Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 76

Thread: scrieti macar un motiv pentru care va sustineti echipa favorita

  1. #43
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    ok
    Free Sevilla!!!!

  2. #44
    junior No1Fan's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    100% utist
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Sunt o gramada...Am un vecin in varsta, care a apucat sa traiasca vremurila de glorie ale UTA-ei, si am inceput sa merg la meciuri cu el, si imi explica diferite lucruri...

    Apoi am ajuns sa imi placa atmosfera, acea explozie de bucurie cand le dadea UTA gol, sa zicem si fanatismul unor suporteri desi poate e gresit spus fanatism, mi-a mai placut faptul ca toti sau aproape toti veneau cu sepci, fulare, tricouri si alte improvizatii cu care sa arate atasamentul lor fata de echipa...

    Mai sunt multe alte lucruri poate pe care nu le numesc pentru ca acuma sunt in fata calc, si nu pe stadion ca sa imi vina toate, in plus sunt unele lucruri care nu le poti descrie, pur si simplu asta e echipa mea, asta imi place... cu ei tin

    P.S. Cool topic, mersi ca mi-ai dat posibilitatea ca sa spun toate astea
    [COLOR=Red] Forzza UTA[/COLOR]

  3. #45
    junior
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    62
    Reputatie
    1
    sa dai o bere pt asta
    adevarul e ca STEAUA are 20 de cupe dar se mai incurca lumea in ele ca de ''e multe '' cum ar spune rapidistii
    in voi restu normal ca nu va incurcati ca nu prea aveti ce sa numarati
    si daca imi aduc aminte uta parca are 6,nu stiu sigur,sa ma corecteze no1fan daca gresesc, in locu vostru rapidistilor miar fii rusine sa mai vb
    pentru STEAUA traim , pentru STEAUA murim , pentru STEAUA ucidem

  4. #46
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    E trist ca steaua are astfel de suporteri !
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  5. #47
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    ce sa zici si tu acuma....
    Free Sevilla!!!!

  6. #48
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    38
    Reputatie
    1
    Cel mai trist nu e ca steaua are astfel de suporteri ci faptul ca ii are !
    E foarte trist ca dupa atatia ani de ciuma rosie mai sunt inca unii care se confunda cu acest sistem ! Pacat !!!!!

  7. #49
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Pe mine nu ma deranjeaza..Ei cu ale lor, noi cu ale noastre.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  8. #50
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Ii dau dreptate , Steaua are multe trofee , si mai poti gresi !
    Palmaresul Stelei :
    http://www.steauafc.com/main.php?cat...=club&limba=ro
    21 Campionate nationale
    20 Cupe ale Romaniei
    4 Super Cupa a Romaniei
    1 Liga a Campionilor
    finalista , si semifinalista
    1 Super Cupa a Europei
    zdrobitor palmares fata de oricare alta echipa din Romania !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  9. #51
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Craiova este cea mai buna si iubita echipa din Romania, restul nu conteaza.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Un singur motiv, pentru simplul fapt ca este nou : este singura echipa din Romania care a reprezentat shi continua sa reprezinte cu demnitate fotbalul romanesc in Cupele Europene! Singura echipa care nu se face de rushine, care nu sufera "accidente" shi care nu pierde calificarea dupa 2-0 la pauza; in deplasare!

    Quote Originally Posted by be_real
    E foarte trist ca dupa atatia ani de ciuma rosie mai sunt inca unii care se confunda cu acest sistem ! Pacat !!!!!
    Daca te straduieshti putzin s-ar putea sa mai gaseshti zapada pe-afara. Foloseshte-o sa te freci nitzel pe fatza! Poate itzi revii! Nu de alta, dar vad ca ala care face confuzii eshti tu!
    ex-alpopa

  11. #53
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    si voi stelistilor tzinetzi cu steaua pt nr de cupe si campionate luate????????ce suporteri sunteti voi.......................vai vai ce sa ne facem!

  12. #54
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pustoai-k
    si voi stelistilor tzinetzi cu steaua pt nr de cupe si campionate luate????????ce suporteri sunteti voi.......................vai vai ce sa ne facem!
    Nu !
    Nu de aia !
    Iti dai seama de cite ori am fost noi fericiti datorita lor !
    Si de cite ori v-a facut pe voi Rapidu' fericiti , ca acuma sa nu-mi spui ca nu te bucuri daca veti fi campioni !
    Da nu veti fi !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  13. #55
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Pai iti dai seama ca nu am cum sa nu ma bucur cand castigam ceva....un meci...o cupa....un campionat....

    Majoritatea stelistilor pt asta tzin cu steaua....pt trecutul ei.....pt ca stiu si ei ca steaua a fost la vremea ei o echipa buna si a ajuns si a facut...dar ma rog....mai exista si exceptii poate tu esti una dintre ele.....

  14. #56
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Tzin cu Dinamo, pentru ca toata familia mea e dinamovista si de mic am urmarit meciurile lui Dinamo. Am trait intr-un mediu de dinamovisti inraitzi si am ajuns sa ma identific cu Dinamo. Am mers la multe meciuri si am cantat alaturi de adevaratzii suporteri si n-o sa uit niciodata meciul cu Spartak, atunci cand au marcat rusii din 11 metri si eram practic iesitzi din competitzie. A fost un meci unic si cred ca a fost esentza lui Dinamo din ultimii ani. Am cantat alaturi de galerie pana la sfarsitul meciului, si am avut cea mai puternica traire pe care ar putea-o avea cineva pe un stadion, pentru ca am fost trup si suflet cu echipa din teren, si chiar daca a fost un esec, a fost mult prea frumos si intens. Doresc tuturor sa aiba parte in viatza, pe langa mari victorii, momentele de esec de maniera asta. Motivele de genul tzin cu cea mai titrata echipa mi se par cam aiurea, dar comoditatea rezultate din astea are. Am intalnit zeci de stelisti care habar n-au cate campionate si cupe are echipa lor, dar ei tzin cu ea, pentru ca au auzit ca "e cea mai tare". Cunosc in acelasi timp si o multzime de dinamovisti. Marea diferentza o reprezinta, cum spunea cineva mai sus, fanatismul si dragostea pentru echipa. Pentru ca un dinamovist nu tzine cu Dinamo pentru palmaresul ei, ci pentru ca a trait momente mai mult sau mai putzin fericite alaturi de echipa.
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sabin
    am ajuns sa ma identific cu Dinamo.
    E foarte grav ce zici! Shi vorbesc cat se poate de serios. A te identifica cu Dinamo este precum te-ai identifica cu neseriozitatea, lipsa de respect pentru cei din jur shi mai ales cu ingamfarea. Pentru ca, shi o spun cu parere de rau, asta a ajuns Dinamo sa transmita in ultimul timp. Cel putzin in materie de fotbal.
    ex-alpopa

  16. #58
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Mai istetzime intruchipata, ce inseamna pentru tine fotbal? Ceea ce se intampla in teren, ceea ce joaca o echipa, sau ce atmostera de stana face JJ in jurul Stelei? Acu' pe bune, tu vorbesti serios sau foarte serios?
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  17. #59
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Vorbeste cat se poate de serios.

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    E chiar atat de greu sa-tzi dai seama ca actulala conducere de la Dinamo nu are pic de respect pentru suporteri, pentru performantza shi pentru culorile clubului?! Atat am de zis, incepem sa devenim off-topic shi se supara "el lider maximo"!
    ex-alpopa

  19. #61
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Lasa ca nu se supara Vadim. Tu te identifci cu jiji si memeaca?

  20. #62
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Alpopa, tu devii off topic daca tzii cu tot dinadinsul sa ataci ceva spus de mine. Cred ca te duce capul sa-tzi dai seama ca nu pe conducerea lui Dinamo o iubesc eu, ci echipa. Daca nici ce-am scris mai departe nu te-a lamurit atunci ok... Cum spui tu... Eu am scris destul despre "brilianta" conducere pe care o are Dinamo la ora actuala si nu cred ca e cazul sa precizez in fiecare post special pentru tine. Chiar azi m-am contrazis cu "fratzii" mei dinamovisti pe subiectul Marica...
    Daca tzii neaparat sa comentezi ceva, zii si tu una mai buna, spre exemplu cum incearca nea' Gica (mai bine zis a incercat, ca vad ca a disparut ironia lui de firma).
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  21. #63
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Lasa ca nu se supara Vadim. Tu te identifci cu jiji si memeaca?
    Chiar crezi ca-shi are rostul o astfel de intrebare?! Tzi-am mai zis doar, mai are multe de facut Gigi ca sa ne arda buza dupa el shi mai are mult de crescut Steaua in ochii noshtrii ca sa ne putem considera cu-adevarat parte din ea. Pentru ca eu unul imi dau seama cat de neinsemnata e partea mea din Steaua; efectiv nici nu se vede. Traiesc cu sperantza ca intr-o zi voi putea spune shi eu : "Uite! Bucatzica aia e asha cum vreau eu!" Dar nu voi putea niciodata sa ma identific cu totul cu un club, fie el de fotbal sau de altceva. Shi cred ca nimeni nu poate, de-aia mi se pare atat de aiurea cand cineva o spune.
    ex-alpopa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •