View Poll Results: Cum vedeti Liga 1 'pay per view'?

Voters
116. You may not vote on this poll
  • Sunt de acord, o sa dau banii

    14 12.07%
  • Nu sunt de acord, nu o sa arunc banii

    102 87.93%
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 103

Thread: Liga 1 pe Boom TV

  1. #22
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Oferta e mai mult decat generoasa, daca te gandesti la ce ofera Liga lui Mitica in schimb : un campionat in care meciurile mai de Doamne-ajuta se numara pe degete intr-un sezon, zguduit de nesfarsite scandaluri, certuri, declaratii, contradeclaratii, samd. In afara de meciurile "granzilor" (si nici alea intotdeauna) nu ai ce vedea.
    exact, de asta au si facut oferta , nu ai vazut ce audiente au chestiile alea la noi?

  2. #23
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Din "kkt asta de fotbal modern" fc brasov o sa-si plateasca jucatorii,gazul,curentul..si nu din abonamente si bilete
    Pentru mine fotbalul modern inseamna mai mult decat un sponsor local care poate sustine financiar echipa Eu n-am nevoie de mai stiu eu ce investitori la echipa mea favorita; echipa o voi sustine si in divizia D daca ajunge. In fine asta e altceva. Ideea e ca fotbalul modern reprezinta o industrie. Sunt oameni care se folosesc de acest sport sa prosteasca lumea si sa isi umple buzunarele.
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  3. #24
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Foarte bine faci.Sustine-o si in div.D. Insa banii din drepturi tv ,reprezinta o sursa importanta de bani pt sport(in general).Pt tine care-i opusul fotbalului modern?!

  4. #25
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    Cum la noi pomana si moka sunt la moda, ideea ca suporterii sa ajunga sa plateasca pare scandaloasa.
    Insa nu stiu daca akum, insa incet incet acolo se merge. IN romania tv inca e aproape moka, si asta datorita efectului de aburitor national. Insa cum mergem spre lumea civilizata, preturile se vor nivela si in domeniul asta.
    Nu cere nimeni sa fie gratis aceste meciuri.... dar asta nu inseamna ca trebuie sa ajungem ca aia din america, sa platim de fiecare data sume din ce in ce mai mari pentru a vedea un meci de fotbal din campionatul nostru, care este in starea in care este. De platit oricum o facem dand bani firmelor de cablu care sunt deja, deci nu vedem chiar moca Azi va aparea Boom cu boomtv, apoi va aparea Explozia cu explozia tv... ce vom face? vom plati in fiecare abonamentul si costurile de instalare? sa fim seriosi... Se vede ca locuisti peste ocean... cand zic super bowl zic totul despre ceea ce se intampla acolo la voi pe continent.
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  5. #26
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Se mai prinde Radio Romania ? ( ce vremuri )

  6. #27
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NORGEMAN View Post
    Nu cere nimeni sa fie gratis aceste meciuri.... dar asta nu inseamna ca trebuie sa ajungem ca aia din america, sa platim de fiecare data sume din ce in ce mai mari pentru a vedea un meci de fotbal din campionatul nostru, care este in starea in care este. De platit oricum o facem dand bani firmelor de cablu care sunt deja, deci nu vedem chiar moca Azi va aparea Boom cu boomtv, apoi va aparea Explozia cu explozia tv... ce vom face? vom plati in fiecare abonamentul si costurile de instalare? sa fim seriosi... Se vede ca locuisti peste ocean... cand zic super bowl zic totul despre ceea ce se intampla acolo la voi pe continent.
    Lasa nu-ti fa tu probleme ca din america vezi sport mult mai mult si mult mai ieftin decat iti imaginezi tu. Ce e cu superbowl> e pe televiziunea publica. La fel ca si nfl si nhl.
    e just ca platesti firmele de cablu, doar ca in romania televiziunile, alimentate de bani negri si de dorinta de cota de piata pentru prosteala nationala, isi vand programele mult mai ieftin decat in restul lumii, inclusiv in europa.
    Insa asta se termina.

    Dincolo de asta, eu nu vad care e problema, si care e diferenta intre boom tv si kanal D spre exemplu.
    Oamenii platesc la liga suma cea mai mare si iliga isi vinde drepturile la cel mai bun pret posibil.
    NU inteleg ce treaba au suporterii aici. Daca vrei sa vezi, iti iei boom tv. Si pe de alta parte, si boom tv au tot interesul ca sa aiba cat mai multi abonati. Cum a umplut Digi tv romania, ce daca vin si astia.
    Si cine zice ca doar ei o sa transmita? pot vinde diverse meciuri sa le transmita alte televiziuni.

  7. #28
    senior gi0nel's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bistrita
    Posts
    231
    Reputatie
    1
    Daca nu aveti boom furati si voi de la vecini. Eu asa as face doar suntem in Romania si de ma toarna careva le sparg capul. Chiar daca ia Boom sau nu nu ma intereseaza prea tare. Decat CFR si Gloria sa le vad ca restu n-au valoare in campionat... deci din partea mea poa sa ia si explozia tv k de la mine nu fac rating prea mare... cel putin pt liga 1
    FORZA!!![COLOR="Blue"]vampirii albastri!!![/COLOR]

  8. #29
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    hehe...biletu la meci e scump a? ) lasa ... din partea mea sa fie ca in alte tari abonamentu sa aiba un scor enorm ca sa vina lumea la stad ...si asa acuma e mai sigur pe stad nu? )))))
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  9. #30
    DINAMONIZAT DinamoBoy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Dej
    Posts
    654
    Reputatie
    1
    ce-i aia boom? Un mare boooom! :|
    [FONT="Arial Black"][/FONT][COLOR="Red"][SIZE="3"]PESTE TOȚI ȘI TOATE-N LUME
    ESTE DOAR UN SINGUR NUME:[/SIZE]
    [B][SIZE="3"][SIZE="3"]DINAMO[/SIZE][/SIZE][/B][/COLOR]

    [COLOR="Black"][B][SIZE="3"]Pe Casa Poporului,Canta Cucuveaua
    DINAMO Si Cu "U"CLUJ dau **** Lu` steaua[/SIZE][/B][/COLOR]

  10. #31
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Gata cu fotbalul moca... s-a terminat cu pomana...dupa Primera, Premiership si Serie A ...Liga 1 ... era normal sa mearga la pay tv...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  11. #32
    junior
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    63
    Reputatie
    1
    Nasu Mitica precis nu e actionar la Boom-TV asta (acum aud de el prima oara), dar se gaseste vreo ruda de gradul 4-5 care sa fie (traieasca teoria conspiratiei). Oricum din partea pot sa fie meciurile meciurilor ca de dat bani tot nu o sa dau.

  12. #33
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Deci dom'le... care e treaba... asa de rahat cum e liga noastra tot mai bine ma uit la fotbal decat la "alternativele" care exista la orele alea... Vorbim aici de "Surprize surprize" sau mai rau. Ziceti-mi voi la ce te poti uita sambata sau duminica la pranz...
    Si oricum planuiesc sa imi pun Boom pt Primera... imi lipsesc meciurile Barcelonei si ale Realului.

    De fapt raspunsul meu ar fi: nu sunt de acord, dar o sa dau banii

  13. #34
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SORENSEN View Post
    Gata cu fotbalul moca... s-a terminat cu pomana...dupa Primera, Premiership si Serie A ...Liga 1 ... era normal sa mearga la pay tv...

    foarte bine, cine vrea sa vada fotbal de calitate sa plateasca
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  14. #35
    UTA the Best! adymax's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chicago
    Posts
    119
    Reputatie
    1
    Cine e in Ro sa merga la stadion sau sa plateasca la Boom iar cine e afara sa se roage ca-l da cineva pe net. Foarte simplu!!

  15. #36
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Sa mai puna taxa pe aer...si ne-a rezolvat pe toti...!!!

  16. #37
    UTA the Best! adymax's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chicago
    Posts
    119
    Reputatie
    1
    Ultras,
    Ai vrut capitalism platesti, nimic nu e gratis.

  17. #38
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Deci tre` sa cautam baruri abonate la boom

  18. #39
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    se pare k va trebui sa vedem meciurile pe net cu sopcastu, cum facem cu meciurile din campionatele straine...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  19. #40
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kerosene View Post
    Deci tre` sa cautam baruri abonate la boom
    o alternativa f buna
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  20. #41
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Adevarul ca avem si un campionat intern cu care sa ne "mandrim". Pai sa mai si platesc cand ma ia somnul la un meci din Liga 1? Asta chiar ca e o gluma!
    Bine ca exista internetul si site-uri unde poti urmari rezultatele live!

  21. #42
    incepator LegionRo's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Orastie
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Urata treaba , dar cu bani aia poate mai ridica si cluburile ceva nocturne , renovari , bla bla , oricum nu tre sa ne cumparam noi "BOOM TV" sunt sigur ca barurile si terasele or sa aiba ,ii fain sa vezi STEAUA-DINAMO linistit la masa cu preteni cu cu o bere in fatza , asta fiind vorba de meciurile de top care le numeri pe o mana intr-un sezon , cat despre restul vb lui BlueEnergy mai bine imi cumpar somnifere k ii mai ieftin . Oricum pt romanul de rand abonamentul ala il ustura la ficatzi ,astia au impresia k suntem caini , ne ciupesc din toate partile!
    Last edited by LegionRo; 26th January 2008 at 01:09. Reason: mam grabit si am uitat
    Drink coffee , do stupied things faster with more energy!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •