View Poll Results: Cine este vinovat pentru transferul lui Marica?

Voters
22. You may not vote on this poll
  • Becali, Gica Popescu si Victor Becali

    4 18.18%
  • Badea , Cohn , Netoiu , Borcea

    10 45.45%
  • Jucatorul si tatal lui

    8 36.36%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 75

Thread: Marica a plecat

  1. #22
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Mai tu nu intelegi nimic? Cum poate fi o lovitura de imagine cand vinzi o rezerva care nici macar nu stia sa joace fotbal? Stai linistit draga ca nu e nevoie sa cred cat au luat. de fapt nici nu conteaza pentru ca oricum pleca la vara si pe deasupra pleca si gratis. asa ca orice suma este buna.

  2. #23
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Chiar ma intrebam cand apare si marele lol cu mareata Rusine in gura. In cazul tau nici nu o sa ma obosesc sa iti explic pentru ca tot pe a ta o sa o tii.

  3. #24
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Chiar ma intrebam cand apare si marele lol cu mareata Rusine in gura. In cazul tau nici nu o sa ma obosesc sa iti explic pentru ca tot pe a ta o sa o tii.
    Ieppy , cam ti-au dat de lucru ( aici pe forum ) stimabili tai conducatori !
    Si da-i ... si lupta !
    RUSINEEEEEEEEEE LU' DINAMO !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  4. #25
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    far away
    Posts
    90
    Reputatie
    1

    Smile

    Mira-m-as sa dea cineva 2 mil $ pe un jucator care peste 3-4 luni l-ar fi putut lua gratis.
    Oricum bravo lui c-a prins un contract de 800,000 pe an!
    Dreams are made IF people try.

  5. #26
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    bei ce ma bucur

  6. #27
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    far away
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Becali se bucura si mai mult!
    A scapat sa dea 1000 de parai la fiecare gol de-al lui Zicu si Marica
    Dreams are made IF people try.

  7. #28
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Dinamo sa traiasca !
    ca la ce moltive de bascalie ne-au dat ... cu Marica ciine pin' la moarte !!!!!!!!! hahahahahahahahahahahahaha
    2 mil de usd ... asta e ca bascalia sa fie mai spumoasa !
    Pe cine ?
    Pe rezerva pe care Internazionale Milano ( cica ) se batea !!!! hahahahahahahahahahahahahahahahaha
    Pe bula !
    hahahahahahahahaha
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  8. #29
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by amadeus
    Becali se bucura si mai mult!
    A scapat sa dea 1000 de parai la fiecare gol de-al lui Zicu si Marica
    Pai astia ( dinamovistii o spun ) nu erau decit rezerve , iar daca marcau la antrenamente , nu se pune !
    hahahahahahahahahahaha
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  9. #30
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Mi se pare nostim sa-l urmaresc pe ieppy in postura de Don Quijotte, calare pe Rosinanta si in lupta cu morile de vint. E adevarat ca Marica a jucat doar doua meciuri insa nici Mutu nu jucase mai multe meciuri pentru ciini in perioada cind era jucatorul Argesului...!Un copil de 19 ani sta binisor pe banca oriunde in lume pina sa-si gaseasca loc in teren.Marica era speranta ciinilor. E adevarat ca n-au vindut un titular...Ei au vindut viitorul...

  10. #31
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Cu ocazia asta am aflat cam care e rostul transferului copilului din Oradea. La 16 ani nu are nici o sansa sa joace la ciini...E si greu de vazut cum poate un copil de 16 ani sa-i scoata din teren pe Danciulescu sau Niculescu, mai ales cind titlul e pe masa...Marica a plecat...Cigan e binevenit pe banca...De ce sa plece acum la PSG cind il poate vinde dinamou la Sahtior peste doi ani direct de pe banca de rezerve? Ca de jucat tot nu ar apuca sa joace...

  11. #32
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by radu f
    Cu ocazia asta am aflat cam care e rostul transferului copilului din Oradea. La 16 ani nu are nici o sansa sa joace la ciini...E si greu de vazut cum poate un copil de 16 ani sa-i scoata din teren pe Danciulescu sau Niculescu, mai ales cind titlul e pe masa...Marica a plecat...Cigan e binevenit pe banca...De ce sa plece acum la PSG cind il poate vinde dinamou la Sahtior peste doi ani direct de pe banca de rezerve? Ca de jucat tot nu ar apuca sa joace...
    Pai diferente ar cam fi. Marica era crescut de Dinamo (a se vedea salariul), pe cand lui Cigan nu si-ar permite sa-i ofere un salariu prea mic (eventual cu o clauza de 1-2 mil.). Cat despre locul de titular, cu siguranta ca se va pune problema in 2-3 ani...nu mai devreme. Eu cred ca este o investitie buna, la fel ca si juniorul bulgar (i-am uitat numele) care a fost si in lotul largit din Turcia.

    In alta ordine de idei, nici eu nu cred c-o sa fie o pierdere mare pt. retur. In ceea ce priveste viitorul, e grav ce se intampla...dar din pacate nici o echipa din Romania nu-si permite sa-si tina "sperantele" prea mult (Keseru, Bratu, Zicu, etc.). Nici pe Marica nu-l acuz, e dreptul lui sa vrea castiguri mai mari. Problema este sistemul...
    ...always look on the bright side of life...

  12. #33
    junior rew's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gicu
    ...dar din pacate nici o echipa din Romania nu-si permite sa-si tina "sperantele"
    Avem totusi o echipa in Romania care nu are probleme cu "sperantele" pentru ca nu le are, nu le-a avut si nici nu va avea niciodata si nici sperante macar la fotbal adevarat, ci numai orgolii si pretentii ridicole de mare echipa. pt Steaua

  13. #34
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Nu prea imi place chestionarul. La cuvantul "vinovat" ma refer. Daca a plecat pe 2 mil. dolari, cum zicea presa, si pe un salariu de 800000, atunci si el, si clubul Dinamo au facut o afacere buna. Intrebarea care se pune este daca banii astia vor ajunge in club.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  14. #35
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Discutia asta ar trebui canalizata pe doua directii. Una este promisiunea conducatorilor lui Dinamo ca nu mai pleaca nici un jucator pana in vara. Cealalta este daca Dinamo a facut o afacere buna. Si am sa fac o analiza pentru fiecare in parte.
    In primul rand conducatorii lui Dinamo in frunte cu Borcea sa jurau acu' ceva vreme ca de la Dinamo nu mai pleaca nimeni desi stiau foarte bine problemele din contractul lui Marica. Aseara chiar am vazut o reluare cu un interviu luat lui Borcea in care acesta chiar se dadea ofensat de intrebarile ziaristilor. Aici mai trebuie specificat si faptul ca seful gelatilor cu masini de ultima generatie impreuna cu tatal sau avand atuuri in maneca au negociat la sange un nou contract. O greseala (intentionata sau nu) din partea conducerii a fost speculata imediat de Victor Becali. Sper ca le-a venit mintea la cap pentru ca, probabil la urmatoarea greseala fanii lui Dinamo vor reactiona violent. Se mai pune intrebarea daca Dinamo chiar a vrut sa-l vanda. Cred ca raspunsul este unul evident. Sigur ca da. A contat mai mult o suma de bani (existand riscul sa piarda jucatorul din vara, gratis) decat faptul ca Marica era o speranta ce in viitorul apropiat putea exploda.
    In al doi-lea rand chiar nu as putea sa ma pronunt inca daca Dinamo a facut o afacere buna. Ieppy are dreptate cand spune ca a fost rezerva, iar clubul a luat niste bani frumosi pe el. Eu am sa pun insa alta intrebare. Daca Marica ramanea inca 1-2 ani, exploda, iar Dinamo putea sa ia de 3 ori mai mult pe el, nu era o afacere mult mai buna, mai ales ca exista posibilitatea unui parcurs mai lung in cupele europene?
    In concluzie am sa-mi spun parerea mea care este judecata mai mult cu sufletul decat cu mintea. Eu sincer nu il puteam suferi. Atatea figuri pe un jucator tanar nu am vazut de mult (probabil de pe timpul lui Neaga). Si cred ca daca nu ii trec repede de tot fumurile din creier se va pierde.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  15. #36
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    ai uitat ceva, declaratiile lui badea cum ca contractul e semnat. la pretentiile care le are ar fi trebuit sa stie care sunt hibele contractului. are doua posibilitati: ori a mintit, ori e incompetent. in ambele situatii o bila neagra. pe de alta parte la fumurile lui marica putea foarte bine sa ii explodeze doar masina si nu cariera. una peste alta e de rau. iesirile la rampa ale patronilor sunt in general mincinoase sau aberante.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  16. #37
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    E adevarat vasile ca s-au intrecut in declaratii in ceea ce-l priveste pe Marica. Si n-au spus adevarul (inclusiv Badea), parerea mea....
    ...always look on the bright side of life...

  17. #38
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Marica nu e o pierdere pentru Dinamo, era doar o speranta, nu era titular. Pretul obtinut pare bun, salariul e un castig enorm pentru jucator, nici eu n-as putea refuza o crestere de zeci de ori a salariului. Inadmisibil este insa amestecul presedintelui Rapidului in acest transfer. Marica a fost umflat de presa inainte sa confirme cu adevarat, poate chiar datorita influentelor celor ce voiau sa-l vanda bine. Ramane de vazut daca va deveni un jucator important, parerea mea e ca si el si Zicu vor avea mult mai mult de tras ca sa ajunga mari decat daca mai jucau 1-2 ani la Dinamo. Dar e treaba lor, au venituri substantial mai mari acolo unde sunt, sa se descurce. Pentru Dinamo, repet, nici unul dintre ei nu pot fi considerati pierderi de moment ci doar de perspectiva. Revenind, pana cand nu se va face ordine cu fratii Becali, fotbalul romanesc va fi total imprevizibil si la discretia acestui clan. E anormal ca o familie sa domine cvasitotal fotbalul dintr-o tara prin metode mafiote.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rew
    Avem totusi o echipa in Romania care nu are probleme cu "sperantele" pentru ca nu le are, nu le-a avut si nici nu va avea niciodata si nici sperante macar la fotbal adevarat, ci numai orgolii si pretentii ridicole de mare echipa. pt Steaua
    Mda Rew. Ca de obicei pleci de la un samburel de adevar shi o dai dup-aia in diverse. De acord, de catziva ani buni Steaua nu mai are shcoala de talente (poate face Gigi una.......). Despre restul insa.........ia un Red Bull. Itzi da aripi!
    ex-alpopa

  19. #40
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Lovitura de imagine !
    Sunteti raniti !
    Cred ca daca mai repeti suma , poate crezi si tu !

    Nu este o rana din cauza pierderii jucatorului(rezerva) ci suntem raniti din cauza CONDUCERII care nu are CUVANT

    Vad ca tu chiar crezi ca plangem de acum...uitat-te putin pe dinamo-online.net si vezi parerea suporterilor despre jucator


    Offtopic:Mariusmadmax la ce varsta zici ca ai in profil, ma mira lipsa de maturitate...esti inclinat mai mult spre pubertate
    Last edited by baubau; 9th March 2004 at 12:15.

  20. #41
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    "l club ucraino dello Shakhtar Donetsk ha acquistato per 2 milioni di dollari dalla Dinamo Bucarest l'attaccante rumeno Ciprian Marica, 21 anni. Il giocatore ha firmato un contratto dalla durata di 5 anni."

    calciomercato.com


    A fost vandut pt 2 mil $!

  21. #42
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    adevarul scrie de 1,8 mil $...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •