Results 1 to 10 of 10

Thread: A plecat Marica!!!!!!!

  1. #1
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1

    A plecat Marica!!!!!!!

    Ce parere aveti despre acest nou scandal!

  2. #2
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Eu zic ca olteni sunt destepti cand ii aplica corectii lui Dinel....No comment!

  3. #3
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Este inadmisibil.

    O spun sincer, nu ma deranjeaza asa de mult ca a plecat Marica ci modul si mai ales momentul ales. Nu este posibil sa vinzi un jucator cu 5 zile inainte de startul returului. Nu este posibil sa il vinzi in Ucraina. Nu este posibil, punct.

    Este o nesimtire ce sa facut. Vreau sa stiu si eu de ce lau vandut si pe cat. Se pare ca Dinamo nu are ca obiectiv castigarea campionatului,

    Marica insa este la fel de vinovat pentru acest transfer. daca ar fi semnat din start prelungirea de contract si ar fi lasat aerele la o parte poate ca la vara era la Inter. Sau poate intr-un an, nu conteaza orice e mai bine decat acolo. Cand o sa aflu mai multe despre acest transfer o sa revin.

  4. #4
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    ieppy, de ce sa-l acuzam pe Marica? A ales ce-i mai bun pt. el. Sa recunoastem ca la Dinamo nu reusea niciodata sa aiba salariul mai mare de (maxim) 100 000 $. Asa cum stim cu totii, se pregatea de mult miscarea asta. A fost o simpla coincidenta ca s-a intamplat cu 5 zile inainte de startul returului. Daca imi amintesc bine, nici nu prea s-a contat pe el in perioada de pregatire (din alte motive, recunosc) semn ca Andone si-a pregatit sistemul de joc (si) in lipsa lui Marica.
    Eu cred in continuare in Andone & echipa actuala.
    ...always look on the bright side of life...

  5. #5
    junior rew's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    E dreptul unui club care creste un jucator sa-l puna la munca fara a fi obligat sa-i dea cel mai mare salariu, cel putin pina la virsta de 21 de ani. Asa reiese din regulamentele LPF si FIFA. Restul sint abureli ale conducerii pentru ascunderea ingineriilor financiare. Cui nu-i convine sa fie junior la Dinamo n-are decit sa se duca la Electromagnetica sa puna conditii.
    Eu m-am saturat sa-i tot inteleg pe jucatori ca pleaca la salarii mai mari. Trebuie sa ma inteleaga si ei ca vreau sa vad fotbal, ca de-aia cumpar bilet si imi incurajez echipa. Vreau sa vad o echipa formata, care sa confirme dupa obtinerea unui rezultat, nu sa fie vinduta.
    Cred ca stilul de teapa romaneasca sau "tun" nu-i caracterizeaza numai pe conducatori si impresari, ci si pe majoritatea jucatorilor. La toti 3 le e frica sa nu piarda momentul favorabil dupa un meci bun (Marica cu Petrolul), un gol fantastic(Niculescu cu Real) sau un tur de campionat de exceptie (Mutu cu 18 goluri). Fotbalistii romani nu-si pot construi cu seriozitate o cariera. Trebuie sa plece la prima stigare pentru ca nu se stie. Foarte putini au noroc sa-i ajute numai talentul. Si mai putini sint chiar baieti seriosi; nici nu termini degetele de la o mina daca-i numeri.
    Jucatorul nu e vinovat, pentru ca e dreptul lui sa viseze la un salariu mai mare. Conducatorii si impresarii sint niste rechini de tranzitie care speculeaza orice slabiciune a sistemului. Vinovati ramin numai cei care accepta acest sistem si care ar putea sa-l schimbe, prin vot sau cu forta.

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1

    Arrow

    Poate ca o sa joace Borcea si Netoiu ! Oare de ce nu pleaca ei ? Ce bine ar fi.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Pentru REW (si nu numai) :
    Din pacate ai dreptate ! Peste un an sau cel mult doi, daca Marica nu se pierde atunci ucrainienii vor obtine bani frumosi pe el (cel putin 20 milioane euro). Pentru toate aceste transferuri paguboase este devina numai actuala conducere, ei ar trebui transferati - pe gratis - oriunde, numai sa nu mai auzim de ei. Sa nu se mai laude Borcea ca a stat intr-un hotel de 7 stele cu 600-700 Euro pe zi.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  8. #8
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Daca ia 800000 de dolari pe an, in conditiile in care in tara nu lua in vecii vecilor acesti bani, Marica nu e vinovat cu nimic.

    Quote Originally Posted by ferko
    Pentru toate aceste transferuri paguboase este devina numai actuala conducere, ei ar trebui transferati - pe gratis - oriunde, numai sa nu mai auzim de ei.
    Vi-i dam si pe-ai nostri, cred ca si oltenii vi-l dau pe Dinel, hai s-o punem de un consortiu si sa-i dam pe toti undeva far, far away.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  9. #9
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ
    Vi-i dam si pe-ai nostri, cred ca si oltenii vi-l dau pe Dinel, hai s-o punem de un consortiu si sa-i dam pe toti undeva far, far away.
    Poate s-or gasi unii sa-si cumpere bilet sa-i vada si p-astia jucand
    ...always look on the bright side of life...

  10. #10
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rew
    ...Vinovati ramin numai cei care accepta acest sistem si care ar putea sa-l schimbe, prin vot sau cu forta.
    Vinovati suntem si noi, cred, intr-o anumita masura. De ce nu renuntam, pt. o vreme, sa mergem pe stadion? Si aici ma refer la toti suporterii de fotbal...Cum ar fi sa se joace 2-3...etape fara nici un suporter?

    Si sa nu uit: La revedere Marica!
    Last edited by gicu; 9th March 2004 at 11:59.
    ...always look on the bright side of life...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •