Results 1 to 15 of 15

Thread: garcea la Craiova

  1. #1
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0

    Exclamation garcea la Craiova

    pentru ca am observat ca pe forumul moderat de edmond , acesta face lucruri inacceptabile blocand sau stergand mesaje aiurea, mi-am piermis sa copiez mesajul lui Blue de pe un alt forum si sa-l suspun atentiei tuturor
    Scuze daca n-am stiut sa fac chestionarul

    1. pentru ca n-are bani sa tzina o echipa cu pretentzii ....si mai este si extrem de zgarcit.
    Nu ia jucatori decat gratis, pana si stancu putea sa fie al lui daca dadea.....
    10 000(zece mii,atat) de dolari

    2.pentru ca este complet strain de fotbal, aduna la echipa tot felul de jucatori fara vreo legatura precisa cu fotbalul pe care orice om cu o minima cultura fotbalistica ii refuza.Celebre deja cazurile agachi, badalutza, ciocoi, biemme,belmondo, etc.
    nu stia nici de aversiunea mai speciala a suporterilor fatza de lacatus, dinu si altzi catziva.

    3. pentru ca are idei complet idioate , se numeste director tehnic si antrenor.
    Isi inchipuie ca va reusii sa opreasca suporterii sa-i conteste deciziile....la faza ata d dovada ca e retardat mintal. .....da raspunsuri cretinoide prin presa care suna mai mult a bancuri deat a raspunsuri de om normal.

    4. pentru ca este un criminal, de fapt asta este primul punct. Bun, nu ti-a convenit gestul suporterilor, dar nu vii cu gealatii cu sabii ninja sa omori niste tineri neinarmati. Sa-si dea seama ca de fapt el va singur impotriva suporterilor. CE A FACUT EL SE NUMESTE TENTATIVA DE OMOR DEOSEBIT DE GRAV PENTRU CA EL A CONDUS UN GRUP DE OAMENI PE CARE I-A INARMAT SPECIAL CU ACELE SABII TIGANESTI.

    5. pentru ca ma irita vesnica lui gargara cu comunistii . Nu ma intereseaza ce febletzi are el , ca e nostalgic comunist si alte tampenii de-ale lui.
    E liber sa creada ce vrea el si ca pamanutul e plat , ca martienii ne invadeaza, ca moroii ii bantuie sediul, orice .DAR SA NU LEGE NUMELE CLUBULUI UNIVERSITATEA CRAIOVA de tampeniile lui.

    6.pentru ca nu se tine niciodata de cuvant, a zis ca-l pastreaza pe Badea(cum era normal) dar l-a inlocuit, l-a adus pe italin, i-a promis ca ramane, l-a demis apoi l-a pus iar
    promite ca aduce jucatori si n-a adus
    promite ca nu da jucatori in bucuresti si... a dat
    minte suporterii, ziarele, inseala chiar si angajatzii lui. Asta nu spune niciodata adevarul si nu-si respecta niciodata cuvantul.

    7. pur si simplu imaginea lui strica imaginea craiovei. ma refer aici la trecutul si prezentul lui, la limbaj, infatisare, conduita, tot ce tzine de persoana lui fac rau imaginii clubului Universitatea Craiova .Seamana leit cu garcea , de fapt am sa-i zic numai garcea
    PUNCT

    Last edited by ieppy; 27th February 2004 at 17:18.

  2. #2
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    "sabii ninja...sabii tiganesti..." mde.

    timpenia citata mai sus e doar ca sa demonstreze ca autorul e si el la fel de penal ca impricinatii.

    cu privire la dinel foarte multa lume iti va da dreptate.
    cu privire la suporteri ei au fost "usor" cam departe de ceva legal, de bun simt sau in legatura cu realitatea.
    in rest vino cu altul si faci ce echipa vrei si legi de ce vrei pe cine vrei. daca asta a fost singurul dispus sa preia de la netoiu echipa asta e. asta e tara astia sunt investitorii de fotbal. crezi ca mor de placere ca stelist ca jiji e patron? dar nu o sa-mi treaca prin cap sa ma duc sa-i spun ce sa faca pe banii lui. deja e cam plictisitor acest subiect.

    altceva? noutati?
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  3. #3
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    timpenia citata mai sus e doar ca sa demonstreze ca autorul e si el la fel de penal ca impricinatii.
    :O
    discutia era despre dinel staicu nu despre cei care l-au atacat, concluzii si logica marca tzurcka, daca este atacat staicu inseamna automat ca esti de acord cu mititelu, netoiu, un grup de suporteri,nu stiu ce ziarist ..... penalii


    1. pentru ca n-are bani sa tzina o echipa cu pretentzii ....si mai este si extrem de zgarcit.
    Nu ia jucatori decat gratis, pana si stancu putea sa fie al lui daca dadea.....
    10 000(zece mii,atat) de dolari
    eu nu stiu cati bani are staicu,poate are multi sau poate nu are nici un ban.Dar nu a bagat bani in echipa,nu a cumparat nici un fotbalist cu bani si in plus,este incredibil cati dintre jucatori erau platiti din alte buzunare, jumatate din salariul lui Napoli e platit de Juventus, Mc.Breen, A.Ionescu, Biemme, Buglea, C.Ungureanu si alti citiva erau platiti de catre Mititelu
    Rada si I.Stancu erau platiti de Gica Popescu, mai primea bani, multi sau putini din drepturile de televiziune, de la primarie si din vanzarea biletelor, oricum dupa Timisoara a doau medie de spectatori.
    Mai erau vanzarile de materiale promotionale, si multe altele.Cred ca Dinel n-a dat un ban din propriul buzunar, investitot ca el pot sa fie orice om de pe strada.

    2.pentru ca este complet strain de fotbal, aduna la echipa tot felul de jucatori fara vreo legatura precisa cu fotbalul pe care orice om cu o minima cultura fotbalistica ii refuza.Celebre deja cazurile agachi, badalutza, ciocoi, biemme,belmondo, etc.
    nu stia nici de aversiunea mai speciala a suporterilor fatza de lacatus, dinu si altzi catziva.
    sa nu-i uitam de radulea, fratii nicolaie, pe Cr.Bratu
    pe cel care a semnat ieri, pe buglea sint foarte multi care n-aveau ce cauta la echipa dar au fost adusi pentru ca erau gratuitati si pentru ca staicu este paralel cu fotbalul.

    3. pentru ca are idei complet idioate , se numeste director tehnic si antrenor.
    Isi inchipuie ca va reusii sa opreasca suporterii sa-i conteste deciziile....la faza ata d dovada ca e retardat mintal. .....da raspunsuri cretinoide prin presa care suna mai mult a bancuri deat a raspunsuri de om normal.
    Cele mai tari raman fazele cand a zis ca
    1 isi face el galerie de pensionari
    2 cand a spus ca daca retrogradeaza echipa cumpara loc in A
    3 cand a zis ca ar fi cretin daca l-ar tine pe Napoli si pe urma l-a adus a doua zi
    4.cand se astepta sa fie primit cu aplauze cand l-a anuntat pe lacatus antrenor la craiova
    5 cand s-a autointitulat director tehnic la meciul de cupa de la Petrosani
    sint mult ca nici nu stiu ce sa mai aleg mai intai
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  4. #4
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    4. pentru ca este un criminal, de fapt asta este primul punct. Bun, nu ti-a convenit gestul suporterilor, dar nu vii cu gealatii cu sabii ninja sa omori niste tineri neinarmati. Sa-si dea seama ca de fapt el va singur impotriva suporterilor. CE A FACUT EL SE NUMESTE TENTATIVA DE OMOR DEOSEBIT DE GRAV PENTRU CA EL A CONDUS UN GRUP DE OAMENI PE CARE I-A INARMAT SPECIAL CU ACELE SABII TIGANESTI.
    vasilica cred ca e supparat pentru expresia sabii tiganesti, o avea el motivele lui .... desi se stie ca sabiile ninja sint folosite cu precadere de tigani in Romania dar si de bodyguarzii lui staicu se pare.
    Daca ce au facut suporterii s-ar inscrie la tulburarea ordinii publice si s-ar fi lasat cu amenzi, ce a facut staicu se inscrie la tentativa de omor cu circumstante dintre cele mai agravante, savarsire in grup a infractiunii si premeditare.Deci trebuia sa intre in puscarie pe 20 de ani cel putin.

    5. pentru ca ma irita vesnica lui gargara cu comunistii . Nu ma intereseaza ce febletzi are el , ca e nostalgic comunist si alte tampenii de-ale lui.
    E liber sa creada ce vrea el si ca pamanutul e plat , ca martienii ne invadeaza, ca moroii ii bantuie sediul, orice .DAR SA NU LEGE NUMELE CLUBULUI UNIVERSITATEA CRAIOVA de tampeniile lui.
    aici este chiar idiot la faza asta, in afara de faptul ca toata lumea isi bate joc de el a propos de nostalgiile lui, incepand cu suporterii craiovei si ziaristi si suporterii adversi si terminand cu cei mai apropiati prieteni ai lui.Cred ca si familia lui il considera un mascarici chiar daca nu i-o spun in fata

    6.pentru ca nu se tine niciodata de cuvant, a zis ca-l pastreaza pe Badea(cum era normal) dar l-a inlocuit, l-a adus pe italin, i-a promis ca ramane, l-a demis apoi l-a pus iar
    promite ca aduce jucatori si n-a adus
    promite ca nu da jucatori in bucuresti si... a dat
    minte suporterii, ziarele, inseala chiar si angajatzii lui. Asta nu spune niciodata adevarul si nu-si respecta niciodata cuvantul.
    eu as fi curios cand a spus el adevarul, vreau un exemplu cand s-a tinut de cuvant.

    7. pur si simplu imaginea lui strica imaginea craiovei. ma refer aici la trecutul si prezentul lui, la limbaj, infatisare, conduita, tot ce tzine de persoana lui fac rau imaginii clubului Universitatea Craiova .Seamana leit cu garcea , de fapt am sa-i zic numai garcea
    garcea curat, mai rau ca ala
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  5. #5
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    prea multa vorbarie, staicu trebuie sa plece. ....un fost militan nu poate reprezenta Universitatea Craiova

  6. #6
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    sorinele, am motivele mele, e adevarat. cind o sa le pricepi o sa avansezi de la logician de galerie la biped. in rest sa-l dea in judecata galeristii, ca tot nu e vorba de ei. nici-o pierdere daca dinel si ai lui o sa faca puscarie. dar daca il stii asa de bine si asa de mult de ce nu i-ati sarit la beregata cind a cumparat craiova? de ce i-au cintat osanale? nu era acelasi dinel "nostalgicul"? si cine crezi ca ar veni in locul lui stiindu-se cu galeria pe cap? poate adrian paunescu, dar ala n-are bani.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  7. #7
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nemuritor
    pentru ca am observat ca pe forumul moderat de edmond , acesta face lucruri inacceptabile blocand sau stergand mesaje aiurea, [/SIZE]
    [/COLOR]
    au observat multi si inaintea ta ... si dupa tine !
    Eu am fost si jignit de edmond ...
    Am incercat sa-l conving ca a gresit si sa-si ceara scuze . N-am reusit !
    Situatia mi s-a parut comica dupa ce citiva forumisti mi-au explicat cum stau lucrurile :
    Au patit ca noi :O
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  8. #8
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    turca eu te inteleg ca esti ranchinuos pentru ca ti s-a dovedit ca esti un ras in
    dispute mai vechi. Ce nu inteleg eu este de ce nu poti tu discuta decat off topic
    fara sa ataci la persoana oameni pe care nu-i cunosti. Acum daca ai mai invatat
    cateva cuvinte noi sa nu te consideri chiar biped ca nu esti
    Daca ai ceva de spus pe marignea subiectului , bine.Daca nu, nu te apuca iar sa te certi si sa jignesti fara legatura.
    Ai chef de scandal, du-te in arena , deschide un duel si roaga-l pe vadim sa voteze pentru tine ca poate castigi admiratia aluia la care te uiti in oglinda cand te barberesti.

  9. #9
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    intelegi prost. si citesti la fel. la ce am spus despre subiect "maria ta" ai considerat de cuvinta sa ma ataci. asa ca... in arena? cu cine? cu tine? ha.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  10. #10
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    vasilica, "inteligent,decent si amabil" ca intotdeauna.
    "intzelepciunea" senectutzii si "vastei culturi"

  11. #11
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    mde. care e baiul? daca spun ceva despre craiova, indiferent daca e pro sau contra, se gaseste careva care sa ma "semnaleze". unii sunt mai subtili. ma trimit la psihiatru mde. stai linistit, ghilimelele sunt numai in mintea ta
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    nemuritor ,trebuia sa citesti cum trebuia ce am scris eu! Am blocat deocamdata thread-ul deschis de Blue asa cum l-am blocat si pe cel deschis de mine cu acelasi subiect(Dinel Staicu ) insa amandoua exista acolo in forma lor originala! Cred ca va implicati prea mult emotional si nu mai puteti analiza obiectiv situatia!
    Nu este nevoie sa gandesti prea mult ca sa-ti dai seama ca daca as fi vrut ca postarea lui Blue sa nu fie vazuta as fi putut sa o sterg pur si simplu! Am blocat subiectul pentru ca am anuntat ca in saptamana care vine SUBIECTUL SAPTAMANII este Dinel Staicu si se vor exprima atunci opiniile PRO SI CONTRA!
    este mult mai eficient asa , decat sa discutam pe mai multe thread-uri acelasi subiect! Mai mult , am scris acolo clar ca voi muta si postarea lui Blue acolo ca sa putem discuta pe marginea ei ! In ceea ce priveste chestionarul propus de Blue nu am vrut sa o spun atunci , dar o spun acum; este o optiune nefericita care nu va fi in nici un fel obiectiva , pentru ca va vota oricine (deci si ,sau mai ales, suporterii altor echipe ! )si nu va reprezenta in nici un fel parerea suporterilor! Am spus insa ca voi incerca sa pun chestionarul respectiv pe forumul "maxima" unde sunt 99% suporteri ai Universitatii!
    Cand spui ca ti-am sters mesaje aiurea as vrea sa fii mai concret , inca nu-mi dau seama ce vrei sa spui!
    Opiniile exprimate de o parte din suporterii Craiovei in pagina de fata contin si destule neadevaruri probabil pentru ca cei care le exprima sunt in cea mai mare parte plecati din tara si evalueaza situatia rasfoind pe internet paginile de sport a diverselor ziare! Pun acest lucru pe seama dorintei lor sincere ca Universitatea sa redevina o mare echipa !
    In ceea ce te priveste , nemuritor , din punctul meu de vedere ( si ca moderator , dar mai ales ca suporter al Universitatii ) lucruri inacceptabile faci tu! Daca Blue era nemultumit de solutia aleasa de mine probabil discuta cu mine pe pm , sau isi muta el singur postarea aici! Nu voi discuta cu voi in contradictoriu!Va doresc sincer numai bine ! Daca vreunul vrea sa participe la o discutie obiectiva despre patronul Universitatii il astept sa-si spuna parerea incepand de maine pana duminica la SUBIECTUL SAPTAMANII!

  13. #13
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Edmond,m-a deranjat, dar nu discutam aici. Am mai multe obiectzii pe care trebuie sa le discutam totzi dar in detaliu.

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu voi face comentarii pe aceasta tema ; sunt destule aspecte care m-au deranjat si pe mine , dar nu am facut caz de ele; am preferat sa las timpul sa rezolve...
    Din pacate pentru unii satisfacerea orgoliului personal este mult prea importanta si asta face sa nu poata exista o discutie obiectiva si la subiect! Este valabil pentru suporteri ai mai multor echipe , inclusiv a celei pe care o simpatizam amandoi!

  15. #15
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Am lipsit o saptamana de pe Forum si ma surprinde pozitia majoritatii suporterilor Universitatii in legatura cu acest subiect. Multe dintre neintelegerile pe care le-am avut cu acestia au fost legate de Dinel, pe care si atunci si acum il consider un personaj care nu are nici o tangenta cu fotbalul. Nu reiau motivele pentru care nu pot sa-l inghit, pentru ca acestea au fost deja exprimate aici de cei care trebuiau de mult timp sa ia atitudine si nu doresc sa pun paie pe foc. Baiul cel mare este lipsa de alternative pentru conducerea cluburilor in general, asa dupa cum bine a sesizat vasile314tzurka.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •