Results 1 to 20 of 20

Thread: Need for Speed Underground

  1. #1
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1

    Need for Speed Underground

    M-am gandit sa fac subiect si acestui joc pentru ca probabil multa lume l-a jucat sau il joaca si sa vorbim si noi despre el.

    Eu am pus de putina vreme mana pe el si de atunci ma joc zilnic minute bune. Mi se pare exceptional, fatza de NFS Porsche 2000 si NFS Hot pursuit 2 care au fost cam dezamagitoare.
    O mica caracterizare, dupa parerea mea :

    plusuri
    • grafica foarte frumoasa
    • senzatie de viteza buna (nu am mai intalnit senzatia asta de viteza de la NFS II Special Edition)
    • masini din cele care le vezi si pe sosea in viatza de zi cu zi (bine....doar unele dintre ele)
    • cursele de drag (imi place ca la viteza maxima...iti trepideaza masina....o senzatie excelenta)
    • trasee dragutze, desi sunt in acelasi oras...difera destul de mult


    minusuri
    • in modul underground nu potzi scoate optiunea cath-up. naspa....pt. ca te ajung oponentzii si cand ai 6-7 secunde avans, ceea ce e foarte,foarte naspa. nu e un joc in timp real. un mare neajuns, IMO.
    • cand te lovesti de ziduri masina ricoseaza destul de nasol si mai si patineaza, amintindu-mi de NFS5 unde masina era practic incontrolabila
    • cateodata cand apesi restart car...te mai tine vreo 3 secunde pana restarteaza....nu o face imediat. si asta e enervant, cand estiintr-o competitie.


    -----------

    Eu am ajuns deocamdata la level 60, in modul Underground. Primele 50 le-am facut cu Mazda Miata, acum am Toyota Celica. Vad ca s-au ingreunat considerabil cursele...si imi cam pierd rabdarea.

    Astept opinii legate de acest joc.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  2. #2
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Lam terminat, ce sa zic un joc de 9. Senzatie de viteza supe dar prea multa stralucire, in rest super masini

  3. #3
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Abia astazi am aflat ca se poate folosi nitro-oxidul.
    Mi-a spus un prieten. S-a si mirat cum am ajuns pe nivelul 60 fara nitro.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  4. #4
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Si mie imi place, insa as fi vrut niste trasee si in afara orasului. Asa este cam plictisitor.

  5. #5
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    L-am jucat si eu ,dar devine plictisitor,in ciuda muzicii bune.

    Alte minusuri destul de mari: nu sint reluari,nici multiplayer,nu are un mod de simulare reala(fizica,damage) si nu exista modul 'Hot Pursuit'...dar in final un joc care merita incercat.
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  6. #6
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Cel mai enervant lucru e ca ,cu toate ca se bazeaza mult pe mecanica si pe up-grade-uri la motor,nu pre duce spre simulator auto parca e sapun masina aia..merge si merge ...poti sa intri in zid cu 200 km/h...nici macar nu se zgarie masina

    Cred ca cel mai bun NFS a fost Porsche

  7. #7
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    pai eu ma bucur nespus ca nu are damage la masina. asta mai lipsea. si asa ma enervez ca ma busesc de fraierii aia din trafic.
    baubau...iar Porsche 2000 a fost oribil. cel mai urat din toata seria. evident in opinia mea
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  8. #8
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Porsche a fost cel mai bun, dupa mine. Din asta se remarca grafica, cele doua moduri noi de joc(Drift si ala in linie dreapta) si mai ales muzica. Enervanta e lipsa unei camere in interiorul masinii-poate de asta mi-a si placut Porsche asa mult. Si n-am mai reusit sa pricep de ce unele curbe si de 90 grade le luam cu viteza maxima, iar in altele, desi mult mai largi, era imposibil sa nu ies in decor???
    Stricarea masinii ar fi fost foarte misto, plus o cariera de genul Porsche - adica sa nu fie necesar sa castigi fiecare cursa. (Nimeni in viata reala nu o face)
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  9. #9
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ
    Porsche a fost cel mai bun, dupa mine. Din asta se remarca grafica, cele doua moduri noi de joc(Drift si ala in linie dreapta) si mai ales muzica. Enervanta e lipsa unei camere in interiorul masinii-poate de asta mi-a si placut Porsche asa mult. Si n-am mai reusit sa pricep de ce unele curbe si de 90 grade le luam cu viteza maxima, iar in altele, desi mult mai largi, era imposibil sa nu ies in decor???
    Stricarea masinii ar fi fost foarte misto, plus o cariera de genul Porsche - adica sa nu fie necesar sa castigi fiecare cursa. (Nimeni in viata reala nu o face)
    Last edited by baubau; 3rd March 2004 at 00:29.

  10. #10
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    L`am terminat shi eu cu mazda miata ..ce`i drept cursa 96 am termiant`o cu 206 in rest numai cu miata...dupa parerea mea cea mai buna masina din joc ...mai ales la drift`uri
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Exclamation NFS Undergroud

    Bai ce sa zic NFS UNderground e mishto dar are unde le lucruri nashpa...cum ar fi: chestia ca fiecare traseu este facut din bucatele de la alte trasee si unele chiar la fel si altele (pe la level 60) intoarse...e super nashpa din punctul asta de vedere....mai este nashpa ca nu poti folosi modulul ''crowds'' doar daca ai o placa video mai mare de 64 ...si asta e un punct in minus...al treilea lucru,si sper ca si ultimul,este chestia ca daca vrei sa joci un quick race nu poti sa iti faci masina de acolo doar cu ce ai castigat tu pana la momentul respectiv.....cam atat sper sa mai raspunde-ti

  12. #12
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Mezuah, ce reprezinta modul crowds ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Sal. am o problema cu nfs under. cand vreu sa joc online,m-am inscris am facut toate chestiile alea si mai departe?????????????

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    am nfs clientu am descarcat si pachu de pe net ma leg la un server din lista si nimic.ce fac sa joc totusi????????????????

  15. #15
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Ce parere am eu:
    ce imi place:
    -super muzica
    - grafica buna
    -drag + drift

    ce nu imi place : no damage (cel mai important, si la mine Porche a fost cel mai tare dintre toate)

    Eu am jucat cu Mazda RX5, apoi 7(pe la cursa 50?) si de cand mi-l da (cursa 80) Nissan Skyline
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  16. #16
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    fain jocul intr-adevar
    eu i-am facut capatul cu mazda miata (ca si No Nam3 )
    cel mai mult imi plac dragurile senzatie de viteza unica (mai ales daca joc seara pe intuneric )
    abea astept sa apara versiunea a doua in aceasta toamna
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  17. #17
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    deci are cineva Need for Speerd Underground 2 ? sau nu prea sunt pe aici amatori de sporturi de viteze (pe comp)
    eu sunt la 15% si am inceput cu Peugeot 2006 voi? :p
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Aseara l-am terminat. L-am facut in totalitate cu Peugeot 206 la fel ca si primul

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    Io joc la NFSU 2 cu Miata.Sunt pe la 67 %.Mai am 3 curse mi se pare.Dar ma chinui la un drag nenorocit (ultimul)..

    Si mie mi-a placut Porsche cel mai mult.L-am terminat la Evolution si primele 12 curse la Factory Driver.

  20. #20
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Ala care nu e circuit si e pe o coborare
    M-am chinuit si eu un pic la ala
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •