fi insusi jucatorul.

  9. #51
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ieppy
    Sunt de acord cu majoritatea lucrurilor pe care le spui in afara de faptul ca nu trebuie sa-l judecam dupa declaratii pentru ca e pusti. pardon eu sunt cu un an mai mare si nu as fi declarat niciodata ca este mai usor de la ucrainieni decat de la dinamo de a ajunge in campionate tari.
    Marica nu a spus decat adevarul. Si plecarea de la un contract de juniori la unul de 400000 de dolari pe an e extrem de avantajoasa pentru el, asa ca mi se pare normal sa-si fi vazut interesul propriu si sa plece. Idiot sa fi fost sa ramana. Revenind la tema initiala, e normal ca in eventualitatea unei vanzari de la Sahtior, el sa mearga la un salariu si mai mare, daca va confirma. Uita-te la Tamas, de exemplu.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  10. #52
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Hai mai JJ! Eu credeam ca ne pricepem la fotbal aici. Cati jucatori a lansat Sahtior in fotbal si cati Dinamo. Uitate in ultimii ani si spunemi unde joaca sau au jucat jucatori ca Munteanu, Contra, Mutu, Mitea, Tararache, Raducioiu si asa mai departe. cati jucatori de la ucrainieni, din toata tara ai auzit sa ajunga mari? In afara de Sevcenko.

  11. #53
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Daca fotbalistii ucraineni sunt mai putin talentati decat cei romani ( la nationale i-am batut pe unde i-am prins), asta inseamna automat mai putine transferuri de senzatie in strainatate. Totusi, Rebrov a plecat de la Kiev la Tottenham, din cate stiu eu, si parca si Kaladze tot din Ucraina s-a transferat la Milan.

    Despre Munteanu si Raducioiu nu are rost sa discutam in contextul de fata, cand au plecat ei alta era situatia fotbalului nostru. Restul, sa-i luam pe rand:
    1. Contra - plecat de la Dinamo la o echipa mediocra din Primera (Alaves), care insa a prins un sezon extraordinar finalizat cu o finala de cupa UEFA. Faptul ca a jucat bine la Alaves l-a dus mai departe la Milan, Atletico.
    2. Mitea - asta a jucat macar un meci ca titular la Dinamo? Nu cred. A fost luat ca talent deja de Ajax, mai vorbim dupa ce (daca) confirma.
    3. Tararache - plecat la Grasshoppers Zurich, intr-un campionat de nivelul celui ucrainean (vezi clasamentul UEFA, cupele europene).
    4. Mutu - Da, iata transferul de senzatie reusit de Dinamo. Mutu a plecat la Inter Milano. Dar nu a confirmat acolo, fiind vandut la o echipa din subsolul clasamentului, Verona. Iarasi, prin prestatiile de acolo a ajuns la Parma si apoi la Chelsea.
    5. Nicolae - Un al doilea transfer reusit, intr-un campionat mai bun decat cel ucrainean, si la o echipa de top. Un timp a confirmat, apoi a avut accidentari peste accidentari.
    6. Zicu - ramane de vazut daca va avea traseul lui Sevchenko,pe al lui Mutu sau pe al lui Denis Serban.

    Si ca un ultim argument, te incalzea cu ceva daca ajungea la Galatasaray si nu la Sahtior?
    Last edited by JJ; 9th March 2004 at 18:02.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  12. #54
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Pe mine nu ma incalzeste deloc. In schimb pot spune ca de la Galata au mai plecat jucatoi in Europa fata de Sahtior.

  13. #55
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Ati pomenit de Tamas, Galata si consiliul director...La inceputul campionatului Tamas a fost vindut de ciini la Galata pe o anumita suma. Ciinii stiu mai bine pe cit...Tamas a fost vindut de bun.Dupa citeva luni Galata l-a dat de prost la rusi. Pe o cu totul alta suma...Turcii au cumparat un jucator bun pe o suma mica si au vindut un jucator prost pe o suma mare. Asa se fac afacerile...Ciinii...ce sa mai vorbim...avere fara stapin, manageri fara raspunderi si fara sef. Astea sint rezultatele.

  14. #56
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rew
    Avem totusi o echipa in Romania care nu are probleme cu "sperantele" pentru ca nu le are, nu le-a avut si nici nu va avea niciodata si nici sperante macar la fotbal adevarat, ci numai orgolii si pretentii ridicole de mare echipa. pt Steaua
    Vreju'
    Ce spui de urmatorii :
    Adi Ilie
    Dan Petrescu
    Aliuta
    Paraschiv
    Sabin Ilie
    Rosu
    etc
    formati de Steaua... d-nu'
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #57
    junior rew's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Ce spui de urmatorii :
    Adi Ilie
    Dan Petrescu
    Aliuta
    Paraschiv
    Sabin Ilie
    Rosu
    etc
    formati de Steaua... d-nu'
    In afara de Petrescu, care a jucat ceva, dar cam aiurea, in rest niste panarame umflate cu pompa pentru ca au trecut pe la Steaua. Nu mi-au placut niciodata. Bleah.

  16. #58
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Cei mai vechi sunt buni, dar Paraschiv si Aliuta... sa fim seriosi.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  17. #59
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Pardon, Adi Ilie si sabin Ilie? Ce ati format la astia? Paraschiv? Ce facem mai bine il pui pe Piturca jr. Rosu e ratat si in plus am mai spus-o nu ma impresionat niciodata. Raman Petrescu care intradevar este produsul Stelei insa vrei acum sa pun toti jucatorii lui Dinamo din trecut? Aliuta, sa zicem insa este cam slabut jucatorul.

    Ce a format Steaua in ultimii 14 ani?

  18. #60
    junior rew's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Ce a format Steaua in ultimii 14 ani?
    Suporteri

  19. #61
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rew
    In afara de Petrescu, care a jucat ceva, dar cam aiurea, in rest niste panarame umflate cu pompa pentru ca au trecut pe la Steaua. Nu mi-au placut niciodata. Bleah.
    cu dan petrescu esti chiar culmea. daca si ala a jucat aiurea inseamna ca astialalti joaca bambriul by seven. inteleg sa nu-ti placa o echipa dar sa nu recunosti valoarea unui jucator de talia lui petrescu e cam mult.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  20. #62
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Ai dreptate vasile insa cam de la Dan Steaua nu a mai crescut un jucator de valoare. Steaua se bazeaza in continuare pe cumpararea de valori pe cand celalate echipe mai promoveaza din cand in cand jucatori valorosi.

  21. #63
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    38
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Pardon, Adi Ilie si sabin Ilie? Ce ati format la astia? Paraschiv? Ce facem mai bine il pui pe Piturca jr. Rosu e ratat si in plus am mai spus-o nu ma impresionat niciodata. Raman Petrescu care intradevar este produsul Stelei insa vrei acum sa pun toti jucatorii lui Dinamo din trecut? Aliuta, sa zicem insa este cam slabut jucatorul.

    Ce a format Steaua in ultimii 14 ani?
    Nimic .......

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •