View Poll Results: Este justificata amanarea?

Voters
43. You may not vote on this poll
  • Da

    11 25.58%
  • Nu

    32 74.42%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 69

Thread: Sunteti de acord cu amanarea Diviziei A?

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    E o aberatzie cu amanatul asta. Astea-s terenurile pe astea sa jucam! Ar trebui ca la inceputul sezonului sa inspecteze gazonul tuturor echipelor, shi daca nu sunt macar de nivelul Rapid-ului sa nu fie acceptate in campionat! Shi ce investitzie au facut ashtia la Rapid daca la prima ploaie "exista pericolul ca terenul sa se rupa" ?!!!
    ex-alpopa

  2. #23
    junior cinx's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Eu nu sunt de acord !!!
    Cred ca asta va deveni regula si la anu si inca 100 de ani. Nici mie nu-mi convine sa inceapa scoala in octombrie. De ce nu incepem in inauarie?!!!

    Hai POLI !!!

  3. #24
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    CINX, daca e de scoala...s-o manince ciinii ! :p

    Mai baieti ! Lasati DIVIZIA A si B sa joace cind vor ! Oricum n-au ce face la vara...
    E bine ca marim numarul echipelor de A acum cind BLATTER se gindeste sa le reduca (de la 20...in jos !) .

  4. #25
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Aici nu se face ce vrem noi, niste bieti suporteri care mergem pe stadioane pentru mizeria din Divizia A ... aici e ce vor presedintii de cluburi, din pacate. Asta au hotarat ei, asta va fii ...

  5. #26
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    100
    Reputatie
    1
    asta e treaba. Daca nu-s stadioane nu se poate juca…. Nu stiu daca vreo echipa iese avantajata din toata harababura asta. Poate doar cele care au adus multi jucatori noi sau antrenori, mai au o saptamana sa se omogenizeze…. Avantajatele ar fi: Rapid, Steaua, Craiova, Bacaul, Petrolul, Brasov Dar cum porcul nu se ingrasa in ajunul Craciunului nu cred ca va face o diferenta mare, mai ales ca unele dintre aceste echipe "avantajate" vor juca una impotriva celeilalte inca din primele 2-3 etape.

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Nu shtiu care-i substratul dar mi se pare ca e ceva putred. Pai ce, intr-o saptamana se indreapta vremea shi se fac super-gazoane?!
    ex-alpopa

  7. #28
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Lasati ca ne facem shi noi cu suprafete de joc sintetice shi nu o sa mai avem probleme...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Milano
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Eu sunt total de acord cu amanarea acestui retur de campionat, dar nu cu o saptamana, ci cu vreo 10-15 ani poate pana atunci Sandu, Dragomir, Iordanescu vor iesi la pensie.

  9. #30
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Milano
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    As mai avea o propunere pentru media si suporterii din Romania.Tratarea cu indiferenta a campionatului de fotbal pe o perioada nelimitata.Nu pot sa nu remarc ce se intampla la Craiova, la Dinamo, la Rapid. Jucatori care abia au facut ochi sunt vanduti ca niste vite.Daca s-ar urmari performanta s-ar pastra o echipa pentru cel putin 2-3 ani intr-o anumita formula. Dinamo cea de acum 2 ani era o alta echipa, Craiova se schimba in fiecare an, la Rapid a venit la conducere un hot. Pana cand nu se vor stabili niste reguli clare, ca de exemplu pastrarea pentru cel putin 2 ani a unui jucator proaspat cumparat(nu vanzarea dupa 2 luni pentru ca a ajuns la o echipa din capitala), stabilirea unei limite minime de varsta pentru jucatorii vanduti in strainatate(ex. 23 ani), fotbalul la nivel de club in Romania va pieri incet-incet.
    Actualii conducatori urmaresc numai interesele proprii. Fotbalul ca si pestele de la cap se impute.
    Astept raspunsuri si eventual alte propuneri sau completari.

  10. #31
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alin28
    As mai avea o propunere pentru media si suporterii din Romania.Tratarea cu indiferenta a campionatului de fotbal pe o perioada nelimitata.Nu pot sa nu remarc ce se intampla la Craiova, la Dinamo, la Rapid. Jucatori care abia au facut ochi sunt vanduti ca niste vite.Daca s-ar urmari performanta s-ar pastra o echipa pentru cel putin 2-3 ani intr-o anumita formula. Dinamo cea de acum 2 ani era o alta echipa, Craiova se schimba in fiecare an, la Rapid a venit la conducere un hot. Pana cand nu se vor stabili niste reguli clare, ca de exemplu pastrarea pentru cel putin 2 ani a unui jucator proaspat cumparat(nu vanzarea dupa 2 luni pentru ca a ajuns la o echipa din capitala), stabilirea unei limite minime de varsta pentru jucatorii vanduti in strainatate(ex. 23 ani), fotbalul la nivel de club in Romania va pieri incet-incet.
    Actualii conducatori urmaresc numai interesele proprii. Fotbalul ca si pestele de la cap se impute.
    Astept raspunsuri si eventual alte propuneri sau completari.
    Ce ar fi ca la locul tau de munca sa nu te lase patronul sa pleci decat dupa 30 de ani chiar daca ai o oferta mult mai avantajoasa????
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  11. #32
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Abia asteptam sa inceapa returul. A fost o pauza asa de lunga ca, probabil toti microbistii erau nerabdatori sa vada meciuri pe viu sau la televizor. Insa trebuie sa recunoastem ca majoritatea terenurilor lasa de dorit si daca ar fi inceput acum numai spectacol nu ar fi fost, mai ales ca un teren prost afecteaza in primul rand echipele tehnice deci cele care fac spectacol. Decat sa merg la stadion si sa vad o lupta surda prin mocirla eu prefer sa mai astept o saptamana. Ca sistemul este prost organizat, este adevarat. Chiar nu stiu ce se asteapta. Inainte era problema caldurii pentru ca nu erau destule stadioane cu nocturna. Acum multe cluburi au rezolvat problema, deci sistemul competional ar putea fi modificat.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  12. #33
    senior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Red Heat
    sistemul competional ar putea fi modificat.[/COLOR]
    Sigur...Ar fi bun un sistem din august pana-n august,cu etapa zilnic,24 de echipe in A,si amanarea etapei la cererea INMH?Si poate si sa nu mai retrogradeze nimeni.
    Asta ca sa fie toata lumea multumita.
    Sigur,ar fi doar o solutie temporara,vreo 15-20 de ani pana dau tepe toti baronii locali si incep echipele sa angajeze firme adevarate.

  13. #34
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Daca o sa se faca si trecerea la 18 echipe, atunci sunt curios cum vor mai fi inghesuite etapele ca sa se poata desfasura campionatul. Dar s-ar putea sa nu mai fie o problema, atat timp cat pentru noi calificarile la Europene sau Mondiale sunt tot mai aproape de a deveni un vis, stam si jucam doar acasa

  14. #35
    junior
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    62
    Reputatie
    1
    degeaba ca sa amanat
    asta e ne abtinem si noi inca o sapt si mergem sapt viitoare la meciuri
    si tot va aud de mocirla din ghencea ,ce e cu eaa se joaca cumva prima etapa in ghencea ?
    pentru STEAUA traim , pentru STEAUA murim , pentru STEAUA ucidem

  15. #36
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Nu Pedro da avem noi in a doua etapa si o sa ne murdarim echipamentul
    are o gramada de bani Becali....ce nu e in stare sa faca gazonul???aaa am uitat ca voi nu avetzi o fundatzie asa de buna ca a noastra.....asta e

  16. #37
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Poate trecem shi noi la sistemul primavara-toamna ...e cel mai bine ...dupa pararea mea shi nu numai ...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pustoai-k
    Nu Pedro da avem noi in a doua etapa si o sa ne murdarim echipamentul
    are o gramada de bani Becali....ce nu e in stare sa faca gazonul???aaa am uitat ca voi nu avetzi o fundatzie asa de buna ca a noastra.....asta e
    Io zik sa te pregateshti pushtoaico! Din 2005 vara (cel mai tarziu) o sa-tzi pui ochelari de soare cand vii pe Ghencea, indiferent daca o sa fie zi sau noapte. Nu de alta, da' o sa luceasca totul prea tare!
    ex-alpopa

  18. #39
    junior
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    62
    Reputatie
    1
    Pustoai-k Nu Pedro da avem noi in a doua etapa si o sa ne murdarim echipamentul
    are o gramada de bani Becali....ce nu e in stare sa faca gazonul???aaa am uitat ca voi nu avetzi o fundatzie asa de buna ca a noastra.....asta e
    ce sa va murdariti echipamentu ca deja e murdar si asa sunteti voi aia ,vati certat cu apa calda ,problema e a noastra cum o sa va vedem in mocirla aia ,aha stiu daca mingea fuge singura inseamna ca e un rapidist la minge
    pentru STEAUA traim , pentru STEAUA murim , pentru STEAUA ucidem

  19. #40
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Io zik sa te pregateshti pushtoaico! Din 2005 vara (cel mai tarziu) o sa-tzi pui ochelari de soare cand vii pe Ghencea, indiferent daca o sa fie zi sau noapte. Nu de alta, da' o sa luceasca totul prea tare!
    DA sigur....lasa ca vb noi mai incolo peste cativa ani ...sa vezi ca nu o sa fie asa!

  20. #41
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by PedrO
    ce sa va murdariti echipamentu ca deja e murdar si asa sunteti voi aia ,vati certat cu apa calda ,problema e a noastra cum o sa va vedem in mocirla aia ,aha stiu daca mingea fuge singura inseamna ca e un rapidist la minge
    Sa vezi ce o sa fuga mingea la voi in poarta... de vreo trei ori, asa.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  21. #42
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PedrO
    ce sa va murdariti echipamentu ca deja e murdar si asa sunteti voi aia ,vati certat cu apa calda ,problema e a noastra cum o sa va vedem in mocirla aia ,aha stiu daca mingea fuge singura inseamna ca e un rapidist la minge
    haha pedro ma faci sa rad!!!mai lasa jignirile acasa si fii si tu serios macar aici!!!echipamentul nostru este alb cred ca tu confunzi culorile sau nici macar nu le stii!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •