Page 15 of 16 FirstFirst ... 513141516 LastLast
Results 295 to 315 of 318

Thread: Off-topic intre sahisti si discutii despre Cupa OLS

  1. #295
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Lordule, dai un raspuns?...Ieri am gresit, recunosc, dar hai sa trecem la treaba.
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  2. #296
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Apare el, mereu a respectat termenul. O sa ne si ajute ca intotdeauna prietenul leodacin daca il rugam sa o faca
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  3. #297
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Ei uite ca de data asta nu o sa va ajut . Spala-te pe cap cu lordul , eu nu am fost de acord cu inscrierea lui in competitie , tocmai pt acest motiv .

  4. #298
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Bine draga, ia sa vezi ca o sa-si joace meciurile la timp
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  5. #299
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Hai Lordule, sa le aratam scepticilor ca se poate...
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  6. #300
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    Bine draga, ia sa vezi ca o sa-si joace meciurile la timp
    Ia sa vad .

  7. #301
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Lordule, e ultima incercare: propun sa jucam azi, 19.03.2009, intre orele 17,00-20,00.
    Daca nici acum nu-mi raspunzi, sunt dispus sa cedez partida!
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  8. #302
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Cala, termenul pentru prima etapa e pana sambata la ora 20
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  9. #303
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    De zile intregi il rog sa-mi spuna o data de disputare convenabila. Fiecare avem si alte probleme, e normal sa ne punem de acord din timp, nu asa, la limita...E foarte probabil ca sambata sa nu pot juca, nu?
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  10. #304
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    15th March 2009, 20:31
    LordulCapdeMort
    Banned Join Date: Jan 2007
    Location: Iasi/Piatra Neamt
    Echipa favorita: Dinamo ,Manchester,Barca,Juve
    Age: 19
    Posts: 8,236


    Calandrinon propune te rog o dată și o oră pt partidele noastre , ca să vedem ce și cum


    17th March 2009, 21:57
    LordulCapdeMort
    Banned Join Date: Jan 2007
    Location: Iasi/Piatra Neamt
    Echipa favorita: Dinamo ,Manchester,Barca,Juve
    Age: 19
    Posts: 8,236


    Cala mâine la 13.30 jucăm ?


    Cala , dupa cum vezi si el a propus . Trebuia sa stii pana acum ca Lordul este bannat si este singurul loc pe Valea Plangerii unde poate posta .

  11. #305
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Am primit PM de la el, putea sa faca la fel; dar nu conteaza, fie cum o fi. Pot juca doar dupa orele 14,30-15...
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  12. #306
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Ulysses-Geografu 1-0, dupa o prima partida foarte echilibrata.Continuarea, la ora 21
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  13. #307
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Am urmarit postarile participantilor din editiile anterioare si pot spune ca numai sahisti de calitate a adus dinamo. Toti au la echipa favorita: Dinamo (Calandrinon, Leodacin, Hakerberry Finn, Pax Romana, Lloyd Banks) ... sa "ma fac" si eu Dinamovist, poate castig editia "Calandrinon"
    Last edited by Denis; 3rd May 2009 at 07:58.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  14. #308
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Sa ne intelegem Rave , eu nu am facut Sah de performanta , eu joc si am jucat pana acum de placere . Pt mine este un hobby sahul . Nu ma baga pe mine alaturi de Cala . Pax Romana , Dogul Haker , care au facut performanta .
    Nu merit aceasta onoare . Ei sunt cu mult mai buni decat mine .

  15. #309
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Am zis sahisti de calitate, nu sahisti de performanta. Oricum, am urmarit cateva partide de-ale tale, si joci foarte bine.

    PS: Doar am vrut sa fac observatie la faptul ca toti sunteti dinamovisti. M-as face si eu dinamovist daca as putea fi si eu considerat in grupul marilor sahisti de pe OLS.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  16. #310
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Toti concurentii facem parte din grupul marilor sahisti de pe OLS . Deci si tu . Pt asta nu trebuie sa te faci Dinamovist .

  17. #311
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Userii OLS nu mai au chef de Sah. Am deschis editia 21 si nu prea se inghesuie lumea. Pana acum doar 2 doritori.

  18. #312
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ca orice dinamovist, joc si eu sah . Nu de performanta, dar am spoit in tinerete cateva volume de-ale lui Gorghiu, aaa, pardon, Gheorghiu, la palatul copiilor (unde eram dus fortat, ca la cor si biochimie ma refuzasera ) si as vrea sa iau pulsul doritorilor de una mica Nu am jucat niciodata in competitii. La scara blocului faceam ravagii, aveam un stil fluent, un sah total caracterizat in special prin sacrificii involuntare. Poate revergoreaza Leo traditia sahista a ols-ului cu o organizare de nota 10. Asteptam
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  19. #313
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Nu mai sunt sahisti pe forum din pacate.

  20. #314
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    acum am vazut ca exista asa ceva pe ols. cum ma "Off-topic intre sahisti..."?

    nici nu ma mir ca e plin de dinamovisti pe aici. la cat se pricep la fotbal....

  21. #315
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    ce thread ! pff...poate dupa 15 noiembrie facem un sah @Capitanu.Burcea
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •