Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 40 of 40

Thread: isi va reveni DINAMO????!!!!

  1. #22
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by deep purple
    Eu sper sa pice cate doua divizii pe sezon si sa impartaseasca intr-un final soarta Unirii Tricolor. Adica moarte subita.
    Ha, Ha, Ha!
    Vorbeste unul care are ca avatar stema (?) unei echipe ce a murit de vreo juma' de secol, si e dint-un oras care se gaseste in Divizia A doar pentru ca Fulgerul Bragadiru/AEK Bucuresti nu aveau unde sa joace meciurile din prima liga...

    Iar celor care o sug referindu-se la blaturi (Hellvis, Ovy) vreau sa le spun doar atat: HAI SIKTIR d-aici!!! Daca facea Dinamo blaturi in campionatul asta nu se gasea in situatia actuala, iar daca ne referim la trecut, spuneti voi o echipa din Romania care nu a facut!

  2. #23
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Sa fim seriosi, nu retrogradeaza Dinamo. Parca si Steaua a fost undeva pe la subsol in debutul turului. Si nu e vorba aici de "mancat pamantul", ca nu cred ca Rapid "s-a lasat" in meciul cu Craiova. Sunt probleme si la Rapid, de aceea nu sunt chiar atat de sigur ca vor invinge pe Dinamo, desi asa ar fi normal.

    De retrogradat (direct) probabil vor retrograda UTA si Poli AEK. De ce? Intrebati-l pe Mitica Dragomir...

    Oricum e foarte interesanta ascensiunea Stelei si poticnirea Rapidului imediat dupa ce Copos a vrut sa-l dea jos pe Corleone in vreme ce clubul Steaua (prin MM Stoica /fu/ , Piturca etc.) nu stie cum sa il mai pupe stiti voi unde pe acelasi indispensabil presedinte. /fu/ Coincidenta?

    Daca ramane Dragomir presedinte, vreti sa vedeti ca ia Steaua titlul? Asa am eu o banuiala... Sau se impaca Copos cu Mitica si se rezolva.

  3. #24
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    hehehe , ayrton ce poza frumoasa /fu/ /fu/ /fu/
    pai la scorul ala din meciul cu steaua ce mai era de comentat..........NIMIC, mai tragic pt. voi e ca seria neagra nu prea are sanse sa se intrerupa in urmatoarele 2 etape
    dar la anu sigur luati 6 din 6 de la poiana campina

  4. #25
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Daca facea Dinamo blaturi in campionatul asta nu se gasea in situatia actuala
    Iaca si nostalgicul!

  5. #26
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1

    asa sunt ei

  6. #27
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Tocmai, ca nu sunt nostalgic, si cei ce traiesc in trecut o dau inainte cu blaturi, comunisti, si alte lucruri ingopate... Si tocmai contrariul am vrut sa-l subliniez: spuneti ca Dinamo joaca slab, ca daca merge tot asa poate intra in hora retrogradarii (Doamne-fereste!!!), ca avem jucatori fara valoare, etc... sa vorbim despre prezent, chiar daca nu-mi convine, dar ce e drept e drept, si eu am puterea sa recunosc: Dinamo nu dovedeste ca are valoare acum... Dar daca unii nu pot scapa de anumite complexe, asta e...

    Oricum, pentru mine nu conteaza pozitia in clasament, eu tin cu Dinamo si voi tine intotdeauna, indiferent de jucatorii din lot: "Ultras per i colori, no per giocatori!"

    Forza Dinamo!!!

  7. #28
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Cel mai devreme la anul...si sa nu fie campioana in B1 drak
    hai Romania

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    dupa revolutiile care au avut loc la dinamo la toate nivelurile, ar fi normal sa retrogradeze, dar ce se joaca inca la noi nu se poate numi campionat... atata timp cat jocurile se fac in culise cu tatuca jean in rol de dirijor, si nu pe terenul de fotbal...
    dinamo o echipa care are un singur titlu castigat corect, cel cu Lucescu...
    este cea mai blatista echipa din istoria fotbalului romanesc, cea mai urata, cu cei mai putini suporteri, si va dispare in curand de pa scena atunci cand campionatul se va disputa corect, iar politia romana se va ocupa de treburile cetatii si va renunta la activitatile extraprofesionale

  9. #30
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    ayrton, si dinamo din mila cui a aparut in divizia A? Eu inca n-am vazut anuntul cu "vand echipa de fotbal cu tot cu loc" dat in ziar de proprietarul Unirii Tricolor.
    P.S. Vad ca pentru tine e o mandrie faptul ca cei care au infiitzat echipa ta au desfiitzat-o prin abuz de putere pe a mea. Asa te dai de gol. Vezi ca rezultatele "excelente" de acum se pot datora metodelor la fel de bune de a juca jocul inaitea fluierului de inceput de pe vremuri. Mult succes in divizia B unde echipa ta va poposi un tur... ca la iarna va fi desfiintzata.

  10. #31
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Hm se pare ca la moda e vorbitul de funie in casa spanzuratului. Poli AEK e in acest moment echipa care va retrograda in B si nu vad de ce ar mentine-o cineva in continuare in acel caz.

    Personal ma intristeaza faptul ca echipele din Ardeal sunt pe ultimele locuri in clasament; parerea mea e ca e nevoie de ele in A... dar nu sunt de acord ca echipele sa promoveze / retrogradeze in functie de traditie (cum ar vrea ardelenii).

    In mod cert Dinamo isi va reveni. Intrebarea e cand. Parca ar astepta pur si simplu sa se incheie o data campionatul si sa se termine cu cosmarul... psihic sunt la pamant.

    Asta e, dar ii dezaprob pe cei care se bucura de astfel de situatii... joaca tu bine, nu te bucura ca joaca altii prost... ca de aia o luam non-stop in cupele europene.

  11. #32
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    imi plac cuvintele suporterului dinamovist de mai sus... "joaca tu bine nu te bucura de altul ca joaca prost" asta ar fi un lucru care ar fi foarte bine din pacate nu am vazut cam de multisor in romania un meci de talie internationala... cred ca in sezonul 1999-2000 steaua - dinamo 1-1 a fost poate cel mai bun meci din ultimul deceniu... oricum nivelul fotbalistic din romania este foarte slab dar cam asa este cam in tot estul europei.... toate echipele care joaca bine se bazeaza pe pragmatism si nu pe spectaculozitate.
    cat despre dinamo... ei bine cred ca este in pericol sa realizeze un record negativ... are momentan 6 meciuri consecutive pierdute (din 6) si urmeaza cateva meciuri grele si in continuare... gloria in deplasare ... fc national acasa (nu sunt sigur dar banuiesc) si apoi probabil tot in deplasare.... iar echipa arata jalnic... asa ca daca dinamo nu se trezeste devreme chiar va ajunge sa se bata pentru evitarea retrogradarii

  12. #33
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    cristi tata, la anu la matineu cu zeama de varza va reveniti

  13. #34
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Asa suntem noi romanii, pana nu ne ajunge cutitul la os tot mai speram intr-un miracol. Oricum, e clar ca Dinamo poate mai mult decat atat si suficient pentru a termina in primele 10 campionatul. Dar trebuie sa inceteze sa astepte interventia divina si sa se puna pe munca.

  14. #35
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    isi revine dinamo, in B

    isi revine la Vladivostok poate

    dinamo nu isi va mai reveni niciodata

  15. #36
    gonzales
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    spurcatii nici nu ar trebui sa deschida gura despre DINAMO. Din cate imi aduc aminte anul trecut se scanda PITI, PITI, DU-I IN B!!! Cat despre gunoieri ce sa mai vorbim...ei cunosc atmosfera din serie B si sunt mai autorizati sa ne impartaseasca din experienta lor bogata. N-o sa aveti voi bucucria sa ne vedeti in B NICIODATA.
    FORZA DINAMO! SOPRA TUTTI SIAMO NOI...
    /fu/ sTEAUA SI rAPID

  16. #37
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    poate isi va reveni dinamo nu se stye /fu/ poate
    poate savadeam la sfarsyt

  17. #38
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    isi revine bah...

  18. #39
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    las ca vedeti voi maine in cupa cine e cu adevarat Dinamo...o sa va fie rusine ac ati avut vreodata tupeul sa va legati de RedDogs!
    pentru dinamovisti:haideti fratilor sa fim alaturi de ei,si mai ales va rog...nu-l fluierati pe Danciulescu!!!sper ca de data asta sa se incheie odaaata acest conflict!!!!!!!!

    FORTZA DINAMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  19. #40
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Dinamo si-a revenit!

  20. 21st August 2010, 09:32
    Reason
    offtopic

  21. 21st August 2010, 10:07
    Reason
    sa nu dezgropam mortii

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •