Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 87

Thread: Isterie la Craiova

  1. #64
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by alpopa
    nici reactzia galeriei oltene (sau ma rog, a unei mici partzi din ea) nu este mai breaza.
    sigur ca reactia nu a fost cea mai eleganta. dar spune si tu sincer, crezi ca daca reactionau mai bland, mai pleca Lacatus.
    staicu si-a batut joc de echipa, a dat doi jucatori de viitor aiurea desi promisese ca n-o face, ne-a mintit ca tot cumpara jucatori si multe, multe.
    Iti spun eu ca daca nu faceam nimic, toti ne-ati fi condamant acum ca nu reactionam

    Quote Originally Posted by alpopa
    la Craiova nu se va face treaba pana nu dispare mafia de la prefectura Dolj
    nu cred ca are vreo legatura directa. Nici nu stiu cine e prefectul Craiovei. Aia nu se implica, nici primarul nu s-a implicat desi promisese ca plateste el schimbarea gazonului.Aici sint alte persoane implicate.

    Quote Originally Posted by alpopa
    Probabil ai dreptate Gerson in privintza antrenorilor. Ca Stelist eu n-ash putea accepta 2 antrenori : Dinu (nu neaparat pentru ca e dinamovist ci pentru ca este ingamfat; sau poate ca cele doua au legatura :p ) shi Razvan Lucescu (cel care pe vremea cand era la Sportul a spus odata "Dedic aceasta victorie tuturor anti-stelishtilor din Romania). In rest cred k usha ar fi deschisa pentru toata lumea, inclusiv Rednic sau Andone.
    Pai intre galerie si Lacatus era scandal vechi , cate gesturi nu facea lacatus la adresa galeriei.....
    A fost antrnor aici si Piturca si a fost primit foarte bine, si pentru ca era oltean dar mai ales pentru ca niciodata nu si-a permis sa faca gesturi obscene la adresa galeriei noastre. Lacatus era in conflict permanent cu galeria. Cred ca ai vazut si tu meciurile cand era un adevarat razboi al trivialitatilor intre Lacatus si galeria Craiovei.

  2. #65
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gerson
    au in mare parte dreptate cei care ne ataca mai putin turka care o face din ura si prostie.
    Situatia la Craiova se datoreaza in primul rand cauzelor interne, conducere si suporteri.
    99% din raul Craiovei se datoreaza actualului patron dinel staicu care nu are nimic comun cu sportul dar si cu notiunea de om.
    staicu trebuie alungat

    lasa-i PIMP, ei ne critica acum ca am reactionat.Daca nu reactionam ne criticau ca nu am reactionat.Refuza sa vada ca raul este in conducerile cluburilor nu la suporteri. Dar conducerea de la Craiova chiar trebuie sa plece.
    A ajuns staicu mai credibil in fata unora decat suporterii.Noi sintem demonizati,propun sa ne impuscati poate astfel galeiilor lor se vor auzi si ele pe stadion. Iar lui staicu propun sa i se acorde postul de presedinte al Romaniei ca prea e valabil.


    tu stai sa te contrazici cu tzurca? ai uitat cine e ?
    Raul este in fiecare din noi , mai mult sau mai putin !
    Finantator - suporteri - societatea noastra cu toate bolile ei .
    Nu stiu cine este tzurca , dar nu cred ca trebuie sa va exprimati chiar asa de dur ( amindoi ).
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  3. #66
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    marius la noi erau destui oameni care erau fosti jucatori ai Craiovei sau macar olteni si puteau antrena. Nu era cazul rapidului:
    Si daca tot era hotarat sa aduca ceva din afara, putea sa aduca un strain sau unul de la noi care sa nu fi fost in relatiile incordate in care sint un Lacatus sau Dinu. Astia doi erau cele mai scandaloase obtiuni. Nici acum nu pot sa concep sa vina antrenor Cornel Dinu sau Marius Lacatus. Asta e scandalos.

  4. #67
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Raul este in fiecare din noi , mai mult sau mai putin !
    Nu stiu cine este tzurca , dar nu cred ca trebuie sa va exprimati chiar asa de dur ( amindoi ).
    nici eu nu cred.Tot ce stiu este ca m-am trezit injurat de el , nici nu-l vazusem sau discutase cu el si hop il vad ca-mi adreseaza tot felul de jigniri si amenintari la adresa mea sau a oltenilor.Au fost discutii aprinse mai demult.Se pare ca tipul este din cale afara de ranchiunos si poate si periculos, este pus pe procese, crime, .... nu e normal ,poate ar trebui sa apeleze la un doctor psihiatru.
    n-am nimic cu el dar vad ca ne ataca permanent si cu orice prilej. Sper sa nu se mai intample si sa-i treaca furie pentru ca vad rosul jignirilor pe un forum.
    Daca jigneste nu devine cu nimic mai convingator in ce spune, din contra.
    Asta chiar daca se bazeaza pe sprijinul unor moderatori sau ce or fi, tot penibil ramane. Trebuie sa inteleaga cu jignirile nu pot constitui baza unui dialog normal.
    Se aude turca?
    Last edited by Gerson; 27th February 2004 at 19:14.

  5. #68
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    serios? care domnu' gerson? te dai fata mare si nu e cazul. care dialog normal se poate purta cu "maria ta"? dupa capul tau eu nu am dreptate din "prostie", chiar daca o mare parte din argumente le gasesti si la amicii tai. mde.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  6. #69
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    ce e amuzant ca incercam sa cautam argumente logice pentru a ne explica ceea ce s-a intamplat.. ca s-au simtit frustrati... ca unii aduc banii.. ca ala e asa... cand de fapt raspunsul este unic: traim inconjurati de romani...
    a zis bine un prof de-al meu de la faculta... printre altele se cheama cerna, si e in consiliul de administratie al BNR... daca nemtii ar venii in romania, ar deveni romani... daca romanii s-ar duce in germania, germania ar deveni romania... e o chestie genetica, ce probabil nu se va schimba niciodata... e o faza miso ce circula pe mail, vreo 30 de puncte in care se spunea ca: esti roman daca... si urma insiruirea... daca o gasesc o s-o postez, e amuzanta...

    spuneti ca e valabila faza cu antrenorii care n-ar putea antrena niciodata unele echipe... poate ca este... dar reactiile grupului de distrusi nu sunt. (aia nu sunt suporteri ai craiovei... suporter e un fost coleg de faculta cu mine care s-a mutat din motru in timisoara... si care scarbit de ce se intampla a spus dezamagit ca o sa urmareasca returul doar la pronosport, eventual prin rezultate... si nu va dati unii dintre voi mai rotunzi ca o bila, spunand ca ala nu e suporter, ca voi sunteti...) bine ca in italia capello care a facut istorie cu milan antreneaza acum roma, care este cam dusmana de moarte a lui milan (de fapt e invers, ca noi ii tot batem )... intr-adevar, cand ancellotti s-a dus la juve, au fost grupuri de suporteri care au prostestat, dar nu l-au injurat si nici nu l-au facut cu ou si cu otzet..

    bineinteles ca raspunsul o sa fie: bine mai... aia e italia... in ritmul asta nici o sa ajungem vreodata acolo...

    mai devereme a spus cineva ceva ca badea are caracter, dar daca vorbea la
    conferinta de presa trebuia sa plece de la club... tocmai faptul ca N-A VORBIT demonstreaza ca are lacune mari de caracter... nu stiu ce ai vrut sa spui cu asta... poate ca isi iubeste clubul mai mult decat ce ii spune moralitatea sa faca.. poate asta intelegi tu prin caracter... in rest sunt de acord ca badea este o persoana integra... dar nu episodul asta poti spune ca il caracterizeaza...

    ioanitoaia a spus la o emisiune ca olteanul, cand nu are de lucru, isi da jos izmenele si incepe sa le pazeasca... amuzant...

    probabil ca cel mai bine ar fi daca s-ar interzice fotbalul, cum a fost (sau este) in unele tari arabe... atunci, poate dupa cativa zeci de ani, o sa fie revolutie si o sa stim sa-l apreciem si sa ne bucuram de el asa cum trebuie...

    p.s. ca sa nu ziceti ca nu ma uit in ograda mea... era sa uit de grupul nostru de suporteri, drojdierii ... care s-au gasit ei sa protesteze la dobos ca nu sunt transferuri, si asa n-o sa putem ajunge in uefa... bineintels ca odata ce s-au pus cele 2 tabere si au discutat, au ras impreuna de ce a inteles fiecare, si s-au impacat... oare daca o sa castige craiova titlul la anul (de exemplu), suporterii l-ar purta pe brate pe staicu... voi ce credeti (pe bune, as fi curios sa stiu ce credeti)
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  7. #70
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    cel mai amuzat este cum se trezesc timisorenii intotdeauna sa dea lectii de morala de parca ar fi ei sfintii printre pacatosi. Cata ipocrizie poate incapea intr-unul din astia este greu de masurat

    nemtii care au nenorocit un politist francez si se bat toata ziua, englezii care au inventat notiunea fair play , au creat cele mai mari si mai dese scandaluri prin Europa.Zeci de morti in mai multe randuri, in Belgia dar si Anglia.Chiar acum doi ani s-au taiat cu turcii.
    Italia care are de sute de ori mai multe scandaluri ca noi, spectatorii lui Lecee si brescia care au lovit proprii fotbalisti in timpul antrenamentelor.La fel s-a intamplat la Inter si Milan cu diverse occazii. Dar uite ce modele de sportivitate sint in ochii unora.
    daca exista in Italia un jucator care facea de atatea ori gesturi obscene la adresa suporterilor unei echipe adverese nu ar fi fost primit mai bine decat a fost primit Lacatus la Craiova.Nu stiu daca ajungea sa antreneze.
    Poate doar in mintea unui banatean care are un neuron in plus fata de un bou ca sa nu se cace prin casa(asta apropo de pazitul hainelor). Vai cat de civilizati sint strainii si banatenii desigur si ce rai sintem noi.
    Daca spune si ala din Motru precis asa o fi dupa mintea ta.


    Si uite asa incearca unii sa demonizeze suporterii Craiovei dar nimeni nu spune nimic despre felul cum a furat rapidul jucatorii, de compartamentul lui dinel staicu, cat s-a tinut de cuvant, cum a mintit atata lume si chiar cum ne-a taiat cu sabiile.Vad o gramada de mesaje a unor personaje scandalizate ca ne-am dus pe aeroport sa-i luam acasa pe cei doi, nu sa-i linsam sau ca ne-am mai si aparat cand am fost atacatii cu sabiile.Sau poate l-am injurat pe Lacatus si asta se cheama crima, te pomeni.
    Adica staicu care vine sa ne omoare cu sabia e baiat bun iar noi cei mai rai oameni de pe pamant.

    Cine ne da lectii?...unul din grupul drojdierii , grup care nu conteaza.

    parerea mea ca Universitatea Craiova are nevoie de un investitor cu bani si care sa iubeasca Craiova ca sa poata lua titlul.Nu Dinel nu se poate pentru ca ia numai jucatori gratis si nu cumpara jucatori valorosi.Mai mult, ii vinde si pe cei care ii are. Tipul nu are bani si vrea sa-i faca .Asa ca ipoteza ta este absurda, asta e singurul raspuns care merita

    Observ ca s-a umplut forumul de ciudati anormali care au inceput sa dea tot felul de lectii.Unii explica ca nu trebuia sa facem scandal.
    Altul avertizeaza poporul despre pericolul limbistelor si sidei si sfantul sisoe
    Sub masca vorbelor sforaitoare la multi dintre voi astia educatorii se ascund persoane cu probleme serioase la cap. Altfel nu-mi explic recrudescenta asta de moralisti de tot felul.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  8. #71
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin
    nemtii care au nenorocit un politist francez si se bat toata ziua, englezii care au inventat notiunea fair play , au creat cele mai mari si mai dese scandaluri prin Europa.Zeci de morti in mai multe randuri, in Belgia dar si Anglia.Chiar acum doi ani s-au taiat cu turcii.
    Italia care are de sute de ori mai multe scandaluri ca noi, spectatorii lui Lecee si brescia care au lovit proprii fotbalisti in timpul antrenamentelor.La fel s-a intamplat la Inter si Milan cu diverse occazii. Dar uite ce modele de sportivitate sint in ochii unora.
    nici nu ma asteptam la tine la mai mult decat traditionalul: "da ce, ca altii sunt mai rai ca noi"... daca asta iti alegi tu ca modele, asa sa ramaneti, fratilor, ca sincer noua nu ne pasa daca voi va dati singuri foc la casa si apoi urlati ca n-aveti destula apa

    Quote Originally Posted by Sorin
    Poate doar in mintea unui banatean care are un neuron in plus fata de un bou ca sa nu se cace prin casa(asta apropo de pazitul hainelor). Vai cat de civilizati sint strainii si banatenii desigur si ce rai sintem noi.
    Daca spune si ala din Motru precis asa o fi dupa mintea ta.
    era un citat de-al lui ioanitioaia... si parca va laudati in alte posturi ca voi, oltenii, ati inventat bancurile cu oltenii ca sa faceti haz de necaz... ma bucur ca esti degajat

    Quote Originally Posted by Sorin
    Si uite asa incearca unii sa demonizeze suporterii Craiovei dar nimeni nu spune nimic despre felul cum a furat rapidul jucatorii, de compartamentul lui dinel staicu, cat s-a tinut de cuvant, cum a mintit atata lume si chiar cum ne-a taiat cu sabiile.Vad o gramada de mesaje a unor personaje scandalizate ca ne-am dus pe aeroport sa-i luam acasa pe cei doi, nu sa-i linsam sau ca ne-am mai si aparat cand am fost atacatii cu sabiile.Sau poate l-am injurat pe Lacatus si asta se cheama crima, te pomeni.
    nici n-a incercat nimeni sa-l apere pe staicu... nu mai postati atata in victime, nu tot timpul tine... rapidul nu i-a furat pe rada si pe stancu, i-a transferat, va plati pentru ei... nu mai acuzati rapidul, rapidul a facut exact ce ati fi facut si voi daca apareau la electroputere sau la resita doi jucatori cu valoare de nationala care pot fi cumparati ieftin... singurul ce poate fi acuzat este dinel staicu, ca n-a avut nici o intentie in a-i tine pe cei doi la craiova.. pai cu salarii de 6 si 7 mii de euro, nici ta-su n-ar fi stat la club... staicu e un ipocrit si un mincinos, dar nu violenta este solutia, degeaba incerci tu sa te iei de mine, cautand vinovati peste tot... si apropo.. parca am citit ca dupa incident, cand a venit cu badea, galeria a cantat cu staicu si a strigat lozinci anti-bucuresti... asa repede treceti peste minciuni?

    Quote Originally Posted by Sorin
    Cine ne da lectii?...unul din grupul drojdierii , grup care nu conteaza.
    nu stiu din care parte ai inteles tu ca eu as face parte din grupul drojdierii.. daca ai fi citit atent, ai fi fazut ca din contra, i-am luat la misto, pentru protestul lor la adresa lui dobos...
    si nu stiu cum e la voi, dar la noi nu exista cineva care sa nu conteze... noi respectam fiecare persoana care vine la stadion pentru echipa... ce, ei nu fac coregrafii, canta si se bucura impreuna cu noi...

    Quote Originally Posted by Sorin
    parerea mea ca Universitatea Craiova are nevoie de un investitor cu bani si care sa iubeasca Craiova ca sa poata lua titlul.Nu Dinel nu se poate pentru ca ia numai jucatori gratis si nu cumpara jucatori valorosi.Mai mult, ii vinde si pe cei care ii are. Tipul nu are bani si vrea sa-i faca .Asa ca ipoteza ta este absurda, asta e singurul raspuns care merita
    my point exactly... totusi eu n-am enuntat nici o ipoteza absurda... si nu-mi amintesc sa spun ca se poate face ceva cu dinel....

    Quote Originally Posted by Sorin
    Observ ca s-a umplut forumul de ciudati anormali care au inceput sa dea tot felul de lectii.Unii explica ca nu trebuia sa facem scandal.
    Altul avertizeaza poporul despre pericolul limbistelor si sidei si sfantul sisoe
    Sub masca vorbelor sforaitoare la multi dintre voi astia educatorii se ascund persoane cu probleme serioase la cap
    aici ai sarit putin calul... nu te-am jignit in mod direct, asa ca nu cred ca ti-ar permite nimeni sa ma jignesti... tocmai prin faptul ca nu ma limitez la postari de 2 randuri, de genul: rapidul sunt niste hoti, buCUResti sa ne s*ga, nu inseamna ca as avea probleme "serioase" la cap...

    nu te refula impotriva mea... nu sunt eu de vina ca nici la voi, nici la noi nu sunt persoane cu bani care sa fie bagati in fotbal... poate sunt mai apetisante echipele din bucuresti pentru investitori... nu toti au norocul lui chelsea, sa vina rusul cu sutele de milioane... dar sincer, nici nu am nevoie si nici voi nu cred ca aveti nevoie sa vina fanarioti de zerouri ca jiji becali si tot clanul lui, sa-si construiasca imagine pe spatele nostru...

    ce nu inteleg bucurestenii este ca spre deosebire de ei noi vom avea puterea tot timpul sa tinem capul sus
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  9. #72
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cocomic
    nici nu ma asteptam la tine la mai mult decat traditionalul: "da ce, ca altii sunt mai rai ca noi"... daca asta iti alegi tu ca modele, asa sa ramaneti, fratilor, ca sincer noua nu ne pasa daca voi va dati singuri foc la casa si apoi urlati ca n-aveti destula apa
    Normal ca nu te asteptai la altceva, tu esti civilizat si destept foc si scopul tau in viata este sa critici salbaticii olteni. Si nu tu ai fost cel care da exemplu pozitiv cele mai violente galerii din Europa.

    Quote Originally Posted by cocomic
    era un citat de-al lui ioanitioaia... si parca va laudati in alte posturi ca voi, oltenii, ati inventat bancurile cu oltenii ca sa faceti haz de necaz... ma bucur ca esti degajat
    si in contextul asta cand noi sintem omorati cu sabiile pentru niste injuraturi desigur ca este normal ca tu sa gasesti ca noi sintem vinovatii si criminalii. Si chiar tii sa ne oferi cate ceva din intelpciunea ta. Cand citate, cand din propria ta experienta, iti multumesc pentru amabilitatea si omenia ta. Esti cu adevarat un om. Sa ma fereasca Dumnezeu sa ajung vreodata sa am un suflet atat de infect ca al tau si celor ca tine.

    Quote Originally Posted by cocomic
    nici n-a incercat nimeni sa-l apere pe staicu... nu mai postati atata in victime, nu tot timpul tine...
    nu incearca nimeni sa-l apere pe staicu doar ca toti ne atacati pe noi si spuneti ca noi sintem vinovatii. Peste tot e plin de mesaje impotriva lui dinel si garzilor lui inarmate cu sabii, si tu numai despre asta ai vorbit pana acum.

    Quote Originally Posted by cocomic
    rapidul nu i-a furat pe rada si pe stancu, i-a transferat, va plati pentru ei... nu mai acuzati rapidul, rapidul a facut exact ce ati fi facut si voi daca apareau la electroputere sau la resita doi jucatori cu valoare de nationala care pot fi cumparati ieftin...
    normal ca si aici ai dreptate si esti si bine intentionat cand ne strigi asta. Bineinteles ca rapidul nu l-a furat de pe aeroport, nici n-a blocat semnarea contractelor celor doi pe sume mai mare decat la rapid dar fara clauze ridicole.
    si gica popescu nici nu este sluga lui giovani iar giovani nici nu este presedinte la rapid.
    Si desigur e totuna ca Rapidul fura de la Craiova cu faptul ca Universitatea ipotetic ar lua jucatori de la echipe patronate tot de staicu.

    Quote Originally Posted by cocomic
    staicu e un ipocrit si un mincinos, dar nu violenta este solutia, degeaba incerci tu sa te iei de mine, cautand vinovati peste tot... si apropo..
    chiar asa ca eu v-am condamnat pe voi nu invers. doar se pot vedea mesajele, normal ca ai dreptate. Si intradevar e o crima ca am injurat si protestat, era normal ca rapidul sa fure, ca staicu sa-si calce cuvantul si sa ne omoare cu sabiile. Nu violenta noastra era solutia , noi trebuia sa trimitem scrisori de adeziune lui staicu si rapidistilor si de multumire pentru sfaturi pretioase drojdierilor. doar conteaza si ei mai ales ca sint tare destepti si cu fruntea lata

    Quote Originally Posted by cocomic
    totusi eu n-am enuntat nici o ipoteza absurda... si nu-mi amintesc sa spun ca se poate face ceva cu dinel....
    n-ai enuntat,cum sa enunti tu? pana acum ne-ai povestit despre cum crosetai fulare cu numele lui dinamo si rapid, cele doua echipe infratite cu voi pentru ca v-au retrogradat si v-au dat prilejul sa jucati la un nivel superior

    [QUOTE=cocomic]aici ai sarit putin calul... nu te-am jignit in mod direct, asa ca nu cred ca ti-ar permite nimeni sa ma jignesti... [QUOTE=cocomic]
    desigur, tu esti mai ocolit de felul tau
    tu esti un tip bine intentionat, plin de bun simt si inteligenta care iti exprimi parerea ta obiectiva si avizata despre criminalii din galeria noastra. Iti multumesc ca ai binevoit sa ne judeci. ce ne-am face noi fara cate unul ca tine binevoitor, inteligent si plin de bun simt, obiectivitate si omenie?
    Am observat ca ai avut dreptate la toate toate punctele si bineinteles ai fost si bine intentionat.
    Mai ai frati acasa?
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  10. #73
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    "la Craiova nu se va face treaba pana nu dispare mafia de la prefectura Dolj " !

    Asta este cel putin o postare ciudata , daca nu aiurea! mai nou Alpopa dupa ce a arata ca este documentat si stie cel mai bine problemele fotbalului doljan , acum a trecut sa faca analiza aparatului administrativ....

    Evenimente mai mult sau mai putin asemanatoare celor de la Craiova s-au intamplat de-a lungul anilor la multe echipe , in mod sigur la cele trei bucurestene! problema este ca suporterii celor trei echipe au o ciudata amnezie cand este sa se discute despre asta!

    Iar "mafie" (asa cum o vede Alpopa ) daca este la Craiova este in mod sigur si in Administratia bucuresteana si probabil in toata tara ( inclusiv in Timisoara ). Daca nu este in Bucuresti inseamna ca nu este nicaieri!

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ai o problema serioasa cu Alpopa Edmond. Shi ca moderator ar trebui sa tzi-o rezolvi. Singur.
    ex-alpopa

  12. #75
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu am nici o problema cu tine! Am vazut ca ti se pare ca toti au ceva cu tine , dar nu este cazul! Am postat pe marginea mesajului tau...In rest , nu ma interesezi in nici un fel!

  13. #76
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    sorine, daca tu te consideri prea inteligent sa porti o conversatie lipsita de replici ironice, sau prea inteligent sa asculti pe cineva, nu inteleg de ce ti-ai mai facut cont pe acest forum... doar sa postezi de fiecare data, si sa spui ca n-avem nevoie de morala, sfaturi, pareri, opinii...

    daca esti superior noua, si ma iei peste picior atacand opiniile mele, crede-ma ca asa cum nu tii tu cont de ele, exact la fel n-o sa tina in veci cont de opiniile voastre cei care decid in fotbalul vostru din leaganul vostru... nu vedeti ca va tot agitati de zece ani ca un spray inainte de folosinta...

    dar sunt convins ca la nivelul tau intelectual stiai toate astea... de fapt tu le-ai scris cu mult inaintea mea... mai mult, inainte sa apara scrisul, le-ai desenat in pesteri...

    si o ultima intrebare pentru tine: cam cat va doare cand pana si simbolul vostru, gica popescu, v-a lasat de izbeliste?... sau nu mai este ?...
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  14. #77
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cocomic
    ...si o ultima intrebare pentru tine: cam cat va doare cand pana si simbolul vostru, gica popescu, v-a lasat de izbeliste?... sau nu mai este ?...
    gica popescu este om de afaceri, mai nou, el trebuie sa vanda, sa intermedieze contracte etc. dragostea lui fata de universitatea nu poate sa primeze cand vine vorba de bani. doar un fan cu bata si cu bilet gratuit poate gandi asa!
    oltenii sunt o categorie aparte, la ei orgoliul e pe primul plan, rezultatele, banii, cine ii investeste, nu conteaza, trebuie sa fie un oltean acolo, chiar daca ala e incapabil. mai bine cu beldeanu in "B" decat cu un antrenor care are rezultate.
    daca te simti oltean, baga banu' ca-ti spun eu pe cine sa pui antrenor si cum sa-ti faci politica de transferuri. ca doar eu sunt "fanul" ala mandru si fudul... destul.
    gica ar trebui sa incerce sa-si vanda proprietatile, sa cumpere jucatori adevarati pentru Craiova, sa dea FALIMENT daca trebuie sa dovedeasca lumii ca este un oltean 100%.
    nu-l apar pe staicu, dar daca se acreste si asta... cine va fi bou sa se mai riste la Craiova? poate bulucea?!

  15. #78
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cocomic
    nu vedeti ca va tot agitati de zece ani ca un spray inainte de folosinta...
    .............
    dar sunt convins ca la nivelul tau intelectual stiai toate astea... de fapt tu le-ai scris cu mult inaintea mea... mai mult, inainte sa apara scrisul, le-ai desenat in pesteri...
    mah asta mic am urmarit amuzat dicutzia voastra dar pe undeva era un zambet trist. Nu esti primul timisorean care se trezeste atacandu-ne si culmea ai exact aceleasi expresii, ma rog, asta conteaza mai putzin. Recunosc ca nu intzeleg de unde acest iures al vostru contra noastra? Pur si simplu nu intzeleg.

    Tot privind discutzia voastra sa stii ca nu trebuie sa-ti dovedeasca cineva ca itzi e superior.Sorin ti-a demontat punct cu punct afirmatziile, tu ai schimbat subiectul cand ai simtzit ca esti slab.

    Ce spui tu nu e opinie, ci un atac cu rautatzi si ironii dar mai ales cu idei absurde.
    Aia cu modelele de sportivitate englezesti , germane si italiene a fost dulce Parca englezii au produs un adevarat macel, dar ce mai conteaza.

    Pe urma lamureste-ma si pe mine, care e mai vinovat dupa tine? dinel staicu (care atenteaza cu sabii la viatza unor copii , vinde jucatorii pe care promisese ca nu-i vinde si aduce unul dintre cele doua persoane non-grata)sau suporterii care injura, scuipa si protesteaza la adresa lui Dinel?
    Sint curios sa spuni care dintre ei este dupa tine mai vinovat.

    Quote Originally Posted by cocomic
    cam cat va doare cand pana si simbolul vostru, gica popescu, v-a lasat de izbeliste?... sau nu mai este ?...
    nu vreau sa-tzi raspund dur desi consider ca sub acesta intrebare se ascunde un om plin de ura. Explica-mi si mie sensul acestei intrebari te rog
    si cand ma gandesc cum incepi tu, ...sintem inconjurati de romani violenti nu de englezii cei cuminti si pe urma criticai galeria si pe urma dadeai exemplu ....drojdierii Of Doamne, prostul nu e prost destul pana nu e si fudul. Si nu e fudul destul pana nu incearca sa se dea drept exemplu pozitiv
    Last edited by Blue; 1st March 2004 at 04:50.

  16. #79
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by gigel_bucur
    oltenii sunt o categorie aparte, la ei orgoliul e pe primul plan, rezultatele, banii, cine ii investeste, nu conteaza, trebuie sa fie un oltean acolo, chiar daca ala e incapabil.
    exagerezi, e vorba de doar doi antrenori , cornel dinu si marius lacatus. Crede-ma pe cuvant, si stelistii sau dinamovistii ar fi facut urat la o faza de genul asta.

    Quote Originally Posted by gigel_bucur
    nu-l apar pe staicu, dar daca se acreste si asta... cine va fi bou sa se mai riste la Craiova? poate bulucea?!
    asta e si textul pe care-l baga netziou. Cred ca nu e cazul sa-ti faci griji.Crede-ma pe cuvant sint foarte multzi oameni bogatzi cu adevarat prin Craiova nu vorbesc de mijloacele folosite si mai sint destui olteni plecat prin Bucuresti sau prin strainatate si cu sigurantza se va gasi cineva.
    Sa stii ca de fapt Craiova a fost echipa care a schimbat cei mai multzi, nici cele trei din bucale nu gaseau mai repede investitori. Din pacate calitatea imbogatzitzilor din Romania lasa de dorit.

    Problema nu e sa gasesti investitori la o echipa cu po****ritatea Craiovei. problema uriasa este sa gasesti un investitor corect si cinstit cara sa iubeasca echipa

    P.S.: de familie cand ma injurai ,cu fatza aia o faceai?
    Last edited by Blue; 1st March 2004 at 04:53.

  17. #80
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    "Problema nu e sa gasesti investitori la o echipa cu po****ritatea Craiovei. problema uriasa este sa gasesti un investitor corect si cinstit cara sa iubeasca echipa"

    problema e genaral valabila in romania nu numai la craiova. vezi lpf. investitorul pe care ti-l doresti (si-l doresc de fapt foarte multi) este o rara avis si prima problema pe care o va avea va fi infruntarea cu mitica. aici e aici. poate ar trebui un investitor care sa doresca sa faca curatenie in lpf si nu chiar pe cai ortodoxe. tot fotbalul, toate cluburile sint tarate de nenorocirea conducatorilor pe care-i avem.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  18. #81
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    BLUE, ar fi cateva chestii de spus...

    - nu stiu cum de ti s-a parut tie ca sorin mi-a demontat argumentele unul cate unul... o fi avut ceva ironic de spus la majoritatea, dar asta nu inseamna ca fiecare poate fi considerat un contrargument corect... si pana la urma, nu asta e scopul, si eu nu asta am vrut sa fie un duel intre mine si el sau intre mine si tine... daca asta ati inteles, imi pare rau... faptul ca m-am saturat ca eu sa continui sa zic alba, si el sa-mi raspunda ca e neagra nu inseamna ca m-am speriat de contraargumentele lui...

    - interesant este cum voi nu aveti niciodata nevoie de o opinie... sau daca e una care sa spunem nu este 100% pro, imediat sariti si atacati... eu nu am atacat craiova, nu am atacat nici macar galeria... tot ce am zis este ca nu am fost de acord cu violentele ce au avut loc...

    - din nou referindu-ne la exemplele mele cu galeriile de dincolo... e o vorba: faceti ce zice popa, nu ce face popa... faptul ca si ei mai sar calul (si il sar cu mult peste uneori) nu inseamna ca si noi ar trebui sa o facem...

    - de cate ori trebuie sa va spun ca nu am dat ca exemplu drojdierii... daca ati fi citit cu atentie inca de la primul meu post, ati fi vazut ca am facut misto de ei, pentru a compara gestul lor cu gestul celor implicati in scandalul de la craiova... ca o concluzie, atunci am spus ca odata ce au stat de vorba, cele doua parti s-au impacat pana la urma...

    - intr-adevar, replica referitor la gica popescu a avut si un substrat de rautate, ca raspuns la superioritatea afisata de sorin... tie iti cer scuze, lui inca nu...

    - oricat s-au chinuit comunistii sa ne bage pe gat, romania nu este cea mai frumoasa tara din lume, iar romanii nu sunt nici pe de parte cei mai destepti... asa ca nici banatenii, nici oltenii, nici moldovenii sau ardelenii nu sunt... iar din orice discutie tratata cu seriozitate putem culege macar un sfat, sau daca nu macar o opinie...

    - daca nu aveti nevoie ca noi cei din restul tarii sa ne dam cu parerea, faceti un thread cu parola (sau ar ajunge sa spuneti: doar pentru olteni)...

    - dinel n-a gresit din punct de vedere al unui om de afaceri, la fel cum nici gica popescu n-a gresit... staicu a gresit ca om, pentru ca a mintit in fata lumea (dar sa stiti ca si mititelu stia de toata povestea, dar a preferat sa se martirizeze pentru a avea usa deschisa in viitor, "cand va avea destui bani sa conduca de unul singur craiova")... gica popescu si-a vazut de interesele jucatorilor... atata timp cat staicu nu vroia sa le dea salariu mai mare, ce era sa le faca, sa-i oblige sa joace asa?...

    - timisorenii n-au nimic cu oltenii... nu mai postati in victime...
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  19. #82
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    "timisorenii n-au nimic cu oltenii... nu mai postati in victime..."

    bey cocomic, daca i-mi aduc aminte Zambon ala v-a facut de la "brau in jos" (vorba lui becali :p), asa ca abtineti-va sa mai dati voi lectii, cei care nu ati facut NIMIC pt. ADEVARATA echipa de fotbal POLITEHNICA TIMISOARA !
    De, dupa razboi multi "viteji" se arata
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  20. #83
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    hop si eu in discutie
    -nu-mi amintesc ca ultrasii englezi sa fi scos o carte despre comportament civilizat pe care sa-l respecte toata lumea in afara de ei. Uite "popa" nu e popa.
    -cand spui de reactia drojdierilor si de a noastra de fapt asta ai facut, nu trebuie sa scrii explicit cuvantul exemplu
    -nu e vorba de parola dar recunosti si tu ca ai spus cu rautate replica cu gica popescu si ai spus multe in primul mesaj.Nu trebuie sa le pui eticheta ca sa fie considerate ca atare.Se simte intentia unui mesaj banatene, la tine nu a fost vorba de opinie, doar atac se cheama.La opinii nu se pune parola, la atacuri se raspunde.
    - dinel a calcat urat de tot pe bec in relatia cu noi, incepand cu nerespectarea cuvantului si terminand cu sabia in mana si amenintari la tv.

  21. #84
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    mai vorbim noi referitor la parerea voastra despre staicu... mai ales ca acuma l-a adus si pe zyiati... sa dea d-zeu sa prindeti o cupa europeana, sa va vad cum defilati prin oltenia cu el pe umeri....

    inter, inteleg ca nu mai ai la inima dupa postarile de pe forumurile de pe extern, dar exemplul cu zambon nu are absolut nici o legatura... ala a distrus echipa de capul lui, ceea ce era sa faca si netoiu cu craiova... acuma noi suntem vinovati, ca n-am creat si noi circ fara bani si n-am sarit cu batele la el?... sau el e vinovat, ca n-a scos sabia... avea doar nun-chaku la el, ce sa-i faci, a gresit filmul, nu era despre nea marin...

    nu mai are rost sa polemizam asupra acestui episod cu staiuc... a trecut si lumea va uita incet incet de el... atacati-ma pe mine, spuneti ca eu sunt ala rau ca spun lucrurilor pe nume, dar tot voi suferiti pana la urma... la stiri se vorbeste despre scindarea galeriei... zilele trecute se spunea ca unor jucatori le este frica sa vina la craiova din cauza reactiei suporterilor... becali v-a luat la misto, spunand ca ar fi vrut sa-l transfere pe daouda, dar n-a mai vrut vreun scandal...

    pentru toate astea eu sunt de vina...

    a mai zis cineva in exces de zel ca englezii n-au scos o carte despre buna purtare... acum, cu mirajul meciurilor transmise pe sport tv, vedeti si voi cum se canta si care e atmosfera la un meci din anglia sau din italia... asa ca lasati-ma episoadele individuale, pe care si eu le-am condamnat, si incercati sa priviti lucrurile in ansamblu...

    orice episod individual merita taxat, dar judecata trebuie facuta in virtutea imaginii de ansamblu... de acea, spun inca o data (si iarasi o sa-mi sariti in cap) ca undeva la mijloc s-a gresit, si de o parte si de alta, totul este ca in primul rand sa acceptati domn'le o data pentru totdeauna ca voi oltenii mai puteti si gresi... cum greseste toata lumea... pana acum n-am auzit nici o declaratie, nici de-a lui staicu, nici de-a galeria, sa-si ceara scuze pentru episodul creat...

    eu mi-am cerut scuze cand am fost ironic referitor la gica popescu... nici unul dintre voi (ma refer mai ales la sorin) n-a avut caracterul s-o faca pentru jignirile aduse personal la adresa mea...

    totusi, de ce sa ne certam noi, eu din timisoara, voi din craiova, pentru ce au facut vreo noua insi si cu staicu doispe (avea bodyguarzi)... avem cele mai frumoase galerii din tara si suntem infratiti... eu va intind mana sa terminam discutia asta care nu poate duce niciunde...

    fac tot eu si acest pas... probabil voi fi considerat las...
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •