View Poll Results: Este justificata amanarea?

Voters
43. You may not vote on this poll
  • Da

    11 25.58%
  • Nu

    32 74.42%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 69

Thread: Sunteti de acord cu amanarea Diviziei A?

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pustoai-k
    sa vezi ca nu o sa fie asa!
    LOL Itzi spun eu ca asha o sa fie! Shi ce anume te deranjeaza?! Nu vrei sa avem shi noi un stadion "european" ?
    ex-alpopa

  2. #44
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    LOL Itzi spun eu ca asha o sa fie! Shi ce anume te deranjeaza?! Nu vrei sa avem shi noi un stadion "european" ?
    Nu am zis ca nu vreau....dar de ce tocmai steaua?????

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pen' ca pana una alta numa' la Steaua are cineva curajul sa bage bani in ceva ce nu-tzi aduce profit (cel putzin nu profit imediat).......
    ex-alpopa

  4. #46
    senior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    249
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by alpopa
    numa' la Steaua are cineva curajul sa bage bani in ceva ce nu-tzi aduce profit
    Banuiesc ca din lipsa aia acuta de profit si-a facut/cumparat nea Gigi alea 12136916381de vile,73103710740274207 de telefoane si 66796907886976 de masini(+1 partid),nu-i asa?

  5. #47
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Pen' ca pana una alta numa' la Steaua are cineva curajul sa bage bani in ceva ce nu-tzi aduce profit (cel putzin nu profit imediat).......
    da "sigur"...............ca Becali nu a castigat deloc din fotbal......nu????

  6. #48
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pustoai-k
    da "sigur"...............ca Becali nu a castigat deloc din fotbal......nu????
    Inca nu !
    Achizitii de jucatori ( Dica - cel mai scump transfer in aceasta iarna )
    Plata salariilor , primelor etc ( jucatorii Stelei au cele mai mari contracte )
    Stagii de pregatire a echipei , cazate doar la patru si cinci stele .
    Achizitionare nocturna ( 11 miliarde lei , montat scaune 400 mii euro , tehnica japoneza la intrarea in stadion 250 mii euro , cumparat tribunele modernizate 33 miliarde lei , adus covor de iarba din Olanda 100 mii euro etc )
    etc
    Toate sunt din buzunarul lui !!!!!!!!!!!!
    Cine a mai facut asa ceva ?
    Zgircopos ?
    sau banditii din conducerea lui Dinamo ?
    poate procuratorul Rapidului : Dinel olteanu' ?
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  7. #49
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Si cat de prost poate fi un om incat sa investeasca atatia bani intr o echipa si sa nu scoata nimic ???? Ti-am zis!!nu mai le lua apararea la toti mafiotii......ca asta e Becali...un mafiot!

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Fratzii mei shi surorile mele! Voi ganditzi?! Ce bani shi-a scos Becali din fotbal?! Din ce?! A cashtigat Champions League sau a vandut vreun jucator de 25 de milioane shi nu shtiu eu?! Imi place ca-l facetzi "mafiot"! Asta e buna....Nu va cer sa o demonstratzi dar macar sa-mi spunetzi shi mie de ce o facetzi.
    ex-alpopa

  9. #51
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Bai nene si tu zici ca Becali e un om corect nu?daca tu zici asa o fi......nu stiu cum si cu ce gandesti!!!

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Eu nu spun decat atat : "De ce-l consideri pe Becali <<Mafiot>> ?". Asta am intrebat. E greu de dat raspunsul ?!
    ex-alpopa

  11. #53
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    se pare ca pana la urma amanarea restartului diviziei a , a fost justificata tinand cont cum aratau terenurile de joc(sambata).

  12. #54
    senior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Achizitii de jucatori ( Dica - cel mai scump transfer in aceasta iarna )
    Plata salariilor , primelor etc ( jucatorii Stelei au cele mai mari contracte )
    Stagii de pregatire a echipei , cazate doar la patru si cinci stele .
    Achizitionare nocturna ( 11 miliarde lei , montat scaune 400 mii euro , tehnica japoneza la intrarea in stadion 250 mii euro , cumparat tribunele modernizate 33 miliarde lei , adus covor de iarba din Olanda 100 mii euro etc )
    Capacitatea de a baga direct castigurile in buzunar fara sa platesti un leu impozit si de a face inginerii financiare cu terenurile armatei:nepretuita.
    Sunt unele lucruri pe care nu le poti cumpara.Pentru toate celelalte exista NeaGigi

  13. #55
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Hahahahaha! Asta e buna. Cred ca ar trebuii sa fie sloganul PNG.

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Foarte ingenios Razvane! Cu toate astea, poate ne spui shi noua cum de ai ajuns la concluziile cu impozitu' shi ingineriile financiare. Ca vad ca totzi o spun dar nimeni n-o dovedeshte!
    ex-alpopa

  15. #57
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Uite ca pe asta ai ratat-o alpopa. inginerii financiare cu terenuri, ce vrei sa-ti desenez o harta a Piperei? Vrei alte amanunte decat cele aparute in presa? iar platirea impozitelor si pe asta a declarat-o idiotul cand era vorba ca nu plateste cei 4% la transferuri catre FRF. A spus atunci ca nu vrea sa plateasca aceste 4& si ca in acest caz va expatria suma de bani prin niste firme din Cipru, parca. In moment ce va face asta inseamna ca nu va plati nici taxele la stat. asta am inteles eu insa poate eu sunt prost si de fapt expatrierea banilor in acest context inseamna altceva.

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Aham. Deci sa-ntzeleg ca omul a furat la greu la viatza lui! Mai sa fie! Cum se face ca nu se ia nimeni de el?! Nu-mi spune, e mai "jmecher" decat SOV, decat Vacaroiu sau decat Catarama?! Cat despre ce intzelegi tu despre impozit : nu eshti prost! probabil chiar asha a zis; dar din moment ce nimic nu contravine legislatziei (in cazul in care ar "expatria" banii, ce dracu o insemna asta?) nu mi se pare nimic anormal. Daca poate gasi o portitza in legislatzie e normal sa profite de ea. Ca orice om de afaceri!
    ex-alpopa

  17. #59
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    E OK! Destept rau omul. E un model pentru societate. De ce nu se ia nimeni de el? Pentru ca suntem in Romania. De aia. Insa traiesc in speranta ca nu o sa scape. Ce inseamna a expatria banii? Inseamna ca de fapt clubul Steaua sau persoana fizica sau juridica Jiji Becali nu-i apartin banii luati pe transferuri. daca el insa face folos de acest bani atunci este evaziune fiscala si puscarie. dar cum spuneai e un om de afaceri, nu?

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Shi eu traiesc cu sperantza ca totzi marii hotzi sa fie "trashi in tzeapa" la un moment dat. Daca se dovedeshte ca shi Gigi e unul dintre ei nu voi face exceptzie. Deci sa nu intzelegi ca sunt de acord sa faca ilegalitatzi. Doar ca atat timp cat totul e legal nu ai de ce sa te iei de el!
    ex-alpopa

  19. #61
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Pai mai omule, tu nu intelegi ca nu e legal. ce naiba vrei mai mult? Parca ai fi avocatul lui sa mor eu ca ma enervezi cu apararea asta a lui. Tu nu poti sa vezi peste iubirea ta a Stelei?

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ieppy! Gigi este unul dintre cele mai cunoscute personaje de la noi, deci sunt sigur ca a atras atentzia tuturor organelor abilitate. Din cate shtiu eu, e in relatzii foarte reci cu PSD-ishtii, deci nu potzi sa-l bagi in vartejul SOV-Vacaroiu-Bivolaru....etc etc. Cu alte cuvinte, nu exista nici o piedica pentru a-l lua cineva la intrebari shi de a-l pune sub acuzare. Shi de ce totushi nu face nimeni asta?! Pentru ca e nepatat! Tocmai de-aia se da el asha breaz : PENTRU CA NU AU CU CE SA-L PRINDA! Shi tocmai de-aia le e frica alora de la PSD de el; tocmai de-aia la Marius Tuca SHOW Catarama a inghitzit sec shi n-a zis nimic cand l-a atacat Gigi. Pentru ca pe omul asta nu l-a prins nimeni cu nimic in neregula shi nu cred ca au cu ce sa-l prinda!

    PS : Ar mai fi o posibilitate : Gigi sa fii facut ceva "manarii" la viatza lui, insa contrastul dintre hotziile lui shi cele ale "nomenclaturishtilor" e prea mare; shi poate ca nu merita riscul de a-l lua la intrebari pe Gigi. Cine shtie ce ar putea sa "sufle" omul despre mai-marii de pe plaiurile mioritice? Dar e putzin probabila varianta asta. La ce gura are Gigi sunt sigur ca ar fi ciripit de mult daca shtia ceva.......
    ex-alpopa

  21. #63
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Ok, te las in plata lui Dumnezeu ca esti incredibil de incapatanat. deci eu iti spun ca el a declarat ca face ilegalitati. A iesit din tara cu 20000 d € si nu la intrebat nimeni nimic, de ce? De ce sa il intrebe de altceva. Esti orb prietene si eu nu suntoftalmolog sa am grija de tine. Incheie subictul ca jiji al tau e un inger si cel mai corect din Europa si cel mai tare om de afaceri si cel mai adevarat om cu cea mai frumoasa personalitate si asa mai departe. Incerc sa-l vad prin ochii tai insa nu pot vedea nimic. De ce crezi? Si sa nu imi vii cu prostii antisteliste ca atunci chiar ca nu mai discutam nimic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •