View Poll Results: A fost sau nu util turneul nationalei din Cipru?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Da

    7 70.00%
  • Nu

    3 30.00%
Results 1 to 16 of 16

Thread: turneul din Cipru

  1. #1
    senior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    249
    Reputatie
    1

    turneul din Cipru

    Dupa cum stiti,de curand s-a terminat turneul amical din Cipru al nationalei.Intrebarea e cat se poate de simpla si la obiect,ca si posibilitatile de raspuns.A fost sau nu turneul din Cipru util echipei nationale?Personal,cred ca au fost meciuri la fel de bune ca la miutele de la antrenamente la Mogosoaia

  2. #2
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Care echipa NATIONALA ? :p

    Hai, serios !
    Orice meci de pregatire este benefic pentru o echipa dar tare imi este teama ca aici au fost alte interese !

  3. #3
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Sa nu uitam ca a fost o echipa divizionara, si ca adversarii au fost mai mult sau mai putin pe masura...

    Despre Mogosoaia... in perioada asta era cat pe-aci ca toate divizionarele A sa lipseasca la un moment dat din tara, de ce selectionata divizionara sa se fi chinuit pe ghetus?
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  4. #4
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Cel mai util turneu !!!!!!!!!!!
    frf il va folosi pentru decimarea echipei Nationale , si sa indeparteze trei titulari ( Munteanu , Radoi , Dumitru ), un jucator de perspectiva ( Dica ) si un Club ( Steaua ) de mosia lui fecali !!!!!!!!!!
    cit despre meciuri ...
    parca niste bucatari conduceau asa-zisa nationala cu 2-0
    Noroc ca acei bucatari au fost alesi dintre cei care lucrasera in tura de noaptea si li s-a terminat bateriile , ca altfel marici , danciulesti , alecsi , mihute si alte maici , o luau pe coaja ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  5. #5
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Turneul a fost util orice meci amical este util , fotbalul romanesc continua sa produca jucatori...
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  6. #6
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Mariuse sunt sigur ca alde titularii de Radoi, Munteanu si Dumitru ar fi castigat de unii singuri meciuri cu Franta si Brazilia. Hai ca o dai intr-o extrema periculoasa. Voi nu faceti altceva decat sa repetati ce spune Jiji. Mi se pare extrem de penibil acest fapt, insa poate ma insel si chiar asta ganditi ceea ce inseamna ca sunteti cam in aceeasi oala cu jiji. Poate la fel de grav?

  7. #7
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Mariuse sunt sigur ca alde titularii de Radoi, Munteanu si Dumitru ar fi castigat de unii singuri meciuri cu Franta si Brazilia. Hai ca o dai intr-o extrema periculoasa. Voi nu faceti altceva decat sa repetati ce spune Jiji. Mi se pare extrem de penibil acest fapt, insa poate ma insel si chiar asta ganditi ceea ce inseamna ca sunteti cam in aceeasi oala cu jiji. Poate la fel de grav?
    Ionut , eu nu te bag in nici o oala .
    Ca sigur te-ai simti jignit daca ai fi impreuna cu : Cohni , n'toi
    Iti reamintesc , daca ai nevoie , ca Nationala juca meciuri cu bucatari si taximetristi .
    Despre aceste meciuri se face tam-tam.
    Amical Romania - Brazilia ?
    Nu cred ca Brazilia a jucat , sau va juca vreodata vreun amical cu noi
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  8. #8
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Si Chivu s-a dat lovit !- cind a fost vb de convocare
    Dar a jucat in tricoul Romei !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  9. #9
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Voi nu faceti altceva decat sa repetati ce spune Jiji.
    am si eu o rugaminte. fara "voi". numeste si renunta la generalizari.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  10. #10
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    yeah, yeah. Vasile nu mai sari pentruz ca stii ca uneori e mai usor sa generalizezi decat sa ii numestio pe nume pe cei la care te referi.

    Mariuse, pai de ce spun asta? Pentru ca tu repeti tot ce spun ilustrii jiji &piti cu acompaniament de le memeaca. A fost jucat un singur meci cu o formatie de amatori. Steaua in acelasi timp juca cu o formatie din liga a 2 rusa. Asa ca nu imi spune mie ca la Steaua cei 4 au invatat mai multe din acel amical. Restul de 3 meciuri au fost utile mai ales ca le-am castigat pe toate fara sa primim gol. Daca te simti fortat sa spui ca tot ce face FRf este prost atunci nu faci altceva decat sa repeti cuvintele lui jiji. Dar daca asta e parerea ta atunci iate de mana cu alpopa pentru ca el a declarat ca nu prea ar mai tine cu Nationala dupa scandalul cu Steaua. Adica daca nu joaca stelisti la nationala nu merita sa tii cu ea.

  11. #11
    senior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Restul de 3 meciuri au fost utile mai ales ca le-am castigat pe toate fara sa primim gol.
    Nici macar nu a fost ca la amicalele echipelor mari,unde se cheama cativa jucatori mai tineri dar si jucatori de baza ai nationalei ca sa se testeze acei tineri in vederea meciurilor oficiale in care selectionerul va avea nevoie de ei.
    Aici echipa mare cu toti titularii(sau aproape toti)a jucat un amical iar pe celelalte doua le-a jucat o cu totul alta echipa cu Alexa,Mihut,Curca,Tararache,Danciulescu si alti oameni de care Iordanescunu va avea niciodata nevoiein preliminarii.
    Nu zice nimeni sa fi stat selectionata divizionara(v-am mai spus-o si v-o mai spun:fara cel mai bun jucator din A)la Mogosoaia si sa joace pe gheata,dar macar sa nu fie la televiziunea nationala si sa nu fie mediatizati ca si cum ar fi adevarata echipa a Romaniei.

  12. #12
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    De unde stii tu ca acei jucatori nu vor fi folositi niciodata in nationala? Parerea mea ca tararache poate juca fara probleme la inchidere. Plus tu ai dat numai exemple care ti-au convenit. De Iencsi, rada, stancu, Petre, Cristea, Marica, Dolha si mai sunt cativa nu ai spus nimic. Printre ei se afla jucatori tineri care o sa joace in viitorul apropiat la nationala cat si jucatori experimentati ca Iencsi si Petre. Daca Mihut ar juca la Steaua si nu ar fi convocat ar striga toti stelistii ca Iordanescu nu vrea sa convoace de la Steaua. Daca el joaca la Oradea inseamna ca nu e un jucator valoros?

  13. #13
    senior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Mihut e un jucator bun,altfel nu ajungea la nationala.Dar daca vrea sa-l obisnuiasca cu nationala ca sa-l foloseasca in oficiale,ar trebui sa-l puna sa joace pe langa Mutu,Ganea,Pancu etc. si nu Iencsi,Petre,Cristea,Marica,Rada,care (cu exceptia lui Iencsi)sunt gata sa pun pariu ca in preliminariijoaca titulari cu Andorra si in celelalte meciuri cel mult intra la pauza.Cand folosesti tineri in amicale,ii strecori in echipa mare,ii bagi la pauza in locul vedetelor,vezi tu cum faci,dar nu-i pui sa joace impreuna cu alti tineri si veterani.

  14. #14
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Asta e conceptia ta. Nu inseamna ca este corecta. Exista metode si metode de a testa jucatori. Tu insa consideri ca numai a ta e valabila.

  15. #15
    senior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Sigur,conceptia mea(si a altor 1451175372 antrenori,vezi lista cu antrenorii care au licenta sa antreneze mai sus de divizia a doua judeteana)e ca degeaba il pui pe Mihut sa joace langa Niculae (Daniel) daca la nationala joaca pe langa Mutu in oficiale.Daca antrenorul nationalei din Burkina Faso are alta conceptie,s-o respectam dar Italia,Franta etc. imi impartasesc conceptia.

  16. #16
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Util ca frectie la o proteza !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •