Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 177

Thread: Tur '03-'04

  1. #1
    UTA the Best! adymax's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chicago
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    cfr Cluj-UTA

    Vreau sa vad ceva pronosticuri pt primul meci al alb-rosilor la Cluj
    Eu zic: 2-1 pt UTA

  2. #2
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    CFR Cluj - UTA: 4-0

    CFR Cluj - UTA Arad : 4 - 0
    Sezonul in care se va incerca promovarea in div.A a inceput pentru UTA catastrofal, as putea spune.
    UTA a inceput in urmatoarea formula:Grozav - Panin, Luca, Costescu, Varga, Panaitescu - Sziler, M.Popescu, Drida, Radoi - Manta... . Au intrat ulterior: Lingurar (Panaitescu) Chitescu si Stefeliga(Sziler)... Dupa cate am vazut, s-a incercat un 5-4-1... flexibil cu joc pe bazat pe benzi laterale.
    Prea multe nu ar fi de spus... Fotbal a jucat doar o echipa, CFR Cluj... UTA fiind total depasita de evenimente... Pot fi multe explicatii, iar valoarea lotului nu este atat de mica pe cat arata scorul. Oricum, ramane jocul foarte slab al UTA-ei care putea deschide scorul in primele minute. Practic, dupa aceste prime minute aradenii s-a stins, iar CFR-ul s-a distrat... Au mai fost 2 bare ale clujenilor plus macar inca 2 ocazii clare de gol.
    Remarcati s-au facut: Panin-a jucat foarte slab, nici macar o centrare decenta nu a reusit/ Costescu-a gresit la toate golurile Clujului si nu inteleg cum de nu a fost schimbat/ Lingurar-s-a miscat greoi, joc slab/ Sziler-un joc submediocru, pentru un mijlocas/ Drida-nu si-a facut simtita prezenta/ Manta-inexistent ca si varf/ Chitescu-act de prezenta/ Stefeliga-cat a jucat a fugit mult, dar fara folos. Restul au avut o evolutie slaba totusi, per ansamblu a iesit un joc catastrofal, vorba lui Boruga "parca au fost morti". Faze de genul UTA incearca sa construiasca ceva... pierdea balonul iar CFR-ul contra-ataca periculos, au abundat. Pe scurt: aparare debusolata, cu un Costescu fantomatic si raspunazator in mare parte pentru mai toate golurile... un mijloc al UTA-ei foarte subtire si atac neperformant.

    Ce merita precizat este faptul ca UTA a avut o galerie numeroasa la Cluj, care si la 4 - 0 si-a dovedit valoarea. Este adevarat ca aradenii nu se pot compara cu altii prin coreografii sau alte artificii, dar exista acel atasament fata de echipa, acea exuberanta care nu am prea vazut-o altundeva.
    CFR-ul dispune de un stadion mic totusi, dar cochet, insa nu vad cum ar putea fi omologat pentru div.A! Totusi o arena frumoasa. Ca sponsor la clujeni am observat ca ar fi ceva importator/dealer Opel, deoarece pe tricouri purtau numele constructorului german.
    Acestea au fost impresiile mele de dupa meci. In speranta ca cei care nu au fost la meci si-au format o opinie, sper sa am ocazia sa vad si revansa UTA-ei poate impotriva celor de la "U" Cluj si sa pot posta atunci vesti mai bune.

    Precizare: desi am decis sa nu mai postez aici (cu toate ca eu am deschis topic-ul si un timp m-am ocupat de el) am revenit asupra deciziei in urma unor argumente logice. Sper ca de data asta sa nu mai existe probleme. In acest scop, toti cei care postati, incercati sa aveti o atitudine fair-play si argumente la ceea ce spuneti. In caz contrar, mai bine postati altundeva. Se accepta si opinii contra, toti sunt bineveniti, dar lasati afara expresii de genul "a plecat cioara... Arad satul Vestului, etc", injuraturi si... mai se stiu ei! De asemenea atacuri nu este nevoie, indiferent de tinta! Si mai ceva: incercati sa ramaneti la subiect, si in sfera fotbalului.
    Numai bine! Cu respect, Daphix! :forza uta:

  3. #3
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    <Un debut umilitor, UTA a evoluat doar 10 min la un nivel care o îndreptateste sa spere la promovarea în prima divizie. În chiar startul partidei, Panaitescu – în secunda zece si Panin în minutul 4, au ratat 2 situatii mari de gol, dupa aceea încet-încet, clujenii facând ce doreau ei pe teren.

    Cu o aparare în care Varga si Costache – a gresit la primul gol, a luftat la cel de-al doilea si a cazut în fund la al treilea – nu atingeau mingea, în care Panin si Lingurar (intrat în locul lui Panaitescu, accidentat) erau prinsi mereu în fata, un mijloc în care Radoi si Drida se driblau singuri, iar Luca si Szilyer nu reuseau decât rareori câte o interceptie si un atac în care Marius Popescu se zbatea în van iar Manta se… scarpina în barba pentru ca nu avea forta nici sa stranute, UTA nu putea emite nici o pretentie în fata unei echipe care pe lânga cele patru goluri a trimis de 2 ori mingea în bara, dar a mai si irosit alte 3-4 ocazii imense. Anca, Turcu, Bozdog si Oncic&atilde; s-au distrat în fata propriilor suporteri, facând sa para cel putin penibile declaratiile lui Chisbora sau Boruga care spun ca UTA nu va avea candidat la promovare.

    Nu este de speriat ca am pierdut, ci sperie proportia scorului dar mai ales evolutia alb-rosiilor care i-a facut pe cei peste 200 de aradeni prezenti la joc, cu 2 autocare sau masini personale, sa scandeze: „Rusine sa va fie!”, respectiv: „Sunteti penibili!”.

    „A fost o greseala de antrenor, n-am alcatuit bine ciclul saptamânal. Nu dau vina pe nici un jucator, iar masuri trebuie luate numai împotriva mea. Am avut ocazii la început de joc dar chiar daca le fructificam, nu puteam tine ritmul jocului. Poate am gresit cu titularizarea lui Costache si a lui Luca. UTA ramâne si asa favorita la promovare si nu am emotii în acest sens”
    Gigi Boruga, antrenor UTA.

    S-A DAT LA O PARTE?
    Aceasta; întrebare si-o pun cei din conducerea clubului, care în seara dinaintea jocului au discutat cu Panaitescu situatia sa. Jucatorul nu a dat nici un semn ca si-ar dori sa continue la Arad. El a parasit terenul cel putin suspect, acuzând o contractura înca din minutul 12 al jocului.

    „Ne-a fost teama de UTA. Ne-am considerat nefericiti ca am cazut cu ei în prima etapa. Speram sa câstigam dar sunt surprins de proportiile scorului. Aceasta victorie ne obliga”
    Gheorghe Ciorceri
    Antrenor CFR Ecomax

    VINOVAT!
    Costache i-a eclipsat pe Anca si Turcu doar în fotografie. El se face vinovat la primele trei goluri marcate de cei de la Ecomax

    1-0, min. 13: centrare Vasîie de pe partea stânga, utistii bâlbâie mingea si Bozdog deschide scorul cu un sut plasat de la 14 m

    2-0, min. 29: Costache lufteaza incredibil în fata careului, Anca profita si trimite mingea la vinclul portii lui Grozav de la 16 m

    3-0, min. 57: Oncica îl dribleaza foarte usor pe Costache chiar pe linia de fund, centreaza si Turcu trimite cu capul în plasa de la 3 m

    4-0, min. ’73: Turcu închide tabela la o faza colectiva purtata pe circuitul Ghenti – Vasâie – Turcu, ultimul executându-l pe Grozav din fata portii dupa ce l-a driblat si pe acesta >
    Observator de Arad.
    Last edited by RedBaron; 16th January 2004 at 18:59.

  4. #4
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    4-0 Aoleu ! ce draq faceti mah, dupa ce sunteti in cea mai tare serie, cu probabil cele mai multe echipe care tintesc promovarea, va umileste CFR Cluj ... :? oricum la anu va astept din nou in A!!!!!!!!
    Multa Bafta!
    "Stegarii din toata tara
    Striga **** Timisoara
    Pentru ca in Banat
    Campioana-i la Arad!"
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  5. #5
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    tinere stegar, imi pare rau de tine ! Ar trebui sa-ti vezi de necazurile tale, nu sa te apuci sa injuri un oras intreg in virtutea unei "prietenii" prost intelese! Si nu cred ca aradenii sunt foarte incantati ca-i bagi in Banat, si-au facut un tel in viata sa nege asta!
    ugtm

  6. #6
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    2 vorbe doar: odata, nu tre' sa urati TM-ii de bine, desi, sa nu fiu ipocrit, asa se obisnuieste, si este reciproc... Asta e! AR-TM! Oricum, am vazut ca ai pus *-te dar... sa nu suparam prietenii nostri! Apoi, faza cu Banatul nu mai conteaza, nu mai intereseaza! Exista perceptia ca TM e in Banat, iar AR nu va fi in aceeasi zona cu TM. Geografic exista o disputa, practic o parte din AR ar fi in Banat... Nu conteaza! UTA promoveaza!

  7. #7
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1

    .......

    Ce-i drept 0-4 ne scuteshte de orice comentariu. Am fost la meci shi nu imi venea sa cred ochilor ce dezastros am putut juca. In fine ideea este ca trebuie sa ne adunam shi sa trecem peste acest eshec umilitor shi sa mergem mai departe, eu zic ca nu avem cum scapa promovarea (sper sa nu ma contrazica echipa shi antrenorul la final).
    Inca ceva eu fac parte din noua grupare "Spetza Ultra Rossa", de fapt eu cu inca niste amici am fost fondatorii ei, shi nu putem fi de acord cu totzi tampitzi care ne fac de ras continund sa injure nefondat shi total gratuit, indiferent ca injuriile sunt adresate echipei Timisoarei. Este momentul sa ne uitam shi noi la barna din ochii nostrii shi apoi sa strigam de paiul din ochii altora. Noi am hotarat sa nu ii injuram indiferent ca este vb de Poli ori de orice alta echipa, ei cu treaba lor, noi cu treaba noastra.
    In rest nu va mai spun altceva decat ca va asteptam sambata in nr cat mai mare alaturi de noi.

    Forzza UTA & Spetza Ultra Rossa
    Semper Fidelis

  8. #8
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    Respekt The_Kid !
    ugtm

  9. #9
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Daphix, eu nu am putut fi exact lamurit de situatia Aradului dar se pare ca orasul e jumatate in Ardeal si jumatate in Banat. Am vizitat foarte multe sate la sud de Mures si intr-adevar stilul de viatza si comportamentul este specific Banatului in timp ce la Siria de exemplu sau la Chisinau Cris putem spune ca suntem in plin Ardeal. Deci in concluzie, Aradul Vechi e in Ardeal si Aradul Nou e in Banat. Parerea mea.

    the_kid, daca toti ar avea gandirea ta atunci altfel s-ar percepe aceasta lupta intre Timisoara si Arad. Eu sincer as prefera sa merg la Arad cand are meci cu Dinamo sa incurajez UTA decat sa stau acasa. Dar se pare ca nu e loc de mine deocamdata acolo. Bine ar fi ca noua voastra grupare sa dea tonul intregii galerii aradene. Ar fi mai bine pentru toti.
    Sper ca acest 4-0 sa fie un accident. Lotul e totusi apropiat de Divizia A si nu cred ca ar trebui sa fie probleme pentru promovare. Totul depinde acum de atitudinea jucatoriilor.
    Pacat ca o echipa cu un asemenea palmares sta mai mult prin B. Va asteptam la derby-ul vestului la anu'.

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Pacat ca apierdut meciul de la Cluj. Sper sa promoveze - are sansele cele mai mari cu lotul de jucatori pe care-l are. Cat despre derby-ul vestului trebuie sa asteptam sa revina si POLI in A, ca AEK este al Bucurestiului.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  11. #11
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1

    Re: .......

    Quote Originally Posted by The_Kid
    Inca ceva eu fac parte din noua grupare "Spetza Ultra Rossa", de fapt eu cu inca niste amici am fost fondatorii ei, shi nu putem fi de acord cu totzi tampitzi care ne fac de ras continund sa injure nefondat shi total gratuit, indiferent ca injuriile sunt adresate echipei Timisoarei.
    Te refereai cumva aici si la persoanele gen celui de mai sus?

  12. #12
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1

  13. #13
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grobari
    tinere stegar, imi pare rau de tine ! Ar trebui sa-ti vezi de necazurile tale, nu sa te apuci sa injuri un oras intreg in virtutea unei "prietenii" prost intelese! Si nu cred ca aradenii sunt foarte incantati ca-i bagi in Banat, si-au facut un tel in viata sa nege asta!
    bai baiete disputa asta a inceput la meciul de anu trecut de la Brasov. Daca iti aduci aminte noi am stigat doar "UTA, UTA..." si cei 30 de suporteri de la TM au inceput sa strige "Slugile Aradului" si dupa aia ati strigat "brasoveni, **** brasoveni"!!!!!! si imi zici mie sa nu injur tm... pe cuvant aveam tot respectul fata de suporterii din TM (nu si fata de echipa..) dar dupa aia mi-am dat seama ca sunteti la fel ca restul galeriilor de 2 bani!!! nu de alta dar de la voi aveam intr-un pretentii ca de exemplu sambata la galati ne asteptam sa ne injure... deci intre bv si poli e acum o rivalitate propriie, care nu mai tine de prietenia noastra cu UTA!!
    si de chestia aia cu Aradu sa nu fi in Banat.. pe bune ca nu stiam! si in ziare se scria ca meciul uta-poli derbiul pt. suprematia in banat...
    "Un mesaj din Tara Barsei,
    Pentru curva Romaniei
    Sa se auda-n toata tara
    huo, huo Poli Timisoara!"
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  14. #14
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Oameni buni!
    Nu conteaza unde e Aradul situat!!! Asta e o problema artificiala... ca-i in Banat, in Ardeal ... unde-o fi, eu am o vorba: Arad-ul e in Arad. Atat!

    Apoi eu sunt la curent cu Spetza Ultra Rossa, The_Kid tu stii, in plus, am, fost printre primii pe forumul UTA-ei, de pe site-ul oficial, care am spus ca "mai multe am reusi impreuna cu TM" decat dezbinati si ca ar fi timpul sa mai lasam deoparte "securea razboiului"! Dar... din nou... sa nu fim ipocriti! Si la TM, CVUCS striga tot timpul impotriva UTA-ei. Ori daca ei se vor a fi "top class" in materie de galerii, cum spunea si tudoor, cum se explica acesta atitudine?

    Apoi, ceea ce mie mi-a sters impresia oarecum buna despre TM a fost acel amical de dinaintea inceperii div.A, acu' vreo 3 saptamani! Deci... cum am fost primiti... nu am cuvinte... Oameni maturi, in toata firea injurau si... si nu unul, ci toata tribuna I, plecati acasa **** si **** UTA, etc, atentie, meci amical! Ori asta la Arad nu va fi niciodata! Cum sa cred eu atunci in cinstea TM-ii!? Imi pare rau... Nu vad cum va fi stins acest "incendiu" vreodata... Eu nu voi arunca niciodata cu pietre in TM-ni dar... nici respectul fata de fanii Poli nu-l mai am! Se pare ca si-au facut o obsesie cu UTA si Dinamo, care depaseste uneori limita normala si ajunge la fanatism... ceea ce la Arad, din nou, se intampla poate la 1% din fani... cel putin in ultimii ani...

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    holla! va rog nu uitatzi shi de timishorenii care respect ut-ishtii shi aradenii... e adevarat ca suntem foarte putzini, de fapt cred ka e un numar enorm de mik.... dar shtitzi care e faza?! cand un stadion intreg striga ceva, deshi cu parere de rau, se pun shi ceilaltzi sa strige.... au am incercat sa vin la amical cu fularele lui poli shi al ut`ei la gat, dar primul polist care m`a vazut, m`a injurat, shi am renuntzat sa vin shi la meci. so, ganditzi-va shi la aspectul asta. imi pare rau pentru cearta dintre noi, shi, mai mult, de infratzirea cvucs cu legiunea vishinie. parerea mea e ca noi, cel putzin ca vecini "de zona" ar trebui sa ne intzelegem mai bine, sa invatzam sa ne respectam... nu conteaza cine se injura pe cine, ci doar ar trebui makar, pentru inceput, sa "ne inghitzim"... pakat doar ca nu se poate uni tot vestul contra miticismelor.... shi mai e ceva, cei cu care stau eu pe stadion sunt ceva mai in varsta, dar shi ei ishi fac cruce de ceea ce a ajuns cearta dintre uta shi poli. sperau ca o data cu noua generatzie de polishti, sa se amelioreze situatzia. dar noi, tinerii, nu putem face chiar nimic??? /nope/
    "venitzi cu noi! tineri din toata timishoara! s-aratam ca fruncea e`n banat, tzarii in lung shi-n lat!! " -phoenix-

  16. #16
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Da... ai dreptate in ceea ce spui... Sa vedem ce reuseste Spetza Ultra Rossa...

  17. #17
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Mai, pestele de la cap se-npute. Daca liderii galeriilor nu dau tonul acestei impacari nimic nu se va realiza. Noi il avem pe Alin care nu cred ca nu ar fi de acord dar vad ca aradenii au un ciudat de nici ei nu-l inghit. Pacat. Mi-as dori sa ajung ziua cand CVUCS va pleca la Arad sa sprijine UTA intr-un meci cu Dinamo sau Steaua. Ei au fost la noi in '96 la meciul cu Dinamo. Se parea ca o noua era va incepe... dar se pare ca inca se lasa asteptata. Pana cand?

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    orice are un inceput, dar intr-adevar, tonul trebuie dat.... daka pe ala nu are cine sa il dea, nu se ajunge niciunde... pakat oricum, ar fii frumos daq chiar s-ar intampla sa ne unim fortzele cu uta contra dinamo sau altor echipe... dar pana atunci... keep on dreaming.... sau cu doi de m?? nu mai shtiu))
    "venitzi cu noi! tineri din toata timishoara! s-aratam ca fruncea e`n banat, tzarii in lung shi-n lat!! " -phoenix-

  19. #19
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    SUCCES UTA!!!
    P R O M O V A R E !!!
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  20. #20
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Poli AEK - FC Oradea: 2-1

    Un punct de vedere personal: pot spune ca la noi, inca odata, a iesit in evidenta prea mult arbitrul... ceea ce nu ar trebui. Au fost greseli de ambele parti... Cum am vazut eu din tribuna, uneori a arbitrat in functie de "cum batea vantul"... poate si Poli au avut un 11m... .

    Oricum, ceea ce eu am vazut in 1 repriza a fost o echipa Poli cu dorinta dar parca penalizata de o oarecare stangacie... nu se prea gaseau in teren jucatorii, iar pe fondul unei usoare dominari a TM, BH inscrie pe un contra-atac. Pana in momentul in care Poli a egalat, BH a dat dovada de un joc bun, pe alocuri as spune foarte bun, dar asta si pe fondul caderii TM-lor, mai ales psihic. Totusi, TM egaleaza printr-o gafa a nr. 7 de la BH, care trimite o pasa la portar, fara sa fie atent, pasa fiind interceptata de un jucator de la Poli. Asadar 1-1 pana la pauza, dar din momentul respectiv, BH are un joc descendent... adica nu a mai aratat acelasi joc bine legat... Ceea ce nu este mai putin adevarat, Poli a fost dusa si de public spre victorie, golul de 2-1 cazand oarecum normal dupa cursul jocului, in repriza a 2-a. Pe final Oradea ataca in valuri, valuri care se "sparg" la limita careului mare al TM.
    Concluzia ar fi ca TM a castigat pe merit zic eu, dar BH a dat o replica buna, si de nu erau niste greseli personale ale BH-nilor, poate s-ar fi intors cu puncte la Oradea. Dupa cum am spus, am vazut un joc bun al BH, dar mai ales dupa golul de 2-1, acesta nu a mai reusit... .
    Este adevarat, TM nu a avut nimic de impartit cu BH... neexistand incidente sa zic asa... Poate cateva semne de.. bucurie facute spre una din peluze, dar atat.

    Cateva cuvinte despre fostii utisti:
    Fritea a fost titular, fiind schimbat pe la mijlocul reprizei a 2-a. Un joc bun zic eu , a facut nr. 21! Ar fi fost de folos UTA-ei acum... .
    Marginean a fost introdus in locul lui Fritea, deci nu a jucat prea mult, dar a avut un sut bun. Totusi, el pare a fi un titular la Oradea.
    Ionut Popa a trecut de la extaz la agonie, de la 1-0 si un joc bun al BH, uneori chiar spectaculos, la 2-1 si un joc care nu mai iesea... Oricum ,eu zic ca se vede "mana lui" si cu toate ca zestrea echipei nu e mare... nu cred ca BH va retrograda!

  21. #21
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    UTA - Deva: 2-1

    UTA revine pe final de partida si, fiind condusa cu 1-0, reuseste sa marce de 2 ori. Mai putem adauga 2 bare in dreptul UTA-ei, dar asta totusi nu poate schimba impresia jocului... Asadar, un joc slabut al UTA-ei, daca ar fi sa ne gandim la obiectivul propus. Cele 3 puncte au intrat in "cont", dar jocul ramane. Prima repriza, poate influentata de vreme, ar spune unii, a fost un joc incrancenat... dar neclar, confuz. Se poate motiva ca lotul nu e omogen inca... dar realitatea este ca UTA nu a aratat inca "fata" de promovare. In a 2-a repriza, UTA se arunca in atac si primeste gol pe contra-atac. Presiunea exercitata asupra devenilor totusi isi spune cuvantul si lucrurile iau o intorsatura fericita, chiar si vremea tinand cu UTA, ploaia torentiala facand loc soarelui! Corect nu ar fi fost ca Deva sa castige, totusi UTA chiar daca nu a impresionat, a presat tot timpul si a incercat poarta.
    Jocul bun din amicale, mai ales jocul care l-am vazut la TM, pare sa nu mai reuseasca. Mai este timp insa...

    Golul devenilor vine, pe un contra-atac dupa cum am spus, dar si portarul Iliuciuc mi s-a parut sa aiba partea sa de vina! Pentru aradeni au mai jucat: Luca, Varga, Paclesan, Panin, Radoi, M.Popescu, F. Popescu, Lingurar, Drida (Sziler), Manta. Au mai intrat Stefeliga si Petrut.
    De remarcat as remarca pe Popescu (ambii, atat capitanul Marius, cat si pe Ferencs). Atacul in schimb imi pare foarte slab la UTA. Manta nu impresioneaza, mai obtine cate un fault, dar... e putin zic eu, iar Stefeliga pare depasit si el. Nici Drida nu pare a fi in cea mai buna forma.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •