Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 87

Thread: Isterie la Craiova

  1. #22
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Cea mai tare declaratie mi se pare aia a lui Staicu de joi: "Strigoii sunt de vina pentru atmosfera ireala de la club. Se petrec lucuri ireale la Universitatea, trebuie sa facem ceva, sa ne schimbam sediul...".

    Una peste alta, imi pare rau ca nu a venit Lacatus. Treaba asta ca pana si antrenorul trebuie sa fie fan al echipei locale, mi se pare exagerata. La jucatori mai merge, dar nu si la antrenori. Ar fi facut bine Laca, bagam mana in foc. Nici Hagi nu ar fi fost rau, ceea ce a facut cu Bursa nu este de neglijat. Am vazut meciuri, ehipa juca foarte ofensiv.

    Sa vedem ce va face Napoli, din umbra.

  2. #23
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Se pare ca la toti bucurestenii le sare inima de bucurie dupa toate cele intamplate in Banie, fiti voi linistiti ca trecem si peste asta
    FORZA STIINTA!
    Last edited by ieppy; 27th February 2004 at 11:04.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #24
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ti se pare. As fi vrut sa vina Laca si sa tin cu Craiova. Nu poti sa tin cu o echipa antrenata de Lung... Chiar nu imi spune nimic in materie de tehnicieni.

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Vadim , echipa nu este antrenata de Lung> Acesta este doar trecut pe hartie fiindca are are licenta de antrenor pentru divizia A . Napoli a fost propus de Badea care si-a asumat responsabilitatea in fata patronului pentru aceasta numire! Napoli va pregati echipa si va fi raspunzator de rezultate! Lung pregateste doar cei trei portari!

  5. #26
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Ady_azzuro, n-ai retinut predicatul. Roaga-i pe cei in care ai tu incredere sa-ti povesteasca.

    Offtopic:
    Nu prea inteleg cu vine treaba asta, il treci pe unul antrenor principal (pe foaie) dar in realitate altul are postul asta Probabil ca si asta are de-a face tot cu "descurcatul" tipic romanesc.
    ...always look on the bright side of life...

  6. #27
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gicu
    Mariusmadmax, nu crezi ca exagerezi? Acu' nu trebuie sa rasucesti cutitul in rana (chiar daca iti place) suporterilor olteni .
    Poate ca s-au prins deja si ei (macar unii din ei) ca nenorocirea cea mare venea din ograda si nu din Buc.

    realfan: S.S.D.D.=SAME SHIT DIFFERENT DAY
    Gicule ... da , poate , putin , nu stiu , nu cred , NU !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  7. #28
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Marius, din nou nu se reflecta varsta in ceea ce scrii. Scuza-ma ca spun asta... dar esti pe dinafara subiectului. Crezi ca multi dintre noi cei care tinem cu Stiinta nu regretam si nu recunostem faptul ca acei asa zisi suporteri au procedat cum nu se poate mai prost?

  8. #29
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Dupa tot ce se intampla la Craiova cred ca Universitatea se va bate la retrogradare. Lotul e subtirel, antrenor ca lumea nu au, galeria a luat-o razna, patronul viseaza strigoi, presedintele nu are experienta, deci sunt toate premisele ca echipa sa alunece incet incet spre subsolul clasamentului. Singura salvare vine de le taticu' Dragomir care de teama sa nu fie schimbat promite revenirea la un campionat cu 18 echipe.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  9. #30
    junior
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    bordel
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ravelly
    Marius, din nou nu se reflecta varsta in ceea ce scrii. Scuza-ma ca spun asta... dar esti pe dinafara subiectului. Crezi ca multi dintre noi cei care tinem cu Stiinta nu regretam si nu recunostem faptul ca acei asa zisi suporteri au procedat cum nu se poate mai prost?
    Imi pare rau de ce s-a intamplat la Craiova, din pacate am vazut si canale straine in spetza nemtesti care relatau despre ceea ce s-a intamplat la Craiova. Cred ca asa-zisi suporteri au gresit, dintre cei care au fost la club. Intai trebuiau sa astepte sa vada cum va merge echipa cu Lacatus apoi trebuia sa-i "taie" capul. Rednic a jucat la Dinamo dar a antrenat la Rapid si
    am inteles (poate ma insel) ca suporterii olteni ar fi fost de acord sa-l accepte, dar trecutul dinamovist? Nu conteaza de unde se trage antrenorul atata timp cat poarta echipa spre victorii.
    Ravelly unii oameni cred ca daca se "baga in seama" sunt mai destepti, dar de la unii nu poti sa ceri mai mult si nu vreau sa generalizez. Pur si simplu trebuie ignorati dar mai rau este ca sunt multi.
    Lumea nu e a celor modesti, ci a celor energici.

  10. #31
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Se pare ca la toti buCURestenii le sare inima de bucurie dupa toate cele intamplate in Banie, fiti voi linistiti ca trecem si peste asta
    FORZA STIINTA!
    n-ai ghicit ady. ne hlizim dar nu e risul nostru. ce e la craiova nu e un caz singular, ci bomboana pe coliva. e doar o urmare firesca a 14 ani de degringolada si de amatorism. o urmare a modului in care o tranzitie malformata de la nastere da la iveala aberatii de democratie bananiera. doar atit. apoi nu uita ca sunt si bucuresteni care tin cu craiova. cu aia ce faci?
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  11. #32
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Treaba asta ca pana si antrenorul trebuie sa fie fan al echipei locale, mi se pare exagerata. La jucatori mai merge, dar nu si la antrenori.
    toti fiind profesionisti nu ar trebui sa aiba sentimente ci sa-si faca treaba. sa ne ofere spectacol si rezultate. de ce ar trebui implicate sentimentalisme intr-o societate care pina la urma este comerciala?
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    Sa acceptam ca romanul asa se comporta in situatii extreme, suntem un popor needucat si balcanic.sa-l luam in discutie pe Gica Popescu, asa cum bine a punctat si Ioanitoaia,toata lumea s-ar fi asteptat din partea lui sa se implice in scoaterea fotbalului romanesc din mocirla in care este,nu, el s-a facut impresar.cred ca tot scandalul asta nu este de acum,se perpetueaza de citeva sezoane si domnul impresar samsar daca se ducea la clubul din banie presedinte altceva era la Craiova acum.pe undeva este bine ca Dinel si-a luat portia de cafteala caci si noi trebuie sa ne distram intr-un fel, dar suntem jalnici, avem o civilizatie in noi...si ne mai miram de jiji ca il face vagabond pe Balaj.Deocamdata Craiova este locul de unde se nasc sezon de sezon talentul fotbalistic romanesc si este firesc de ce Gica Popescu s-a facut impresar si are o scoala de fotbal la Craiova.

  13. #34
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    RUSINE ....craiova "minima".................
    Free Sevilla!!!!

  14. #35
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by suporterita
    Sa acceptam ca romanul asa se comporta in situatii extreme, suntem un popor needucat si balcanic.sa-l luam in discutie pe Gica Popescu, asa cum bine a punctat si Ioanitoaia,toata lumea s-ar fi asteptat din partea lui sa se implice in scoaterea fotbalului romanesc din mocirla in care este,nu, el s-a facut impresar.cred ca tot scandalul asta nu este de acum,se perpetueaza de citeva sezoane si domnul impresar samsar daca se ducea la clubul din banie presedinte altceva era la Craiova acum.pe undeva este bine ca Dinel si-a luat portia de cafteala caci si noi trebuie sa ne distram intr-un fel, dar suntem jalnici, avem o civilizatie in noi...si ne mai miram de jiji ca il face vagabond pe Balaj.Deocamdata Craiova este locul de unde se nasc sezon de sezon talentul fotbalistic romanesc si este firesc de ce Gica Popescu s-a facut impresar si are o scoala de fotbal la Craiova.
    Zau? E bine ca Dinel a luat cafteala ca ne mai distram si noi? Tu asa te distrezi? Dar daca ai fi luat tu cativa pumni si s-ar distra cineva pe seama ta cum te-ai fi simtit????????
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  15. #36
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    pesemne familia lui... ca sunt toti cu simtul umorului
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  16. #37
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nu e vina lui Dinel. Daca schimba sediul federatiei si scapa de strigoi, atunci poate alta va fi situatia. Eu nu credeam in chestiile astea pana acum, dar de cand am vazut ce se intampla acolo, m-a pus pe ganduri.

  17. #38
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    La Craiova se intampla ce se intampla de 10 ani.... isi taie craca singuri. Numai la noi suporterii fac legea..... daca nu era Dinel , asa cum e el comunist sau militian era vai si amar de Craiova. E strigator la cer ce au facut si cu Napoli.....dar asta nu inseamna ca trebe sa te iei la bataie.
    Pacat ca l-au batut pe Lacatus.....facea treaba buna acolo daca era lasat in pace.

    Edmond interesele astea de care spui ca cineva traieste sa distruga Craiova , cred ca numai voi oltenii le simtiti si izvorasc dintr-o paranoia "genetica" sa spun asa.Au fost pe rand Ilinca,Mihailestii,Netoiu,Dinel,Gica Popescu....acuma cine mai e? Probabil strigoii din oastea lui Tudor Vladimirescu. Faptul ca va sunt transferati jucatorii e ceva normal. Oricine roman care baga bani in fotbal urmareste sa scoata profit. Asa ca toate chestiile astea sunt normale...dar pana a bate un antrenor ca a facut cariera la Steaua....numai voi puteti. Uita la Poli e antrenor Panduru si e chiar venerat. Daca e om de valoare trebuie sa o recunosti.

    Concluzia iar ajungem de cacao la stirile externe.......

    Ady, suna-ti un prieten si intreaba-l ce s-a intamplat defapt , ca ai omis esenta.....
    P.S Sa-ti dau un indiciu ... buCURestenii(cum le spui tu) prefera sa existe Craiova pentru ca e un izvor de talente pentru forbalul romanesc .Nu cred ca ii deranjeza Craiova , mai ales ca nici Craiova nu-i prea deranjeaza in competitii . Obisnuiti-va cu ideea....asa va fi mereu ..cine are banii va dicta si transfera
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  18. #39
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    se poate? cum sa se gindeasca asta un suporter? scuze... cu ce sa gindeasca am vrut sa spun. "ne trimit numai sageti" spunea un ins cu gluga pe cap, care stie fotbal de la mama omida. stia el ca lacatus face jocul stelei. o gloata care crede ca au drepturi numai ca vin la meci. pe gratis. mde. la altii a fi suporter inseamna sa platesti clubului un abonament anual, basca altele, dar la noi numai "gratuitati". din pacate nu numai galeria craiovei e asa. "numai cind o sa murim noi o sa antrenezi tu aici" e emblematic pentru un popor care habar n-are ca democratia nu e egala cu anarhia. cit despre apelativele cu bucurestenii e o boala nationala. dar asta tine de educatie si unii clameaza anti-bucurestenismul lor ca pe o mare gaselnita nefacind nimic pentru localitatea de origine.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  19. #40
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    de ce sa ne fie rusine?
    ca nu ii lasam sa-si bata joc de noi, de echipa?
    cand ve-ti fii in situatia noastra( si unii sunteti) ce veti face?
    Blondu' si Charlie au fost batuti la spital pentru ca nu au acceptat sa incline steagul
    ai vostri ce fac in situatile astea si amintesc aici: pavel, marin, mincea, elias........

  20. #41
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Eu n-am inteles o chestie: Intai a luat bataie Staicu si apoi sa se razbune si-a pus bodyguarzii sa ii bata pe suporteri sau invers?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  21. #42
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ
    Eu n-am inteles o chestie: Intai a luat bataie Staicu si apoi sa se razbune si-a pus bodyguarzii sa ii bata pe suporteri sau invers?
    inca nu se stie cine pe cine a batut si cum a fost filmul. fiecare are versiunea proprie inclusiv televiziunile.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •