Results 1 to 5 of 5

Thread: Alexandre Vinokourov

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    26
    Reputatie
    1

    Alexandre Vinokourov

    Alexandre Vinokourov a castigat "Cursa Soarelui" pt. a doua oara chiar daca a fost urmarit de ghinion in urma decesului bunului sau prieten Andrei Kivilev, mort in urma unui tragic accident in etapa a doua///el dupa cum stim era printre favoriti///bravo Alexandre Vinokourov!!!

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    VINOKOUROV merita tot respectul pentru ceea ce a facut. Nu am mai vazut in nici un alt caz atat devotament fata de un prieten decedat. Lacrimile lui sunt mult mai importante decat victoria in PARIS-NISA...

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    26
    Reputatie
    1

    Alexander Vinokourov

    Quote Originally Posted by DORIN_COJO
    VINOKOUROV merita tot respectul pentru ceea ce a facut. Nu am mai vazut in nici un alt caz atat devotament fata de un prieten decedat. Lacrimile lui sunt mult mai importante decat victoria in PARIS-NISA...
    ///nu-l prea placeam pe Vinokourov inainte dar acum se inumara printre preferatii mei ///m-a socat moartea lui Andrei Kivilev dar mi-am revenit si acum mai mult ca oricand cred in purtatul castii

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    24
    Reputatie
    1

    Re: Alexander Vinokourov

    Quote Originally Posted by catalin_manea2002
    ///nu-l prea placeam pe Vinokourov inainte dar acum se inumara printre preferatii mei ///m-a socat moartea lui Andrei Kivilev dar mi-am revenit si acum mai mult ca oricand cred in purtatul castii
    Chestia cu purtatul castii e un lucru foarte important in ciclism... De altfel, am auzit ca organizatorii Turului Italiei au impus purtatul castii in timpul cursei... Poate ca si celelalte curse ar trebui sa urmeze modelul dat de GIRO... Am evita astfel accidente stupide... S-ar putea salva ciclisti de la moarte... Cred ca din respect pentru KIVILEV, UCI ar fi trebuit sa impuna purtatul castii in toate cursele din calendar.

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    26
    Reputatie
    1

    Re: Alexander Vinokourov

    Quote Originally Posted by DORIN_COJO
    Quote Originally Posted by catalin_manea2002
    ///nu-l prea placeam pe Vinokourov inainte dar acum se inumara printre preferatii mei ///m-a socat moartea lui Andrei Kivilev dar mi-am revenit si acum mai mult ca oricand cred in purtatul castii
    Chestia cu purtatul castii e un lucru foarte important in ciclism... De altfel, am auzit ca organizatorii Turului Italiei au impus purtatul castii in timpul cursei... Poate ca si celelalte curse ar trebui sa urmeze modelul dat de GIRO... Am evita astfel accidente stupide... S-ar putea salva ciclisti de la moarte... Cred ca din respect pentru KIVILEV, UCI ar fi trebuit sa impuna purtatul castii in toate cursele din calendar.
    ///am auzit recent ca UCI va impune portul castii din 2004-s-ar putea sa ma insel insa///e cert ca daca nu se va face odata ceva cu aceasta chestiune foarte importanta de altfel vom ajunge ca vai de noi///insa sunt si multe opinii contradictorii cu care sunt de acord de exemplu Mont Ventoux unde sa porti casca e echivalent cu a sta imbracat cu haine de iarna in mijlocul verii///

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •