Results 1 to 6 of 6

Thread: C.e.-box-pola (croatia)

  1. #1
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1

    C.e.-box-pola (croatia)

    Delegatia noastra a plecat cu dorinta impartasita de a cucerii cel putin 3-4 medalii ceea ce ar fi insemnat si tot atitea prezente la OLIMPIA- ATENA.

    Am gasit o pagina pe care sint afisate intilnirile semifinalelor si n-am intilnit nici un pugilist roman pe lista !
    Sper sa gresesc ...

  2. #2
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Am primit confirmarea :

    http://www.expres.ro/sport/?news_id=147131

    Si tu, boxule ?!

    P.S. Iarasi arbitri au fost de vina...

  3. #3
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Am facut-o de oaie la Pola.

  4. #4
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Pai Iosif Armaş asta mi se pare un fel de Iordanescu. Cand esti incompentent, o bagi pe aia cu "sunt barbat". Iti trebuie mai mult curaj sa recunosti ca ai gresit decat sa te agati de un scaun prea mare pentru tine!
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  5. #5
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Ziceau la stirile ProTv de ieri, de fapt zicea fostul antrenor al lui Doroftei... ca la campionatele de box din localitatea al carei nume nu il putem pronunta pe post... sportivii nostri s-au intors de la acest campionat doar cu numele localitatii... fara nici o medalie!

  6. #6
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Vastag, confirmat antrenor al lotului olimpic de box
    Fostul campion mondial la box Francisc Vastag a fost numit ieri in functia de antrenor coordonator al lotului olimpic de box, se arata intr-un comunicat al Federatiei Romane de specialitate. Feri a mai pregatit pugilistii romani, obtinand cu elevii sai 28 de medalii la Campionate Europene sau Campionate Mondiale. De asemenea, FR Box a semnat si un contract de management sportiv cu Rudel Obreja. Postul de antrenor coordonator al lotului olimpic roman a ramas liber, ca urmare a demiterii, luni, a antrenorului lotului national, Relu Auras, dupa ce pugilistii romani nu au obtinut nici o medalie la CE din Croatia si, implicit, nu si-au asigurat prezenta la JO de la Atena.
    Free Sevilla!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •